Esileht Koroonaviirus COVID-19 12 aastaste koroonatõendid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: 12 aastaste koroonatõendid

Postitas:
Kägu

Olin väga rõõmus, kui 15. novembrist hakkas kehtima Vabariigi valitsuse korraldus nr 391, millega sätestati, et väljas söömas, kinos, teatris jne võivad käia ilma koroonatõendit omamata kuni 12 aasta ja 3 kuu vanused lapsed. Nimelt sai mu laps just 12, aga vaktsineerimiskuuri saab teha alles 12 aastaselt ja see võtab 2 kuud aega. Siis muudeti see ära, et antakse 3 kuud lisaaega, et inimesed saaks vaktsineerida. Aga mis on tegelikkus, söögikohtades pole kuuldudki sellisest asjast ja sisse ei lasta. Nüüd tahan lapsega kinno minna, aga ei tea, kas siis ei saagi? Teatrisse pidin minema, äkki ei lastagi sisse. Kas oleks variant see korraldus välja printida? Mingit kasu pole reeglitest, kui keegi midagi ei tea.

+11
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Te ei sure ära, kui 3 kuud kinno ei saa.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vastupidine kogemus. 12 aastane laps sai kenasti restorani sisse. Küsiti lihtsalt, millal sünnipäev oli.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vastupidine kogemus. 12 aastane laps sai kenasti restorani sisse. Küsiti lihtsalt, millal sünnipäev oli.

Tore kuulda, mõned siis ikka on kuulnud sellest muudatusest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 12-aastane näitab ise vaktsineerimispassi nt. Seega ma arvan ka, et alustage vektsineerimiskuuriga, hoidugegi avalikest kohtadest, kui vaja, siis tehke kodus midagi ülihead süüa, võtke see kaasa ja minge umbse kino asemel loodusesse jne. Lapse vaktsineerimatus ei takista sul, vaktsineeritul täiskasvanul ju teatrisse sisenemast. Lihtsalt laps peab ootama kuniks kuur lõpetatud on. Pealegi on igal asutusel ka õigus oma piiranguid seada. Kogu aeg ei ole vaja ju protsessida kogu ilmamaa vastu 🙂

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinoga vast saab tõesti oodata, kuid teatriga saab ju ometi aegsasti enne suhelda ja küsida, kas nad on teadlikud sellisest korralduses. Muidugi on siis ka oht, et info ei liigu ja see tädi uksel, kes teid kontrollib, pole vastavat korraldust saanud, aga siis kasvõi näitaks paberil teatriga kirjavahetust vms. Ühesõnaga, küll lahenduse leiab.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 12-aastane näitab ise vaktsineerimispassi nt. Seega ma arvan ka, et alustage vektsineerimiskuuriga, hoidugegi avalikest kohtadest, kui vaja, siis tehke kodus midagi ülihead süüa, võtke see kaasa ja minge umbse kino asemel loodusesse jne. Lapse vaktsineerimatus ei takista sul, vaktsineeritul täiskasvanul ju teatrisse sisenemast. Lihtsalt laps peab ootama kuniks kuur lõpetatud on. Pealegi on igal asutusel ka õigus oma piiranguid seada. Kogu aeg ei ole vaja ju protsessida kogu ilmamaa vastu ????

