Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Postitas:
Kägu

Mure siis seoses poisi kasvuga..Tundub, et mu laps on maailmas ainuke, kes 13 aastaselt on 150 cm pikk 🙁  Poiss sai see kuu 13- aastaseks ja kasvu kôigest 150cm. Jalanumber 37,5. Kasvanud on koguaeg aeglaselt, ca 5 cm aastas. Lapse isa on pikk 191 cm ja mina ise u 162 cm. Muidu igati tubli spordipoiss. Kaal normis ja keha sportlik. Laps on hakanud ütlema, et koolis narritakse kääbuseks. Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas osadel lastel lühikesed vanemad ja lapsed 13 aastaselt juba 180 pikad.Mul kuidagi tunne, et tal ei tulegi seda kasvuspurti, koguaeg igal pool kôige lühem olnud. Eriti nôme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lühike, enda lapsed suured hiiglased. Kas onnsiin veel keegi, kelle  laps sellises vanuses nii lühike olnud?

Mainin veel ära, et karvade kasvu veel pole ja hääl koguaeg jäme ja mehelik olnud , st. häälemurret pole tulnud veel. Äkki kasvabki ainult 160 cm 🙁 nagu mina.

Kas kellegil on nii olnud, et isa pikk ja laps väga lühike? Äkki tal ei tulegi kasvuspurti.. Viimasel ajal olen just märganud, et lühikestel vanematel on pikad lapsed.

 

Murelik 🙁

 

 

 

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On täiesti tavaline, et lastel on erinevad kasvutempo ja mõned lapsed võivad jääda ajutiselt teistest väiksemaks. Tavaliselt on poiste kasvuspurt ajavahemikus 12-16 eluaastat, kuid see võib varieeruda erinevatel lastel. Mõned poisid saavutavad kiire kasvu juba varakult, samas kui teised võivad kasvada hiljem.

Lapse kasvu mõjutavad mitmed tegurid, nagu geneetika, toitumine, tervislik seisund ja füüsiline aktiivsus. Kuigi lapse isa on pikk, ei pruugi see tähendada, et ka laps kasvab sama kiiresti. Kui laps on tervislik ja saab piisavalt toitaineid ning füüsilist aktiivsust, võib ta ikkagi kasvada oma individuaalsel tempos.

On tähtis märkida, et lapse keha võib kasvada erinevatesse suundadesse ning pikka kasvu ei saa alati ennustada tema vanemate pikkuse järgi. Samuti on oluline meeles pidada, et laste kasv võib olla ettearvamatu ning võib esineda nii kasvuspurte kui ka peatumist.

Kui teie poiss on mures oma pikkuse pärast ja kogeb koolis kiusamist, on oluline teda toetada ja julgustada. Selgitage talle, et inimeste pikkus varieerub ning et tema isiklikud omadused on palju olulisemad kui tema pikkus. Kui teil on siiski mure lapse tervise pärast või kui tema kasvuhälve püsib, võib olla kasulik konsulteerida lastearstiga.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eriti nôme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lühike, enda lapsed suured hiiglased.

Kui nüüd narrimisest rääkida …

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvu selle infomaterjaliga. https://www.infomaterjalid.ee/content/dam/web/healthcare/biopharma/estonia/pdfs/Laste%20kasvuprobleemid_EST.pdf

Perearst saab anda suunamise endokrinoloogile.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, käi arsti juures ära. Räägi oma mure ära. Viimane kommentaar on asjalik, mis soovitab endokrinoloogi juurde minna. Kui selgub, et kõik on ok, siis ongi. Vahel on võimalik kasvu turgutada, kuid seda otsustab arst, kui ta leiab, et see on vajalik. Siis jääte jälgimisele ja saab jooksvalt vaadata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tuletame meelde põhikoolis õpitut: (1) kõikidel on erinev kasvutempo, (2) tüdrukud arenevad nii vaimselt kui füüsiliselt teismeeas poistest ette ja (3) poiss võib kasvada kuni 25. eluaastani.

