Esileht Koolilaps 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

Postitas:

Kirjutan siia, et otsida erinevaid kogemusi. Abi ei otsi, kuna arsti juures hetkel uuringud käsil, aga see kõik võtab vastusteni veel kuu aega.
Laps hakkas 3 aastat tagasi kurtma imelikke tundeid peas. Alguses kirjeldas neid, et pea käib ringi. Käisime arsti juures, tehti vereproov, see oli korras ja muud ei tehtudki. Arvati, et on psühholoogiline ja käisime psühholoogi juures. Siis kadusid pearinglused mingi aeg ära ja tulid talvel jälle tagasi. Küll mitte iga päev. Jälle käisime arsti juures ja jälle saime psühholoogile saatekirja. Ütlen ära, et laps on väga tundlik ja kardab väga, kui keha ei käitu nö normaalselt. Arst selle järgi siis otsustaski, et laps on ärevik ja ju on närvides asi.

Nüüd on kolmas aasta. Alguse sai seekord juba nädal peale kooli algust ja igapäevaselt. Poiss kurdab iga päev, et peas on imelik tunne ja see hirmutab teda. Ta ei oska seda tunnet kirjeldada, aga nagu käiks ringi ja nagu ei käiks ka (tasakaal ära ei kao, aga võtab nõrgaks). Tahab sel hetkel silmi hõõruda, et see tunne ära läheks. Vahel kestab üks hoog 30 minutit vahel mõned sekundid ja neid on ühel päeval korduvalt. Kõik on erinevates olukordades-nt tunnis istudes, jalkat mängides, kõndides. Mis see olla võiks? Saime saatekirja neuroloogile, kes lõpuks määras uuringud, aga need on alles ees. Käidud on silmaarstil, kes uuris silmapõhju, mis olid korras. Küll aga avastas selle käigus, et laps vajaks +1 prille. Neid veel kätte pole saanud, aga kas selline väike kõrvalekalle võiks põhjuseks olla tema murele? Tulemas on veel kõrvaarst, EEG uuring ja MRT. Sinnani aga on vaja igapäevaselt elada ja koolis käia. Laps on mures ja mina ei suuda enam ka rahulik olla, sest ma näen, et laps kardab väga, mis temaga toimub.

Olen väga tänulik iga kogemuse üle. Ootan just siia nende kommentaare, kelle lapsed on ka mingsuguseidki pearinglusi üle elanud ja leitud ka põhjus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (15) oli kevadel sada häda, süda paha, pea käis ringi aegajalt ja hooti. Perearst uuris, võttis vereproove, kõik korras. Saabus suvi, hood kadusid, unustasime asja.
Sügisel aga esimesel koolinädalal avaldus lapsel paanikahäire, mis vallandus just koolis. Ka sinu jutust on seos kooli ja kooli algusega märgata. Minu laps tunnistas, et on ärevust tundnud juba ligi aasta, aga ta ei osanud seda välja tuua, ei teadvustanud nii selgelt, arvas, et läheb üle.
Loomulikult tuleb kõigepealt välistada, et tegu pole päris kehalise häirega, selleks on need MRT-d jms vajalikud kindlasti, aga kogu asi näeb tõepoolest välja pigem ärevuse moodi. Tutvuge generaliseerunud ärevushäirega, googelda, rääkige sellest koos lapsega – selline häire on tänapäeval paraku üsna tavaline. Ja ise jälgi last – kui te uurite ärevuse teemat ning laps saab teada, et tegu pole millegi hirmsaga, kas see mõjutab tema enesetunnet positiivselt? Kui jah, siis kinnitab see, et põhjuseks võib olla ärevus.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 09:58; 07.11 11:41; 08.03 14:27; 16.04 10:26; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tekitavad igasugu + ja – nägemised, mida ei ole korrektselt korrigeeritud ( ehk õige tugevusega prill) peavaevusi ja eriti silmade väsimust. Silmalihased peavad pidevalt tööd tegema, et nägemist korrigeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 10:16; 09.11 20:50; 10.11 08:42; 10.11 09:45; 10.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tekitavad igasugu + ja – nägemised, mida ei ole korrektselt korrigeeritud ( ehk õige tugevusega prill) peavaevusi ja eriti silmade väsimust. Silmalihased peavad pidevalt tööd tegema, et nägemist korrigeerida.

