Esileht Koolilaps 12-aastane ja trenn

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 12-aastane ja trenn

Postitas:

Kuidas ma saan oma 12-aastase regulaarselt trennis käima? Mulle ei meeldi,et ta veedab enamuse ajast telefonis grupichatis lollusi genereerides. Soovin väga, et ta lõpuks huvituks mõnest spordialast või huviringist. Palun nõu. Kas olen emana läbi kukkunud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 13:16; 02.11 19:06; 06.11 16:54; 06.11 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa oma 12-aastast muud moodi trenni, kui selgitustega, et trennis käimine on pilet hüvede juurde. Hüved on siis nutitelefon nuppudega telefoni asemel. Arvutimängud, siis kui kohustused on täidetud. Kinokülastused sõpradega minu raha eest. Mitte kõik lapsed ei leia seda ühte füüsilist treeningut, mis innustab. Selle peale lootma ei saa jääda. Arukas inimene annab endale aru, et tal on vaja füüsilist aktiivsust mingi treeningu näol. Laps nii ratsionaalseid otsuseid veel vastuvõtta ei suuda. Teda tuleb aidata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal
ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 19:43; 02.11 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal

ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

Süüdimatu jutt. Mis siis saab kui ema “unustab” lapse moblaarve, kodu kommunaalid, puhkusereisid, koduse neti ja kaabel TV, söögi jmt tasuda?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal

ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

Süüdimatu jutt. Mis siis saab kui ema “unustab” lapse moblaarve, kodu kommunaalid, puhkusereisid, koduse neti ja kaabel TV, söögi jmt tasuda?

Sul on kohustus oma last ülal pidada, arendada, koolitada. Lapsel ei ole kohustust palli taga ajada või kõrgust hüpata. Kui sellised asjad kipuvad “ununema”, siis pole lapsi vaja saada- annad lapsele süüa ja tasud kodukulud, kui laps teeb, mida sa tahad? Natuke nõder suhtumine.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal

ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

Süüdimatu jutt. ?

Ära palun kasuta sõnu, mille tähendus pole sulle selge.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 19:43; 02.11 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal

ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

Selles vanuses on seltskond väga oluline. Ehk siis kui sõbrad käivad trennis tasuks võimalusel ka laps sinna suunata. Või kui ei käi, siis kaasa kutsuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, oma 12-aastase poisiga sama jama. Kui ei helistaks ja meelde ei tuletaks, siis “unustaks” trenni minemata. Mina omal

ajal otsisin ise huvitavaid trenne, kus käia.

Süüdimatu jutt. Mis siis saab kui ema “unustab” lapse moblaarve, kodu kommunaalid, puhkusereisid, koduse neti ja kaabel TV, söögi jmt tasuda?

Siis ei tehta lapsi.

Lapse trenni või huviringi sundimine on üsna haige tegevus. Kui talle ikka ei meeldi, siis ei meeldi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule näiteks meeldis trennis olla aga trenni minna/tulla oli eriti Tüütu. Pidi kodust välja minema, peale kooli sain koju minna mõneks tunniks, eriti kui õues oli külm ja pime.

Minu puhul aitas vanemaks saamine. Siis käisime trennis juba enda pärast ja sai isegi autodega minekut klapitada sõbrannadega.

Äkki aitaks otse koolist trenni minek? Või leida huviala mis lapsele tegelikult meeldiks rohkem? Nt. Jalgpalli asemel Tennis või ujumine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ise näitad lapsele eeskuju? Käi ise koos lapsega trennis

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult on asi selles,et ta räägib suurelt tahab trenni, aga ei hakka kuskil käima vaid on lihtsalt kodus nutitelefonis. Olen rääkinud korduvalt,et trenn on hea ja leiab uusi sõpru ja uus tegevus ja huvitav jne, aga ta ei lähe kohale kuskile. Midagi ju vaja lapsele.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 13:16; 02.11 19:06; 06.11 16:54; 06.11 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki leidub trenn, kus saaksid lapsega koos käia? Kvaliteetaeg+ füüsiline aktiivsus korraga, lisaks veel nt koos autoga minek-tulek teeks äkki korralduse mugavamaks? Tennis, ujumine, mõni rühmatrenn, orienteerumine… Mingis valdkonnas äkki huvid kattuvad?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:29; 06.11 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise spordialaga on laps seni tegelenud?