Minu tütre klassis on samavana poiss, kes on isegi lühem teemaalgataja omast. Tol juhul on selge ka see, et eks ta täiskasvanuna 165-170cm jäägi, sest mõlemad vanemad on lühikesed. Samas mine tea – ehk üllatab gümnaasiumi/sõjaväe/kõrgkooliperioodil. Olles ise 175cm pikk, siis võin kinnitada, et minust lühemaid mehi on oi kui palju! See pole üldse probleem! Probleem võib olla suhtumine (könn vs. hiiglane ja muud välimusest tulenevad narrimised), kuid mitte pikkus ise.

Juhul kui muretsed, siis räägi perearstiga jja küsi võimalusel saatekirja endrokrinoloogi juurde. Viimane saab hinnata kasvupotensiaali (röntgen ja mõõtmised) ja välistada igasugused muud probleemid ning anda ka hinnagu, kui palju on oodatavat kasvu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanema poisiga sama. Kooli minnes oli pikkust 115 cm, aastas kasvaski ca 5-6 cm. Kasvuspurti ei olnud, kulges omas rütmis.  Pikkuse sai kätte keskkooli lõpuks ja nüüd 176 cm. Käisime ka arstil konsulteerimas, seal probleemi ei tuvastatud, et peaks sekkuma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eyAI

Millegipärast seda teksti alguses seda pealkirja ei näinud, aga juttu lugedes vaatasin kohe, et see tekst on nüüd AI-st tulnud ja muidugi oligi 😀 Minu meelest need, kes on vähegi ise juba chatbotti proovinud, tunnevad tema “kirjastiili” juba päris kergesti ära.

Teemasse ka – minu poeg samuti lühike, sai mõne kuu eest 14 ja kasvu alla 160cm.  Ka sportlik trennipoiss. Ka on klassis peaaegu kõige lühem ja samuti muretseb oma pikkuse pärast, vanemad samuti tavalise pikkusega, mina 170cm ja isa 184cm, et pole kindlasti mingi pärilik lühiklikkus tal.

Käisime arstil kasvuhormooni mõõtmas ja see oli korras. Luuline vanus määrati röntgeniga, mis tuli 2a noorem, aga see pidi ok olema ja näitama, et laps veel kasvab. Saadeti toitumisnõustaja juurde.

See rääkis tavalist juttu, et vaja tervislikku kodust toitu, magus ja rämpstoit pole kasvule hea. Selle tavalise tervisliku koduse toidu portsjoneid aga soovitati tunduvalt suurendada (õnneks laps pole paks, pigem kergelt normaalse kaalu alumises osas) ning soovitati suurendada toidus tervislikke rasvu.  Aga ega ta eriti ei taha rohkem süüa küll. Lisaks olevat väga oluline, et laps saaks iga päev võimalikult palju vitamiinirikast toitu – puuvilju, marju jne. Õnneks talle maitseb kodus tehtud smuuti ja seda ta nüüd iga päev sööb ka lisaks tavalisele toidule. Ehk hakkab lõpuks kasvama ka 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassivend oli samuti selles kasvus, aga käis arsti juures ja avastati mingi puudujääk, sai ravimeid ja kasvas veel 30cm juurde. Igal juhul külasta arsti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasvukõverat vaadata, siis 13-aastaselt 150 cm on täiesti normaalne, alumisest piirist isegi üsna palju pikem. Ja täpselt sama normaalne on 13-aastaselt 170+ cm pikk olla.
https://www.ravijuhend.ee/uploads/userifles/Lapse_tervise/lapse-tervise-rj-a5-v1_lisa-4.pdf
Ilmselt on see lihtsalt juhus, et su lapse klassis ja tutvusringkonnas on teised pikemad. Minu poeg on 11,5 a praegu ja u 143 cm, seega kujutan ette, et kui ta samas tempos jätkab, siis 13-aastaselt ongi umbes sinu lapse pikkune. Aga ta ei ole oma klassis üldse kõige lühem, umbes sama pikki ja lühemaid poisse on mitu. Mu vanem laps (tüdruk) oli ka klassis kogu aeg lühemate seas, kuid kasvas lõpuks 175 cm pikkuseks, nii et ma eriti ei muretse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed arvavad, et kõik poisid ja mehed peavad olema pikad 1.80-1.90? Vaadake ja näete, et see pole nii. Kõik ei kasva ju nii pikaks ja see, et keegi kuskil kasvas gümnaasiumi viimases klassis kõigist pikemaks või põhikooli lühim oli sõjaväest tulles kahe meetrine, no need legendid ei too kasu ja ei sobi kõigile.
Minu õel on üks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nüüd mehed. Kelle pikkus… eks ikka kogu suguvõsa geenid, siit ja sealt. Sellist väga pikka, kes 1.90 on, lähisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar on 16-aastane ja 152 cm pikk. Ei kasva enam, nagu arst ütles.

