Esileht Koolilaps 11-aastasel tütrel algavad päevad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 11-aastasel tütrel algavad päevad

Postitas:

Kurdab valu munasarjade piirkonnas.
Loomulikult on räägitud,et see normaalne,soovitasin koolikotti panna sideme,juhuks kui ootamatult veritsema hakkab.
Kuidas olete teie käitunud, kas olete käinud perearsti juures kontrollis või tuleks juba teha esimene visiit naistearsti juurde?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama? Kindel, et päevad?
Päevade alguses küll arstile minekuks vajadust pole, kui, siis noortekabinetti.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:13; 28.03 23:48; 29.03 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama?

sest päevadele eelneb ovulatsioon?

me arsti juures pole käinud. pole muidugi ka mingeid probleeme olnud. ühel tütrel muutusid päevad mingil hetkel väga valulikuks, ebaregulaarseks ja vererohkeks, siis sai küll noortekabinetis arsti juures käidud. aga muidu, kui kõik korrapäraselt ja vaevusteta tiksub, siis selles vanuses pole veel vajalikuks pidanud.

muide, minu lastel on kõhuvalu eelnenud päris mitmel korral enne kui esimene menstruatsioon päriselt oli, st esimene valu munasarjades ei lõppenud veel päevadega.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:20; 28.03 23:59; 29.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama?

sest päevadele eelneb ovulatsioon?

siis on ju päevade alguseni ikka tubli maa aega veel.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:13; 28.03 23:48; 29.03 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama?

sest päevadele eelneb ovulatsioon?

siis on ju päevade alguseni ikka tubli maa aega veel.

et vara valmistuda või? täiskasvanud naisel v-o tõesti, aga 11-aastasele päris paras aeg sidemed koolikotti panna.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:20; 28.03 23:59; 29.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama?

sest päevadele eelneb ovulatsioon?

siis on ju päevade alguseni ikka tubli maa aega veel.

et vara valmistuda või? täiskasvanud naisel v-o tõesti, aga 11-aastasele päris paras aeg sidemed koolikotti panna.

No sorri, kui öeldakse, et “algavad päevad”, siis mina saan siiski aru, et juba määrib vms ja kohe algavadki. See pole mingi algamine veel, kui aeg-ajalt kõhus krampe on vms. Lihtsalt ettevalmistus. Aga sideme võib muidugi kotti panna, turvaline tunne.

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:13; 28.03 23:48; 29.03 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kas see oleks populaarne variant, aga ma lubaks kindlasti koju jääda tütrele kui esimest korda reaalselt päevad algavad. Ähmaselt mäletan ise, et kuigi infot oli ja põhimõtteliselt oli teada, mis juhtuma hakkab, siis see esimene kord kui verd palju tulema hakkas, oli ikka paras šokk. Seda enam kui valu või krambid esinevad.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul esimest korda hakkasid ja jube kõhuvalu oli ka, siis ema jättis mind koju. Andis valuvaigistit, tegi head süüa ja jäi ise ka koju – lebotasime mõlemad ja vaatasime telekast filme ja ajasime juttu. Mäletan, kui hea tunde see tekitas, tundsin, et ma olen nüüd ka naine ja puha. 🙂

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar oli 11 a ja kaks kuud vana, kui algasid esimesed päevad. Nii et täiesti normaalne vanus selleks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks päevadega munasarjade piirkond valutama?

sest päevadele eelneb ovulatsioon?

siis on ju päevade alguseni ikka tubli maa aega veel.

et vara valmistuda või? täiskasvanud naisel v-o tõesti, aga 11-aastasele päris paras aeg sidemed koolikotti panna.

