Esileht Koolilaps 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

Postitas:

Kui minul oleks lapsel nii tugevad nohuga seotud probleemid, välistaksid päevapealt igasuguse kaseiini menüüst. Kõik loomne piim välja. Suhkrut ja magusat samuti võimalikult vähe. Rohkem köögivilja, puuvilja menüüsse, mandlid. Olen ise olnud see, kellel iga nohu läks põskkoopapõletikuks. Kartsin juba nakkust saada, sest minu jaoks tähendas see kohe antibiootikumi kuuri. Nüüd 2-3 aastat suures osas piimavaba. Mul pole enam raskeid nohusid, põskkoopapõletikku ammugi mitte. Väga väga harva, kui mõne viiruse üles korjan, siis saan paari päevaga kerge nohu korda.

Prillidest oli ka eespool juttu. Mul on -10 prillid, sain lapsena, koguaeg läks tugevamaks.

Edu uuringutel. Oleme ka lapsega aju MRTd teinud. Meil olid probleemiks peavalud. Abi saime lõpuks osteopaadilt, kes leidis, et kaelalülid lukus ja laps käis neid lahti mudimas. Peale teist seanssi läks paremaks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 22:05; 03.12 22:08; 05.12 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks MRT jaanuaris alles? Kes jaanuarisse määras?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 22:05; 03.12 22:08; 05.12 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, teeme poiste murelike emade klubi.
Minu praegu 12 a pojal hakkasid paar aastat tagasi nö fantoomhaigused- kestsid alati u nädala või 10 päeva. Kaebusteks iiveldus, pearinglus, kerge nõrkus, vahel peavalu. Midagi ei tohi kaela vastu puutuda, muidu läheb kohe süda pahaks. Algul pidasin viiruseks, aga liiga tihti hakkas juhtuma. Perearst tellis epilepsia ja uneuuringud, proovid, aga kõik oli normipärane.
Poiss on väga pikka kasvu- 175 ja titest peale koguaeg probleeme läbipaistva sekreediga ninast- aastaringi. Lapsena põdes palju bronhiite.
Natuurilt ülitundlik tüüp, väga empaatiline, muretseja. Õpib hästi, sõbrad toredad.
Prillid -2

Eelmisel suvel käisime toitumisnõustajal ja saime keelu piimatoodetele, soovitav vähendada gluteeni. Püüdsime järgida võimalikult palju. Kodus oli elu piimavaba. Koolis oli keerulisem. Kaasapandavatest toitudest ta keeldus. Sööklas püüdis vältida kastmeid ja piimaga magustoite. Arvan, et suutsime jälgita toitumist u 90%
MInuarust tervis paranes, korra talvel oli viiruses, üldine enesetunne oli hea. Vähenesid tujud, mida varem esines- porisemine ja jorisemine.
Sel suvel toitumisreziim läks sassi. Päris suur majandamine on erimenüüga ja lasime käest ära. Septembrist siiani on olnud juba 2 X 10 päeva seda pearinglus- iiveldustõbe.

Vahel on samal ajal olnud ka mõni lähem sõber haige.
MIna olen ka üsna nõutu, et kas see on tema viis viirusi põdeda, on tal siis piimatalumatus või kiiresti pikaks kasvamine vaevab, koolistress?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks MRT jaanuaris alles? Kes jaanuarisse määras?

Ajad on lihtsalt nii pikad, et varem ei saa. Tegelikkuses pole me sedagi aega veel saanud, arst lubas helistada see nädal ja aja anda. Ütles, et ajad on jaanuarisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minul oleks lapsel nii tugevad nohuga seotud probleemid, välistaksid päevapealt igasuguse kaseiini menüüst. Kõik loomne piim välja. Suhkrut ja magusat samuti võimalikult vähe. Rohkem köögivilja, puuvilja menüüsse, mandlid. Olen ise olnud see, kellel iga nohu läks põskkoopapõletikuks. Kartsin juba nakkust saada, sest minu jaoks tähendas see kohe antibiootikumi kuuri. Nüüd 2-3 aastat suures osas piimavaba. Mul pole enam raskeid nohusid, põskkoopapõletikku ammugi mitte. Väga väga harva, kui mõne viiruse üles korjan, siis saan paari päevaga kerge nohu korda.

