Esileht Pereelu ja suhted 13 aastane Paide kihutaja

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 13 aastane Paide kihutaja

Postitas:

Nii huvitav tegelinski.
Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!
Mismoodi sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 23:54; 11.10 05:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.

Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Mismoodi küll sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal minema vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

Mina hiilisin ka vahel selles vanuses kodust välja. Ma ei võtnud küll autot (ega ma hull polnud, sõita natuke oskasin, liigelda mitte), aga jalgrattaga sai mõned tiirud siin-seal tehtud. Pahandusi ma korda ei saatnud, niipalju oli mõistust peas. Aga selle peale siis millegipärast ei tulnud, et 13-14aastasel tüdrukul ei ole turvaline üksinda kesköö paiku linnas ringi liikuda. Vanemad olid kodus, kained, vastutusvõimelised ja tihti veel ei maganudki. Aga elasime eramajas ja ega vanemad käinud iga 15 min tagant minu tuppa piilumas, et kas ma ikka seal olen või kuskile välja hiilinud. Hiilisin pärast oma käike niisama vaikselt tuppa tagasi ja läksin magama. Miks ma üldse välja hiilisin? Põnev oli ju.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.

Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Mismoodi küll sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal minema vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

Sellistel on ju arvutite taga sellised võimalused, et pole ime, et kui rooli saab, ei saa aru, mida teeb. Oled näinud, mis võimalusi pakub arvuti, rool ja pedaalid. Eks me saame neid lugusid veel kuulda. Ega see auto tal ka polnud mingi tavaline pereauto. Ilmselt polnud see ainus auto perekonnas.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.
Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Ju on varem harjutanud. Miks ei võiks laps sõita osata? Reaalsus on see, et mida varem alustab, seda parema tunnetusega juht temast enamasti saab.
Või arvab keegi tõsimeeli, et Ott Tänak hakkas sõitma 16-aastaselt?

Teine probleem on muidugi kasuisa oü-tamine. Majandustulemused on avalikud ja nende põhjal ei saaks see firma paraku seda vana Porschet-ki endale lubada. Eks siit siis ehk hakkabki see seadustele vilistamine.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maal näiteks mõned poisid oskavad sõita, sest on pisikesest peale vanaisa traktoriroolis istunud. Paljudel on kodus ATV- d vms, mis ka õpetab pedaalide- rooli kasutamise selgeks. Paljud poisid tegelevad motospordiga. Samas minu tütar ilmselt ei saaks autojuhtimisega hakkama, kuigi murutraktorit juhib küll. Aga isegi kui ta oskaks, siis ma võin 100% kindel olla, et ta ei läheks ise maanteele sõitma, sest mu lapsed ei ole eriti impulsiivsed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et tüüp käis Paidest juba Pärnus ära ja tagasiteel võeti kinni ning et ta sai esimesest politsei teetõkkest mööda, politsei eest ära ning alles teise tõkke juures põllule sõitis ainult selle pärast, et siil oli teele visatud ja kumm läks lõpuks tühjaks! No sel kutil on siis sõit ikka korralikult selge! Ka mind õpetas isa ise juba alates 10 a sõitma maanteel, niiet istusin süles, isa vajutas pedaale (mina ei ulatunudki), mina roolisin ja vahetasin käike (rahunege, see oli 30a tagasi, kui vanaema zigullil polnud veel tagumisi turvavöidki, vanaema õpetas meil põllu peal). Aga ikkagi, mul poleks selline temp pähegi tulnud.

Õnnelik õnnetus, tõenäoliselt oleks nad sealt Sindist juba täitsa tervelt koju jõudnud, aga õnnetumate asjaolude juures oleks meil praegu kolme lapselaibaga liiklusõnnetus uudistes, kui see pann 200km/h oleks kurvis üle katuse või puusse käinud… ja mitte see poolnaljakas “ossaa, kus ikka pani!”-juhtum!

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 08:33; 03.10 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule hakkas isa õppesõitu tegema siis, kui olin 13-aastane. See muidugi toimus maal, põldudevahelistel kruusateedel, kus teisi liikleijaid ei olnud.

