Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Postitas:
KĂ€gu

Mure siis seoses poisi kasvuga..Tundub, et mu laps on maailmas ainuke, kes 13 aastaselt on 150 cm pikk 🙁  Poiss sai see kuu 13- aastaseks ja kasvu kĂŽigest 150cm. Jalanumber 37,5. Kasvanud on koguaeg aeglaselt, ca 5 cm aastas. Lapse isa on pikk 191 cm ja mina ise u 162 cm. Muidu igati tubli spordipoiss. Kaal normis ja keha sportlik. Laps on hakanud ĂŒtlema, et koolis narritakse kÀÀbuseks. Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas osadel lastel lĂŒhikesed vanemad ja lapsed 13 aastaselt juba 180 pikad.Mul kuidagi tunne, et tal ei tulegi seda kasvuspurti, koguaeg igal pool kĂŽige lĂŒhem olnud. Eriti nĂŽme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lĂŒhike, enda lapsed suured hiiglased. Kas onnsiin veel keegi, kelle  laps sellises vanuses nii lĂŒhike olnud?

Mainin veel Ă€ra, et karvade kasvu veel pole ja hÀÀl koguaeg jĂ€me ja mehelik olnud , st. hÀÀlemurret pole tulnud veel. Äkki kasvabki ainult 160 cm 🙁 nagu mina.

Kas kellegil on nii olnud, et isa pikk ja laps vĂ€ga lĂŒhike? Äkki tal ei tulegi kasvuspurti.. Viimasel ajal olen just mĂ€rganud, et lĂŒhikestel vanematel on pikad lapsed.

Murelik 🙁

+6
-4
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

eyAI

On tÀiesti tavaline, et lastel on erinevad kasvutempo ja mÔned lapsed vÔivad jÀÀda ajutiselt teistest vÀiksemaks. Tavaliselt on poiste kasvuspurt ajavahemikus 12-16 eluaastat, kuid see vÔib varieeruda erinevatel lastel. MÔned poisid saavutavad kiire kasvu juba varakult, samas kui teised vÔivad kasvada hiljem.

Lapse kasvu mĂ”jutavad mitmed tegurid, nagu geneetika, toitumine, tervislik seisund ja fĂŒĂŒsiline aktiivsus. Kuigi lapse isa on pikk, ei pruugi see tĂ€hendada, et ka laps kasvab sama kiiresti. Kui laps on tervislik ja saab piisavalt toitaineid ning fĂŒĂŒsilist aktiivsust, vĂ”ib ta ikkagi kasvada oma individuaalsel tempos.

On tÀhtis mÀrkida, et lapse keha vÔib kasvada erinevatesse suundadesse ning pikka kasvu ei saa alati ennustada tema vanemate pikkuse jÀrgi. Samuti on oluline meeles pidada, et laste kasv vÔib olla ettearvamatu ning vÔib esineda nii kasvuspurte kui ka peatumist.

Kui teie poiss on mures oma pikkuse pĂ€rast ja kogeb koolis kiusamist, on oluline teda toetada ja julgustada. Selgitage talle, et inimeste pikkus varieerub ning et tema isiklikud omadused on palju olulisemad kui tema pikkus. Kui teil on siiski mure lapse tervise pĂ€rast vĂ”i kui tema kasvuhĂ€lve pĂŒsib, vĂ”ib olla kasulik konsulteerida lastearstiga.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
KĂ€gu

Eriti nĂŽme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lĂŒhike, enda lapsed suured hiiglased.

Kui nĂŒĂŒd narrimisest rÀÀkida …

+21
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tutvu selle infomaterjaliga. https://www.infomaterjalid.ee/content/dam/web/healthcare/biopharma/estonia/pdfs/Laste%20kasvuprobleemid_EST.pdf

Perearst saab anda suunamise endokrinoloogile.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tead, kÀi arsti juures Àra. RÀÀgi oma mure Àra. Viimane kommentaar on asjalik, mis soovitab endokrinoloogi juurde minna. Kui selgub, et kÔik on ok, siis ongi. Vahel on vÔimalik kasvu turgutada, kuid seda otsustab arst, kui ta leiab, et see on vajalik. Siis jÀÀte jÀlgimisele ja saab jooksvalt vaadata.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂ”igepealt tuletame meelde pĂ”hikoolis Ă”pitut: (1) kĂ”ikidel on erinev kasvutempo, (2) tĂŒdrukud arenevad nii vaimselt kui fĂŒĂŒsiliselt teismeeas poistest ette ja (3) poiss vĂ”ib kasvada kuni 25. eluaastani.