Prillidest oli ka eespool juttu. Mul on -10 prillid, sain lapsena, koguaeg läks tugevamaks.

Edu uuringutel. Oleme ka lapsega aju MRTd teinud. Meil olid probleemiks peavalud. Abi saime lõpuks osteopaadilt, kes leidis, et kaelalülid lukus ja laps käis neid lahti mudimas. Peale teist seanssi läks paremaks.

Olen ise sama meelt, et magusat peaks vähem sööma, mida ma aga kontrollida koolipäevadel ei saa. Ainult minu jutust ei piisa, et palun ära söö magusat. Ta vastab, et raske on loobuda, kui sõber pakub. Samuti on koolist otse trenni ja siis ei saa ka korralikult süüa, sööb saiakesi, mida ma üldse ei poolda. Puuvilju sööb ka, aga ainult need jätavad tal kõhu tühjaks. Vahel, kui jõuab enne trenni koju, siis ikka sööb korralikku toitu.
Piimatooted ära jätta kodus pole probleem, sest tarbin isegi seda vähe, peame proovima, aga koolis jällegi üsna keeruline, sest ilma arsti tõendita erimenüüd tellida ei saa.
Igatahes aitäh nõuande eest, katsetame needki läbi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, teeme poiste murelike emade klubi.

Minu praegu 12 a pojal hakkasid paar aastat tagasi nö fantoomhaigused- kestsid alati u nädala või 10 päeva. Kaebusteks iiveldus, pearinglus, kerge nõrkus, vahel peavalu. Midagi ei tohi kaela vastu puutuda, muidu läheb kohe süda pahaks. Algul pidasin viiruseks, aga liiga tihti hakkas juhtuma. Perearst tellis epilepsia ja uneuuringud, proovid, aga kõik oli normipärane.

Poiss on väga pikka kasvu- 175 ja titest peale koguaeg probleeme läbipaistva sekreediga ninast- aastaringi. Lapsena põdes palju bronhiite.

Natuurilt ülitundlik tüüp, väga empaatiline, muretseja. Õpib hästi, sõbrad toredad.

Prillid -2

Eelmisel suvel käisime toitumisnõustajal ja saime keelu piimatoodetele, soovitav vähendada gluteeni. Püüdsime järgida võimalikult palju. Kodus oli elu piimavaba. Koolis oli keerulisem. Kaasapandavatest toitudest ta keeldus. Sööklas püüdis vältida kastmeid ja piimaga magustoite. Arvan, et suutsime jälgita toitumist u 90%

MInuarust tervis paranes, korra talvel oli viiruses, üldine enesetunne oli hea. Vähenesid tujud, mida varem esines- porisemine ja jorisemine.

Sel suvel toitumisreziim läks sassi. Päris suur majandamine on erimenüüga ja lasime käest ära. Septembrist siiani on olnud juba 2 X 10 päeva seda pearinglus- iiveldustõbe.

Vahel on samal ajal olnud ka mõni lähem sõber haige.

MIna olen ka üsna nõutu, et kas see on tema viis viirusi põdeda, on tal siis piimatalumatus või kiiresti pikaks kasvamine vaevab, koolistress?

Aitäh jagamast kogemust. Mõtlen üha enam, et pean proovima piimatooted välja jätta. Loodan, et saate ka ise lapse probleemile jaole. Mina uurin nüüd juba ka veresuhkrut, sest kui kõht on tühi, siis on asi eriti hull.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, kui raske on koolilapse menüüd kontrollida, sest koolitoit on liialt piimakeskne. Soovin siiski jaksu ja leidke võimalusi-lahendusi. Minu enda üks laps käib oma toidukarbiga koolis. On tüütu teha toit kaasa, aga süda ei luba ka vee ja leiva peal tal olla. Meil teine probleem – laps on selektiivne sööja.