Milleks sellist jura ajada. Isegi valitsus sai aru, et see on jabur reegel: kui 12 kukub, hakatakse vaktsineerimispassi nõudma, aga reaalselt ei ole tal kaks kuud võimalik seda saada, sest isegi kui ta läheb kohe oma sünnipäeval vaktsineerima, võtab vaktsineerimiskuuri lõpetamine kaks kuud aega. Sellepärast muudetigi reeglit ja tõsteti vanusepiir 12 aasta ja 3 kuu peale. Ja kui selline korraldus on olemas, miks me peaks siis kogu jõuluvaheaja kodus istuma. Lisaks on lapsed ainsad, keda pidevalt testitakse. Meie koolis testitakse neid kolm korda nädalas. Mina olen vaktsineeritud ja võin igal pool käia, samas on minu positiivsus palju tõenäolisem, sest mina ennast ei testi, kui ma haige ei ole.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin väga rõõmus, kui 15. novembrist hakkas kehtima Vabariigi valitsuse korraldus nr 391, millega sätestati, et väljas söömas, kinos, teatris jne võivad käia ilma koroonatõendit omamata kuni 12 aasta ja 3 kuu vanused lapsed. Nimelt sai mu laps just 12, aga vaktsineerimiskuuri saab teha alles 12 aastaselt ja see võtab 2 kuud aega. Siis muudeti see ära, et antakse 3 kuud lisaaega, et inimesed saaks vaktsineerida. Aga mis on tegelikkus, söögikohtades pole kuuldudki sellisest asjast ja sisse ei lasta. Nüüd tahan lapsega kinno minna, aga ei tea, kas siis ei saagi? Teatrisse pidin minema, äkki ei lastagi sisse. Kas oleks variant see korraldus välja printida? Mingit kasu pole reeglitest, kui keegi midagi ei tea.

Mina koolis olen lastele tõendi andnud, kui me teeme testi minu kabinetis. See muidugi ei ole kohustus aga iga õde võib selle õpilasele väljastada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koolis olen lastele tõendi andnud, kui me teeme testi minu kabinetis. See muidugi ei ole kohustus aga iga õde võib selle õpilasele väljastada.

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

Õppekava raames näituse- ja muuseumikülastustel ei pea midagi esitama. Aga kontrollitud avalikus ruumis tõsteti koroonatõendi vanusepiiri 12 aasta ja 3 kuu peale: https://kriis.ee/kriisi-juhtimine-kusimused-ja-vastused/kriisi-juhtimine/hetkel-kehtivad-piirangud#toend-12-17

Kriis.ee lehel on õigusaktide all ka vastav valitsuse korraldus olemas, kuupäevaga 11. nov 2021, hakkas kehtima 15. novembrist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

Õppekava raames näituse- ja muuseumikülastustel ei pea midagi esitama. Aga kontrollitud avalikus ruumis tõsteti koroonatõendi vanusepiiri 12 aasta ja 3 kuu peale: https://kriis.ee/kriisi-juhtimine-kusimused-ja-vastused/kriisi-juhtimine/hetkel-kehtivad-piirangud#toend-12-17

Kriis.ee lehel on õigusaktide all ka vastav valitsuse korraldus olemas, kuupäevaga 11. nov 2021, hakkas kehtima 15. novembrist.

Aa, väga hea, kui klassiga näitusele minnes mitte midagi esitama ei pea. Võiks muidugi hõlmata ka kino- ja teatrikülastusi.

 

aga minu kommentaar puudutas siiski selle kooliõe oma, et tema annab testides lapsele tõendi. Ma küll julgen kahelda, et selle tõendiga kuskile sisse saab. See ei ole ju selline tõend, mille esitamist valitsuse määrus nõuab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koolis olen lastele tõendi andnud, kui me teeme testi minu kabinetis. See muidugi ei ole kohustus aga iga õde võib selle õpilasele väljastada.

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

Muuseum ja näitus ei küsi tõendit. Küsib teater või söögi koht.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina koolis olen lastele tõendi andnud, kui me teeme testi minu kabinetis. See muidugi ei ole kohustus aga iga õde võib selle õpilasele väljastada.

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

Muuseum ja näitus ei küsi tõendit. Küsib teater või söögi koht.

Pole seni olnud teatrite külastamisel olnud tagasiside, et vaktsineerimata õpilane oleks uksetaha jäänud. Minu tõend on seni ikka kehtinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, väga hea, kui klassiga näitusele minnes mitte midagi esitama ei pea. Võiks muidugi hõlmata ka kino- ja teatrikülastusi.

Samas korralduses on kirjas nii:

Samuti täiendatakse erandit, mille aluse kooli õpilased saavad osaleda teatud tegevustes ilma vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset testitulemust tõendamata. Lisaks huviharidusele, sportimisele, treenimisele ning täienduskoolitusele laiendatakse erandit ka õppekava täitmise raames toimuvatele muuseumi- ja näituseasutuste külastustele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga minu kommentaar puudutas siiski selle kooliõe oma, et tema annab testides lapsele tõendi. Ma küll julgen kahelda, et selle tõendiga kuskile sisse saab. See ei ole ju selline tõend, mille esitamist valitsuse määrus nõuab.

