Esileht Koolilaps 12.aastane keeldub ennast liigutamast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 12.aastane keeldub ennast liigutamast

Postitas:

Koolis käies pidi ta palju liikuma, lisaks 3x nädalas kehaline kasvatus + 1x nädalas tantsutrenn. Peale seda kui koolid kinni pandi, istub ta ainult oma toas. Tulenevalt koduõppest peab ta ka kasutama 6h päevas arvutit/telefoni.
Koolist on antud käsk, et kodus oleks koolipäevad samasugused nagu kooliski ( tunniplaan sama/vahetunnid jne ).
Ainuke asi millest laps keeldub on kehaline kasvatus. Ta ei tule ega lähe ka ise mingit moodi õue! Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.
Juba mitu päeva istub toas.
Täiesti masendav.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu esimese klassi lapsel sama probleem. on paar korda meiega õues jalutanud, aga ütleb, et igav. teiste lastega tahaks küll õues mängida, aga ei saa ju lubada. kodus võimlemisest keeldub. tegemist on väga sportliku tüdrukuga, kellel oli kooli ajal nädalas 3x kergejõustik, 2x tantsutrenn ja 1x ujumine. lisaks veel kehalise tunnid ja jalgsi koolis käimine 4 km päevas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama siin, kuuendik käis viimati väljas möödunud reedel. Arvutis 12 tundi ja kauem koos koolitööga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kuri ema, kui päeval vähemalt tund aega õues ei käida, siis vajutan äpist Familylink nuppu “block all” ja enne see nutiseadmete blokeering maha ei lähe, kui õues käidud. Linnas elades teeksin seda ilmselt nii, et kui pere läheb õue jalutama, siis läheb blokeering peale. Selgitan lapsele, et minu kui täiskasvanu kohus on sinu tervise eest hoolitseda ja mis sa arvad, kas ma olen lapsevanemana läbi kukkunud või mitte kui lasen sind 12 h köökus asendis ekraani vahtida. Eile näiteks laps kõigepealt mossitas, et tal pole seal midagi teha jne. Mina teatasin, et see on küll ikka väga pahasti, kui telefonis istumisest enda fantaasia nii viletsaks on muutunud, et enam midagi välja mõelda ei suuda, peab vist telefoniaega veel piirama, et sul oleks võimalik harjutada ilma nutitelefonita tegevuse leidmist. Läks siis porisedes õue, teatas veel, et õed on nõmedad ja nendega ei saa midagi mängida. Tund aega hiljem tuli õdedega koos itsitades ja naerdes tagasi tuppa, said küll tegevuse välja mõeldud, õed ei olnudki nii nõmedad ja lõbus oli ja veel takkapihta. Kui lapsed endaga kaasa jalutama võtan, pakun tavaliselt mitu erinevat marsruuti välja ja lasen mossitaval teismelisel valida, kuhu minna. On olnud ka olukordi, kus 12 aastane teatab, et mis siis et blokeerisid nutiseadmed ära, ma ikka õue ei lähe. Siis ma luban seda, aga see tähendab, et järgmisel päeval on tunni võrra veel vähem nutiseadmeaega, ülejärgmine päev veel vähem ja lõpuks polegi, koolitööd tehku minu silma all minu nutiseadmes.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke andeks, minule jääb selline asi arusaamatuks, et mis mõttes laps ei täida vanema korraldusi. Kahe poja emana (12 ja 19) olen ma ennast ikkagi suutnud nii kehtestada, et lapsed minu ja mehe korraldusi täidavad. Olen neile selgeks teinud, et minu nõuded on põhjendatud ja mõistlikud ja nad peavad seda tegema, kas kohe või siis lepime kokku – hiljem.
Praegu on nii, et kui 12-aastasega kuskil lõunapaiku jalutuskäigu – kas sõidame autoga kuhugi mereäärse vms. või siis läheme kodulähedal parkmetsa ning teee oma 30-40 minutise käimise ära.
Õhtul käivad vahest veel isaga ratastega sõitmas.

