Esileht Koolilaps 12 aastase karvased jalad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 12 aastase karvased jalad

Postitas:
Kägu

Poiss 12 aastane,  170cm pikk, haalemurre algas juba poolteist aastat tagasi, kohe kui sai 11. Naeb valja palju vanem ja on karvane nagu toeline mees.   Poisil foobia luhikeste pukste vastu ja tana jai laagrisse minemata, sest pikki pukse polnud parajasti kapis. (Kuna meil siin kuumalaine, siis pakkisin koik pikad puksid ara. ) Ja siis tuligi lopuks paevavalgele, et teised lapsed kommenteerivad tema karvaseid jalgu, et ta pigem haudub pikkades pukstes voi siis jatab uldse minemata, kuigi laager vaga meeldib. No mida teha, taiesti uus teema.  Kas peaksin 12 aastase jalgu hakkama raseerima? Sest kehalise tunnis ta ikkagi peab teistega riideid vahetama ja ujumistunnis kaib ka. Nuud sain siis aru, miks ta seda ujumistundi nii vihkab.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole foobia, vaid lihtsalt halb kogemus rumalate kaaslastega. Kahju tegelikult, tundub, et nn kiusajate vanemate rääkimata jäänud jutud. Minu pojad on ka varaküpsed, mõlemal 11-12-aastaselt häälemurre olnud ja seepärast tean, mida poiss sel ajal tunneb, kui parimad sõbrad alles mitu aastat hiljem on järele jõudnud. Aga sa peaksid siis lapsega rääkima sel teemal, aitama tal paksu nahka kasvatada narrimise osas. Kas mõnd lähedast meesterahvast ei ole lapsele, kes neid teemasid selgitaks? Mu meelest 4.klassi lõpus inimeseõpetuse õpikus oli põgusalt juba see teema käsitluses, aga tean, et minu poja klassis selleni ei jõutudki, kool sai enne läbi.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see aeg saabub enamikul poistel 13-14 aastastel järgi. Minu 14 a on küll juba mehine ka. Kuigi ta ei häbene.

Pigem laseks lapsel kanda siis nt pikki õhemaid dressipükse, ujumitrenn vb jätaks lapse soovil aastaks vahele, teised lapsed jõuavad arengus kaasa ja lepte kokku, et aasta pärast uuesti läheb. Teismelised on üsna õrnakesed oma välimuse suhtes, sundida ei tasuks midagi tegema, kus ta enda kehas end hästi ei tunne.

Kuigi minu 14 aastane end ei häbene, on moe pärast terve suve pikkade paksude teksadega käinud..:) Pole õrna aimugi, miks ta sedasi end tahab kannatama panna…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 12 aastane karvane, kaenla all hakkasid juba veel palju varem kasvama kui säärte peal. Raseeribki ära ja pole sellega mingit jama.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jummal, kui kurb teema!

Meie poiss on 15.a nüüd, aga ta on olnud kogu aeg teistest paar-kolm aastat füüsilisest arengust ees. Karvaste jalgadega ka. Kohe ülikarvastega.

Ujumas on ka käinud 10 a, trenni teeb lühikestes pükstes.

Kokkuvõttes on ta kaaslased natuke rumalad, aga sinu last see ei aita mitte kuidagi edasi. Teiste poistega ma ei räägiks, aga enda last mõistaks küll. See ongi tema jaoks totaalne probleem

Mul tundub, et me ei saa teisi lapsi muuta, vaid saame enda lapsele “süstida” enesekindlust. Jah, ka see võib olla raske, aga laps peab aru saama, et tema karvased jalad ei ole tema probleem ja see on teiste, füüsiliselt vähearenenud laste probleem.

Ma ei luba tavasituatsioonis mitte kunagi kedagi alavääristada, ega mõnitada, kuid sellistele, kes teiste üle naeravad, tuleb “vastu hambaid” panna. Tulebki öelda halvasti, kuid paljud lapsed ei suuda teistele sõnadega haiget teha.

Kurb, nii kurb teema. Me kõik oleme erinevad.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jummal, kui kurb teema!

Meie poiss on 15.a nüüd, aga ta on olnud kogu aeg teistest paar-kolm aastat füüsilisest arengust ees. Karvaste jalgadega ka. Kohe ülikarvastega.

Ujumas on ka käinud 10 a, trenni teeb lühikestes pükstes.