Mu oma poeg istus rooli taha vist 10-aastaselt. Sõitis samuti kohas, kus teisi liiklejaid ei olnud.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et tüüp käis Paidest juba Pärnus ära ja tagasiteel võeti kinni ning et ta sai esimesest politsei teetõkkest mööda ning teise juures põllule sõitis ainult selle pärast, et siil oli teele visatud! No sel kutil on siis sõit ikka korralikult selge! Ka mind õpetas isa ise juba alates 10 a sõitma maanteel, niiet istusin süles, isa vajutas pedaale (mina ei ulatunudki), mina roolisin ja vahetasin käike (rahunege, see oli 30a tagasi, kui vanaema zigullil polnud veel tagumisi turvavöidki, vanaema õpetas meil põllu peal). Aga ikkagi, mul poleks selline temp pähegi tulnud.

Õnnelik õnnetus, tõenäoliselt oleks nad sealt Sindist juba täitsa tervelt koju jõudnud, aga õnnetumate asjaolude juures oleks meil praegu kolme lapselaibaga liiklusõnnetus uudistes, kui see pann 200km/h oleks kurvis üle katuse või puusse käinud… ja mitte see poolnaljakas “ossaa, kus ikka pani!”-juhtum!

Ma ise mõtlesin ka seda uudist lugedes, et neutraalselt võttes on tegu väga hea juhiga, kui politsei teetõkkeid vältida suutis. Jumal tänatud, et midagi halba ei juhtunud, aga mõni rallitiim peaks sellele poisile silma peale panema küll.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on umbes sama nagu relvade ja laskmisega. Õpetad oma lapse varakult relva käsitsema, jätad relva köögilauale ja siis ümberkaudsed imestavad, et laps läheb linnapeale sõpradega täpsuslaskmist harjutama. Noh, näiteks harjutab tänavalambipirnide peal. Relatiivselt ohutu teiste inimesete suhtes, kuid all in all tegevus, mida laps ei tohiks harrastada.

Pakuks, et vähemalt aasta on lapsel sõidukogemust küll, esimene kord ehku peale selliseid manöövreid ei tee.

Seda Porschet juba nii salaja ei käivita, et keegi ei kuule ????

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundus, et poisil sõidukogemusi selle autoga jagub. Aga parandage mind kui eksin – auto kuulus olematu käibega firmale? Töösõitudeks mõeldud auto? Volikogu liikme firma? Müüb FB kuldehteid? Kuldehetel on kindlasti kenasti proovimärgistused peal? Maksuameti teema? Kindlasti vallavolikogu liige täidab kõiki nõudeid, ka maksuameti poolseid.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rallisport meile meeldib ju. Uus Tänak on sirgumas, oleks vanematel vaid oidu teda õiges suunas nügida. Kui saab trenni ja hea treeneri, küll siis mõistus ka juurde tilgub.
Sellistel kiirustel sõitmiseks on vaja olla natuke enamat, kui lihtsalt hea autojuht.

Mind autod ei huvitanud aga tegime muid hulluseid. Käisime öösiti mööda linna katustel turnimas, tegime “mägironimist” üle linna kõrguvatel korstendel ja palju muud sellist, mis oli keelatud ja millest vanematel vähimatki aimu polnud, ega ole ilmselt ositi ka täna.

Üsna suure tõenäosusega sa ebaõnnestud, kui sinu tegemist saadab hirm. Lastel-noortel pulbitseb adrekas sees ja see neid hoiab ka ilmselt. Mina ei peljanud iial sigadustes osaleda ja neid orgunnida, aga vanemate pahameelt kartsin küll 😀 Aga see hirm ujuski kohale alles siis, kui oli vaja tagasi koju öösel hiilida või jäid mõnele tuttavale silma mõne jamaga.

Omal poiss hetkel trikisõitja. Vanasti ka parkuuris. See on minule õudne kõrvalt vaadata ja taluda. Õnnetusi muidugi juhtub aga siiski mitte massiliselt. Nooremana ta ikka ütles, et ma ei läheks ta võistlustele, sest minu õudu täis pilk häirib teda.