Nii väike lühi- ega kaugnägevus küll mingeid vaevusi ei tekita.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 09:58; 07.11 11:41; 08.03 14:27; 16.04 10:26; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmahädad võivad seda tekitada küll – just see kerge udususe tunne, mis väsitab ja paneb silmi kissitama, et see ära läheks. Võib tekitada ka peavalusid – peab arvestama, et peavalu on lapsele tavaliselt täiesti uus ja tundmatu asi, mida ta ei pruugi defineerida valuna. Minul endal on just tilluke pluss ja muidu ei saagi aru, aga kui pikalt loen või autot juhin, tuleb uut sorti imelik peavalu.

Samuti krooniline nohu võib seda teha.

Siis on veel sisekõrva haigused, mis ajavad tasakaaluelundit segadusse – näiteks on sisekõrva vedelik liiga paks vms. Pole isiklikult kokku puutunud selliste hädadega, aga ühel tuttaval just nii juhtus.

Psühholoogilised probleemid võivad anda mis tahes sümptomeid. Samas paanikahood või nõrk närvikava ei ole mingi garantii, et nüüd ühtegi päris haigust inimesel polegi. Üks ei välista teist.

Minu poja “imelik tunne peas” algas 7aastaselt ja pärast neuroloogi, kõrvaninakurgu arsti, uneuuringuid ja erinevaid kroonilise nohuga seotud operatsioone, võib öelda, et see on tema eripära ja ta on sellega harjunud – täna on ta juba 13. Üldse on mul kahtlus, et tal on seal mitu probleem koos – suurem kurtmine on autos, kus tal hakkab pea ringi käima, aga iiveldama eriti mitte; muul ajal on lihtsalt krooniline nohu, mida pole suudetud kuidagi välja ravida, ja viimasel ajal on hakanud ka unehäired tagasi tulema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Jah, minu pojal on ka juba ammusest ajast tihti nohu. See on alati selline paks nohu, mitte vesine ja pole ka põhjust leitud, mis seda tekitab. Pole ise kordagi osanud arvata, et ka nohu võib olla põhjus. Pean seda ilmselt arstile mainima. KOrduvalt on tal ka põskkoopapõletikke olnud. Samas hetkel ei ole ta haige.
Samas ei välista ma ka loomulikult ärevust, sest kodus on tal parem, kuid siiski mitte päris nii, et kodus need hood ei tekiks. Lihtsalt kodus ta ütleb, et siin on turvaline olla ja seda olekut ei karda nii palju.
Väga palju on foorumites teemasid, kus kurdetakse, aga seda, kuidas asi lahenduse sai, ei ole enam kirjutatud. Ise katsun siia tagasi tulla, kui on kõik uuringud tehtud. Seda siis alles detsembris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see nohu asi, silmad, ärevus jne…kõlab kangelt nagu minul väiksest saati. Täiesti teist moodi soovitus aga uurige allergiaid. Mul on midagi laktoosiga, päris tugev tolmu allergia millega tihti võib tavalisest nohust tekkida põskkoopapõletik, sammuti kassi ja koera karvade vastu mingi kergem versioon. Sai 10 aastat elatud kassiga, enne kui see välja tuli.

mõlemad silmad -6.75, vb isegi -7 juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nägemisprobleemid võivad igasugsueid vaevusi tekitada. Eisteks, kuna pilt ei ole päris selge ja võibki panna pea ringi käima (aju teeb tööd, et pilti arusaadavaks muuta) ja lisaks füüsilised probleemid silmalihaste pingutamisest jne

Kui ma ise olin enne laseroperatsiooni veel prillikandja, siis kui mul prille ees ei olnud, nt õhtul voodis istudes rääkisin uksel seisva emaga, siis mul nõudis suurt pingutust, et jutust aru saada, mul oli raske keskendunul tkuulata, kui pilt oli ees udune – see tundub naljakas, sest telefoniga rääkides ei ole ju probleemi, aga tegelikult on sellel füüsiline põhjus – aju peab korraga liiga palju tööd tegema.

