Esileht Koolilaps 12-aastase erkaaniaja piiramine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: 12-aastase erkaaniaja piiramine

Postitas:
Kägu

Palun abi, mis rakendust või äppi (sh tasulist) kasutate iPhone mudelil, et kehtestada lapsele ekraaniaja piirang 2 h päevas? Olen kasutanud telefoni enda Screen Time rakendust, kuid paistab, et see ei ole 100% töökindel ja tegelik ekraaniaeg tuleb oluliselt pikem.

Kas kontrollite 12–13-aastase telefonikasutust ja olete kursis, mis rakendusi ja jututubasid laps kasutab? Tunnistan, et minul ülevaade puudub, ma ei tea isegi lapse ekraanikoodi. Aga näen, et nii liberaalne suhtumine on teinud karuteene – laps veedab enamuse ajast suletud ukse taga oma toas, telefon näpus. Ma ei tea, mis kell läheb tegelikult magama ja kauaks jääb telefoni, kui varahommikul korraks ärkab.

Ta on suur Anime fänn ja saan aru, et enamuse ajast veedabki Youtube videosid vaadates, Anime jututubades ja lihtsalt netis Anime tegelaste stiile surfates. Sõbrad ja pärismaailm on tahaplaanile jäänud. Soovin kehtestada piirid ja tekkinud olukorra kontrolli alla võtta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps samuti 12 ja nutiaega 2 tundi, paneb taimeri, kui kasutab. Ta pigem mängib või kuulab/vaatab youtube´i videosid – netiaega kuritarvitanud pole, seega lisakontrolli ei rakenda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps samuti 12 ja nutiaega 2 tundi, paneb taimeri, kui kasutab. Ta pigem mängib või kuulab/vaatab youtube´i videosid – netiaega kuritarvitanud pole, seega lisakontrolli ei rakenda.

…ja ma just märkasin, et vastasin täiesti mõttetu mulaga, kuna tegelik küsimus oli, mis piirajat kasutada. Vabandust 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel oli kunagi iPhone telefonid ja mingi kontrolli äpp peal. Nad muukisid selle lahti ja ekraaniaeg tuli pikem. Nüüd Samsung ja kasutame family äppi. Kahjuks töötab see ainult äppide peal. Youtube veebi saab vaadata palju tahab.

Oleme väga hädas 12 aastase ekraaniaja piiramisega. Kuna suurem on ees kasvamas, siis nägin, et kõige hullem vanud ongi 12-16.

Ainus kindel variant on käest ära võtta.

Aidata ei oska, jälgin teemat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on küll android, kuid kasutame seda https://screentimelabs.com/ juba mitu aastat (sellest saati, kui mobla sai) see on ka iOS jaoks

Minu laps ega venna lapsed ei ole selle lahti murdmisega hakkama saanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ometi lubad lapsel öösel telefoni enda juurde võtta?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ühtegi piirajat kasutanud. Vanemad lapsed 14 ja 12. Kui õppimisega on kõik korras ja käiakse ka õues sõpradega kokku saamas, siis mina ei piira midagi. 2h päevas on naeruväärne. Kas teie lastel siis lauaarvuteid polegi. Meie omad telefonis ei istu. Aga probleem tekib siis, kui nad uneajast netis passivad. Selleks on meil kokkulepe, et nädala sees läheb nett kinni 22:00. Telefonides on neil kõige lahjem netipakett, nii et seda ka kasutada eriti ei saa. Meil nurisetakse selle üle pidevalt ja kaubeldakse. Terve nende sõpruskond istub netis poole ööni. Suvel isegi ööläbi. Ei tea kedagi, kes piiraks netiaega. Võib-olla 4-5aastastel piiratakse. Telefone ei saa käest ära võtta, sest neil äratused hommikul.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel oli kunagi iPhone telefonid ja mingi kontrolli äpp peal. Nad muukisid selle lahti ja ekraaniaeg tuli pikem. Nüüd Samsung ja kasutame family äppi. Kahjuks töötab see ainult äppide peal. Youtube veebi saab vaadata palju tahab.

Oleme väga hädas 12 aastase ekraaniaja piiramisega. Kuna suurem on ees kasvamas, siis nägin, et kõige hullem vanud ongi 12-16.

Ainus kindel variant on käest ära võtta.

Aidata ei oska, jälgin teemat.

Tänu sellele teemale läksin seda family äppi näppima ja leidsin võimaluse youtube keelata. Hurraa….2h ajapiirang päevas toimib ideaalselt telefoni puhul.

 

Arvuti avaneb lapsel kl 15 ja seal ka piirang 2h.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, youtube saab samsungites ilusti blokkida, juba vanusest tulenevalt.

samuti saab ööreziimi panna, et nt kell 21-07 ei ole võimalik telefoni/tahvlisse sisse pääseda jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kahtlus, et laps on öösel arvutis või tahvlis kasutades wifit, siis oma wifi ruuterit on niimoodi võimalik internetis seadistada, et valitud seadmetest läheb wifi mingil kellaajal kinni. Niimoodi saab kindlustada, et keegi öösel arvutis ei istu :). Ja õhtul läheb ilma vaidlusteta internet arvutist kinni, sest nii juba seadistatud. Muidu igal õhtul seleta sellel teemal…..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kontrolli enam 13 aastase ekraanikasutust. Varem oli peal Famililink app. Aga kuna laps õppis enesele seadmetes uut kasutajakontot tegema, siis ma ei saa sel viisil piirata. Nüüd on paraku nii, et leppisime kokku – ühistes pere töödes peab osalema, õues liikumas peab iga päev käima. Kui need kohustused on täidetud, siis ma ei võta tema seadmeid andmeside jagamise nimekirjast välja. Wifi blokkimisega seadme kaupa ma tegeleda ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kahtlus, et laps on öösel arvutis või tahvlis kasutades wifit, siis oma wifi ruuterit on niimoodi võimalik internetis seadistada, et valitud seadmetest läheb wifi mingil kellaajal kinni. Niimoodi saab kindlustada, et keegi öösel arvutis ei istu :). Ja õhtul läheb ilma vaidlusteta internet arvutist kinni, sest nii juba seadistatud. Muidu igal õhtul seleta sellel teemal…..