+11
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa lapselt küsinud kuidas ta ennast selles olukorras tunneb? Ei saa ikka nii, et käsen poon ja lasen ja siis läheb õue kõndima. Võibolla on ta kurb, et trenni ei saa. Alustaksin suhtlemisest. Võibolla kardab ta viirust ja ei julge välja minna? Kas ta kodus ka keeldub midagi tegemast nt justfance, harjutused?

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa lapselt küsinud kuidas ta ennast selles olukorras tunneb? Ei saa ikka nii, et käsen poon ja lasen ja siis läheb õue kõndima. Võibolla on ta kurb, et trenni ei saa. Alustaksin suhtlemisest. Võibolla kardab ta viirust ja ei julge välja minna? Kas ta kodus ka keeldub midagi tegemast nt justfance, harjutused?

Muidugi me räägime, lapsel ongi võimalik ise valida, kuidas liigub, teemaalgataja ka ütles, et laps pole nõus ka toas võimlema. Mina sunnin kohustuslikus korras iga igal päeval veidi aega õues käima lihtsalt põhjusel, et D-vitamiini omandamine sel viisil on tunduvalt efektiivsem kui purgist sisse ajades, mina vanemana vastutan lapse tervise eest. Ega siis see, et laps on kurb, et trenne ei toimu ei ole mingisugune põhjus, miks liikumisharjumus täiesti ära jätta. Nutimaailm on lihtsalt nii mugav ja huvitav asi, et sellest on raske end välja tõmmata. Tahtejõu puudus ei ole mitte ju ainult teismelistel vaid ka täiskasvanutel. Kuniks aga teismeline on kodus saab lapsevanem oma käskude keeldudega teda selles aidata. Ega siis seda liikuma sundimist ei tehta ju niisama lapse kiusamiseks.

Keskmise teismelise puhul on üsna ebausutav, et ta näiteks ei julge õue minna, sest kardab viirust. Ta lihtsalt eelistab üksi õues mängimisele nutimaailma, niisama labaselt lihtne see põhjus enamasti on. Nutimaailmas on alati huvitav, ei pea pingutama, ei pea riideid vahetama, et nutimaailma minna, saab sõpradega suhelda, mida praegu õues ei saa jne.

Meil tegelikult on lapsed nende äpipiirangute puhul palju rahulikumad, kui enne, mil asi käis suuliste vestlemiste ja argumenteerimistega. Siis läksid nad palju rohkem stressi ja kurjaks. Nüüd nad küll võivad korraks mossis nägu teha aga tegelikult väga isegi ei protesti, reeglid on selged ja arusaadavad ja neid täidetakse.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis käies pidi ta palju liikuma, lisaks 3x nädalas kehaline kasvatus + 1x nädalas tantsutrenn. Peale seda kui koolid kinni pandi, istub ta ainult oma toas. Tulenevalt koduõppest peab ta ka kasutama 6h päevas arvutit/telefoni.

Koolist on antud käsk, et kodus oleks koolipäevad samasugused nagu kooliski ( tunniplaan sama/vahetunnid jne ).

Ainuke asi millest laps keeldub on kehaline kasvatus. Ta ei tule ega lähe ka ise mingit moodi õue! Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.

Juba mitu päeva istub toas.

Täiesti masendav.

Meil sarnane olukord. Tüdruk siiani tegi lisaks kehalise tunnile 3x nädalas trenni. Nüüd ei ole nõus õuegi minema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 10:43; 27.03 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ka pole sellist asja, et laps lihtsalt ei kuula vanema sõna. Teab, et see toob kaasa nt nutinduse kinnikeeramise (ja see pole ainult ähvardus).

Aga meie tegime asja mänguliseks. Iga pereliige kirjutas paberile 3 tegevust, mida saaks koos perega teha (just dance, 10 ringi joosta ümber maja, mingid võimlemiskavad youtubest, ise välja mõeldud harjutused jne jne). Ja siis iga päev tõmbame 2 tk, ühe lõuna ajal ja teise õhtul. Osaleb terve pere, ka muidu pirtsutav isa 😉

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhtub, kui laps paar nädalat trenni ei tee? Lapse kogu elu on ju samuti sassis. Koolis käia ei saa, sõpradega suhelda samuti mitte. Taevas ei kuku alla kui laps paar nädalat tegeleb ainult kooliasjadega ja muud ei tee.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhtub, kui laps paar nädalat trenni ei tee? Lapse kogu elu on ju samuti sassis. Koolis käia ei saa, sõpradega suhelda samuti mitte. Taevas ei kuku alla kui laps paar nädalat tegeleb ainult kooliasjadega ja muud ei tee.

