Esileht Koolilaps 13 aastane käib 17 aastasega

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: 13 aastane käib 17 aastasega

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu arust oled sa jällegi liiga naiivne.
iga ema tunneb oma tütart kõige paremini….. no on alles lause. kas tütar isegi ennast mõnes uues olukorras veel tunneb?
üldiselt on nii et uutes olukordades käitumine tuleb eneselegi üllatuseks. [/tsitaat]

Jah julgen väita, et minu ema teadis väga hästi, et mind võib usaldada. Igal juhul palju paremini, kui kõik ümberkaudsed tädikesed, kes ilmselt oleks olnud 100% kindlad, et ma seksin nende ööbivate poistega. Minu point on selles, et ema teab, kas tal on tütrega usalduslik suhe või mitte. Kui on usalduslik suhe ja saab kõigest rääkida, siis mina usaldaksin igal juhul oma tütart ja ei kuulaks ümberkaudseid targutajaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 15:37; 28.06 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tekkis 14aastaselt malevas suhe ühe noormehega, kes oli 18-19. tema jäi pärast vahetuse lõppu sinna veel tööle ja mina mitmeks nädalaks tema juurde elama (kuidas mu vanemad lubasid!? praegu küll ise aru ei saa). ja see suhe jäigi ainult pettingu tasandile, ei mingit päris seksi. ma olen hiljem mõelnud, et kuidas see küll nii läks – loogikavastane ju täielikult. suhtlesime sõpradena edaspidigi, ta hoidis mind väga. vahekorras olin esimest korda alles 18aastaselt, oma praeguse abikaasaga. nii et ei pruugi olla nii, nagu siin kõik targad teavad, et ah, ammu juba seksivad. kunagise klassiõega sattusime ükskord noorusaegadest rääkima, ta ütles sama, et sel ajal, kui kõik teda suht elunaiseks pidasid, oli tema veel süütu, kuigi elas koos endast 3a vanema poisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

einoh, sa oled ikka tõesti kohtlane vist.

Esiteks – kui sinu tütar küsiks sinult: kas te issiga seksisite täna? aga homme? – mida sa vastaksid? ma arvan, et sa ei tahaks eriti sel teemal rääkida. Samamoodi ei taha sinu tütar oma privaatelust sulle rääkida ja vastab nii, et sa rohkem ei küsiks
Teiseks – no ei ole tekki, mille alla noored armastajad kahekesi ei mahuks. Ja mis see tekk üldse seksi puutub?[/tsitaat]

Kui sinu laps küsiks sinult, et kas te issiga seksite ka, siis kas sa tõesõna vastaksid, et ei seksi? Ei ole võimalik. Sa oled ise sama kohtlane, ausõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sinu laps küsiks sinult, et kas te issiga seksite ka, siis kas sa tõesõna vastaksid, et ei seksi? Ei ole võimalik. Sa oled ise sama kohtlane, ausõna.[/tsitaat]
no selleks see näide ongi, et välja tuua olukorra absurdsust.
teemaalgataja ju soovib oma lapselt samale küsimusele ausat vastust. midagi peab ikka privaatseks ka jääma. isegi 13-aastase puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 23:11; 28.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina tunned oma last käige paremini. Reaalselt sa ei saa takistada oma last ju seksimast! Lihtsalt ole tema jaoks olemas ning looda parimat.

Minul endal oli varajane puberteet ja poisid tekkisid ka juba 11-12. aastaselt. 12. aastasena oli mul juba oma poiss, kes oli 5 aastat varem ja uskumatul kombel me seksisime alles siis, kui ma olin 15 ja see oli meie ühine otsus. Ema lubas samuti mul kuti juures ööbida ja vastupidi.

Ma mäletan, et umbes 13. aastasena siis ema ütles mulle, et naistearstil võiks ära käia, aga see on mu enda otsus ja tema minuga kaasa ei pea tulema. Käisin sõbrannaga koos noortekabinetis ja seal räägiti ilusti kõigest. Kodus ema tutvustas mulle nö koduapteeki ja \”juhuslikult\” oli seal ka nö kondoomivaru. Ma sealt küll ei julgenud võtta, aga samas teadvustasin, et kondoome peab kasutama.