Kui on juba püstitatud eesmärk (a la minna mäkki sööma), siis küll lapse juba ka lahenduse leiavad, kuidas teel olevad takistused kõrvaldada.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.

Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Mismoodi sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

Huvitav tegelinski?
Minu meelest on imelik, et siin seda jõmpsikat kiidetakse, samas, kui ta sai tegelikult hakkama millegi väga ohtlikuga. Sõitis lubadeta ja kihutas politsei eest ära, lisaks polnud ta autos üksi. KUI rumal saab veel olla? Isegi 13 aastane peaks juba niipalju taipama. Seda enam, et rallihuvilistele poistele on siiski tänapäeval olemas legaalsed võimalused oma huvialaga tegeleda, ilma, et teiste elusid ohtu seaks.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A nagu äkki vanemad magasid sel ajal? Või kui ei maganud, kas siis 13-aastast peab 24/7 valvama? On ka minu 14-aastane mu autoga lõbusõidul käinud (ilmselt/loodetavasti mitte sellistel kiirustel), ühel koral ei jäänudki vahele, teisel korral jäi. Mina teda sõitma õpetanud pole, väidetavalt eraldielav isa on.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.

Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Mismoodi sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

Huvitav tegelinski?

Minu meelest on imelik, et siin seda jõmpsikat kiidetakse, samas, kui ta sai tegelikult hakkama millegi väga ohtlikuga. Sõitis lubadeta ja kihutas politsei eest ära, lisaks polnud ta autos üksi. KUI rumal saab veel olla? Isegi 13 aastane peaks juba niipalju taipama. Seda enam, et rallihuvilistele poistele on siiski tänapäeval olemas legaalsed võimalused oma huvialaga tegeleda, ilma, et teiste elusid ohtu seaks.

Tegu oli loomulikult üliohtlik ja hea, et midagi ei juhtunud. Samas on inimeste imestus loogiline, et kuidas nii vanalt selline sõiduoskus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult hea, et vahele jäi ja suure kella külge pandi – vast võttis tükiks ajaks rallimise isu ära. Kui poleks jäänud, oleks varsti kindlasti jälle öösel sõitma läinud 130km/h ja Porche, nii lahe ju, tulge kaasa! Vasikaaru.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 08:33; 03.10 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval paneb imestama et 13a oskab juhtida. Sest põllul ja külavahel sõita mingi ise putitatud romuga pole lubatud. Mitte nii nagu vanasti et see oli tavaline. Ühes talus putitati ja sõideti. Teises talus vaadati et lapsed teele ei läheks-hull ajab alla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te isa vastust ka lugesite – ütles, et ei ole varem olnud, et võtmeid laps sedasi võtab ja lubas nüüd öösel võtmed paelaga kaela panna. Mõistlik seisukoht oli, imestas vaid, et kuidas keegi ei märganud poisikest autoroolis, et kohe tuleks teavitada. Samuti poiss harjutanud kardisõitu.
13 aastane ei vastuta oma tegude eest ja ilmselt sai ka õppetunni pikemaks ajaks. Ei õigusta last, aga hea et õnnelikult lõppes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kasuisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaks poega ja mõlemad on 13-aastaselt juba korralikult sõita osanud. Ei näe selles midagi halba, et laps varakult sõitma (või mida iganes tegema) õpib. Küll on imelik see, et 13-aastane ei saa aru, et põllul isaga autoga sõitmine on üks asi ja iseseisvalt lubadeta teise linna sõit hoopis midagi muud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav tegelinski.

Kuidas küll oskab nii vana jupski autot juhtida, ning veel sellisel kiirusel?!

Mismoodi sai 3 jõmpsikat niimoodi kodunt hilisel ajal vanemate autoga minema panna?

Kas vanemaid polnud siis koduski või polnud vastutusvõimelised?

Palun võta oma süüdistamistega vähegi vaiksemaks nüüd (et lihtsalt lahmid süüdistusi, seda näitab ka suur miinuste hulk).