No praeguseks on üsna selge et see paar nädalat on kokku vähemalt viis nädalat (2+2+koolivaheaeg) ja miski ei ütle, et ka siis veel edasi suveni välja see ei kesta. Liikuma sundimine on mingikski vastukaaluks selle sundasendis ekraani taha istumisele.

Muuseas ma ei sunni mitte ainult lapsi liikuma vaid ka ise kõmbin hilisõhtul pärast kodukontoritöö lõppu kell 21-23 u 10 km pealambi valgel, et mitte järjest jämedamaks külmkapi kõrval paisuda. Kahjuks tööpäeval, kui lapsed lähevad õue, ma ise pean kohe juhust kasutama ja oma palgatööd tegema.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps pole nõus?!
Inimesed, kuulake ära oma laste mured, neid vaevab midagi ju.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi millest laps keeldub on kehaline kasvatus. Ta ei tule ega lähe ka ise mingit moodi õue! Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.

Juba mitu päeva istub toas.

Täiesti masendav.

Kas kehalise õpetaja poolt suuniseid ja nende tätsmiste kohta tagasisidest (näiteks video) kuidagi ei soovita, et lapsel see kui teisedki koolitundide tegemised oleksid. Mul küll laps veidi vanem, aga endiselt toimib ka koos tegutsemine (olgu siis õhtul koos välja minemine või koos kodus olevate aktiivsemat tegevust nõudvate asjadega tegutsemine), kui ise üksinda väga ei “viitsiks”. Oled proovinud koos lapsega midagi aktiivsemat teha.
Meil küll kehalise tunni raames õues käimine pole kohustuslik (kuigi siiamaani on käinud eraldi kõndimas või sõitmas rula, rulluiskude vms abivahendiga) ja tunni alla sai eelmisel nädalal liigitada ka koduseid omi “treeninguid” ( tantsimine, harjutused, painutused jms liigutamised).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps pole nõus?!

Inimesed, kuulake ära oma laste mured, neid vaevab midagi ju.

Inimesed elavad oma naiivsel pilvel ja ei ole vist kunagi tegelikult teismelisega rääkinud, et selliseid soovitusi annavad. Rääkides saabki selgeks, et keka on võrreldes arvutimänguga igav ja tüütu. Mida tarka siis selle teadmisega peale hakata? Kui teismeline ei vaevu ka kaasa mõtlema, mil moel seda kekat vähem tüütuks muuta, siis lihtsalt kasutadki käskusid ja keelde. Teiste õppeainete puhul ei ütle ju, et ah jäta tegemata. Ma ei ütle, et lastega rääkida ei tule, muidugi tuleb, aga enamik teevad seda niikuinii ja alati ei ole nii et laps ei taha kekat teha sügava maailmavalu ja eksistentsiaalsete probleemide pärast. Palju sagedasem on see tegelik põhjus, et teisiti on lihtsam.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen kurtjatega 🙂 Kusjuures noorema lapsega käin mina iga päev õues – jalutame koera, sõidame jalgrattaga, toimetame koos aias. Aga 13-aastane piiga lihtsalt keeldub meiega koos välja tulemast. Lunin, palun, kutsun, kuulan teda aktiivselt – ei mingit tolku.

Eks ma saan tast aru ka – loomulikult on nutiseadmed palju põnevamad, ilusad värvilised pildid kargavad näkku, mängib tempokas lahe muusika, ise oma peaga mitte midagi tegema ei pea. Mina ise tahaksin ka 12 tundi ainult lamada diivanil ja toksida ühe näpukesega tahvlit, kust lõbus meelelahutus ilma vähimagi vaevata koju kätte tuleb.