No sorri, kui öeldakse, et “algavad päevad”, siis mina saan siiski aru, et juba määrib vms ja kohe algavadki. See pole mingi algamine veel, kui aeg-ajalt kõhus krampe on vms. Lihtsalt ettevalmistus.

mulle tundus ka, et me mõistame teemaalgatust erinevalt. minu jaoks “lapsel algavad päevad” tähendas antud juhul seda, et oodata on esiemst menstruatsiooni. sina vist mõistsid seda jah nii, nagu me ise igapäevaselt räägime, “mul algavad päevad” ses mõttes, et algab igakuine menstruatsioon. vaevalt, et keegi ema tuleks foorumist enne tütre igakuist menstruatsiooni küsima, et mu tütrel on ovulatsioonivalud, mis te arvate, kas peaks sidemed kotti panema…

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 23:20; 28.03 23:59; 29.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest sidemest on ikka vähe. Alguses lahmab korralikult ja pakk oleks pigem parem. Muidugi ei pea panema lahtiselt koolikotti vaid nt kosmeetikakoti sisse sidemeid. Pole ju vaja, et klassikaaslased näevad, mis tüdrukul kaasas. Ühtlasi tuleb õpetada juba enne päevade algust kuidas sidet kasutada, paigaldada ja kokku rullida ning ära visata tuleb. Lisaks sidemetele võiks kotis olla ka pakk niiskeid salvrätte kuna kui lahmab siis ka määrib ja väga vererohketel päevadel ka varupaar aluspükse, koos minikilekotiga, kuhu panna mustaks saanud paar. Kõigele lisaks tasuks vähemalt alguses kanda tumedaid pükse päevade ajal koolis, sest plekid kipuvad imbuma ka läbi riiete.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.
Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

+3
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Sest tampooni paigaldamine võib olla esimestel kordadel väga valus ning ebaõnnestuda. Parem juba korralik side ja enne seda juhtnöörid.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampooni paigaldamine nõuab oskust lõõgastuda. Kõigil ei tule see loomulikult, eriti kuskil kooli peldikus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

+5
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 17:38; 29.03 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

No vot, inimesed on erinevad. Mulle jälle on ääretult rõve, kui mingi junn kogub seda paska seal sees ja bakterid hakkavad vohama jne. Minu jaoks pole sellest rõvedamat asja. Pigem siis juba see cup…

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

No vot, inimesed on erinevad. Mulle jälle on ääretult rõve, kui mingi junn kogub seda paska seal sees ja bakterid hakkavad vohama jne. Minu jaoks pole sellest rõvedamat asja. Pigem siis juba see cup…

Muide minu emale tundus tampoon ka algul täiesti vastuvõetamatu (ca 20a tagasi). Aga kui oli paar korda proovinud, siis läks temagi tampooni peale üle..

See cup on tõesti hea, ammu juba läksin tollele üle. Aga teismelisel on seda natuke raske kasutada ja hooldada (ise peab steriliseerima). Samas kui algusest peale õigesti õpetada siis vb polegi hullu..

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 17:38; 29.03 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 16-aastane tütar kasutab väga edukalt kupsikut juba üle aasta. 12-aastasele võib tõesti vara olla.

Lisaks võib kaaluda spetsiaalsete menstruatsioonipüksikute ostmist nt thinx.com müüakse ja on ka teismeliste variandid neil eraldi olemas.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:37; 01.04 17:23; 08.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, kuidas saab keegi teine teada, milline on teise inimese valu. Või kus piirkonnas. Ja jutust, et ” mul munasarjad valutavad” ei saa ma ka iialgi aru. Jah, alakõht valutab, aga et need just kindlalt munasarjad on… Funktsionaalne kõhuvalu või somatoformne valu on selles vanuses väga sage.

Meedik

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama).

Meile jagati koolis seksuaalkasvatuse tunnis aplikaatoriga tampoone. Iga tüdruk sai ühe paki. Ma ei mäleta kui palju neid seal pakis oli (8-10?), aga proovisin, mis ma proovisin, paigaldamisega hakkama ei saanud. Olin juba täiesti ahastuses, sest sidemed tundusid nii ebamugavad (päevad olid selleks ajaks juba vähemalt aastajagu käinud). Kui ainult paar viimast tampooni oli järele jäänud, taipasin proovida paigaldamist ilma aplikaatorita ja lõpuks ometi õnnestus. Läks veel natuke katsetamist, et saaks aru kui sügavale peaks selle lükkama, et tunda ei oleks ja siis lõpuks oligi asi käpas.