Ainus, mida siin teha saab, on mitte kommenteerida kõigi poolt pidevalt tema pikkust. Saan aru, et paljud kõrvalseisjad ei ole pahatahtlikud, vaid nad lihtsalt ei mõtle ja kasutavad ta lühikest kasvu ära jutualustamiseks või jätkamiseks. Noh, et kui midagi öelda pole, aga tahaks nagu selle inimesega juttu teha, siis ütledki kõigepealt: “Oi, mihuke päkapikk!”

Samas too jutualustaja ei tule selle pealegi, et “päkapikk” on seda sõna enda aadressil kuulnud juba sadu kordi. Oleks kena, kui inimesed lõpetaksid pidevalt teise välimuse teemal hinnangute andmise, kunagi ei tea, kui ebameeldiv ja paljukordne see teisele võib olla. Otsigu jututeemasid kuskilt mujalt – muid võimalusi ju leidub ometi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kui pikk oli su poiss 2-aastaselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg oli 13-aastaselt veidi alla 150 cm. Mõlemad vanemad on ka lühikesed (mina ise 157cm ja isa 168cm). Poiss kasvas kuni kaitseväe lõpuni, aga üsna aeglases tempos. Lõpp-pikkuseks jäi 178 cm. Ta on sellega täitsa rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg 14 aastane ja 162 cm. Ka oma klassis koos ühe teise sama pikaga kõige lühem. Om kogu aeg olnud aeglase kasvu ja kaaluiibega. Perearst on ta saatnud kõigile tervisekontrollidele, mis võiks kasvu puudutada ja ei ole midagi leitud. Mina ise olen 174 cm ja isa 176 cm, talle ennustas laste endokrinoloog 170 cm. Mina ise kasvasin ka aeglaselt. Kuni 9 klassini olin üks lühemaid. Tema jaoks see kasv probleem pole. Võib olla on tal ka vedanud, et tal oli väga tore lasteaia rühm ja on väga toredad klassikaaslased,  nii et mingit norimist pole kunagi olnud. Meie ise oleme alati talle rõhutanud, et tähtis on see, mis sul peas ja südames, mitte kui pikk sa oled. Nii et süstige ise oma pojale enesekindlust ja positiivsust. Ja neile peretuttavatele öelge, et pikkus ei tee inimest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poeg alles sai 13, siis tõenäoliselt polegi veel kasvuspurdi aeg kätte jõudnud. Kas sina ja lapse isa kasvasite oma pikkuse varakult täis?

Perearsti võib ikka selle murega külastada. Perearst saab teha esmased analüüsid mõningate hormoonide ja vitamiinide taseme määramiseks ning suunata endokrinoloogi juurde, kui tarvis.

13-aastased käivad tavaliselt 6-7. klassis. Selles vanuses ongi tavaliselt hästi suur varieeruvus. Mõni on juba 1,8m ja hakkab juba mehe moodi minema, mõnel kasvab lausa vunts, aga teised näevad veel täiesti lapsed välja.