Minu tĂŒtre klassis on samavana poiss, kes on isegi lĂŒhem teemaalgataja omast. Tol juhul on selge ka see, et eks ta tĂ€iskasvanuna 165-170cm jÀÀgi, sest mĂ”lemad vanemad on lĂŒhikesed. Samas mine tea – ehk ĂŒllatab gĂŒmnaasiumi/sĂ”javĂ€e/kĂ”rgkooliperioodil. Olles ise 175cm pikk, siis vĂ”in kinnitada, et minust lĂŒhemaid mehi on oi kui palju! See pole ĂŒldse probleem! Probleem vĂ”ib olla suhtumine (könn vs. hiiglane ja muud vĂ€limusest tulenevad narrimised), kuid mitte pikkus ise.

Juhul kui muretsed, siis rÀÀgi perearstiga jja kĂŒsi vĂ”imalusel saatekirja endrokrinoloogi juurde. Viimane saab hinnata kasvupotensiaali (röntgen ja mÔÔtmised) ja vĂ€listada igasugused muud probleemid ning anda ka hinnagu, kui palju on oodatavat kasvu.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Vanema poisiga sama. Kooli minnes oli pikkust 115 cm, aastas kasvaski ca 5-6 cm. Kasvuspurti ei olnud, kulges omas rĂŒtmis.  Pikkuse sai kĂ€tte keskkooli lĂ”puks ja nĂŒĂŒd 176 cm. KĂ€isime ka arstil konsulteerimas, seal probleemi ei tuvastatud, et peaks sekkuma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

eyAI

MillegipĂ€rast seda teksti alguses seda pealkirja ei nĂ€inud, aga juttu lugedes vaatasin kohe, et see tekst on nĂŒĂŒd AI-st tulnud ja muidugi oligi 😀 Minu meelest need, kes on vĂ€hegi ise juba chatbotti proovinud, tunnevad tema “kirjastiili” juba pĂ€ris kergesti Ă€ra.

Teemasse ka – minu poeg samuti lĂŒhike, sai mĂ”ne kuu eest 14 ja kasvu alla 160cm.  Ka sportlik trennipoiss. Ka on klassis peaaegu kĂ”ige lĂŒhem ja samuti muretseb oma pikkuse pĂ€rast, vanemad samuti tavalise pikkusega, mina 170cm ja isa 184cm, et pole kindlasti mingi pĂ€rilik lĂŒhiklikkus tal.

KÀisime arstil kasvuhormooni mÔÔtmas ja see oli korras. Luuline vanus mÀÀrati röntgeniga, mis tuli 2a noorem, aga see pidi ok olema ja nÀitama, et laps veel kasvab. Saadeti toitumisnÔustaja juurde.