Muidugi ei sa välistada, et põhjus on siiski neuroloogiline, selleks on hea käia uuringutel. aga prillid kindlasti kiiremas korras lapsele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see nohu asi, silmad, ärevus jne…kõlab kangelt nagu minul väiksest saati. Täiesti teist moodi soovitus aga uurige allergiaid. Mul on midagi laktoosiga, päris tugev tolmu allergia millega tihti võib tavalisest nohust tekkida põskkoopapõletik, sammuti kassi ja koera karvade vastu mingi kergem versioon. Sai 10 aastat elatud kassiga, enne kui see välja tuli.

mõlemad silmad -6.75, vb isegi -7 juba.

Allergiad täiesti olemas. tolm, kass, koer…ja loomi meil kodus ei ole. Hakkan juba järjest rohkem seda nohu süüdistama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tekitavad igasugu + ja – nägemised, mida ei ole korrektselt korrigeeritud ( ehk õige tugevusega prill) peavaevusi ja eriti silmade väsimust. Silmalihased peavad pidevalt tööd tegema, et nägemist korrigeerida.

Nii väike lühi- ega kaugnägevus küll mingeid vaevusi ei tekita.

minu lapse peavalud lõppesid just siis, kui +1 prillid sai. aga sellsiele ebamugavustundele peaks üsna kergesti jälile saama – see ei kimbuta, kui pole olnud vaja nt lugeda (sh nutiseade).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tundsin end teismelisena ka niimoodi imelikult ja veetsin seetõttu 7. klassis terve ühe veerandi lastehaiglas uuringutel. Minul tuvastati kõrge vererõhk, mis oli tingitud sellest, et ma kasvasin väga lühikese ajavahemiku jooksul väga palju ja teised organid ei jõudnud nii kiiresti järele ja kõik see kokku, eriti muidugi vererõhu kõikumised, tekitasid väga ebamugavaid aistinguid peas, pearinglust jmt. Sain ravi ja kõik sai korda, hiljem kadus probleem üldse ära, sest ülejäänud organism jõudis ka kasvule järele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul tekkisid puberteedieas sellised imelikud asjad, mis kadusid iseenesest. Näiteks tõusin järsult püsti ja järgmine hetk olen selili maas – silmade ees läks mustaks, hakkasin sedasi taganema nii kaua kui vajusin vastu seina ja vastu maad. Koolis ei suutnud lahendada ülesannet, kuna silmade ees käik kõik ringi, tulin koju nii, et jooksin vastu puud – nagu ei osanud vahemaad hinnata. Telefoniraamatust ei suutnud leida arsti nr, kuna nagu ei saanud aru üldse mille järgi see süsteem käib jne.
Kasvasin sel ajal suht kiiresti, klassi keskmisest üheks pikemaks, võis olla ka sellest.
Aga sinu muret see ei vähenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka lapsena taoline imelik ja väga hirmutav tunne, ma pole kindel, kas sama, mis sinu lapsel, seda ongi raske kirjeldada. Mul oli tunne, et mu pea sees kõik nagu paisuks ja ujuks, see oli pehme, täiesti valutu, aga äärmiselt häiriv tunne ja tekitas tõesti paanikat. Kõik minu ümber ja sees läks nagu aeglaselt suuremaks, ühtlasi ka aeglasemaks, aga ka raskemaks, rõhuvaks. Seejuures ma ei näinud mingeid hallutsinatsioone või ei tajunud liikumatuid objekte liikuvana vms. Mul olid need hood sagedamini ärevamatel aegadel (nt enne kontrolltöid, ettekandeid, esinemisi) ja peaaegu alati enne seda, kui hakkasin haigeks jääma. Aitas see, et liigutasin end füüsiliselt aktiivselt, jooksin kodus kiiresti treppidest üles-alla näiteks, ema on rääkinud, et teadis keset ööd trepimüdinat kuuldes, et selge, nüüd hakkab laps jälle haigeks jääma.