Oleme proovinud siin soovitatud “nippe”: abikaasa keeras wifi välja. Kuid paraku kehtib see wifi terve maja peale, ka ülakorrusele, kus elavad vanavanemad. Nemad ei käi praegu üldse mitte kusagil ja nett koos teleriga on nende ainus sotsiaalne elu. Samuti töötame meie abikaasaga kodukontoris neti abil… Seega, neti väljalülitamine halvas elu ka täiskasvanutel. Kui mina võtsin lapse mobiili ja tahvli ära ja panin luku taha, siis läks ja võttis ta minu oma, võtsin selle ära, läks ja võttis vanaema oma, võtsime selle ka ära, läks otsis kapist välja mingi vana tahvli ja sai ikka oma ekraanitunnid täis vedeletud. Maja on tehnikat täis, kui lapse oma ära võtan, leiab teise ekraani ikka.

Viimases hädas kirjutasin lapse õpetajale, paludes tal viisakalt, et kas saaks e-kooli panna ülesandeid, mis oleks kuidagi seotud lapse liikumapanekuga. Hinde eest 🙂 Oma vanemat laps ei kuula, aga kui vähemalt kooli poolt tuleb mingi ülesanne teha seda või toda füüsilist, vat siis on hoopis teine tera. Kas koristaks oma tuba või valmistaks perele lõunasöögi või käiks jalgrattaga sõitmas – ja igast sellisest tegevusest saata õpetajale pilt – see toimib.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen kurtjatega ???? Kusjuures noorema lapsega käin mina iga päev õues – jalutame koera, sõidame jalgrattaga, toimetame koos aias. Aga 13-aastane piiga lihtsalt keeldub meiega koos välja tulemast. Lunin, palun, kutsun, kuulan teda aktiivselt – ei mingit tolku.

Eks ma saan tast aru ka – loomulikult on nutiseadmed palju põnevamad, ilusad värvilised pildid kargavad näkku, mängib tempokas lahe muusika, ise oma peaga mitte midagi tegema ei pea. Mina ise tahaksin ka 12 tundi ainult lamada diivanil ja toksida ühe näpukesega tahvlit, kust lõbus meelelahutus ilma vähimagi vaevata koju kätte tuleb.

Oleme proovinud siin soovitatud “nippe”: abikaasa keeras wifi välja. Kuid paraku kehtib see wifi terve maja peale, ka ülakorrusele, kus elavad vanavanemad. Nemad ei käi praegu üldse mitte kusagil ja nett koos teleriga on nende ainus sotsiaalne elu. Samuti töötame meie abikaasaga kodukontoris neti abil… Seega, neti väljalülitamine halvas elu ka täiskasvanutel. Kui mina võtsin lapse mobiili ja tahvli ära ja panin luku taha, siis läks ja võttis ta minu oma, võtsin selle ära, läks ja võttis vanaema oma, võtsime selle ka ära, läks otsis kapist välja mingi vana tahvli ja sai ikka oma ekraanitunnid täis vedeletud. Maja on tehnikat täis, kui lapse oma ära võtan, leiab teise ekraani ikka.

Viimases hädas kirjutasin lapse õpetajale, paludes tal viisakalt, et kas saaks e-kooli panna ülesandeid, mis oleks kuidagi seotud lapse liikumapanekuga. Hinde eest ???? Oma vanemat laps ei kuula, aga kui vähemalt kooli poolt tuleb mingi ülesanne teha seda või toda füüsilist, vat siis on hoopis teine tera. Kas koristaks oma tuba või valmistaks perele lõunasöögi või käiks jalgrattaga sõitmas – ja igast sellisest tegevusest saata õpetajale pilt – see toimib.