Kägule, kes kurtis, et õunast ei piisa kauaks. Las võtab võimalikult naturaalse teravilja müslibatooni (ilma glükoosisiirupita) õuna kõrvale või peotäie mandleid-pähkleid. See pikendab täiskõhu tunnet. Õun seedib ära 30minutiga, pähklid-mandlid paar tundi.

Märkasin ka veresuhkru lauset. Soovid sa mulle kirjutada privaatselt? Õpin toitumisnõustajaks, õpingud lõpusirgel, nõustan tasuta ja saan konsulteerida toitumisterapeutidega tasuta.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 22:05; 03.12 22:08; 05.12 21:42;
To report this post you need to login first.

Nonii, teeme poiste murelike emade klubi.

Minu praegu 12 a pojal hakkasid paar aastat tagasi nö fantoomhaigused- kestsid alati u nädala või 10 päeva. Kaebusteks iiveldus, pearinglus, kerge nõrkus, vahel peavalu. Midagi ei tohi kaela vastu puutuda, muidu läheb kohe süda pahaks. Algul pidasin viiruseks, aga liiga tihti hakkas juhtuma. Perearst tellis epilepsia ja uneuuringud, proovid, aga kõik oli normipärane.

Poiss on väga pikka kasvu- 175 ja titest peale koguaeg probleeme läbipaistva sekreediga ninast- aastaringi. Lapsena põdes palju bronhiite.

Natuurilt ülitundlik tüüp, väga empaatiline, muretseja. Õpib hästi, sõbrad toredad.

Prillid -2

Eelmisel suvel käisime toitumisnõustajal ja saime keelu piimatoodetele, soovitav vähendada gluteeni. Püüdsime järgida võimalikult palju. Kodus oli elu piimavaba. Koolis oli keerulisem. Kaasapandavatest toitudest ta keeldus. Sööklas püüdis vältida kastmeid ja piimaga magustoite. Arvan, et suutsime jälgita toitumist u 90%

MInuarust tervis paranes, korra talvel oli viiruses, üldine enesetunne oli hea. Vähenesid tujud, mida varem esines- porisemine ja jorisemine.

Sel suvel toitumisreziim läks sassi. Päris suur majandamine on erimenüüga ja lasime käest ära. Septembrist siiani on olnud juba 2 X 10 päeva seda pearinglus- iiveldustõbe.

Vahel on samal ajal olnud ka mõni lähem sõber haige.

MIna olen ka üsna nõutu, et kas see on tema viis viirusi põdeda, on tal siis piimatalumatus või kiiresti pikaks kasvamine vaevab, koolistress?

Kas lapsel puuki ei ole olnud?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 17:03; 13.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin sama – kas borrelioos on välistatud? Borrelioosi saamiseks ei pea tingimata puuk peal olema olnud.
Minul olid täpselt samad tunded peas kui põdesin borrelioosi. Kusjuures perearst ei kirjutanud analüüsi, väitis, et kui nn punast laiku ei ole olnud, siis pole ka borrelioosi. Kuna teadsin, et mul oli puuk peal olnud, siis otsisin abi mujalt ja õnneks sain diagnoosi suhteliselt ruttu (4 kuu möödudes) ja enesetunne paranes suhteliselt kiiresti. Samas tean inimest kellel otsiti seletamatute närvihädade põhjust 4 aastat – olukord läks järjest hullemaks ja hullemaks. Lõpuks oli Tartus intensiivis. See oli kümmekond aastat tagasi, ma ei mäleta täpselt KUIDAS lõpuks see borrelioos tal diagnoositi. Inimene sai õnneks siiski terveks, väikesed närvikahjustused jäid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil otsmikkoopaid siis kontrolliti, röntgenpilt tehti näost nagu soovitasin?
Täiesti otsmikkoopapõletiku tunnused, nende koobaste taga asub kohe aju ning nägemiskeskus, kontrollige üle, et need kahjustada ei saaks. Nohu olemasolu ka klapib, ju lapsel vedelik peas. Elektrilist inhalaatorit kasutate meresoolalahusega?
Sa kirjutad siia, aga inimeste nõu võiks ka kuulda võtta.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 00:41; 06.12 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Väike vaheinfo. EEG-uuring oli korras, prillid nüüd olnud 2,5 nädalat ja muudatusi pole.