Kokkuvõttes on ta kaaslased natuke rumalad, aga sinu last see ei aita mitte kuidagi edasi. Teiste poistega ma ei räägiks, aga enda last mõistaks küll. See ongi tema jaoks totaalne probleem

Mul tundub, et me ei saa teisi lapsi muuta, vaid saame enda lapsele “süstida” enesekindlust. Jah, ka see võib olla raske, aga laps peab aru saama, et tema karvased jalad ei ole tema probleem ja see on teiste, füüsiliselt vähearenenud laste probleem.

Ma ei luba tavasituatsioonis mitte kunagi kedagi alavääristada, ega mõnitada, kuid sellistele, kes teiste üle naeravad, tuleb “vastu hambaid” panna. Tulebki öelda halvasti, kuid paljud lapsed ei suuda teistele sõnadega haiget teha.

Kurb, nii kurb teema. Me kõik oleme erinevad.

Mina arvan ka, et sellises olukorras aitab ainult see, kui samaga vastata. Poiss öelgugi enesekindlal toonil narrijatele, et mitte mina ei ole karvane, vaid sina oled oma beebinahaga arengust maas – pole siis ka ime, et tite moodi käitud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll, et võiks tõstatada koolis selle karvade pärast narrimise teema. Mis see olgu, nii tagasihoidlik ei saa olla ja kui laps ise teistele halvasti ütlema hakkab, on nagu see juba alus kiusamiseks-ise ülbitses ka.

Või kus iganes see narrimine toimub, peab sellega kohe tegelema. Poistega tuleks vestelda, nende vanematega samuti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagris toimub narrimine? Siis vastutab lahenduse eest laager, ja teataks probleemist juba täna helistades või ka kirjutades sinna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvata lapses enesekindlust. Keha muutumine on normaalne nähtus ja karvu ei pea häbenema. Kui lühikesi pükse ei taha kanda, siis see on loomulikult OK. Elementaarne, et nii suur laps valib ise omale riided ja et lapse garderoobis on ka õhukesed pikad suvepüksid olemas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvata lapses enesekindlust. Keha muutumine on normaalne nähtus ja karvu ei pea häbenema. Kui lühikesi pükse ei taha kanda, siis see on loomulikult OK. Elementaarne, et nii suur laps valib ise omale riided ja et lapse garderoobis on ka õhukesed pikad suvepüksid olemas.

Sa vist ei tea, aga lapsed on väga mõjutatavad eakaaslaste arvamusest, sest neil pole väljakujunenud minapilt nagu täiskasvanutel on. See minapilt sõltub kaaslaste arvamusest väga palju. Kes garanteerib, et kui ongi pikad püksid, siis need püksid ette ei jää kiusajatele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu arvates see enesekindluse kasvatamise soovitus ei aita. enesekindlust kasvatatakse lapses aastaid varem. kuigi muidu üleüldiselt olen ma väga ja väga selle poolt, et oma laps tuleb kasvatada enesekindlaks, sai ei saa  kasvatada ja muuta võõraid lapsi. minu arvates sobib väga hästi vastusolvamise soovitus, aga arvan kahjuks, et sellega tuleb toime enesekindel laps. see vanus on nii õrn, et kui ka laps muidu, tavaoludes, oli enesekindel, siis sellises uues tundmatus olukorras võib siiski enesekindlus kõikuma lüüa.

kui minu lapsed oleksid kõnealuses olukorras, siis ma arvan, et minu soovi peale arutada asja koolis või laagris, läheksid nad hüsteeriliseks ja kaotaksid pikaks ajaks või igaveseks minu vastu usalduse. mulle kõlab kõnealune soovitus kohutavalt.

kokkuvõttes – ma lubaksin lapsel ennast raseerida, kui seda on vaja tema elu lihtsamaks tegemiseks. veelgi enam, ma isegi vajadusel pakuks talle raseerimisel abi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tea, aga lapsed on väga mõjutatavad eakaaslaste arvamusest, sest neil pole väljakujunenud minapilt nagu täiskasvanutel on. See minapilt sõltub kaaslaste arvamusest väga palju. Kes garanteerib, et kui ongi pikad püksid, siis need püksid ette ei jää kiusajatele.