Igatahes kasvasin ma sellest pubekaeas välja, keskkooli ajal mul kindlasti enam neid “hooge” polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjelduse järgi tahaks kohe pakkuda, et migreen. Mul algas ka varajases teismeigas ja tunnused sarnased. Algul läheb pilt natuke fookusest ära ja on kummaline tunne (reaalsuse tunne kaob ära, nagu ei oleks see mina isa), väikest pearinglust võib ka esineda. Natukese aja pärast järgneb tugev silma- ja/või peavalu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnased sümptomid olid lapsena ja on siiani mul endal. Igasugu uuringuid on tehtud ja olen ilmselt üks tervemaid inimesi maailmas. Lõpuks selgus, et süüdi on ülimadalaks minev vererõhk. Veidral kombel esineb seda rohkem pingelistel aegadel. Kohv jms ega ka füüsiline koormus ei aita. Ühtki head põhjust arstid ei tea ja kui hoog kestab üle poole tunni, siis kästi arst kutsuda. Teevad süsti, ütlevad, et kohe aab korda, siis teevad paar süsti veel ja saabki korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 20:39; 10.11 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see ülimadal rõhk on? Mul on mõõdetud 50/32, selluseid kirjeldatud sümptomeid polnud.
Ja kui see rõhk nii madalaks hakkab minenema, ei kutsu sa mingit arsti enam. Oled siruli maas.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 10:16; 09.11 20:50; 10.11 08:42; 10.11 09:45; 10.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see ülimadal rõhk on? Mul on mõõdetud 50/32, selluseid kirjeldatud sümptomeid polnud.

Ja kui see rõhk nii madalaks hakkab minenema, ei kutsu sa mingit arsti enam. Oled siruli maas.

Ilmselt see inimestel erinev. Sain vererõhuprobleemist teadlikuks, kui sõitsin autoga läbi Tallinna linna EMOsse ja rõhk oli 47/36. Enam ei sõida, vaid kutsun kiirabi. Enesetunne on just selline nagu teemaalgataja kirjeldab, pea nagu käiks ringi, aga tasakaal ära ei kao, nõrkus ja hirmutunne. Tagantjärgi tean, et see probleem on olnud olemas ca 10a alates. Poleks ükskord EMOsse läinud, ei teaks põhjust siiani, sest muidu on tervis ja vererõhk korras.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 20:39; 10.11 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, mõni läheb selili, tõstab jalad üles ja taastub 10 minutiga. Mõni kutsub kiirabi.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 10:16; 09.11 20:50; 10.11 08:42; 10.11 09:45; 10.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, mõni läheb selili, tõstab jalad üles ja taastub 10 minutiga. Mõni kutsub kiirabi.

MIs sa tänitad?
Kui sina tahad, siis tõsta jalad üle ja taastu.
Aga sa ei saa ju ütelda, et sellisest vererõhust alati 10 minutiga jalad üles tõstmisega taastutakse.
Nii nagu alati ei taastuta kõrgest vererõhust.
Oleks vastutustundetu soovitada, et sellises olukorras pole kunagi vaja kiirabi kutsuda.
Ma ei tea, kui mul laps ütleks, et tal on halb ja vererõhk on selline, ja ma ütleks, et ah leba 10 minutit.
Minu arusaamise järgi sellised näidud küll enam mingisse normi piiridesse ei mahu ja vajaksid arsti juurde minekut.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 09:09; 10.11 10:19; 10.11 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, jah ALATI mõjub. Kui sa natukukengi teaks inimese füsioloogiast. See ongi tegelikult ainus viis.
Loomulikult taastutakse ka kõrgest vererõhust rahumeeli, kui rohud lõpyks sisse võtakse.
Aga jah, paraku peab ühiskond tegelems ka rumalate polkovniku leskedega.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 10:16; 09.11 20:50; 10.11 08:42; 10.11 09:45; 10.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, jah ALATI mõjub. Kui sa natukukengi teaks inimese füsioloogiast. See ongi tegelikult ainus viis.
Loomulikult taastutakse ka kõrgest vererõhust rahumeeli, kui rohud lõpyks sisse võtakse.
Aga jah, paraku peab ühiskond tegelems ka rumalate polkovniku leskedega.

