Esileht Ajaviite- ja muud jutud 1154, kahe päeva pärast juba 1570- poleks uskunud, et nii ruttu!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Teema: 1154, kahe päeva pärast juba 1570- poleks uskunud, et nii ruttu!

Postitas:
Kägu

Meritsa ennustus täitub kiiremini kui oleks osanud oodata. Ma sain aru, et märtsi kuul saab esimene tuhat ületatud aga ennäe! Täiega p e-R s-e s!
Ma ei mõista mida Vabariigi Valitsus troonib ja ootab piirangute kehtestamisega!
Lätlased i d i o o d i d pidi piiranguid Lõdvendam hakkama kuigi näidud kõrged! Keegi on mingit lolluste elksiiri Baltimaade kohal pihustanud?!

+42
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks neid koroonateemasid ometi knopka alla enam ei panda? Mida see igapäevane ahhetamine annab? Ikka iga 700+ kägu, kes päevas Perekooli kasutavad, peavad oma tähelepanuvajaduse kätte saama ning teema tegema?

On jah õudne – jube-jube-jube!
Peaks jah valitsus kiiremini liigutama – jube-jube-jube!

Mis ma veel pean ütlema?

+30
-42
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis siin uskuda. Statistikud prognoosisid ju seda tulemust ammu. Lihtsalt tänapäeval on väga levinud OMA PEAGA MÕTLEMINE ja siis üllatutakse, sest spetsialistide prognoose pole vaevutud kuulamagi.

+49
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks neid koroonateemasid ometi knopka alla enam ei panda? Mida see igapäevane ahhetamine annab? Ikka iga 700+ kägu, kes päevas Perekooli kasutavad, peavad oma tähelepanuvajaduse kätte saama ning teema tegema?

Mis ma veel pean ütlema?

Midagi ei pea ju ütlema. Polnud ju nimeliselt sulle suunatud teema. Pealkirjastki aru saada, millest jutt, aga ikka avad.

+24
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis ma veel pean ütlema?

Ahsoo. Mulle tundus, et minu ohhetamine on oluliselt teistsuguse sisuga kui knopka all olev. Päevakajalisem.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ma veel pean ütlema?

Midagi ei pea ju ütlema. Polnud ju nimeliselt sulle suunatud teema. Pealkirjastki aru saada, millest jutt, aga ikka avad.

Jah avan, sest just seda tahtsingi öelda. Nõrk ja läbinämmutatud argument, et “mis sa siis avad”.

+6
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ma veel pean ütlema?

Jah avan, sest just seda tahtsingi öelda. Nõrk ja läbinämmutatud argument, et “mis sa siis avad”.

Selge, enesepiinamine pole muidugi keelatud.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis käivad asjad uskumatult aeglaselt. Kuna eile oli aastapäev, siis eile ei toimunud midagi. Eelmisel nädalal tuli nädala alguses teade, et ehk neljapäeval midagi otsustatakse. Sel nädalal oli teade, et neljapäeval tulevad uued piirangud, mis kehtivad ehk isegi juba nii kähku nagu 1. märtsist. Eesti peab ennast E-riigiks, aga eelmise päeva koroonanumbrid, mis mõnes riigis selguvad kell 00.01, on Eestis saadaval peale kl. 10.00 järgmisel päeval.

Nüüd on eestlasi tabanud mingi usk, et Eesti ajab mingit väga tarka oma asja, teeb kõigist teistest õigemini. Mis sest, et Rootsi on seda rida juba pea aasta ajanud ja tänaseks oma viga mõistnud.

Tuttav meditsiinitöötaja, kes kardetavasti oma asutuse nägu,targutas kuidas olukorra tõsidus on Eestis üle paisutatud, haigestuvad peamiselt noored, kes haiglaravi ei vaja. Ja haiglas on ruumi küll veel ja vanad peaks nagunii ära surema, nii et probleemi pole.

+28
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinna statistika alla lähevad ju ka need, kellel on kahtlus, aga tegelt ei pruugi koroonagi olla.
Mitmelt tuttavalt kuulnud, kuidas perearst üritab kõik ikka koroona süüks tembeldada.

+6
-58
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinna statistika alla lähevad ju ka need, kellel on kahtlus, aga tegelt ei pruugi koroonagi olla.

Mitmelt tuttavalt kuulnud, kuidas perearst üritab kõik ikka koroona süüks tembeldada.

Milleks selline rumal jutt? Statistikasse lähevad ainult positiivse testivastuse saanud.

+60
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Testi andmise, mitte analüüsimise  kuupäeva alusel oli 23. veebruaril >1250 positiivse.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti peab ennast E-riigiks, aga eelmise päeva koroonanumbrid, mis mõnes riigis selguvad kell 00.01, on Eestis saadaval peale kl. 10.00 järgmisel päeval.