Ma tean väga hästi, millal minapilt kujunama hakkab. Lapseeas. Ja täiskasvanu asi on oma lapse valikuid usaldada ja oma lapsele toeks olla. Kui mõnda last kiusatakse pikkade pükste jalgapanemise pärast, siis on see omaette probleem. Teemaalgatuses oli probleem, et laps tahtis pikki pükse jalga panna, aga ema oli need kapist ära võtnud. PS. mina ka ei kanna avalikus kohas lühikesi pükse, ka väga palava ilmaga mitte, sest mul on jalgadel armid, mis ei tohi päikest saada. Keegi ei kiusa ega narri mind sellepärast, aga ma olen harjunud avaraid õhurikkaid pikki pükse kandma ja mul on nii mugav ja mulle meeldib. Miks teemaalgataja poeg ei või kanda pikki pükse, kui talle nii meeldib ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui minu lapsed oleksid kõnealuses olukorras, siis ma arvan, et minu soovi peale arutada asja koolis või laagris, läheksid nad hüsteeriliseks ja kaotaksid pikaks ajaks või igaveseks minu vastu usalduse. mulle kõlab kõnealune soovitus kohutavalt.

Jumal küll, midagi püole kuskil vaja arutada, ema oleks pidanuid lihtsalt andma lapsele suvised pikad püksid ja laskma laagrisse minna, mis komme on ometi oma suurtele lastele ette kirjutada, kuidas nad peaved suvel ja vabal ajal riides käima ja mingisuguseid oma valikuid peale suruma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Arutasime seda asja, vaatasime internetist meeste pilte ja poiss tundus rahul olevat, et koik on normaalne. Ja joudsime kokkuleppele, kui laheb valja teiste laste sekka, paneb pikad dressipuksid, aga kodus voi kui lahme perega valja, kannab luhikesi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea, minu arust, see noritav laps, muudkui endale paksu nahka kasvatama ja “üle olema” , kannatama ja eirama, ennast muutma jne. Kasvatama peaksid oma lapsi need lapsevanemad, kes teisi narrivad, ükskõik mis põhjusel. No pole raske lapsele väiksest peale õpetada(lihtsalt rääkidagi), et teisi narrida/halvustada/mõnitada ei ole õige.  Võtke see aeg ja rääkige oma lastega.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narrimise eesmärk on narritav endast välja viia, talle haiget teha. Kui seda ei juhtu, siis narrimine pikalt ei kesta. Ei ole lihtsalt huvi narrida, kui see “maha voolab”, st sellest väljagi ei tehta. Jah, see võib olla lapsele väga raske, teha nägu, nagu ei läheks see talle korda. Ja narrimist v mõnitamist tuleb ette ka täiskasvanute hulgas, kahjuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust oleks väga lihtne karvad maha raseerida ja käia lühikeste pükstega, nagu kõik teised seda teevad. Laagris käiakse ka ujumas, sinna ei pane ju pikki pükse. Minu poiss tõmbas kaenlaalused karvad iseseisvalt salaja juba maha, kui märkasin, siis ostsin talle epilaatori, mis ka raseerib kuivalt ja märjalt, väga lihtne on sellega sääred üle tõmmata. Muidugi pole narrimine ilus, aga nii kergelt likvideeritavast asjast pole üldse mõtet mingit numbrit teha. Elasin kunagi Hispaanias, seal oli juba väikestel lastel jalad karvased ja vunts nina all.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla ta ei tahagi enam seal laagrites ja ujumises käia.

Kaota karvad ära, küll siis lapsed mingi muu põhjuse norimiseks leiavad – ninakuju, riided, soeng, mis iganes.

Kuidas aga seada elu, et oma laps sellistest norimistest ei hooliks?

Valikuvõimalused mujal- või kuidagi teistmoodi oma aega sisustada – kui valikud on olemas, ei tunne ta end vähemalt selles olukorras lõksus olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

Ise otsustab. Lihtsalt räägiks küll, mis võimalused on, et ei pea karvane olema, kui ei taha. Negatiivsest poolest karvaeemalduse eri vahenditega räägiks ka, kuigi see on individuaalne. Võib ka pikkade pükstega käia, kui see talle parem valik tundub või kui tahab mässumeelselt oma karvu demonstreerida ka tänaval, siis ka ise teab ju tegelikult. Naiste karvaseid sääri siiski näha ei taheta, ka teised naised vaatavad imelikult, mõnikord just eriti teised naised. Aga 12-aastane on selline piiripealne muidugi, samas eakaaslased ilmselt on karmid kohtunikud, kui kellelgi tüdrukul tõesti siis juba nt tumedad karvad jalgadel kasvavad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