Väike jalanumber viitab samuti, et kasvuspurt pole veel alanud. Vanus on juba siiski selline, et südamerahuks võib arsti juurde minna (kuigi kasvuspurt ei algagi kõigil ühtmoodi varakult ja ongi neid, kes hakkavad hiljem pikkust viskama ja pole mingit häda küljes).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja- Tänan sisukate vastuste eest.

2-aastaselt oli 86 cm. Perearst ütles, et kasvukôvera all pool aga kôik siiskinormis. Mul endal kasvuspurti ei tulnudki, olingi koguaeg rivi lôpus. Mees ütles, et oli aeglane kasvaja. Aga mul selline tunne, et pojal seda kasvuspurti ei tulegi 🙁 Ei tahagi, et ta 2 m olex aga 1, 8 vôiks ikka kasvada..Kui vaadata neid kalkulaatoreid, siis peaks yle 1,8 kasvama, ags ma väga ei usu neid ja samuti see 2 aastaste môôtmine, täppi läheb ikka vähestel. Mulke tundub, et poisid kasvavad rohkem ema geenide järgi ja tütred isa. Peres kasvamas 8 aastane tütar, kes varsti jôuab pojale kasvult järgi 🙂 Klassis täitsa keskmine.

 

Ma nii loodan, et poeg hakkab ikkagi kasvama, sest isa ju 1,91..
Aga on kellegil kogemusi endokrinoloogiga? Kas süstitakse siis igapäev hormooni ja palju see siis pikkust lisab ja kui kaua peab süstima?

Trennis on ka tema pikkuseid poisse umbes, aga siiski on mure suur.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eyAI

Millegipärast seda teksti alguses seda pealkirja ei näinud, aga juttu lugedes vaatasin kohe, et see tekst on nüüd AI-st tulnud ja muidugi oligi ???? Minu meelest need, kes on vähegi ise juba chatbotti proovinud, tunnevad tema “kirjastiili” juba päris kergesti ära.

Teemasse ka – minu poeg samuti lühike, sai mõne kuu eest 14 ja kasvu alla 160cm. Ka sportlik trennipoiss. Ka on klassis peaaegu kõige lühem ja samuti muretseb oma pikkuse pärast, vanemad samuti tavalise pikkusega, mina 170cm ja isa 184cm, et pole kindlasti mingi pärilik lühiklikkus tal.

Käisime arstil kasvuhormooni mõõtmas ja see oli korras. Luuline vanus määrati röntgeniga, mis tuli 2a noorem, aga see pidi ok olema ja näitama, et laps veel kasvab. Saadeti toitumisnõustaja juurde.

See rääkis tavalist juttu, et vaja tervislikku kodust toitu, magus ja rämpstoit pole kasvule hea. Selle tavalise tervisliku koduse toidu portsjoneid aga soovitati tunduvalt suurendada (õnneks laps pole paks, pigem kergelt normaalse kaalu alumises osas) ning soovitati suurendada toidus tervislikke rasvu. Aga ega ta eriti ei taha rohkem süüa küll. Lisaks olevat väga oluline, et laps saaks iga päev võimalikult palju vitamiinirikast toitu – puuvilju, marju jne. Õnneks talle maitseb kodus tehtud smuuti ja seda ta nüüd iga päev sööb ka lisaks tavalisele toidule. Ehk hakkab lõpuks kasvama ka ????