Ma ise sinu asemel räägiksin ühe korra oma tütrega ja seda igati neutraalses olukorras ja neutraalsel toonil ning rõhutad, et loodad oma tütrele ja tema otsustusvõimele 🙂

PS: oluline on tüdrukule loomulikult öelda, et ta ei pea seksima, kui poiss seda tahab. Tähtis on see, et tüdruk ise oleks selleks valmis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin 14a käima 16a poisiga omal ajal. Kusjuures käisimegi 3a nii, et ei mingit seksi, mis rasedaks teeks (igasugust muud jama sai ikka tehtud :)). Poiss austas mind väga. Soovitan ka mitte olla suhte vastu, vaid just rääkida ja toetada, et nad lollusi ei teeks. Poiss tundub ju korralik poiss ka, küllap mõistab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja. Suur tänu kõigile, eriti neile viimastele kommenteerijatele, eks ma nii peagi vist tegema. Istun lõunal tüdrukuga maha ja eks arutame need asjad kergelt läbi, aga kas peaksin endale siis koju kondoomivaru muretsema? Ise olen pillidel..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.06 18:56; 27.06 21:41; 27.06 22:41; 28.06 00:25; 28.06 00:47; 28.06 14:08; 29.06 12:20; 29.06 18:04; 29.06 20:22; 05.07 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühele käole veel täpsustuseks:

13-aastasel pole KEELATUD seksida, vaid täiskasvanud inimesel (18-…) on keelatud seksida noorema kui 14-aastase isikuga. Seal on vahe sees. 13- ja 17-aastast omavahel seksimast seadused ei keela.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühele käole veel täpsustuseks:

13-aastasel pole KEELATUD seksida, vaid täiskasvanud inimesel (18-…) on keelatud seksida noorema kui 14-aastase isikuga. Seal on vahe sees. 13- ja 17-aastast omavahel seksimast seadused ei keela.
[/tsitaat]

Sulle täpsustuseks, teema algatuse TEISES lauses on kirjas, et poiss saab kohe 18.
Enne võiksid ikka ise vähemalt teema püstituse läbi lugeda, kui tarka mängima hakkad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 22:27; 28.06 00:20; 28.06 00:34; 28.06 00:42; 28.06 00:59; 28.06 11:04; 29.06 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel on vist probleemid konstruktiivse kriitika vastuvõtmisega?
Ma lugesingi teemaalgatust.
Loe siis nüüd sina ise jälle, et tüdruk saab enne seda 14.

See polegi ju pealegi oluline. Lihtsalt kui sa kategooriliselt väidad, et 13-aastasel on keelatud seksida, siis on see igas mõttes vale: 13-aastast ei keela keegi (peale vanemate, eks ole, KUI need keelavad), vaid seadus keelab täiskasvanut lapsega (alla 14-aastane) vahekorda astumast.

Kuidas see fakti nentimine \”targa mängimine\” on, jääbki mulle selgusetuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja. Et asjasse selgust tuua – tüdruk saab neliteist varem kui poiss kaheksateist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.06 18:56; 27.06 21:41; 27.06 22:41; 28.06 00:25; 28.06 00:47; 28.06 14:08; 29.06 12:20; 29.06 18:04; 29.06 20:22; 05.07 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis isa asjast arvab? Tegelikult ma ei saa aru, kuidas on asjadel nii kaugele lastud minna. Miks 13 aastase juurde peab poiss ööseks jääma? Miks õhtul ei lähe iga laps enda koju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja. Lastel on 40 km vahet, ega naljalt edasi tagasi ei jookse kui bussi/rongi raha edasi tagasi kokku üle viie euro tuleks. Abikaasa on neutraalne maa, ju ta ikka muretseb, aga pigem selle pärast, et ta väike tütreke sotsiaalset elu üldse omab, issi lemmik lapsuke ju 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.06 18:56; 27.06 21:41; 27.06 22:41; 28.06 00:25; 28.06 00:47; 28.06 14:08; 29.06 12:20; 29.06 18:04; 29.06 20:22; 05.07 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei tea ausalt öeldes kuidas reageerida. Tütar saab kuu pärast 14, ta poiss paari kuu pärast 18.Suhtes on nad olnud õige pea viis kuud ilma tülideta (Tüdruk nii emotsionaalne, kui midagi nende vahel juhtub tuleb ka kõige lihtsama asja [poiss ei helistanud pool päeva] pärast õla peale nutma). Noormees ise on hea õpilane, lõpetas 11-nenda vaid ühe neljaga, ülejäänud viied, viisakas ja galantne, naeruväärselt jumaldab kitarri ning käib seda Otsas kohusetundlikult õppimas. Kas peaksin neid kahte usaldama või mida…?[/tsitaat]