Loogiliselt võttes peaks see kehtima küll, sest kuidas see on halvem kui see kiirtest, mida sa apteekri juuresolekul teed, mille kohta ta annab paberi ja küsib 20 eurot. Sellise tõendiga saab alaealine ju igale poole minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga minu kommentaar puudutas siiski selle kooliõe oma, et tema annab testides lapsele tõendi. Ma küll julgen kahelda, et selle tõendiga kuskile sisse saab. See ei ole ju selline tõend, mille esitamist valitsuse määrus nõuab.

Loogiliselt võttes peaks see kehtima küll, sest kuidas see on halvem kui see kiirtest, mida sa apteekri juuresolekul teed, mille kohta ta annab paberi ja küsib 20 eurot. Sellise tõendiga saab alaealine ju igale poole minna.

No kuule, loogikaga ei ole suurel osal neist piirangutest väga palju pistmist. On riike, kus saab ka videosillaga poest ostetud ja kodus tehtud testi tõestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuule, loogikaga ei ole suurel osal neist piirangutest väga palju pistmist.

See on muidugi ka õige. Miks ma pean selle kaheeurose kiirtesti ise tegemise eest maksma 20 eurot. Ajuvaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loogiliselt võttes peaks see kehtima küll, sest kuidas see on halvem kui see kiirtest, mida sa apteekri juuresolekul teed, mille kohta ta annab paberi ja küsib 20 eurot.

Kui see tõesti aktsepteeritav on, siis ma loodan, et kõik alaealised ikka teavad seda ja kasutavad seda võimalust. Kerge küsimus tekib muidugi neis koolides, kus õpilased testivad end kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll julgen kahelda, et selle tõendiga kuskile sisse saab. See ei ole ju selline tõend, mille esitamist valitsuse määrus nõuab.

Nõuetes on kirjas:

Noored, kes on vanusevahemikus 12 aastat ja kolm kuud kuni 17 aastat (kaasa arvatud) peavad tegevusteks osalemiseks esitame tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervisehoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Siis peaks ju kooliõe tõend olema täiesti ok, tema on ju ka tervishoiuteenuse osutaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see erisus pidi ju ainult kooli õppekavaga seotud muuseumi- ja näitusekülastustele laienema?

Õppekava raames näituse- ja muuseumikülastustel ei pea midagi esitama. Aga kontrollitud avalikus ruumis tõsteti koroonatõendi vanusepiiri 12 aasta ja 3 kuu peale: https://kriis.ee/kriisi-juhtimine-kusimused-ja-vastused/kriisi-juhtimine/hetkel-kehtivad-piirangud#toend-12-17

Kriis.ee lehel on õigusaktide all ka vastav valitsuse korraldus olemas, kuupäevaga 11. nov 2021, hakkas kehtima 15. novembrist.

Oma kogemuse pealt ütlen, et oleneb asutusest. Tallinnas on kunstimuuseum, kes ei lase sisse ilma passita 12 aastaseid ka mitte koolitunni raames.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See otsus, et 12+ küsitakse tõendit, on läbinisti vale. Miks see 12-aastane ei võiks käia trennis, uisutamas, muuseumis? Muuseum ei ole puupüsti rahvast täis koht, uisuplatsid on vabas õhus – aga ka sellistes kohtades küsitakse vaktsineerimistõendit lastelt. Ajuvabadus kuubis. Kui on parajasti nakatumine kasvamas, siis tuleks piirangud kehtestada kõigile, mitte hakata laste elu sellise jäiga süsteemiga piirama. Ja kui haiglakriis läbi, sisi piirangud kõigilt maha ja saakski ka need noored käia edasi kohtades, kus tahavad käia. Sellist jaburat rapsimist nagu Kaja Kallase ajal annab ikka otsida, ja ikka hoitakse pukis. Täiesti läbikukkunud ja ebaproportsionaalne ja läbimõtlemata koroonapoliitika.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see 12-aastane ei võiks käia trennis, uisutamas, muuseumis?