Lapsele, kellel päevad alles esimest korda on algamas, ma tampoone koolikotti küll ei paneks. Nendega peab ikka alguses igaks juhuks rahulikult kodus harjutama. Võib-olla tulebki kohe välja, aga kui ei tule, pole koduses keskkonnas sellest midagi hullu.

Ühtlasi ütleks lapsele, et kui koolis esimest korda päevad algavad, võib vajadusel poole päeva pealt koju tulla. Ei pea ootama, et kas vettivad püksid läbi või mitte.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 16-aastane tütar kasutab väga edukalt kupsikut juba üle aasta. 12-aastasele võib tõesti vara olla.

Sa tahad öelda, et kupsiku kasutamiseks peaks olema seks. vahekorras olnud? Minu perearst arvas, et tampoonigi ei tohiks enne kasutada, kui pole seksinud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

No vot, inimesed on erinevad. Mulle jälle on ääretult rõve, kui mingi junn kogub seda paska seal sees ja bakterid hakkavad vohama jne. Minu jaoks pole sellest rõvedamat asja. Pigem siis juba see cup…

Sama siin, kui pole mingit väga mõjuvat põhjust tampooni kasutada, siis ei kisu kuidagi tampooni kasutama. Mõte sellest, kuidas veri seal tampooni sees minu kehas roiskub, on rõve. Vaheta, kui tihti tahad, ikka mingi aeg ju kehas koguneb ja seisab see kõik.

Ja kindlasti ei soovitaks tampooni 11-aastasele tüdrukule. Ma ise nooremana ei saanud kuidagi mugavalt tampooni sisestada, siinseid vastuseid vaadates ei on sama probleem olnud paljudel.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi mainis,et esimest korda lahmab hirmsasti? :O Mäletan, et minul oli küll just alguses pikalt kerge ebaregulaarne määrimine ja samamoodi on mu tütrel praegu. Enamasti piisab tal lihtsalt pesukaitsmest. Sellega seoses tuli mul muidugi praegu pähe mõte (parem hilja kui mitte kunagi), et ma peaksin talle igaks juhuks üle rääkima, et kui mingil htkel korralikud päevad peaksid hakkama, siis on verehulk palju suurem, et ta sellest siis ei ehmuks ja et tal ikka hügieenisidemete varu ka koolis kaasas oleks, mitte ainult pesukaitsed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, kuidas saab keegi teine teada, milline on teise inimese valu. Või kus piirkonnas. Ja jutust, et ” mul munasarjad valutavad” ei saa ma ka iialgi aru. Jah, alakõht valutab, aga et need just kindlalt munasarjad on… Funktsionaalne kõhuvalu või somatoformne valu on selles vanuses väga sage.

Meedik

Munasarjavalu tunneb ära küll kogenud naine (näiteks mina, kel on olnud munasarjatsüst, paigaldatud spiraale jne) saan küll aru, mis valu seal on. 11-aastase jutust aga ilmselt küll ei erista keegi, mis ja kus tal täpselt valutab.
Ja 11-aastasel on siiski üsna raske ESIMESTE päevade ajal tampoonile minna, see on küll naljakas pakkumine siin. Esiteks ei tea ju ette, kuipalju verd (ja kas üldse esimestel päevadel) tuleb, kuivalt on aga tampooni ette paigaldamine päris valus ja mõttetu kah veel. Kuidas saab üldse keegi öelda, et vat minu valik on õige ja teised kõik on lollid, kes täpselt sama ei kasuta kui mina???

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suutnud veel üsna hilisteismelisena tampoone kasutada, need tegid mulle haiget, kuigi püüdsin kasutada kõige väiksemaid aga lisaks ma pidin ikkagi sidet kasutama, kuna verejooksud olid mul ülimalt vererohked ja ma ei saanud kunagi kindel olla, et tampoon kõik vere kinni peab. Kõige turvalisem oligi, kui olid mõlemad. Sest ka side kippus liigselt täituma, kui oli tihedam päev ja iga kahe tunni tagant vahetama ei jõudnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 16-aastane tütar kasutab väga edukalt kupsikut juba üle aasta. 12-aastasele võib tõesti vara olla.

