Esileht Imetamine 11-kuuse võõrutamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 11-kuuse võõrutamine

Postitas:

Kuidas võõrutada rinnast 11-kuune laps, kes sööb lisatoitu väga halvasti?

Öisest toitmisest ei ole ma ka lahti saanud, kuigi paar kuud juba mässan. Jõudsin kahe toitmiseni, kell 3 ja kell 6, aga nüüd nohuga läks asi jälle täiesti hulluks, 5x kuskil sööb. Muidu on kisa ja mul pole jõudu temaga öö läbi jännata.

Kuna ta lisa sööb halvasti, vähe ja hullu mässamisega (mänguasjadega tähelepanu hoidmine jne), siis ta ei saa sellest kõhtu täis, et öö läbi vastu pidada.

Esimene laps võõrdus ise. Teda huvitas päristoit nii väga, et huvi rinna vastu lihtsalt kadus. Jube lihtne oli lõpetada.

Mis oleks teie soovitused? Millest alustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 17:36; 28.08 21:36; 04.09 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul pole jõudu jännamiseks, siis ei saagi võõrutada.

Öösel hakkad tunni kaupa edasi nihutama – nii saate kõik iga öö ikka magada. Näiteks võtad reegliks, esimesel nädalal enne kella 01 rinda ei anna. Rahustad last seni ja jälgid kella. Kui ise ei jaksa, siis vahepeal võtab mees teatepulga üle ja äratab sind, kui kell käes (soovitus, alustage vastu puhkepäeva!) Kui laps on selle kellaajaga kohanenud, siis nihutad 02-ni toitmise. Kõige raskem jupp oli meil just see esimene nihutus. see treening kestis meil 4-5 ööd, hilisemad nihutamised tulid 2-3 ööga. Muretsesin, et mis saab hommikuga, et kui nt kell 4 ärkab ja nutab kella 5-ni, et kas siis üldse uinub veel, aga tegelikult kui olime kella 04-ni jõudnud ja enam kell 04 ei tahtnud and,a oli ta olukorraga nii hästi kohanenud, et natuke protestis ja magas hommikuni – oligi korras.

Ja siis hakkad praktiseerima seda, et ei anna kohe peale lisatoitu talle rinda peale, vaid lased mingi pool tunnikest vähemal tvahel olla. Et lapsel tekiks seos, et ei saa kohe rinda, kui tahab süüa, peab sööma tahket. Hommikuit ärgates ei anna kohe rinda, vaid lähed teed pudru valmis ja pakud seda jne. Kuigi juba öine võõrutamine võib mõjutada – laps peab lihtsalt mujalt oma energiavajaduse kätte saama.

Kas laps muidu sööb juba peretoitu või veel titetoidul? Minu lastele titetoit ei meeldinudki ja hakkasidki paremini sööma alles siis, kui korralikku tükilist peretoitu hakkasid saama. tangained läksid hästi peale. Ja kui hommikuputru sõid vähe, siis andsin kõrvale nt leivakuubikud võiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 11:39; 31.08 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võõrutasin 11-kuuse öisest söömisest ja 2 kuud hiljem päevasest ka. Öise söötmise osas oli alguses plaan, et kolin ise elutuppa ja mees tegeleb esimesed ööd. Tegelikult lihtsalt ühel ööl otsustasin, et ei anna süüa enam. Võtsin ta kaissu ja panin luti suhu. Esimesed paar korda ta nuttis ikka, aga mitte tund aega kindlasti. Paari päevaga oli juba rahulikum ja nädal hiljem magas hommikuni välja (oma voodis). Hommikul ta tegi muidugi kõvasti tasa seda öist “näljutamist”, aga uni paranes oluliselt ja söömine ka.

Umbes samal ajal hakkasime rohkem kodutoitu ka pakkuma, ei sobinud enam püreed ja beebipudrud, seega soovitan samuti toiduvalik ka üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul pole jõudu jännamiseks, siis ei saagi võõrutada.

Öösel hakkad tunni kaupa edasi nihutama – nii saate kõik iga öö ikka magada. Näiteks võtad reegliks, esimesel nädalal enne kella 01 rinda ei anna. Rahustad last seni ja jälgid kella. Kui ise ei jaksa, siis vahepeal võtab mees teatepulga üle ja äratab sind, kui kell käes (soovitus, alustage vastu puhkepäeva!) Kui laps on selle kellaajaga kohanenud, siis nihutad 02-ni toitmise. Kõige raskem jupp oli meil just see esimene nihutus. see treening kestis meil 4-5 ööd, hilisemad nihutamised tulid 2-3 ööga. Muretsesin, et mis saab hommikuga, et kui nt kell 4 ärkab ja nutab kella 5-ni, et kas siis üldse uinub veel, aga tegelikult kui olime kella 04-ni jõudnud ja enam kell 04 ei tahtnud and,a oli ta olukorraga nii hästi kohanenud, et natuke protestis ja magas hommikuni – oligi korras.