Nüüd ootame ära ka jaanuarikuus toimuva MRT. Ausalt, loodan, et leiab selle põskkoopa teemagi. Lapsel jälle paks nohu platsis, mis iga kuu tal olemas.

Lapsest nii kahju juba :(, iga päev mitu korda see tunne tal peal.

Ei, meil ei ole see veel tehtud, kuna arst arvas, et MRT näitab seda ka ja ootame nüüd MRT aega.
Borrellioosi testi pole tehtud. Küsiti, kas puuki on olnud. Kuna vastasin, et näinud ei ole, siis ilmselt arvati, et pole vaja teha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Lubasin, et panen kirja, kui kõik uuringud on tehtud. Nüüdseks on tehtud ka MRT peast ja see oli täiesti korras. POle ka põskkoobastes mingit põletikku. Nohud jätkuvad iga kuu, peas on ikka imelik tunne, aga laps ütleb, et ta on juba harjunud selle tundega ja see enam paanikasse ei vii. Mõni üksik päev satub olema ka selle tundevaba.
Nüüd, kus kõik füüsilised probleemid on kõrvaldatud, käime ka psühhiaatri juures, kuna arst seda soovitas. Ilmselt on lapsel ikkagi hirmudest see, sest ta on väga tundlik kõige suhtes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.

Minu lapsel (15) oli kevadel sada häda, süda paha, pea käis ringi aegajalt ja hooti. Perearst uuris, võttis vereproove, kõik korras. Saabus suvi, hood kadusid, unustasime asja.

Sügisel aga esimesel koolinädalal avaldus lapsel paanikahäire, mis vallandus just koolis. Ka sinu jutust on seos kooli ja kooli algusega märgata. Minu laps tunnistas, et on ärevust tundnud juba ligi aasta, aga ta ei osanud seda välja tuua, ei teadvustanud nii selgelt, arvas, et läheb üle.

Loomulikult tuleb kõigepealt välistada, et tegu pole päris kehalise häirega, selleks on need MRT-d jms vajalikud kindlasti, aga kogu asi näeb tõepoolest välja pigem ärevuse moodi. Tutvuge generaliseerunud ärevushäirega, googelda, rääkige sellest koos lapsega – selline häire on tänapäeval paraku üsna tavaline. Ja ise jälgi last – kui te uurite ärevuse teemat ning laps saab teada, et tegu pole millegi hirmsaga, kas see mõjutab tema enesetunnet positiivselt? Kui jah, siis kinnitab see, et põhjuseks võib olla ärevus.

Kuidas sinu laps abi sai? Kas hakkas psühholoogil käima, antidepressante võtma …?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen teemaalgataja. Lubasin, et panen kirja, kui kõik uuringud on tehtud. Nüüdseks on tehtud ka MRT peast ja see oli täiesti korras. POle ka põskkoobastes mingit põletikku. Nohud jätkuvad iga kuu, peas on ikka imelik tunne, aga laps ütleb, et ta on juba harjunud selle tundega ja see enam paanikasse ei vii. Mõni üksik päev satub olema ka selle tundevaba.

Nüüd, kus kõik füüsilised probleemid on kõrvaldatud, käime ka psühhiaatri juures, kuna arst seda soovitas. Ilmselt on lapsel ikkagi hirmudest see, sest ta on väga tundlik kõige suhtes.