Sa siis väidad, et selline vererõhk on täiesti normaalne ega vaja tohtrile mainimistki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 09:09; 10.11 10:19; 10.11 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jonnid nagu väike laps.
Sa ise ütlesid, et sa oled igatepidi läbi uuritud ja terveks tunnistatud. Oledki terve. Ühtegi põhjust arstid pole ju sulle andnyd.Mõnedel inimestel mõnikord teatud tingimustes vererõhk langeb järsult ja kõik. Kõige parem ja kiirem lahend on heita pikali ja jalad üles.
A sulle on nui neljaks kiirabi vaja. No kes ikka draamat teeb, kui mitte ise.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 10:16; 09.11 20:50; 10.11 08:42; 10.11 09:45; 10.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jonnid nagu väike laps.
Sa ise ütlesid, et sa oled igatepidi läbi uuritud ja terveks tunnistatud. Oledki terve. Ühtegi põhjust arstid pole ju sulle andnyd.Mõnedel inimestel mõnikord teatud tingimustes vererõhk langeb järsult ja kõik. Kõige parem ja kiirem lahend on heita pikali ja jalad üles.
A sulle on nui neljaks kiirabi vaja. No kes ikka draamat teeb, kui mitte ise.

Nüüd ajad sa midagi segi. Mina pole endast ega oma uuringutest midagi rääkinud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 09:09; 10.11 10:19; 10.11 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tundsin end teismelisena ka niimoodi imelikult ja veetsin seetõttu 7. klassis terve ühe veerandi lastehaiglas uuringutel. Minul tuvastati kõrge vererõhk, mis oli tingitud sellest, et ma kasvasin väga lühikese ajavahemiku jooksul väga palju ja teised organid ei jõudnud nii kiiresti järele ja kõik see kokku, eriti muidugi vererõhu kõikumised, tekitasid väga ebamugavaid aistinguid peas, pearinglust jmt. Sain ravi ja kõik sai korda, hiljem kadus probleem üldse ära, sest ülejäänud organism jõudis ka kasvule järele.

selle kirjelduse järgi oli sul liiga madal vererõhk, mitte kõrge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjelduse järgi tahaks kohe pakkuda, et migreen. Mul algas ka varajases teismeigas ja tunnused sarnased. Algul läheb pilt natuke fookusest ära ja on kummaline tunne (reaalsuse tunne kaob ära, nagu ei oleks see mina isa), väikest pearinglust võib ka esineda. Natukese aja pärast järgneb tugev silma- ja/või peavalu.

Pea- ega silmavalu ei teki. Arst muidu alguses oleks ka seda kahtlustanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka lapsena taoline imelik ja väga hirmutav tunne, ma pole kindel, kas sama, mis sinu lapsel, seda ongi raske kirjeldada. Mul oli tunne, et mu pea sees kõik nagu paisuks ja ujuks, see oli pehme, täiesti valutu, aga äärmiselt häiriv tunne ja tekitas tõesti paanikat. Kõik minu ümber ja sees läks nagu aeglaselt suuremaks, ühtlasi ka aeglasemaks, aga ka raskemaks, rõhuvaks. Seejuures ma ei näinud mingeid hallutsinatsioone või ei tajunud liikumatuid objekte liikuvana vms. Mul olid need hood sagedamini ärevamatel aegadel (nt enne kontrolltöid, ettekandeid, esinemisi) ja peaaegu alati enne seda, kui hakkasin haigeks jääma. Aitas see, et liigutasin end füüsiliselt aktiivselt, jooksin kodus kiiresti treppidest üles-alla näiteks, ema on rääkinud, et teadis keset ööd trepimüdinat kuuldes, et selge, nüüd hakkab laps jälle haigeks jääma.

Igatahes kasvasin ma sellest pubekaeas välja, keskkooli ajal mul kindlasti enam neid “hooge” polnud.

Mäletan seda suuremaks ja väiksemaks minemise tunnet. Ilgelt sürr, kõik paisub nagu seebimull ja ometi on täitsa paigal. Paisub-paisub, siis plaks, kõik on endine, ja kohe otsast peale. Mul oli see väiksena enne haigeksjäämist.
Mõnikord käib nüüdki, vanuses 40+, aga ilma haiguseta. Ei häiri. Meenub hoopis lapsepõlv, kui haigest peast sedasi peas punnitas, ise olin mõnusasti suurdetoas diivanil, kuhu haigele lapsele alati voodi tehti, ja vaatasin, mis teised teevad.
Arvan, et mingi vererõhu värk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja taas. Vererõhku on kontrollitud ja vähemalt arsti juures on kõik normis olnud. Nüüd siis käidud ka kõrvaarstil ja uuesti silmaarstil. Tunne on jätkuvalt. Kõrvad korras, nii et sisekõrvas asi ei ole. Silmadele kirjutati siiski lahjemad prillid – +0,5, algelt siis +1.