Ise otsustab. Lihtsalt räägiks küll, mis võimalused on, et ei pea karvane olema, kui ei taha. Negatiivsest poolest karvaeemalduse eri vahenditega räägiks ka, kuigi see on individuaalne. Võib ka pikkade pükstega käia, kui see talle parem valik tundub või kui tahab mässumeelselt oma karvu demonstreerida ka tänaval, siis ka ise teab ju tegelikult. Naiste karvaseid sääri siiski näha ei taheta, ka teised naised vaatavad imelikult, mõnikord just eriti teised naised. Aga 12-aastane on selline piiripealne muidugi, samas eakaaslased ilmselt on karmid kohtunikud, kui kellelgi tüdrukul tõesti siis juba nt tumedad karvad jalgadel kasvavad.

Üle väheke ei võimenda? Tegu on 12-aastaste lastega.

Lapsed ei peagi kõike teadma, mida sobib ja ei sobi öelda. 12 on veel iga, kus ei teatagi tihti. Selleks ongi olemas täiskasvanud, kes saavad lastega rääkida, et kiusata ja narrida pole ilus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

kas sinu lastega toimub suhtlus ainult käskudega. Või on normaalne arutelu ja erinevate võimaluste kaalumine, sealhulgas meeldivate ja sobivate riiete valimine ka oma lapsega võimalik.  Mina ei saa aru just sellest, kuidas vanemad kirjutavad ette, millised riided nende teismeline laps peab selga panema. On palju asju, mille otsustamist ma 12- aastasele lapsele ei usaldaks, aga seda, kas ta käib suvel lühikeste või pikkade pükstega, ma küll tema eest ära ei otsustaks. Ausalt öeldes, ma lubaks tal isegi selle üle, kas raseerida oma jalgu, või mitte, endal otsustada. Jalgade osas, tõtt öelda, oleks poisslapsel tõenäoliselt isa nõuandval seisukohal rohkem kaalu, kui minu omal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea, minu arust, see noritav laps, muudkui endale paksu nahka kasvatama ja “üle olema” , kannatama ja eirama, ennast muutma jne. Kasvatama peaksid oma lapsi need lapsevanemad, kes teisi narrivad, ükskõik mis põhjusel. No pole raske lapsele väiksest peale õpetada(lihtsalt rääkidagi), et teisi narrida/halvustada/mõnitada ei ole õige. Võtke see aeg ja rääkige oma lastega.

Muidugi ei pea noritav laps “paksu nahka” kasvatana, aga see oleks ülivajalik.

Meil üks laps, karvane, on absoluutselt paksu nahaga ja kohati egoist.  Teda tõesti ei huvita vähimalgi määral, mida teised arvavad. Ta teab täpselt, kes ta on, mida ta on väärt ja teda ei sega teiste väljaütlemused.

Teine laps on ilma paksu nahata ja ta võtab hinge ka kõike seda, mida teised mõtlevad. Äkki nad mõtlevad nii, äkki nad tunnevad nii….äkki…

Muidugi ma tahaksin, et teda ei segaks, mida teised ütlevad või mõtlevad, aga tal on tohutu stress, ta ei usu endasse, põeb…

Ma ei saa minna rääkima teiste lastega, vaid ma pean tegelema oma lapsega. Ma ei saa terve elu käia ja olla ta turvanaiseks, ta peab ise eluga hakkama saama. Ta peab saama paksu naha. Kuidas? Ma enam ei tea. Seega nõu ei oska ka anda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

kas sinu lastega toimub suhtlus ainult käskudega. Või on normaalne arutelu ja erinevate võimaluste kaalumine, sealhulgas meeldivate ja sobivate riiete valimine ka oma lapsega võimalik. Mina ei saa aru just sellest, kuidas vanemad kirjutavad ette, millised riided nende teismeline laps peab selga panema. On palju asju, mille otsustamist ma 12- aastasele lapsele ei usaldaks, aga seda, kas ta käib suvel lühikeste või pikkade pükstega, ma küll tema eest ära ei otsustaks. Ausalt öeldes, ma lubaks tal isegi selle üle, kas raseerida oma jalgu, või mitte, endal otsustada. Jalgade osas, tõtt öelda, oleks poisslapsel tõenäoliselt isa nõuandval seisukohal rohkem kaalu, kui minu omal.