Minu meelest käib meil küll kähku. Näiteks Rakveres võetakse koroonaproove õhtusel ajal u kell 19. Auto ootab õues, kohe kell 20 kui testimine lõppeb, viib testid Tallinna laborisse analüüsimisele, kell 6.15 on tulemused juba e- tervises olemas, kell 10 juba üle riigi kogutud andmed meedias saadaval.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks ei pea selgeltnägija olema. Absoluutselt iga aasta on Eestis 7.-10. nädal olnud grippi haigestumise tipphetk. Praegu on aasta 8-s nädal kes ei tea.

11-ndast nädalast hakkab haigestumine järsult langema, st 15.märtsist alates võime näha langust.

+15
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ilmselt piiranguid ei tule, varsti eu meid enam ei tunnista.

Tubli KaKa, edasi surmade poole!

Haige riik

+9
-44
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks selline rumal jutt? Statistikasse lähevad ainult positiivse testivastuse saanud.

Täiesti õige – riiklikusse statistikasse lähevad ainult laboratoorselt kinnitatud testid. Kui nt pereliige on covidis, teine pereliige haigestub ja keeldub testima minekust, siis perearst võib küll diagnoosi välja panna, aga see ei kajastu riiklikus statistikas.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest käib meil küll kähku. Näiteks Rakveres võetakse koroonaproove õhtusel ajal u kell 19. Auto ootab õues, kohe kell 20 kui testimine lõppeb, viib testid Tallinna laborisse analüüsimisele, kell 6.15 on tulemused juba e- tervises olemas, kell 10 juba üle riigi kogutud andmed meedias saadaval.

Koroonaviiruse grupist lugesin mõni päev tagasi, et just Rakveres oli proovi andmiseks aega võimalik saada alles mitme päeva pärast.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täiesti õige – riiklikusse statistikasse lähevad ainult laboratoorselt kinnitatud testid. Kui nt pereliige on covidis, teine pereliige haigestub ja keeldub testima minekust, siis perearst võib küll diagnoosi välja panna, aga see ei kajastu riiklikus statistikas.

Lisaks covid surijate statistikasse lähevad ainult haiglas koroonaosakonnas surijad. Kes covid osakonnast tavaosakonda üle viidud ja ikkagi sureb, enam mitte, kuigi nende tervisele fataalse põntsu pani koraoona.

Selle knopaga teema võiks ära kaotada, sinna on aegunud sodi kuhjunud.

+12
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vähemalt täna öeldi, et kehtestatakse tõsisemad piirangud! Oleks võinud kaks nädalat tagasi sellise otsuse vastu võtta ja meil ei oleks paar päeva juba 1000 ja üle selle nakatunisenäitu praegu olnud. Vähemalt lähevad ametikoolid ka distantsile ja lõpuklassid ka mõneks ajaks. Mulle meeldis see otsus, et ostukeskus PEAVAD hakkama maski kandmist keskuses NÕUDMA! Ja nad ise tahavad SEDA TEHA! Vähemalt hoolivad inimesed saavad nendest eitajatest poes lahti ja ohutumalt ostelda.

+11
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldis see otsus, et ostukeskus PEAVAD hakkama maski kandmist keskuses NÕUDMA! Ja nad ise tahavad SEDA TEHA! Vähemalt hoolivad inimesed saavad nendest eitajatest poes lahti ja ohutumalt ostelda.

Väga ootan, et see praktikas ka toimima hakkaks. Väga usku küll ei ole.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetage ometi see maskidesse uskumine ära. Eelmisel kevadel seda nõuet ei olnud, hoiti distantsi ja läviti võimalikult vähestega, haigestumine oli enamvähem. Nii kui algas see usk imevahendisse (mida endiselt vähemalt pooled valesti kasutavad) maski, unustatakse sujuvalt ära,  et pigem on vaja teistest ringiga mööda käia ja mitte igalpool seljas kügeleda.

+22
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista mida Vabariigi Valitsus troonib ja ootab piirangute kehtestamisega!

Ennetustöö on ju super olnud! On inimesi, kes eitavad viirust ja vilistavad isolatsioonile. Samas, meil on ju näiteks tohutult elatisvõlgnike. Kuidas nemad tohiksidki haigestuda. EI TOHI ju! 1.jaanuarist/2021 muutus seadus elatisvõlgnike jaoks karmimaks! Mine räägi mõnele kohtunikule või juristile, et lastel on hea ka vabas õhus ja looduses liikuda, see mõjuks laste psüühikale hästi. Seda ei saa rääkida, sest süsteemil jääb raha ju saamata. Seega, peame mõistma ka neid inimesi, kes on sunnitud ka haigetena töötama, sest meie lapsed ei kasva muidu. Hästi palju mõistmist!

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sinna statistika alla lähevad ju ka need, kellel on kahtlus, aga tegelt ei pruugi koroonagi olla. Mitmelt tuttavalt kuulnud, kuidas perearst üritab kõik ikka koroona süüks tembeldada.