Las nad olla, väga armas. Ega siin midagi ära keelata pole. Tore, et tütar julgeb õlale nutma tulla, teil siis head suhted. Vaevalt kohe abielluda tahavad. Võib-olla ei seksigi veel. Minu tütar ootas poisiga ikka päris mitu aastat enne, kui seksiks läks (ka hakkasid noorelt sõbrustama). Räägi avameelselt sellest, kuidas ennast kaitsta. Kui hakkavad seksima, siis peavad vastutuse võtma, seega kiiret ei ole, aga kui juba teevad seda, siis beebipillid jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 09:37; 04.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Usalda oma tütart,mina ütlesin Oma tütrele lihtsalt et kui midagi tegma hakkab ùtleks mulle,ma siis õpetan mida edasi teha.kas hakkata tablette vôtma või kasutada kondoomi.meil see variant toimis,mul ka tüdruk hakkas 14 aastaselt poisiga kãima.kui tüdruk oli 17 ütles et nüüd see juhtub ja peaks vist hakkama tablette võtma.nüüdseks on mu tüdruk 21 poisiga siiani koos.usalduslik suhe oma lapsega on kõige tähtsam,kätt ette ei pane nagunii,see on ikkagi tema elu .sinu kohus on vaid ôpetada kuidas seda turvaliselt teha[/tsitaat]

Need oleks nagu minu sõnad, mul oli samamoodi tütrega. Mõlemad tublid noored, õpivad väga hästi, plaanivad välismaale minna veel õppima jne. Ei mingeid lapsi veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 09:37; 04.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peagi 14-aastaseks saav preilna näikse siin ise vanemaid naisterahvaid lollitavat … .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 08:34; 06.07 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et alustala sellistele tõekspidamistele pannakse juba kodus. Tundub, et teemaalgatajal on tütrega hea läbisaamine, mille järgi võiks järeldada, et kodune kasvatus on hea ja lapsi ausatakse. Need noored ei pruugi seksida, aga pole välistatud, samas jutu järgi tunduvad nii mõistlikud noored, et usun et selles vanuses osatakse ennast ikka hoida juba. Räägi, lihtsalt räägi oma tütrega, muud sa ei saagi teha.
Ahjaa…muide…ise elan väike linnas, kus üks 13 aastane peaks kohe-varsti sünnitama hakkama. Usnkumatu küll, aga selles peres on kõik juba kuidagi teistmoodi. Ma küll isiklikult neid ei tuna, aga tean, kuulsin et ema oli tütre kodust välja visanud….vat sulle, usaldus!!! Sellepärast jäetaksegi paljud asjad vanematele rääkimatta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kindlasti suunata plika noorte nõustamise kabinetti. Seal on toredad inimesed, kellega neiu saab valehäbita kõike arutada ja ilmselt tasuta kondoome, palju tarvis.
Ise seksisin küll juba selles vanuses oma poisiga ja loomulikult ei arutanud ma seda oma emaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastamise ja arutamise eest. Kui temaga lõpuks maha istusin ajas siiski järjekindlalt oma juttu, et tema ootab kuni 15 eluaastani. Mis mul muud üle jääb kui teda uskuda, kuid paar kondoomi surusin igaks juhuks pihku ja palusin tulla kui tõesti vahekorraks peaks minema, ostaksin rasedusvastased tabletid või kui kiirelt vaja muretseksin SOS pillid igaksjuhuks, enne karta kui kahetseda. Käole natuke eespool, ei, ma ei ole 14 aastane neiuke vaid 40 aastane mitme lapse ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.06 18:56; 27.06 21:41; 27.06 22:41; 28.06 00:25; 28.06 00:47; 28.06 14:08; 29.06 12:20; 29.06 18:04; 29.06 20:22; 05.07 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan kõiki vastamise ja arutamise eest. Kui temaga lõpuks maha istusin ajas siiski järjekindlalt oma juttu, et tema ootab kuni 15 eluaastani. Mis mul muud üle jääb kui teda uskuda, kuid paar kondoomi surusin igaks juhuks pihku ja palusin tulla kui tõesti vahekorraks peaks minema, ostaksin rasedusvastased tabletid või kui kiirelt vaja muretseksin SOS pillid igaksjuhuks, enne karta kui kahetseda. Käole natuke eespool, ei, ma ei ole 14 aastane neiuke vaid 40 aastane mitme lapse ema.[/tsitaat]Anna andeks, aga see kuidas Sa oma \”probleemi\” esitad ja kirjeldad ei luba enamat oletada. Laste hulk mõne ema puhul ei aita … .Mina soovitan ka Sul endal lapsega arsti juurde kaasa minna,harimise mõttes. Mida rutem te seda teete, seda parem!Sina jagad kummi! Uskumatu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 08:34; 06.07 18:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Koolilaps 13 aastane käib 17 aastasega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.