Tervislik toitumine on muidugi igati hea, kuid suurt mõju kasvamisele sellest ei maksa oodata. Tean noormeest, kes sõi ainult keedukartulit ja kasvas 190 cm pikaks. Minu poeg, kes kõigest 178 cm sai kooliaarstilt hoopis pragada, et poleks kohvi joonud juba 15-aastaselt oleks pikemaks kasvanud, pluss toitumine ka vale. Kohvi viivat kaltsiumi välja ja piimaga seda piisavalt tagasi ei saa.  Aga mu poeg on siiski oma isast pisut pisut pikem ja ma ise ju ka lühike kuigi naisterahva kohta, mitte ülilühike – 164 cm. Kui poiss oleks 13-aastane ja 150 cm laseks endokrinoloogil kontrollida, aga tõenäoliselt hakkab lihtsalt hiljem kiiremini kasvama, 15-16 a vanuses teeb kasvuhüppe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa oli pea keskkooli lõpuni klassi  üks lühemaid poisse ja kui ülikooli lõpetas oli  187. Tema kasvaski väga  hilja.   Mehe isa on 168 ja ema 170, mees ise 183.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis üks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nüüd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mõte. Kui kõik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tütar) väike oli, oli ta ka pigem väiksemat kasvu. Meie peresõprade samas vanuses tütar aga vanuse kohta väga suur. Ja iga kord kohtudes nad rõhutasid, et “Ta on teil ikka niiii väike!”. Siis tekkis ka lõpuks tahtmine öelda, et niiii väike ta nüüd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hästi suur.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele, minu poeg ka kohe 13a ja 150cm. Mina 160 cm, mees 168cm. Vanavanematest pikim on 172cm. Meil vist pole mõtet arstile minna, pole kuskilt pikemat kasvu tulemas?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele, minu poeg ka kohe 13a ja 150cm. Mina 160 cm, mees 168cm. Vanavanematest pikim on 172cm. Meil vist pole mõtet arstile minna, pole kuskilt pikemat kasvu tulemas?

Meil oli nii. Poeg oli 9 klassi lõpetades 1.65 pikk. See on siis vanuseliselt oli 15 ja 9 kuud. Praegu on ta täiskasvanud mees, 30.aastane ja on 174 pikk. Isa sama pikk, mina 1.68.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas teistel, aga minu mõlemad lapsed kasvasidki täpselt nii nagu nende 2a vanuses võis ennustada. Kusjuures kasvasid tasapisi, ilma mingi spurdita, pigem hilise arenguga, põhikooli alguses olid alla keskmise, samas veel gümnaasiumiski tuli paar sentimeetrit juurde. Nüüd 182 cm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi mina mäletan küll kooliajast, kuidas mõni oli põhikooli lõpuni pisike poiss ja siis peale suvevaheaega tuli 10-klassi pika vibalikuna. Ühe suvega kõvasti juurde visanud nagu mingi päevalill. Mul vend oli umbes 14-aastani teistest poistest kogu aeg kasvuga ees, aga kokkuvõttes jäi keskmiseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin vahele, minu poeg ka kohe 13a ja 150cm. Mina 160 cm, mees 168cm. Vanavanematest pikim on 172cm. Meil vist pole mõtet arstile minna, pole kuskilt pikemat kasvu tulemas?

Jeerum, ära vea oma last arsti juurde, millega annate mõista, et ta nagu poleks normaalne ja peaks end häbenema. Te mõlemad olete keskmisest lühemad, mis koljatit te ootasite? Ärge tehke tema kasvust probleemi ega tekitage talle komplekse.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed arvavad, et kõik poisid ja mehed peavad olema pikad 1.80-1.90? Vaadake ja näete, et see pole nii. Kõik ei kasva ju nii pikaks ja see, et keegi kuskil kasvas gümnaasiumi viimases klassis kõigist pikemaks või põhikooli lühim oli sõjaväest tulles kahe meetrine, no need legendid ei too kasu ja ei sobi kõigile.