Sepärast meil ongi äpp, sellega saab aja kinni panna ainult ühe inimese seadmtes, kusjuures kõigis seadmetes korraga, mida ta kasutab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sooviksid 7- ja 9- aastane ka toas istuda. Õppetöö on mahukas ja pärast tahaks nad lihtsalt teleka ees lösuda. Ma ise ka muide. Sundisin end eile sulgpallireketeid, ühte vana lötsakat korvpalli ja lendavat taldrikut välja otsima. Mängisin lastega metsas tunni ja siis tegime inertsist veel pool peale. Väiksem juba uurib, millal suuremal õpitud saab, et jälle metsa saaks mängima minna. Ilmselt aitas meil vanemlik eeskuju ja kaasamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei leia, et 16-aastane peab nui neljaks sõna kuulama. On jah muret tekitav, et miks ta nüüd õues ei käi jne. Teismeline on aegade algusest trotsinud ja protestinud. Kui harjumuspärased trennid ära langevad, siis otsi teismelist, kes hakkab sellele kohe samaväärset asendust otsima. Mina painan ka enda last, et d-vitamiini pärasttt me läheme praegu õue. Iga päev ei õnnestu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 10:43; 27.03 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul pea 14-aastane tütar. käib iga päev 1,5-2,5 tundi rattaga-rullikatega- sõitmas või/ja jooksmas. väga pikad maad. ise käib, selles suhtes super.
AGA ma näen, kuidas päevadega tekib volüümi juurde. ja seda sellepärast, et ülejäänud 12 tundi, kui ei maga, istub ühel kohal. mul endal sama asi.
varem jooksis kooli, trenni, siia-siinna.
nüüd ei ole peale määratud “trenni” mingit liikumist.
postituse mõte – see ühekorde trenn ei korva normaalset inimese liikumisvajadust, mis koguneb päeva jooksul (isegi koolis ühest klassist teise liikudes).
kui valida – üks trenn päevas ja ülejäänud aja istudes või siis mitte ühtegi trenni aga päev otsa liikudes, siis valiks kõhklematult viimase.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on võimalik, et on nii palju peresid, kus lapsed on ainsad mõistlikud pereliikmed? Kui keeruline on aru saada juhistest püsida kodus ja välja minna ainult hädavajalikeks käikudeks? Ma saan veel aru sellest, kui lapsi üritatakse ajada hajaasustuse piirkonnas enda maja hoovi, aga tänavatele või parki, veel hullem kui läbi kortermaja trepikoja. Mõtlete ka?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on võimalik, et on nii palju peresid, kus lapsed on ainsad mõistlikud pereliikmed? Kui keeruline on aru saada juhistest püsida kodus ja välja minna ainult hädavajalikeks käikudeks? Ma saan veel aru sellest, kui lapsi üritatakse ajada hajaasustuse piirkonnas enda maja hoovi, aga tänavatele või parki, veel hullem kui läbi kortermaja trepikoja. Mõtlete ka?

Tänavatel ja pargis ei ole enamasti mitte mingit probleemi 2+2 vahet hoida, täpselt karantiinireeglite järgi.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.03 08:51; 26.03 10:07; 26.03 11:48; 27.03 08:00; 27.03 12:25; 28.03 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooli ajal nädalas 3x kergejõustik, 2x tantsutrenn ja 1x ujumine. lisaks veel kehalise tunnid ja jalgsi koolis käimine 4 km päevas.

Päris karm. Arusaadav, kui laps sellest kõigest nüüd mõnda aega puhata tahab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi millest laps keeldub on kehaline kasvatus. Ta ei tule ega lähe ka ise mingit moodi õue! Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.
Juba mitu päeva istub toas.

No kui õue minna ei saa (äkki kardab?), siis tehku toas aken lahti ja tehku kehalist toas. Kui on 1,5×1,5 m vaba põrandapinda, saab täiesti edukalt toas trenni teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:24; 31.03 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.

Juba mitu päeva istub toas.

Absoluutselt mitte midagi ei juhtu kui mõned kuud toas passida.

Ainus, mis sul siin kaotada on, on usalduslik ja hea suhe oma varateismelisega, kes puhtalt vanuse tõttu liigub praegu selles suunas, et varsti hoiab vanematest palju rohkem eemale kui seni. Kui sellele lisada mõttetu asja üle tülitsemine koos ähvarduste ja sundimisega, ei saa loota, et teismelisel sinuga usalduslik suhe tekib.

Teine, millele tasub mõelda, on see, millist eeskuju sa lapsele näitad? Kas sa ise käid lihtsalt niisama õues? Mitte vajaduse pärast, et tööle-tagasi-koeraga jalutama, vaid lihtsalt niisama sihitult kõndimas? Üksi?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 19:30; 01.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.