Sportimas võibki käia. Vahepeal oligi olukord, et ujumas käia võis, aga koolis ei tohtinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See otsus, et 12+ küsitakse tõendit, on läbinisti vale. Miks see 12-aastane ei võiks käia trennis, uisutamas, muuseumis? Muuseum ei ole puupüsti rahvast täis koht, uisuplatsid on vabas õhus – aga ka sellistes kohtades küsitakse vaktsineerimistõendit lastelt. Ajuvabadus kuubis. Kui on parajasti nakatumine kasvamas, siis tuleks piirangud kehtestada kõigile, mitte hakata laste elu sellise jäiga süsteemiga piirama. Ja kui haiglakriis läbi, sisi piirangud kõigilt maha ja saakski ka need noored käia edasi kohtades, kus tahavad käia. Sellist jaburat rapsimist nagu Kaja Kallase ajal annab ikka otsida, ja ikka hoitakse pukis. Täiesti läbikukkunud ja ebaproportsionaalne ja läbimõtlemata koroonapoliitika.

Tee endale asjad kõigepealt selgeks ja siis kuku sõimama alles, et reeglid on ajuvabadus kuubis. Alaealised, kes käivad üldhariduskoolis EI PEA sportides tõendit esitama. Neilt ei tohi ka kiirtesti küsida sportides, sest neid lapsi testitakse koolis juba niigi 3x nädalas. Kui sul on küsimusi, kirjuta covid19@riigikantselei.ee

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see 12-aastane ei võiks käia trennis, uisutamas, muuseumis?

Sportimas võibki käia. Vahepeal oligi olukord, et ujumas käia võis, aga koolis ei tohtinud.

See oli Kõlvarti omaalgatuslik reegel. Ta ei mõelnud ilmselgelt lõpuni läbi, et läheb riiklike piirangutega vastuollu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei mõelnud ilmselgelt lõpuni läbi, et läheb riiklike piirangutega vastuollu.

Mõtles vist küll, aga eriti ei huvitanud. Peab ennast mingiks jumala asemikuks maa peal, oleks spordiklubid ka kinni keeranud küll, ainult kahjuks hammas ei hakka peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin oma teismelise käest, neil saab tõesti kooliõe juures tasuta testi teha ja tõendi. Kas kooliõde teeb testi ka selleks, et nädalavahetusel baari või klubisse minna, seda ma ei tea 🙂 Klassiga teatrikülastuse jaoks igatahes sai.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin oma teismelise käest, neil saab tõesti kooliõe juures tasuta testi teha ja tõendi. Kas kooliõde teeb testi ka selleks, et nädalavahetusel baari või klubisse minna, seda ma ei tea ???? Klassiga teatrikülastuse jaoks igatahes sai.

Saadan ka siis küsima. Testima nagunii ju peavad, miks siis mitte ka tõend selle kohta anda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliõe käest saadav tõend kehtib, kui klass külastab õppetöö eesmärgil muuseumit, kino, teatrit. Vaevalt kuulub õppetöö hulka klubi või baari külastus.

Issanda loomaaed on ikka suur ja lai.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliõe käest saadav tõend kehtib, kui klass külastab õppetöö eesmärgil muuseumit, kino, teatrit. Vaevalt kuulub õppetöö hulka klubi või baari külastus. Issanda loomaaed on ikka suur ja lai.

Ja millel sinu oletus põhineb? Tõend peab olema tervishoiuteenuse osutaja või apteekri väljastatud, miks tervishoiuteenuse osutaja tõend sinu arust siis ei peaks näiteks kinos kehtima? Kui apteeker juures passib ja 20 eurot võtab, on kõik korras, aga kui seda teeb kooliõde, siis millegipärast ei ole? Ainult targutad, kuigi põhjust pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooliõe käest saadav tõend kehtib, kui klass külastab õppetöö eesmärgil muuseumit, kino, teatrit.

Kui sa reegleid oleks lugenud, siis ei peagi koolitöö jaoks tõendit olema, kui minnakse oma klassiga ja külastus on õppekava osa. See täiendus ju tehti ka. Kooliõe tõendit pole seal vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 12 aastaste koroonatõendid