No minu jaoks on öö parim tööaeg, rahulik, miski ei sega. Seega mina tahan ise wifit edasi kasutada. Aga mina ei pea ka kell 7 kooli poole liikuma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu jaoks on öö parim tööaeg, rahulik, miski ei sega. Seega mina tahan ise wifit edasi kasutada. Aga mina ei pea ka kell 7 kooli poole liikuma.

Ruuterit saab niimoodi seadistada, et ainult lapse seadmetest (nii telefon kui ka arvuti) läheb wifi kindlal kellaajal ära. Sina võid oma arvutist wifit rahulikult edasi kasutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kahtlus, et laps on öösel arvutis või tahvlis kasutades wifit, siis oma wifi ruuterit on niimoodi võimalik internetis seadistada, et valitud seadmetest läheb wifi mingil kellaajal kinni. Niimoodi saab kindlustada, et keegi öösel arvutis ei istu :). Ja õhtul läheb ilma vaidlusteta internet arvutist kinni, sest nii juba seadistatud. Muidu igal õhtul seleta sellel teemal…..

See on hea mõte küll, aga mina näiteks seda seadistada nii ei oska. Ma läksin küll oma ruuteri lehele, aga edasi ei osanud midagi teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kahtlus, et laps on öösel arvutis või tahvlis kasutades wifit, siis oma wifi ruuterit on niimoodi võimalik internetis seadistada, et valitud seadmetest läheb wifi mingil kellaajal kinni. Niimoodi saab kindlustada, et keegi öösel arvutis ei istu :). Ja õhtul läheb ilma vaidlusteta internet arvutist kinni, sest nii juba seadistatud. Muidu igal õhtul seleta sellel teemal…..

Minu teismelised tuleksid kohe esimese asjana ruuterit näppima ja kontrollima, miks on wifi ära ja kas terves majas on wifi ära. Kui avastaksid, et minu telefonis ja läpakas on siiski võimalik netis olla, ei tuleks magamaminekust midagi välja. Nad korraldaksid siis juba meelega streigi, istuksid öö otsa televiisori ees vms aga seda loota, et nad siis kenasti ja rahumeelselt magama lähevad, on küll väga vale…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vôimalus on ööseks telefon ära vôtta ja osta tavaline äratuskell.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ometi lubad lapsel öösel telefoni enda juurde võtta?

Sest äratuskell äkki?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ühtegi piirajat kasutanud. Vanemad lapsed 14 ja 12. Kui õppimisega on kõik korras ja käiakse ka õues sõpradega kokku saamas, siis mina ei piira midagi. 2h päevas on naeruväärne. Kas teie lastel siis lauaarvuteid polegi. Meie omad telefonis ei istu. Aga probleem tekib siis, kui nad uneajast netis passivad. Selleks on meil kokkulepe, et nädala sees läheb nett kinni 22:00. Telefonides on neil kõige lahjem netipakett, nii et seda ka kasutada eriti ei saa. Meil nurisetakse selle üle pidevalt ja kaubeldakse. Terve nende sõpruskond istub netis poole ööni. Suvel isegi ööläbi. Ei tea kedagi, kes piiraks netiaega. Võib-olla 4-5aastastel piiratakse. Telefone ei saa käest ära võtta, sest neil äratused hommikul.

Kuidas sinu ärplemine aitab teemaalgatajat? Kas sa teemaalgataja muret üldse lugesid või on sul loetust arusaamisega probleemid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teeks sellise reegli, et pärismaailmas ja huvitegevuses peab osalema. Kui oled kaks tundi õues, siis saad kaks tundi telefonis olla. Oled terve päeva õues, saad homme terve päeva telefonis olla. Kui õues ei ole, sõpradega ei suhtle, trennides või huvitegevuses ei osale, siis saad nuppudega telefoni.  Võib-olla kehtib see lihtsamalt algklassilaste puhul, ei tea, kuidas seda reeglit on kehtestada teismeliste puhul. Lapsele saab osta äratuskella või vanem ise äratada. (Otsingi ilusat maheda helinaga äratuskella enda lastele). Meil on vastupidine probleem, koolilaps telefoni ei näpi ja ei taha eriti külla kaasa tulla, kui sealsed lapsed on pidevalt nutis. Samas tunneb ennast üksikuna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil toimib kenasti ekraamivabade aegade süsteem. Konkreetsed kellaajad on teada kui ühtki ekraani vaadata ei tohi (va töö või õppimiskeskkond). Kõik telefonid-tahvlid-arvutid-puldid kogunevad selleks ajaks kindlasse kohta kõigi silme alla. Asja võti miks toimib – see kehtib peres  KÕIGILE.  Ei teki pubekal tunnet, et just teda kiusatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps 12-aastase erkaaniaja piiramine