Soovitaksin siiski borrelioosi osas kontrollida. Mulle endale on need kaebused väga tuttavad ja minul selgus kuus aastat hiljem, et põengi borrelioosi! Ei ole samuti endal puuki kunagi näinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 17:03; 13.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Borrelioosi osas sama kogemus. Minu 11aastasel tütrel lõi jaanuaris haigus välja, liigesed valutasid, palavik, punased laigud, peavalu. Puuki ei näinud me keegi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüdseks oleme ka borrellioosi testi teinud ja see oli korras. Laps aga endiselt probleemiga 🙁 . Täna just helistas koolist, see tunne oli nii tugevalt tal peal, et väga suur hirm tekkis.
Mis see ometi on, kui kõik on korras? Ka koolivaheajal kodus olles ei ole muutusi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (15) oli kevadel sada häda, süda paha, pea käis ringi aegajalt ja hooti. Perearst uuris, võttis vereproove, kõik korras. Saabus suvi, hood kadusid, unustasime asja.

Sügisel aga esimesel koolinädalal avaldus lapsel paanikahäire, mis vallandus just koolis. Ka sinu jutust on seos kooli ja kooli algusega märgata. Minu laps tunnistas, et on ärevust tundnud juba ligi aasta, aga ta ei osanud seda välja tuua, ei teadvustanud nii selgelt, arvas, et läheb üle.

Loomulikult tuleb kõigepealt välistada, et tegu pole päris kehalise häirega, selleks on need MRT-d jms vajalikud kindlasti, aga kogu asi näeb tõepoolest välja pigem ärevuse moodi. Tutvuge generaliseerunud ärevushäirega, googelda, rääkige sellest koos lapsega – selline häire on tänapäeval paraku üsna tavaline. Ja ise jälgi last – kui te uurite ärevuse teemat ning laps saab teada, et tegu pole millegi hirmsaga, kas see mõjutab tema enesetunnet positiivselt? Kui jah, siis kinnitab see, et põhjuseks võib olla ärevus.

Kuidas sinu laps abi sai? Kas hakkas psühholoogil käima, antidepressante võtma …?

Jah, perearst kirjutas kohe AD, sest paanika oli tal ikka suur, kogu aeg, süda kloppis, nuttis aeg-ajalt. Nädala pärast hakkas parem, see ongi AD mõjumisaeg. Kohe saime õnnekombel ka aja Sensusesse psühholoogile (juhtus olema veel ka noortele spetsialiseerunud). Alguses käis üle nädala, siis kord kuus, nüüd läheb siis, kui tunneb, et on vaja, viimati käis jaanuari alguses. Nüüd on möödas 7 kuud, laps on ise kõvasti vaeva näinud, et endaga hakkama saada, argipäev on täitsa okei, vahel harva viskab ikka ärevust, aga ta nüüd oskab seda taltsutada juba natuke. Eks see on pikk protsess, terve ta küll veel ei ole, ei tea, kas kunagi saabki.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 09:58; 07.11 11:41; 08.03 14:27; 16.04 10:26; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka omaltpoolt erinevad variandid välja: miskit sisekõrvaga…Meniere’i haigus. Vaktsiini kahjustusest tulnud närvisüsteemi kahjustus,mis võib ka nii väljenduda, et hakkab kummalisi asju tajuma ja muutub tundlikuks erinevate aistingute suhtes jne. Auraga migreen, kõikuv vererõhk, silma siserõhu probleemid.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peas võib imelik tunne olla ka südamerütmihäirete korral. Need võivad paanikat ka tekitada. Ega rütmiholterit ei ole tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siia, et otsida erinevaid kogemusi. Abi ei otsi, kuna arsti juures hetkel uuringud käsil, aga see kõik võtab vastusteni veel kuu aega.