Juba mitu päeva istub toas.

Absoluutselt mitte midagi ei juhtu kui mõned kuud toas passida.

Ainus, mis sul siin kaotada on, on usalduslik ja hea suhe oma varateismelisega, kes puhtalt vanuse tõttu liigub praegu selles suunas, et varsti hoiab vanematest palju rohkem eemale kui seni. Kui sellele lisada mõttetu asja üle tülitsemine koos ähvarduste ja sundimisega, ei saa loota, et teismelisel sinuga usalduslik suhe tekib.

Teine, millele tasub mõelda, on see, millist eeskuju sa lapsele näitad? Kas sa ise käid lihtsalt niisama õues? Mitte vajaduse pärast, et tööle-tagasi-koeraga jalutama, vaid lihtsalt niisama sihitult kõndimas? Üksi?

Lastele, sh teismelistele on liikumine vajalikumgi kui täiskasvanutele. Mina soovitaksin siiski teismelisega kokkuleppele jõuda millist füüsilist tegevust ta on nõus tegema, millest mingit tolku ka ikka oleks ja tehku siis seda. Kasvõi 20 min päevas (aga siis kindlasti igapäevaselt). Ja seda tuleks ka selgitada, et tunde järjest istumine on väga kahjulik. Iga mõne aja tagant, vähemalt 1-2 x tunnis tuleks korra püsti tõusta ja toas/elamises natuke ringi jalutada ja sirutada. See kõik käib muidugi täiskasvanute kohta ka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:24; 31.03 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et see teemaalgatajat ei aita, aga… Mina olen vist ise nagu üks suur jonniv laps. Olen 25-aastane ja ka ei viitsi enam niisama väljas käia. Mulle ka on igav õhtul siin ümber maja jalutada ja väga midagi muud hetkel väljas teha pole, kui kuskile minna ei ole. Tõsi, trenni olen küll toas teinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen palunud, käskinud, ähvardanud, karjunud, sundinud aga tema ainult kisendab, et ei viitsi ja jätaksin rahule.

Juba mitu päeva istub toas.

Absoluutselt mitte midagi ei juhtu kui mõned kuud toas passida.

Ainus, mis sul siin kaotada on, on usalduslik ja hea suhe oma varateismelisega, kes puhtalt vanuse tõttu liigub praegu selles suunas, et varsti hoiab vanematest palju rohkem eemale kui seni. Kui sellele lisada mõttetu asja üle tülitsemine koos ähvarduste ja sundimisega, ei saa loota, et teismelisel sinuga usalduslik suhe tekib.

Teine, millele tasub mõelda, on see, millist eeskuju sa lapsele näitad? Kas sa ise käid lihtsalt niisama õues? Mitte vajaduse pärast, et tööle-tagasi-koeraga jalutama, vaid lihtsalt niisama sihitult kõndimas? Üksi?

Päris kindlasti on mitu kuud toas passida tervisele väga kahjulik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele, sh teismelistele on liikumine vajalikumgi kui täiskasvanutele.

Mina arvan, et füüsiline koormus on igas vanuses inimesele vajalik. Kui vaadata tüüpilise 12-aastase kehaehitust ja seda kõrvutada tüüpilise pereema kehaehitusega, siis pigem on liikumist täiskasvanule vaja, kuna nende ainevahetus on aeglasem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 19:30; 01.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama probleem 14a ei käi üldse väljas, väidab et pole midagi teha õues. Tahab ainult tõuksi sõita nende rampide peal ja kuna seda ei saa siis passibki toas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks suur üllatus, et vanemad lunivad (?????) oma lapsi. Päriselt? Selle pärast nad ei kuulagi teid, et te pole nende jaoks vanemad vaid korterikaaslased.

Ma ei ole mingi türannvanem kuid minu kodus on mõeldamatu, et mu laps ei kuula mind. Kui on tarvis siis on mul alati ka kõikidele nõudmistele põhjendus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps 12.aastane keeldub ennast liigutamast