Hästi lihtne matemaatika tegelikult. Kahtlus on testide koguarv. Neist positiivsed on ikka päris nakkusjuhud. Ei saa unustada, et pahal viirusel on ka peiteperiood. Sinu mitmel tuttaval on head perearstid. Kuna viirus tegutseb võimukalt ja põhjustabki erinevatel inimestel erinevaid kaebusi, siis kiiduväärt arstid.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks ei pea selgeltnägija olema. Absoluutselt iga aasta on Eestis 7.-10. nädal olnud grippi haigestumise tipphetk. Praegu on aasta 8-s nädal kes ei tea.

11-ndast nädalast hakkab haigestumine järsult langema, st 15.märtsist alates võime näha langust.

Juba see üksi on absoluutne tõestus et nn koroona ongi seesama tavaline igaaastane gripp.

Mul endalgi nädal tagasi oli tunda et miski üritas kehas jaurama hakata. Kohe võtsin koirohtu, ja mis iganes mul kehas jaurama üritas hakata, seda tegema ei saanud. Oli tunda et kõhus hakkas imelikuks minema, ja üle keha ka tunne imelikuks, nende sümptomite algete pärast võtsin koirohtu. Kõhus lõppes jama kähku, mõne minutiga pärast võtmist. Mujal kehas imeliku oleku kadumisega läks vist mõni tund, täpselt ei märganud millal kadus vaid mingil hektel märkasin et “aa, enam pole”. Ja haigeks ei jäänudki.

Et… koirohi hävitab ära gripi ehk uue nimetusega koroona.

+3
-40
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga ootan, et see praktikas ka toimima hakkaks. Väga usku küll ei ole.

Tahaks ka näha. Viimasel ajal olen täheldanud, et maske on vähem hakatud kandma, eriti vene rahvusest inimesed torkavad sellega silma. Pluss eestlastest ossi välimusega inimesed.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonaviiruse grupist lugesin mõni päev tagasi, et just Rakveres oli proovi andmiseks aega võimalik saada alles mitme päeva pärast.

Võimalik, ise käisin paar nädalat tagasi ja sain testile samal õhtul, aga seda siis kui ise digiregistreerisin, mitte ei oodanud kõnet.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, enesepiinamine pole muidugi keelatud.

Noh, kui sa just nii asjast aru saad, ega ma keela arvata. Ilmselt sul ei ole kunagi ühegi ebahuvitava, igava, nõmeda vm teema kohta midagi öelda, oledki vaikides rahul. Või kui “avadki”, siis on see hull enesepiinamine. Päris karm elu sul!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti peab ennast E-riigiks, aga eelmise päeva koroonanumbrid, mis mõnes riigis selguvad kell 00.01, on Eestis saadaval peale kl. 10.00 järgmisel päeval.

Arvestades, et meie inimesed ei oska digilugu vaadata, siis ei imesta, et selline arvamus. On siitki välja tulnud kui mõni kägu hõiskab, et oi aitäh, selle peale ei tulnudki, et digiloost vaadata. Pigem on ikka mugav teisi süüdistada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen natuke segaduses selle suure nakatumisnumbriga. ERRi uudistes oli, et pooled neist on jääkpositiivsed? St mitte neist konkreetsetest, aga üldse testitutest viimasel ajal.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen natuke segaduses selle suure nakatumisnumbriga. ERRi uudistes oli, et pooled neist on jääkpositiivsed? St mitte neist konkreetsetest, aga üldse testitutest viimasel ajal.

Jääkpositiivsete kohta arutlus käis viimase kahenädalase seireuuringu kohta, kus testiti juhuslikke inimesi ja lisaks PCRile tehti ka antikehatest. Sellest tuli välja, et mõned PCR-positiivsed omasid tegelikult antikehi ja sellest võib eeldada, et nad ei ole enam nakkusohtlikud.

“Ja kuigi me ei saa neid tulemusi otse üle kanda igapäevasesse tervisestatistikasse, sest juhuvaliku teel võetud inimesed on erinev kogum nendest, kes jõuavad testimisele perearstide või muude arstide kaudu, siis me arvame, et üsna arvestatav osa on ikkagi ka neid, kelle puhul me väga kindlalt ei saa öelda, et kui test osutus positiivseks, siis ta on just sel hetkel ka nakkusohtlik. See võib olla juba ka läbipõetud haigus,” lisas ta.”

https://www.err.ee/1608122110/professor-kalda-edasine-testimine-ja-isoleerimine-on-mottekoht

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidi olema juba jõuluks ju tuhat nakatumist päevas ja 500 haiglas, nii et oleme kahe kuuga graafikust lausa maas. Aga läheb kinni nüüd kogu elu jälle ju, mis muretsete siin, kohe istume jälle kodus ja oleme näljas.

+5
-32
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 1154, kahe päeva pärast juba 1570- poleks uskunud, et nii ruttu!