Laps hakkas 3 aastat tagasi kurtma imelikke tundeid peas. Alguses kirjeldas neid, et pea käib ringi. Käisime arsti juures, tehti vereproov, see oli korras ja muud ei tehtudki. Arvati, et on psühholoogiline ja käisime psühholoogi juures. Siis kadusid pearinglused mingi aeg ära ja tulid talvel jälle tagasi. Küll mitte iga päev. Jälle käisime arsti juures ja jälle saime psühholoogile saatekirja. Ütlen ära, et laps on väga tundlik ja kardab väga, kui keha ei käitu nö normaalselt. Arst selle järgi siis otsustaski, et laps on ärevik ja ju on närvides asi.

Nüüd on kolmas aasta. Alguse sai seekord juba nädal peale kooli algust ja igapäevaselt. Poiss kurdab iga päev, et peas on imelik tunne ja see hirmutab teda. Ta ei oska seda tunnet kirjeldada, aga nagu käiks ringi ja nagu ei käiks ka (tasakaal ära ei kao, aga võtab nõrgaks). Tahab sel hetkel silmi hõõruda, et see tunne ära läheks. Vahel kestab üks hoog 30 minutit vahel mõned sekundid ja neid on ühel päeval korduvalt. Kõik on erinevates olukordades-nt tunnis istudes, jalkat mängides, kõndides. Mis see olla võiks? Saime saatekirja neuroloogile, kes lõpuks määras uuringud, aga need on alles ees. Käidud on silmaarstil, kes uuris silmapõhju, mis olid korras. Küll aga avastas selle käigus, et laps vajaks +1 prille. Neid veel kätte pole saanud, aga kas selline väike kõrvalekalle võiks põhjuseks olla tema murele? Tulemas on veel kõrvaarst, EEG uuring ja MRT. Sinnani aga on vaja igapäevaselt elada ja koolis käia. Laps on mures ja mina ei suuda enam ka rahulik olla, sest ma näen, et laps kardab väga, mis temaga toimub.

Olen väga tänulik iga kogemuse üle. Ootan just siia nende kommentaare, kelle lapsed on ka mingsuguseidki pearinglusi üle elanud ja leitud ka põhjus.

Paanikahäire?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tere üle pika aja :). Tõstatan korra jälle teema. Olen teemaalgataja. Kuna meie nn haigus sai õnneliku lõpu, siis jagan seda ka siia, et ka teistel vanematel oleks lootust.
Oleme siiani käinud veel igasugustel uuringutel ja no loomulikult on kõik korras olnud. Uuriti siis vererõhku, diabeedi võimalust, siseorganite töö/suurused ja kõik muu. Õnneks midagi ei leitud. Saadeti ka psühhiaatri juurde, kes kinnitas, et lapsel ei ole see närvidest.
Ja kõige huvitavam ongi see, et tegelikult oli asi palju lihtsam, aga ei tulnud selle peale ükski arst ega ka mina alguses. Kuigi jah, mina olin lõpuks see, kes selle peale siiski tuli :).
Kuna minu laps teeb võistlustantsu ja trenne on palju ning seda juba 6 aastat, siis hakkasin mõtlema, et äkki tal on hoopis massaaži vaja, kuna on vahel kurtnud, et turi on valus. Kes vähegi selle alaga kursis on, siis teab, et standardtantsudes on väga range raam kehal ja kõik lihased ülevalt väga pinges. Ise käin massaažis iga kuu korra ja mul on olnud sellest abi istuva töö juures, niisiis panin ka lapsele tema juurde aja. Massöör ütles, et lapsel on väga kinni kogu turi, väga tugevad lihased, mis ei lase vereringel korralikult töötada. Palus, et hakkaksime käima esialgu 2x kuus ja hiljem 1x kuus, kuni trenni teeb. Nüüd oleme käinud ainult 2x, aga lapsel ei ole juba praegu enam seda tunnet :). Täiesti uskumatu, kui väike asi (ilmselt siiski suur asi) võib asja mõjutada. Kahju on sellest, et arstid ei oska pakkuda massaaži trennis käivatele lastele. Meie arst teab seda, et ta trennis käib. Nii et siit soovitus kõigile vanematele, kelle lapsed teevad tihedalt trenni-palun viige nad massaaži, see võib lahendada palju tuleviku muresid.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et teil parem on, aga tegelikult ei saa 2x massaaži järel nii olulist muutust küll toimuda, kui lihased väga kinni on. Mulle tundub siin endiselt olema ikka psüühiline teema, massaaž on mõnus ja tekitab positiivse emotsiooni, vallandab “mõnuaineid”, lisaks on lapsel tunne, et ta saab ravi – platseebo. Aga ükskõik, mis teed mööda see massaaž aitab, hea on ikka, kui abi olete leidnud 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 09:58; 07.11 11:41; 08.03 14:27; 16.04 10:26; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et teil parem on, aga tegelikult ei saa 2x massaaži järel nii olulist muutust küll toimuda, kui lihased väga kinni on. Mulle tundub siin endiselt olema ikka psüühiline teema, massaaž on mõnus ja tekitab positiivse emotsiooni, vallandab “mõnuaineid”, lisaks on lapsel tunne, et ta saab ravi – platseebo. Aga ükskõik, mis teed mööda see massaaž aitab, hea on ikka, kui abi olete leidnud ????