Sa tahad öelda, et kupsiku kasutamiseks peaks olema seks. vahekorras olnud? Minu perearst arvas, et tampoonigi ei tohiks enne kasutada, kui pole seksinud.

Absoluutselt mitte seda ei tahtnud öelda. Minu vanem tütar on alati olnud oluliselt suuremat kasvu ning alustas kõigepealt sidemetega ja hiljem hakkas ka tampoone kasutama, seega oli tal teatud kogemus olemas ning ta ise soovis kupsikut kasutama hakata, kui talle oma positiivsest kogemusest rääkisin. Seksinud ta minu teada ei ole.
Ma ise hakkasin tampoone kasutama ka juba mõni aasta pärast menstruatsiooni algust ja mitu aastat enne esimest vahekorda.
Minu 12-aastane tütar on hetkel nii kleenuke, et tõesti ei kujuta ette, kuidas ka ta kasvõi kõige väiksemat kupsikut kasutada saaks. Tal ei ole arvatavasti veel ka menstruatsioon kohe algamas, vaid kõige varem aasta pärast. Mini tampoonid aga võivad kohe alguses sobida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:37; 01.04 17:23; 08.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

No vot, inimesed on erinevad. Mulle jälle on ääretult rõve, kui mingi junn kogub seda paska seal sees ja bakterid hakkavad vohama jne. Minu jaoks pole sellest rõvedamat asja. Pigem siis juba see cup…

Sama siin, kui pole mingit väga mõjuvat põhjust tampooni kasutada, siis ei kisu kuidagi tampooni kasutama. Mõte sellest, kuidas veri seal tampooni sees minu kehas roiskub, on rõve. Vaheta, kui tihti tahad, ikka mingi aeg ju kehas koguneb ja seisab see kõik.

Ja kindlasti ei soovitaks tampooni 11-aastasele tüdrukule. Ma ise nooremana ei saanud kuidagi mugavalt tampooni sisestada, siinseid vastuseid vaadates ei on sama probleem olnud paljudel.

Ei roisku seal midagi. Roiskuma hakkab vesi siis kui õhuga kokku puutub, näiteks sidemes. Siis tuleb selline vastik lebra. Niikaua kuni tampoon on anaeroobsetes tingimustes, ei pääse bakterid seal paljunema.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistearstil pole mingit mõtet käia, kui on tegu lihtsalt esimeste päevadega. Läbivaatust ega ultraheli teha ei saa nii noorel (st süütul) teha; kui on muid küsimusi, aitab ka seksuaaltervise kabinet.
Mina soovitaksin esialgu kindlasti sidemeid, just kasutusmugavuse ja -kindluse pärast. Tampooni võimalust võib hiljem tutvustada, aga see oleneb väga isiklikest eelistustest ja anatoomiast. Ma mäletan siiamaani, kuidas ma umbes 14-aastaselt proovisin kõige väiksemaid tampoone ja kui meeletult valus oli tampooni kättesaamine. Kuskil 16-aastasest peale sain minisuuruses tampoone aeg-ajalt kasutada, kuigi just selle ebamugavuse pärast eelistasin sidemeid. Tampoone ja hiljem cupi sain hakata kasutama alles mitu aastat hiljem, kui ma enam süütu ei olnud. Aga nagu öeldud, inimesed ja kogemused on erinevad.

Siin teemast on palju häid soovitusi selle kohta, kuidas ja millest rääkida, kuidas ette valmistuda jne. Mul on endal kaks tütart, nii et tulevikus kuluvad need teadmised ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te lastele tampoone ei tutvusta ? Sidemed on nii ebahügieenilised,eriti 21 sajandil.

Pakk tampoone ja pesukaitsmed koolikotti.

Mina hakkasin küll esimesest päevast tampoone kasutama, siis ei kasutanud neid isegi minu ema. :)) Aga jutust vanema nõbuga teadsin kuidas tuleb eelnevalt käsi pesta ja kuidas paigaldada (ostsin ette aplikaatoriga tampoone, mille paigaldamine on imelihtne ja ei vaja suuremat lõõgastamist, ning kätega ei pea tampooni ennast puudutama). Sidemeid olen kasutanud paar korda peale sünnitust, ja siiani ei saa aru kuidas inimesed neid kasutavad. Rõvedamat asja minu arust ei ole olemaski!