Mina olen oma lapsed varakult spordi juurde suunanud mõttega, et mingi regulaarne füüsiline koormus lihtsalt peab olema ja ilma selleta ei tule kõne alla. Kui selgub, et valitud ala ikkagi ei sobi või ei meeldi, võib julgelt midagi muud proovida. Nii ongi lastel tekkinud enesestmõistetav liikumisharjumus.
Üks laps leidis praktiliselt kohe sobiva spordiala, aga teine proovis ikka mitut erinevat enne kui leidis südamelähedase.
Vanem poiss on praegu 15a ja nüüd on talle oluline näha välja sportlik ja treenitud. 12-aastaselt ta muidugi selle peale ei mõelnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki leidub trenn, kus saaksid lapsega koos käia? Kvaliteetaeg+ füüsiline aktiivsus korraga, lisaks veel nt koos autoga minek-tulek teeks äkki korralduse mugavamaks? Tennis, ujumine, mõni rühmatrenn, orienteerumine… Mingis valdkonnas äkki huvid kattuvad?

Kusjuures ta näitab kõneliselt välja küll,et tahab minuga kvaliteetaega. Noorema õega jagavad sama kooli ja tuba ja puberteet möllab..tal kopp ees koguaeg nooremaga koos olla.
Kas 12-aastasega saab kuskil spordiklubis sama trenni tegema hakata?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 13:16; 02.11 19:06; 06.11 16:54; 06.11 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise spordialaga on laps seni tegelenud?

Mina olen oma lapsed varakult spordi juurde suunanud mõttega, et mingi regulaarne füüsiline koormus lihtsalt peab olema ja ilma selleta ei tule kõne alla. Kui selgub, et valitud ala ikkagi ei sobi või ei meeldi, võib julgelt midagi muud proovida. Nii ongi lastel tekkinud enesestmõistetav liikumisharjumus.

Üks laps leidis praktiliselt kohe sobiva spordiala, aga teine proovis ikka mitut erinevat enne kui leidis südamelähedase.

Vanem poiss on praegu 15a ja nüüd on talle oluline näha välja sportlik ja treenitud. 12-aastaselt ta muidugi selle peale ei mõelnud.

Vanem laps on käinud korvpallis. Mingi aeg see talle meeldis. On käinud veel siin ja seal, aga tüdineb ruttu.
Väiksem käib jalgpallis ja tema testiti juba lasteaias ära, et on sündinud talendiga ja väga osav. Suurem on ka tänu sellele huvi üles näitanud,et tahab ka jalgpalli minna. Samas korvpalli treener tol ajal ütles, et laps on osav ja võiks edasi käia ikka

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 13:16; 02.11 19:06; 06.11 16:54; 06.11 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki leidub trenn, kus saaksid lapsega koos käia? Kvaliteetaeg+ füüsiline aktiivsus korraga, lisaks veel nt koos autoga minek-tulek teeks äkki korralduse mugavamaks? Tennis, ujumine, mõni rühmatrenn, orienteerumine… Mingis valdkonnas äkki huvid kattuvad?

Kusjuures ta näitab kõneliselt välja küll,et tahab minuga kvaliteetaega. Noorema õega jagavad sama kooli ja tuba ja puberteet möllab..tal kopp ees koguaeg nooremaga koos olla.

Kas 12-aastasega saab kuskil spordiklubis sama trenni tegema hakata?

Mina oma spordiklubis olen küll koolinoori rühmatrennides näinud, seega ma usun, et saab ikka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:29; 06.11 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 12-aastasega saab kuskil spordiklubis sama trenni tegema hakata?