Suvel kuumalainega pikkades pükstes oled teiste seas ikka ju silmatorkav, kui kõik teised kannavad lühikesi. Lühikestes lihtsalt on mugavam ja kindlasti jahedam. Kas siis need lapsed seal, kes narrivad, oleksid ka ise nõus kandma kuumalaines pikki pükse, kuna äkki nende mittekarvased jalad on näiteks ka kellelgi ebameeldivad vaadata? Või ootavad seda ainult teistelt?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa minna rääkima teiste lastega, vaid ma pean tegelema oma lapsega. Ma ei saa terve elu käia ja olla ta turvanaiseks, ta peab ise eluga hakkama saama. Ta peab saama paksu naha. Kuidas? Ma enam ei tea. Seega nõu ei oska ka anda.

Hehe, osta talle raamat lugemiseks:

https://www.apollo.ee/kuradile-suva-olemise-peen-kunst-313744.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

Mis mõttes käsiksid? Kui teda häirivad need karvad ja põhjustavad narrimist või liigseid pilke, miks siis mitte ära neid ajada? Siitsamast Perekoolist lugesin, et mingil kasvatajatädil olid ees vuntsid, lapsed naersid selle üle ja siinsed naised pidasid seda muhedaks naljaks, mitte kiusamiseks. Häirivate karvade eemaldamine on täiesti okei tegevus nii tüdrukutele, poistele, naistele ja meestele. Väga lihtne lahendus suurtele probleemidele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajagu siis ometi maha ja ei ole probleemi.

Alles hiljuti oli siin ju teema, kus LAPS tahtis kasutada fotoepilaatorit, siis oli siin küll hulganisti haigeid naisi, kes andsid nõu, kuidas oleks parem karvu maha ajada, ei mingit juttu kiusajatele vastuastumisest jne.

Ometigi meestel ja naistel kasvavad karvad ju ühtemoodi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu oleks tüdrukuga suhtuksite samamoodi? Või tooksite koju hunniku karvaeemaldusvahendeid ja käseksite teismelisel end karvutuks ajada?

Ise otsustab. Lihtsalt räägiks küll, mis võimalused on, et ei pea karvane olema, kui ei taha. Negatiivsest poolest karvaeemalduse eri vahenditega räägiks ka, kuigi see on individuaalne. Võib ka pikkade pükstega käia, kui see talle parem valik tundub või kui tahab mässumeelselt oma karvu demonstreerida ka tänaval, siis ka ise teab ju tegelikult. Naiste karvaseid sääri siiski näha ei taheta, ka teised naised vaatavad imelikult, mõnikord just eriti teised naised. Aga 12-aastane on selline piiripealne muidugi, samas eakaaslased ilmselt on karmid kohtunikud, kui kellelgi tüdrukul tõesti siis juba nt tumedad karvad jalgadel kasvavad.

No aga mis siis narrivatest lastest rääkida, kui isegi täiskasvanud naised vaatavad imelikult ja irvitavad. Ju siis ongi normaalne olla “karm kohtunik”.
Kutt ajagu karvad ära või kandku pikki pükse, muidu häirib teisi inimesi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidu häirib teisi inimesi.

EI häiri. Mitte kuidagi ei häiri üks noor inimene oma keha omapäradega, olgu selleks karvased jalad või jalgade puudumine, teisi inimesi. Teised inimesed tegelegu OMA kehaga  ja OMA väljanägemisega, mitte ärgu vahtigu riietusruumis teiste karvu. Kasvatage oma lapsi selles vaimus (ja näidake ise eeskuju), et teiste inimeste keha ei ole ühistes riietus- ja pesuruumides vaja vaadata, veel vähem kommenteerida ja ei olegi mingit kiusamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidu häirib teisi inimesi.

EI häiri. Mitte kuidagi ei häiri üks noor inimene oma keha omapäradega, olgu selleks karvased jalad või jalgade puudumine, teisi inimesi. Teised inimesed tegelegu OMA kehaga ja OMA väljanägemisega, mitte ärgu vahtigu riietusruumis teiste karvu. Kasvatage oma lapsi selles vaimus (ja näidake ise eeskuju), et teiste inimeste keha ei ole ühistes riietus- ja pesuruumides vaja vaadata, veel vähem kommenteerida ja ei olegi mingit kiusamist.

Just, see, et keegi ei suuda ühtegi pähe torkavat mõtet enda teada jätta ja kommenteerima peab, ei tähenda see veel seda, et selles midagi häirivat on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 12 aastase karvased jalad