Minu õel on üks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nüüd mehed. Kelle pikkus… eks ikka kogu suguvõsa geenid, siit ja sealt. Sellist väga pikka, kes 1.90 on, lähisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

No 180 cm on mehe jaoks ikka üsna miinimumpikkus, ole aus…

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 180 cm on mehe jaoks ikka üsna miinimumpikkus, ole aus…

No ei ole ju miinimumpikkus, kui leidub ka hulk lühemaid mehi?
Ja siis me imestame, miks noored poisid ja nende emad selle kasvu pärast nii hullult põevad – just selliste ohhetajate pärast.
Eestis ongi lihtsalt meeste keskmine kasv üsna kõrge, aga mitte midagi ei ole valesti ega halvasti ka 175-179cm meestega, kui nad ise normaalsed ja toredad inimesed on. Leiavad oma kaaslased ja saavad lapsi ja elavad oma elu.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 180 cm on mehe jaoks ikka üsna miinimumpikkus, ole aus…

No ei ole ju miinimumpikkus, kui leidub ka hulk lühemaid mehi?

Ja siis me imestame, miks noored poisid ja nende emad selle kasvu pärast nii hullult põevad – just selliste ohhetajate pärast.

Eestis ongi lihtsalt meeste keskmine kasv üsna kõrge, aga mitte midagi ei ole valesti ega halvasti ka 175-179cm meestega, kui nad ise normaalsed ja toredad inimesed on. Leiavad oma kaaslased ja saavad lapsi ja elavad oma elu.

Sellega on nii, et meeldigu see teistele või ka omale või ärgu meeldigu, pikkust valida ei saa. Ja järelikult ei saa seda ka kritiseerida. Nagu ikka asju, mida inimene ise ei vali. Juuste paksus, füüsilised puudused jms.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed arvavad, et kõik poisid ja mehed peavad olema pikad 1.80-1.90? Vaadake ja näete, et see pole nii. Kõik ei kasva ju nii pikaks ja see, et keegi kuskil kasvas gümnaasiumi viimases klassis kõigist pikemaks või põhikooli lühim oli sõjaväest tulles kahe meetrine, no need legendid ei too kasu ja ei sobi kõigile.

Minu õel on üks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nüüd mehed. Kelle pikkus… eks ikka kogu suguvõsa geenid, siit ja sealt. Sellist väga pikka, kes 1.90 on, lähisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

No 180 cm on mehe jaoks ikka üsna miinimumpikkus, ole aus…

Kuidas aus? Kui meie suguvõsas pole nii pikki, siis minu jaoks ongi 1.80 pikem kasv, siis olengi ju aus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure siis seoses poisi kasvuga..Tundub, et mu laps on maailmas ainuke, kes 13 aastaselt on 150 cm pikk ???? Poiss sai see kuu 13- aastaseks ja kasvu kôigest 150cm. Jalanumber 37,5. Kasvanud on koguaeg aeglaselt, ca 5 cm aastas. Lapse isa on pikk 191 cm ja mina ise u 162 cm. Muidu igati tubli spordipoiss. Kaal normis ja keha sportlik. Laps on hakanud ütlema, et koolis narritakse kääbuseks. Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas osadel lastel lühikesed vanemad ja lapsed 13 aastaselt juba 180 pikad.Mul kuidagi tunne, et tal ei tulegi seda kasvuspurti, koguaeg igal pool kôige lühem olnud. Eriti nôme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lühike, enda lapsed suured hiiglased. Kas onnsiin veel keegi, kelle laps sellises vanuses nii lühike olnud?

Mainin veel ära, et karvade kasvu veel pole ja hääl koguaeg jäme ja mehelik olnud , st. häälemurret pole tulnud veel. Äkki kasvabki ainult 160 cm ???? nagu mina.

Kas kellegil on nii olnud, et isa pikk ja laps väga lühike? Äkki tal ei tulegi kasvuspurti.. Viimasel ajal olen just märganud, et lühikestel vanematel on pikad lapsed.

Murelik ????

MIna 172 ja mees 185 cm ja pojad no ei kasvanud üldse, olid 7. klassis 155 cm ja siis…. tekkis kasvuspurt ja umbes aastaga tuli 20 cm juurde ja viimaste aastatega veel 7 cm kummalegi.

Ära muretse. Kasv on kinni siis, kui pikkade toruluude otsad on luustunud lõplikult, seda saab röntgeniga vaadata.

Kui mure aga suur, siis mine endokrinoloogi juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(