Igaühel oma arvamus. Lihtsalt mina võin öelda, et kui mu laps sai teada, et tal ei ole midagi viga, sai ka eelnevalt erinevate “diagnooside” peale ravi ja need ei aidanud, siis võin täiesti kindel olla, et massaaž aitab. Esiteks, esimese korra peale ei aidanudki, teise korra peale alles ja seda ka nii, et ma ise küsisin lapselt, kas on ikka see tunne, mille peale ütles, et ei ole, ta ise ei pannud seda tähelegi enam, et paar päeva pole olnud.
Võin omast kogemusest ka öelda, et ka minul aitas juba esimene massaaž seljavalud ära võtta. Ja see ei ole platseebo-valu on füüsiline, mida kas tunned või ei tunne. See kas on või ei ole.

Siiski, igaühel oma arvamus :). Paljud ei usu ka nt toitumise muutmise efektiivsusesse ja arvavad, et ju see ikka platseebo on, kui peale muutmist parem hakkab.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 07.11 09:04; 07.11 12:52; 07.11 13:38; 11.11 15:05; 15.11 13:14; 03.12 12:57; 04.12 18:17; 04.12 18:20; 04.12 18:21; 07.12 08:52; 13.01 10:01; 07.03 13:51; 16.04 10:18; 16.04 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, esimese korra peale ei aidanudki, teise korra peale alles ja seda ka nii, et ma ise küsisin lapselt, kas on ikka see tunne, mille peale ütles, et ei ole, ta ise ei pannud seda tähelegi enam, et paar päeva pole olnud.

Massaaži ravikuur on harilikult 5-10 korda, alles siis hakkab mõjuma – ja peale paari korda läheb tihti hoopis hullemaks, mitte paremaks. Olles ise inimene, kellel pingepeavalud ja õlgade kangus pidev teema, siis seepärast see jutt ei tundugi eriti tõenäoline, mida räägid. Kui veri pähe ei jõua, siis esiteks valutaks kael ja õlad väga tugevalt, teiseks peaks pea valutama ning minestus tekkima, mitte imelik tunne. Võimalik muidugi, et laps nimetabki kerget peavalu imelikuks tundeks. Õlgade pinge ei tohiks tantsimisest küll tekkida, vastupidi, liikumine leevendab pinget – pigem on pinge stressist tekkinud.
Aga nagu ise ütled – igaühel oma arvamus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 09:58; 07.11 11:41; 08.03 14:27; 16.04 10:26; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps 12-aastasel lapsel peas imelik tunne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.