Esileht Koolilaps 12-aastased tüdrukud

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 12-aastased tüdrukud

Postitas:

Millega teie tütred igapäevaselt tegelevad?

Meil käib koolis, trennis, kodusel ajal eelistab olla oma toas uks kinni-seal siis surfab youtube’is, instas, joonistab, teeb kooliasju. Päevikus on morbiidsed salmid, mistõenäoliselt on laulusõnad.

Mis teeb murelikuks, on see, et ta eelistab olla enamuse ajast omaette, on kurvameelsem. Samas, läheb koolis hästi. Vean tead mõnikord jalutama, siis ikka räägime igapäevaelust ja tunnetest.

Nooremad lapsed on mul küljes nagu takjad ja seepärast selline eraklikkus paneb murestema. Kas see on normaalne arengu osa?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:11; 26.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps tundub kurvameelne, siis ma arvan et peaks muretsema küll. Kas lapsel sõbrannasid on ja kas nad teil külas käivad? Kas laps on sõpradega koos rõõmsameelsem?
Minu 12-aastane (varsti 13) on küll üsna rõõmsameelne ja sotsiaalne. Kodus meeldib talle ka istuda oma toas ja uks peab kinni olema, kuid ma tean et seal kulub tal päris palju aega ka sõbrannadega chattimise peale (vahel kuulen kuidas ta toas laginal naerab, nii et ka need jutud on vist tihti üsna lõbusad). Youtube ja mängud on ka muidugi päevakorral. Lisaks on tal tekkinud just viimase aasta jooksul lugemishuvi, alustas Harry Potteritest ja nüüd on teised sarnast stiili raamatud käsil. Trennis käib ka ja muusikaga seotud hobi on tal ka.
Olen ikka üritanud ka aeg-ajalt midagi lapsega koos ette võtta, veekeskuses, kinos või lihtsalt koos jalutamas käia, samuti vaatan temaga vahel mõnda saadet või filmi koos. Siiani on see ka õnnestunud ja meil on kahekesi koos ka üsna lõbus olnud ja oleme päris palju koos naernud. Ma arvan, et hästi oluline on selline positiivse kontakti hoidmine – siis on rohkem lootust, et laps ka muredest räägib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannasid tal on, aga koju kutsub neid kuus vast paar korda. Kodus on 2 last veel, koolis suhtleb palju ja arvan, et seetõttu tahab kodus pigem rahu ja vaikust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:11; 26.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on pikad koolipäevad ja 3x nädalas 2-4 tundi trennid sinna otsa. Lasen tal sulguda oma mulli, sest elu on intensiivne ja ma isegi ei ütle ära omaette olemisest. Meil on kindel rutiin – ühine õhtussõõk kus kõik räägivad kõigest sh oma päevast, ootustest ja plaanidest. Sõpru on tal palju vahest käivad meil, enamik suhtlus snäpis neil. Ta ise väidab, et ei tunne puudust millestki, mulle võib ka vahel tunduda et ta on melanhoolne või üksik, kuid seda ta eitab ja tegelikut pigem naudib privaatsust ja eraklikust ta enda sõnutsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mujal maailmas sellised mured:
https://www.ohtuleht.ee/909206/ema-mul-ei-olnud-muud-valikut-kui-6aastane-tutar-maha-muua-

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurvameelsus on eraldi teema, selles osas ma nõu ei anna, aga lihtsalt näitena, et sama vana tüdruk, üldse mitte kurb, populaarne koolis, omab sõpru, aga kodus olles eelistab üksi oma toas olla, samuti meisterdab, vaatab videosid, teeb videosid. Sõbrad vahel käivad, aga vahel ütleb mulle, et ma ütleks ta sõbrannadele, et nad ei tohi tulla või et ta ei saa nende juurde, sest ema ei luba:D Ma selles probleemi ei näe, lihtsalt on oma ruumi enam vajav inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps 12-aastased tüdrukud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.