No vot, inimesed on erinevad. Mulle jälle on ääretult rõve, kui mingi junn kogub seda paska seal sees ja bakterid hakkavad vohama jne. Minu jaoks pole sellest rõvedamat asja. Pigem siis juba see cup…

Sama siin, kui pole mingit väga mõjuvat põhjust tampooni kasutada, siis ei kisu kuidagi tampooni kasutama. Mõte sellest, kuidas veri seal tampooni sees minu kehas roiskub, on rõve. Vaheta, kui tihti tahad, ikka mingi aeg ju kehas koguneb ja seisab see kõik.

Ja kindlasti ei soovitaks tampooni 11-aastasele tüdrukule. Ma ise nooremana ei saanud kuidagi mugavalt tampooni sisestada, siinseid vastuseid vaadates ei on sama probleem olnud paljudel.

Ei roisku seal midagi. Roiskuma hakkab vesi siis kui õhuga kokku puutub, näiteks sidemes. Siis tuleb selline vastik lebra. Niikaua kuni tampoon on anaeroobsetes tingimustes, ei pääse bakterid seal paljunema.

Seda, et tupes oleks steriilne keskkond, kuulen ma küll esimest korda! Tampoonid on küll ilmselt steriliseeritud, ent niipea kui nad kilest vabastatakse, lähevad bakterid peale. Samuti puutub ta sissepanekul kokku tupe välise avaga, kus samuti bakterid peal. Ja ka tupe enda sisemus ei ole sugugi steriilne. Seega tekib ikkagi ohtlik moment, kus organismi on sisse viidud võõrkeha, mis jääb sinna mitmeks tunniks ja kogub enda sisse verd.

Muide, viimasel ajal üha rohkem levima hakanud naiste haigus nimega endometrioos põhjustab viljatust, aga tekkepõhjused on ebaselged. Endometrioos tähendab seda, et menstruaalverega välja voolama pidanud emaka siseseina rakud ei voolagi kohe välja, vaid jäävad pidama kuskile emakast väljapoole ning hakkavad seal reageerima ja kasvama. Sellist olukorda võib tekitada (või sellele kaasa aidata) tampoonide kasutamine.

Ise olen kasutanud nii sidemeid kui tampoone, aga minu jaoks on sidemed ikkagi hügieenilisemad ja turvalisemad. Päevade veri peaks naisest ikkagi kohe välja voolama, mitte aga jääma sinna sisse mitmeks tunniks n-ö laagerduma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlustaks erinevates günekoloogilistes probleemides pigem kogu seda “keemiapommi”, mida sisaldavad tampoonid ja hügieenisidemed. Hiljuti ilmus analüüs hügieenisidemetes ja ühekordsetes mähkmetes olevate kemikaalide kohta ja see oli väga õudne lugemine https://www.ehn.org/diapers-and-menstrual-pads-chemicals-2627099478.html. Arvestades, kui palju naised oma elus nende toodetega kokku puutuvad, on tegemist tõsise terviseohuga, mida pea üldse ei analüüsita ning ei ole ka mõistlikke tooteohutusnõudeid. See on ka põhjus, miks ma ise kasutan kupsikut ning võimalusel ökoloogilistes puuvillast tampoone ning sidemeid. Mulle ajab hirmujudinad peale mõte Roundupist minu tupes 10% ajast!

Sellest, kuidas emaka limaskesta rakud ei pääse välja ja tekitavad endometrioosi, kui tampoon ees on, ja on kuskil “väljaspool emakat” (lähevad piki munajuha kuskile?!), tahaks küll rohkem teada. Mina olen oma tampoonidel alati näinud tumedaid klompe, mis minu arvates ongi needsamad limaskesta rakud, mis ilusti välja saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 19:37; 01.04 17:23; 08.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps 11-aastasel tütrel algavad päevad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.