See rÀÀkis tavalist juttu, et vaja tervislikku kodust toitu, magus ja rĂ€mpstoit pole kasvule hea. Selle tavalise tervisliku koduse toidu portsjoneid aga soovitati tunduvalt suurendada (Ă”nneks laps pole paks, pigem kergelt normaalse kaalu alumises osas) ning soovitati suurendada toidus tervislikke rasvu.  Aga ega ta eriti ei taha rohkem sĂŒĂŒa kĂŒll. Lisaks olevat vĂ€ga oluline, et laps saaks iga pĂ€ev vĂ”imalikult palju vitamiinirikast toitu – puuvilju, marju jne. Õnneks talle maitseb kodus tehtud smuuti ja seda ta nĂŒĂŒd iga pĂ€ev sööb ka lisaks tavalisele toidule. Ehk hakkab lĂ”puks kasvama ka 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu lapse klassivend oli samuti selles kasvus, aga kĂ€is arsti juures ja avastati mingi puudujÀÀk, sai ravimeid ja kasvas veel 30cm juurde. Igal juhul kĂŒlasta arsti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui kasvukĂ”verat vaadata, siis 13-aastaselt 150 cm on tĂ€iesti normaalne, alumisest piirist isegi ĂŒsna palju pikem. Ja tĂ€pselt sama normaalne on 13-aastaselt 170+ cm pikk olla.
https://www.ravijuhend.ee/uploads/userifles/Lapse_tervise/lapse-tervise-rj-a5-v1_lisa-4.pdf
Ilmselt on see lihtsalt juhus, et su lapse klassis ja tutvusringkonnas on teised pikemad. Minu poeg on 11,5 a praegu ja u 143 cm, seega kujutan ette, et kui ta samas tempos jĂ€tkab, siis 13-aastaselt ongi umbes sinu lapse pikkune. Aga ta ei ole oma klassis ĂŒldse kĂ”ige lĂŒhem, umbes sama pikki ja lĂŒhemaid poisse on mitu. Mu vanem laps (tĂŒdruk) oli ka klassis kogu aeg lĂŒhemate seas, kuid kasvas lĂ”puks 175 cm pikkuseks, nii et ma eriti ei muretse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Miks inimesed arvavad, et kĂ”ik poisid ja mehed peavad olema pikad 1.80-1.90? Vaadake ja nĂ€ete, et see pole nii. KĂ”ik ei kasva ju nii pikaks ja see, et keegi kuskil kasvas gĂŒmnaasiumi viimases klassis kĂ”igist pikemaks vĂ”i pĂ”hikooli lĂŒhim oli sĂ”javĂ€est tulles kahe meetrine, no need legendid ei too kasu ja ei sobi kĂ”igile.
Minu Ă”el on ĂŒks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nĂŒĂŒd mehed. Kelle pikkus… eks ikka kogu suguvĂ”sa geenid, siit ja sealt. Sellist vĂ€ga pikka, kes 1.90 on, lĂ€hisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu tĂŒtar on 16-aastane ja 152 cm pikk. Ei kasva enam, nagu arst ĂŒtles.

Ainus, mida siin teha saab, on mitte kommenteerida kĂ”igi poolt pidevalt tema pikkust. Saan aru, et paljud kĂ”rvalseisjad ei ole pahatahtlikud, vaid nad lihtsalt ei mĂ”tle ja kasutavad ta lĂŒhikest kasvu Ă€ra jutualustamiseks vĂ”i jĂ€tkamiseks. Noh, et kui midagi öelda pole, aga tahaks nagu selle inimesega juttu teha, siis ĂŒtledki kĂ”igepealt: “Oi, mihuke pĂ€kapikk!”

Samas too jutualustaja ei tule selle pealegi, et “pĂ€kapikk” on seda sĂ”na enda aadressil kuulnud juba sadu kordi. Oleks kena, kui inimesed lĂ”petaksid pidevalt teise vĂ€limuse teemal hinnangute andmise, kunagi ei tea, kui ebameeldiv ja paljukordne see teisele vĂ”ib olla. Otsigu jututeemasid kuskilt mujalt – muid vĂ”imalusi ju leidub ometi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teemaalgataja, kui pikk oli su poiss 2-aastaselt?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu poeg oli 13-aastaselt veidi alla 150 cm. MĂ”lemad vanemad on ka lĂŒhikesed (mina ise 157cm ja isa 168cm). Poiss kasvas kuni kaitsevĂ€e lĂ”puni, aga ĂŒsna aeglases tempos. LĂ”pp-pikkuseks jĂ€i 178 cm. Ta on sellega tĂ€itsa rahul.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu poeg 14 aastane ja 162 cm. Ka oma klassis koos ĂŒhe teise sama pikaga kĂ”ige lĂŒhem. Om kogu aeg olnud aeglase kasvu ja kaaluiibega. Perearst on ta saatnud kĂ”igile tervisekontrollidele, mis vĂ”iks kasvu puudutada ja ei ole midagi leitud. Mina ise olen 174 cm ja isa 176 cm, talle ennustas laste endokrinoloog 170 cm. Mina ise kasvasin ka aeglaselt. Kuni 9 klassini olin ĂŒks lĂŒhemaid. Tema jaoks see kasv probleem pole. VĂ”ib olla on tal ka vedanud, et tal oli vĂ€ga tore lasteaia rĂŒhm ja on vĂ€ga toredad klassikaaslased,  nii et mingit norimist pole kunagi olnud. Meie ise oleme alati talle rĂ”hutanud, et tĂ€htis on see, mis sul peas ja sĂŒdames, mitte kui pikk sa oled. Nii et sĂŒstige ise oma pojale enesekindlust ja positiivsust. Ja neile peretuttavatele öelge, et pikkus ei tee inimest.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui poeg alles sai 13, siis tÔenÀoliselt polegi veel kasvuspurdi aeg kÀtte jÔudnud. Kas sina ja lapse isa kasvasite oma pikkuse varakult tÀis?