Ja siis hakkad praktiseerima seda, et ei anna kohe peale lisatoitu talle rinda peale, vaid lased mingi pool tunnikest vähemal tvahel olla. Et lapsel tekiks seos, et ei saa kohe rinda, kui tahab süüa, peab sööma tahket. Hommikuit ärgates ei anna kohe rinda, vaid lähed teed pudru valmis ja pakud seda jne. Kuigi juba öine võõrutamine võib mõjutada – laps peab lihtsalt mujalt oma energiavajaduse kätte saama.

Kas laps muidu sööb juba peretoitu või veel titetoidul? Minu lastele titetoit ei meeldinudki ja hakkasidki paremini sööma alles siis, kui korralikku tükilist peretoitu hakkasid saama. tangained läksid hästi peale. Ja kui hommikuputru sõid vähe, siis andsin kõrvale nt leivakuubikud võiga.

Just seda ma tegingi, et esmalt keeldusin rinda andmast enne kella 2 öösel, seejärel 3, siis 4. Paar korda õnnestus ka, et enne kella 5 ei saanud. AGA ta ärkas ikkagi oma aegadel. Siiamaani ärkab. Siis oli iga kord natuke nuttu ja sain ta edasi magama. Nii kuskil kuu aega üritasin. LUTTI ta EI võta. See teeb asja palju keerulisemaks, tundub mulle. Nüüd haigusega läks asi endiseks tagasi. Eks ma siis üritan end täielikult kokku võtta. Õhtul ka midagi tummisemat süüa anda. Ja koos tissivõõrutusega ka öine söömine võõrutada.

Sinu teine punkt – peale lisatoidu kohe rinna andmine: ma ei ole seda kunagi praktiseerinud. Alati jätan vahe sisse. Nii et sellist seost tal pole. Näiteks hommikuti ka on esimene toit ikkagi puder.

Ja tõepoolest ka minu laps ei tahtnudki eriti püreesid. Ta eelistab päris toitu. Nii ma kokkangi beebisõbralikke toite. Talle küll maitseb kõik, ent võtab paar kuni 10 ampsu ja siis ei soovi enam, hakkab nagu igav ka. Siis mässan mänguasjadega ja muuga, et teda lõbustatult hoida. Saan talle enamasti mingi normaalse koguse toitu sisse. Ja samuti on lisaks pudrukausile kõrval taldriku peal veel mitu erinevat asja, mida pakkuda, nagu näiteks kama, marjad, pasteedisai, tomativiil, jne. Et siis segamini erinevaid asju pakkudes sööb paremini.

On veel soovitusi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 17:36; 28.08 21:36; 04.09 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks ka, et kuidas ta muidu söögitoolis püsib? Kas toolis istub rahulikult või pigem üritab jalga lasta? Mul oli teise lapsega just see probleem, et ta ei tahtnud väga pikalt kohapeal istuda.

Järgnev on väga ebapedagoogiline jutt, aga meil hakkas asi lõpuks nii toimima temaga:

Hommikul sõi nagu sõi, paar ampsu,jätsid pudru siis seisma, viisin vanema lapse lasteaeda tagasi, jõudsime koju tagasi ja kas siis põrandal või diivanil istudes toitsin talle sellesama jahtunud pudru sisse (ka vanem laps sõi mul väga hea meelega külma putru veel 4-aastaselt). Õhtusöögid nägid meil mõnda aega välja nii, et jälle – sõi oma paar ampsu ja siis hakkas toolis rabelema, üritas püsti tõusta (kuigi ma üldjuhul ei poodla söögitoolis rihmasid, siis tema puhul võtsime olude sunnil kasutusse, et end välja ei kukutaks), lõpuks tõstsin ta toolist välja ja siis jooksis toas niisama ringi ja vahepeal jooksis jälle laua juurde ja panin talle ampsu suhu…

Sellisel asjal on muidugi teatud negatiivsed mõjud, aga ümberõppimine on ka kättevõtmise asi – kui hakkas tavatoolis istuma ja siis hakkasime ka harjutama, et kui lauast on lahkunud, on söögiaeg tema jaoks läbi (eelnevalt andsime hoiatuse, et kui lahkub, tõstan taldriku eest ära, eks algul oli kohanemine raske, aga 3,5aastaselt juba mõistab seda ja sööb vajadusel edasi)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 11:39; 31.08 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustasin võõrutamisega kaks päeva tagasi.

Esimesel päeval sai esimest korda rinda kell 16 päeval. Miski muu ei aidanud kisa vastu. Siis sõi ka öösel tavapäraselt kell 4 ja 6.

Teisel päeval ehk eile andsin rinda vaid kord päevas õhtul kell 20. Ja siis öösel jälle kell 4 ja 6. Rinnad juba pakitsesid ebamugavalt.

Nüüd on plaan, et õhtul ei annagi ja öösel ka mitte. Vaatan, kuidas läheb 🙂 Vingumiste peale, kui hakkab rinda tahtma, pressin muudkui igasugust tavatoitu. Banaan ja kamapallid töötavad hästi.

Söögitoolis püsib vaid nii, et muudkui annan erinevaid mänguasju kätte. Aga hetkel võtan kõik abinõud tarvitusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 17:36; 28.08 21:36; 04.09 19:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine 11-kuuse võõrutamine