Saab, püüan tuua võimalikult palju näiteid.
1) http://www.uisukool.edu.ee/taumliskasvanud.html
Uisutamise harrastusrühm, noored ja täiskasvanud treenivad koos. Eelnev kogemus pole nõutud.
2) https://teisipaevakud.ee/
http://ton.ee/
Orienteerumas on lapsel ja vanemal hea koos käia. Rajad on erinevatele vanuseklassidele küll erinevad, kuid sa võid lapsele kaardi osta ja ise kaasa joosta. Isa tegi minuga nii lapsepõlves. Ainuke miinus on selles, et ala on hooajaline.
3) http://kungfu.ee/treeningute-ajad/
Võitluskunsti trenn, kus noored ja täiskasvanud treenivad koos.
4) https://sparta.ee/broneerimine/ruhmatreeningud/
Võrkpalli trenn, tunniplaanis tuleb klikkida “mänguline”.
5) Selget linki panna ei oska, aga tennis ja sulgpall on head variandid, sest neid saab just kahekesi teha.
6) https://www.danceact.ee/tantsustiilid/klassikaline/ballett/
http://republic.ee/
Paljudes tantsustuudiotes on hakanud tekkima gruppe, kus on noored ja täiskasvanud läbisegi. See kehtib peamiselt balleti kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemat last ei saanud me kuidagi trenni, käis mõned korrad ja tuli ära. Hakkasime ise õhtul staadionil jooksmas käima, talvel suusatamas, ujumas jne. Mingi hetk käis klõps ära ja 14-aastaselt oli juba täielik trennihunt, minu arust 5 päeva nädalas tegi trenni (tenn+jõusaal), sõi tervislikult. Sõbrad on märksõna, kutsusid trenni, hakkas meeldima.
Noorem laps ka ei käinud, proovis seda ja teist, aga nüüd läks koos sõbraga trenni ja tundub, et meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe. Ise saab valita, millises, aga ühes sporditrennis PEAB käima. Ja jutul lõpp.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal laps käib omal soovil jalgpallitrennis rõõmuga, aga ise omal ajal poleks mind väevõimuga ka trenni saanud. Nimelt olin kooliajal spordis vähevõimekas ja kehalise kasvatuse normide mittetäitmine ja selle eest halva hinde saamine võttis igasuguse spordi vastu huvi tundmise ära. Ja ei, ma ei olnud paks, et seetõttu poleks jõudnud norme täita, aga mõni inimene ongi spordis vähevõimekas.

Käisin omal ajal hoopis laulukooris ja pold midagi katki. Ehk meeldib su lapsele ka hoopis mõni muu huviring, miks see ilmtingimata sport peab olema?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka paneksin reeglid paika telefoniaja kaudu. Kui trennis käib on päevas näiteks tund aega telefoniaega. Kui trennis käib vaid ühel päeval nädalas, on päevane telefoniaeg pool tundi. Kui häkib screentime või muu telefoniaja piiraja maha, on tulemuseks 0 baiti internetti või nuputelefon. Ja reeglitele peab kindlaks jääma, mitte ainult suusoojaks ütlema.

Ja juurde võiks ikka selgitama, et kuna telefonis istumine mõjub halvasti rfühile, füüsisele, silmanägemisele ja üldisele tervisele, siis vastukaaluks on vaja seda füüsist arendada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et natuke võiks ikka sundida. No nii palju, et prooviks üht või teist ala.
Minu 12-aastane poeg ei tahtnud ka kuskil trennis käia. Algklassides käis kunstiringis, robootikas, maleringis, aga need mingi aja pärast polnud enam huvitavad. Aga ujuda talle meeldib ja kui 12 oli, siis panin ta ujumistrenni kirja. Esimesel korral viisin ta ise kohale, et näeks mis ja kus. Sellest hetkest käib heameelega ujumistrennis.
Noorem poeg käib teises klassis ja ka ei tahtnud mingit trenni. Tema panin kergejõustiku trenni kirja ja ütlesin, et lähme ja vaatame, et äkki hakkab meeldima. Kohe oli vaimustuses ja treener on ka hästi tore. Minu laste puhul oli vaja natuke tõuget.
Ühesõnaga mine koos lapsega mõnda trenni ja vaadake, äkki miski ikka meeldib. Saan aru, et teie puhul asi selles, et laps ise ei tee seda nö esimest sammu ise, et läheks üldse kohale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse näide: lõpuks ometi leidis trenni, mis meeldib, läheb iga ilmaga. Treener meeldib, kaaslased toredad. Koolitöö on lausa teisejärguline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps 12-aastane ja trenn