Psühhiaatrid, kes uurinud teismeliste ajusid, on jõudnud otsusele, et teismelise ülakorruse seisund sarnaneb väga lähedaselt vaimse haiguse põdejate omale. Ja tundub, et selles on neil õigus. Mul endal on mitu last, üks teismeline, teine algklassides – ja see algklasside juntsu käitub ikka oluliselt mõistlikumalt, on ettevaatlikum ja kaalutlevam kui pubekas. Kusjuures pubekas oli nooremana hästi mõistlik ja stabiilne laps. Nüüd aga on täiega ärakeeranud.

Jah, tean, et 13-aastased käivad vahel öösiti salaja väljas. Mina ka käisin, selles vanuses! Ja naabripoisi suurim unistus oli ärandada issi auto ning sellega öösel sõitma minna. Mitu korda läks peaaegu õnneks, aga vanemad sattusid ikka peale.
Kahtlustasin, et ehk käib mu enda oma ka öösiti väljas, aga ta ise eitab seda ja tundub (loodan), et vist ikka ei käi. Huvitaval kombel tundub see öine väljashulkumine olevat läbi aegade 13-aastastele justkui mingi lemmikhobi – juba A. Lindgreni raamatutes kooserdas Kalle Blomqvist oma sõpradega öösiti väljas pätte taga ajamas, samuti Tom Sawyer… jpt. Mis nende vanematel viga oli? Tavalised emad-isad olid. Ja mis oleks siis lahenduseks? Lastekaitse tuleb võtab lapse kodust ära ja paigutab lastekodusse või kasuperre – kas nad sealt siis ei jookse ära, ei lähe hulkuma või? Lähevad sealt ka, ikka samamoodi ju.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et tüüp käis Paidest juba Pärnus ära ja tagasiteel võeti kinni ning et ta sai esimesest politsei teetõkkest mööda ning teise juures põllule sõitis ainult selle pärast, et siil oli teele visatud! No sel kutil on siis sõit ikka korralikult selge! Ka mind õpetas isa ise juba alates 10 a sõitma maanteel, niiet istusin süles, isa vajutas pedaale (mina ei ulatunudki), mina roolisin ja vahetasin käike (rahunege, see oli 30a tagasi, kui vanaema zigullil polnud veel tagumisi turvavöidki, vanaema õpetas meil põllu peal). Aga ikkagi, mul poleks selline temp pähegi tulnud.

Õnnelik õnnetus, tõenäoliselt oleks nad sealt Sindist juba täitsa tervelt koju jõudnud, aga õnnetumate asjaolude juures oleks meil praegu kolme lapselaibaga liiklusõnnetus uudistes, kui see pann 200km/h oleks kurvis üle katuse või puusse käinud… ja mitte see poolnaljakas “ossaa, kus ikka pani!”-juhtum!

Ma ise mõtlesin ka seda uudist lugedes, et neutraalselt võttes on tegu väga hea juhiga, kui politsei teetõkkeid vältida suutis. Jumal tänatud, et midagi halba ei juhtunud, aga mõni rallitiim peaks sellele poisile silma peale panema küll.

tasuks meenutada joosep laiksoo lugu.
piir huvitava tegelinski ja surmakutsari vahel on õhkõrn. igasugused pooltunnustavad õlale
patsutamised stiilis, et “tegu väga hea juhiga”, on sellise rumala hulljulguse puhul lubamatud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laps teebki mis tahab kuna vanematel on savi. Kasuisa ise õpetas seda poissi juhtima 😀 väga probleemne poiss siin paides.. alles oli tema kohta uudis kus virutas siilile jalaga.. ema isa käivad paidevahel nina püsti ja poiss lihtsalt haiglaselt irvitab oma tegude üle ja mängib kõva venda linna vahel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tõesti samas isikus tegu ka siili tagujaga siis see on juba selge näit kuritegevusele kaldumisest. Millegipärast ma arvan et see pole viimane kord kui samad tegelased meil uudistes figureerivad, jäägem järge ootama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 23:54; 11.10 05:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted 13 aastane Paide kihutaja