Hetkel loodamegi, et prillidega asi paraneb. Tulemas veel EEG uuring ja vajadusel MRT.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab tegelikult küll ärevuse moodi. Aga igal juhul peab muud põhjused enne välistama. Kui on tegemist ärevusega, siis aitab tegelikult lõpuks seegi, kui see kindla diagnoosi saab. Siis teab laps, miks ta ennast niimoodi tunneb ja teab sedagi, et kuigi tal on halb enesetunne, ei ole see talle ohtlik ja läheb varsti üle. See teadmine omakorda aitab juba kaasa sellele, et lähebki kergemini ja kiiremini üle, sest sa tead, et see on ok. Mul oli ka teismelisena seletamatu halb enesetunne nii, et tulin paanikas koolist ära. Nägemine läks järsku täiesti uduseks ja pea käis ringi. Lihtsalt keset tundi tuli laksti peale see tunne (ei olnud tavalisest ärevam olukord koolis). Tookord jäigi selgusetuks (kuigi sai ka arstiga konsulteeritud), miks selline asi tekkis. Aastaid hiljem, olles juba täiskasvanu, diagnoositi ärevushäire. Ise mõtlen küll, et see võis avalduda juba tookord, lapsena. Praegu, ma arvan, ei ole ma oma 10 aastat enam ärevuse all kannatanud. Lühikest aega võtsin antidepressante, hiljem käisin ka psühhoteraapias, aga rohtu enam võtma ei pidanud. Ja no nüüd tunnen ennast nendes situatsioonides, kus varem ärevus avaldus (ka nt tänaval kõndides) nagu kala vees, ei karda ka esinemisi ega muud sellist. Kõik on harjutamise küsimus. Loodan, et teilgi ei ole tegemist mingi lahendamatu füüsilise jamaga 🙂 aga selge see, et kuni asjad alles selguvad, on mure suur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et su lapsel on otsmikkoopapõletik – suruv tunne peas, kummardades võib aga ei pruugi peas valu olla, minestamistunne, väsimus, nõrkustunne, nägemishäired ja kõigest sellest tulenevalt tekkiv ärevus ehk paanika.
Diagnoosida aitab pöördumine otse lastehaigla erakorralisse ning pea röndgenülesvõte. Me laps kirjeldas alul suhteliselt sarnaselt, imelik tunne peas jne. Seda imelikku tunnet peas tekitab sinna kogunenud vedelik, loodame et möödub ravides, äärmisel juhul tehakse haiglas loputus. Ärge enam viivitage ja minge kontrolli ning mainige ise nii neid pakse nohusid kui seda, et põskkoopapõletikke sageli põdenud, siin on juhtunud see, et otsmikkoopapõletik on jäänud tähelepanuta ja põletik ning vedelik otsmikus sees.
Tuleviku nõuandena saab laps ära õppida internetist otsitu põhjal siinusmassaazi, ise teha seda oma otsmikkoobastele, juua kuuma jooki õunaäädika, mee, sidruni ja cayenne’i pipraga ning imeliku tunde tekkides loputada koopaid inhalaatorisse pandud meresoolalahusega. Jõudu tervenemisel.

Meie laps on allergiline ja selle haiguse taustal tavaliselt allergia istubki. Meil diagnoositud allergia lemmiklooma karvadel oleva kleepuva aine vastu.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 00:41; 06.12 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Väike vaheinfo. EEG-uuring oli korras, prillid nüüd olnud 2,5 nädalat ja muudatusi pole.
Nüüd ootame ära ka jaanuarikuus toimuva MRT. Ausalt, loodan, et leiab selle põskkoopa teemagi. Lapsel jälle paks nohu platsis, mis iga kuu tal olemas.
Lapsest nii kahju juba :(, iga päev mitu korda see tunne tal peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.