Perearsti vĂ”ib ikka selle murega kĂŒlastada. Perearst saab teha esmased analĂŒĂŒsid mĂ”ningate hormoonide ja vitamiinide taseme mÀÀramiseks ning suunata endokrinoloogi juurde, kui tarvis.

13-aastased kÀivad tavaliselt 6-7. klassis. Selles vanuses ongi tavaliselt hÀsti suur varieeruvus. MÔni on juba 1,8m ja hakkab juba mehe moodi minema, mÔnel kasvab lausa vunts, aga teised nÀevad veel tÀiesti lapsed vÀlja.

VĂ€ike jalanumber viitab samuti, et kasvuspurt pole veel alanud. Vanus on juba siiski selline, et sĂŒdamerahuks vĂ”ib arsti juurde minna (kuigi kasvuspurt ei algagi kĂ”igil ĂŒhtmoodi varakult ja ongi neid, kes hakkavad hiljem pikkust viskama ja pole mingit hĂ€da kĂŒljes).

+2
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olen teemaalgataja- TĂ€nan sisukate vastuste eest.

2-aastaselt oli 86 cm. Perearst ĂŒtles, et kasvukĂŽvera all pool aga kĂŽik siiskinormis. Mul endal kasvuspurti ei tulnudki, olingi koguaeg rivi lĂŽpus. Mees ĂŒtles, et oli aeglane kasvaja. Aga mul selline tunne, et pojal seda kasvuspurti ei tulegi 🙁 Ei tahagi, et ta 2 m olex aga 1, 8 vĂŽiks ikka kasvada..Kui vaadata neid kalkulaatoreid, siis peaks yle 1,8 kasvama, ags ma vĂ€ga ei usu neid ja samuti see 2 aastaste mĂŽĂŽtmine, tĂ€ppi lĂ€heb ikka vĂ€hestel. Mulke tundub, et poisid kasvavad rohkem ema geenide jĂ€rgi ja tĂŒtred isa. Peres kasvamas 8 aastane tĂŒtar, kes varsti jĂŽuab pojale kasvult jĂ€rgi 🙂 Klassis tĂ€itsa keskmine.

Ma nii loodan, et poeg hakkab ikkagi kasvama, sest isa ju 1,91..
Aga on kellegil kogemusi endokrinoloogiga? Kas sĂŒstitakse siis igapĂ€ev hormooni ja palju see siis pikkust lisab ja kui kaua peab sĂŒstima?

Trennis on ka tema pikkuseid poisse umbes, aga siiski on mure suur.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

eyAI

MillegipĂ€rast seda teksti alguses seda pealkirja ei nĂ€inud, aga juttu lugedes vaatasin kohe, et see tekst on nĂŒĂŒd AI-st tulnud ja muidugi oligi 😀 Minu meelest need, kes on vĂ€hegi ise juba chatbotti proovinud, tunnevad tema “kirjastiili” juba pĂ€ris kergesti Ă€ra.

Teemasse ka – minu poeg samuti lĂŒhike, sai mĂ”ne kuu eest 14 ja kasvu alla 160cm. Ka sportlik trennipoiss. Ka on klassis peaaegu kĂ”ige lĂŒhem ja samuti muretseb oma pikkuse pĂ€rast, vanemad samuti tavalise pikkusega, mina 170cm ja isa 184cm, et pole kindlasti mingi pĂ€rilik lĂŒhiklikkus tal.

KÀisime arstil kasvuhormooni mÔÔtmas ja see oli korras. Luuline vanus mÀÀrati röntgeniga, mis tuli 2a noorem, aga see pidi ok olema ja nÀitama, et laps veel kasvab. Saadeti toitumisnÔustaja juurde.

See rÀÀkis tavalist juttu, et vaja tervislikku kodust toitu, magus ja rĂ€mpstoit pole kasvule hea. Selle tavalise tervisliku koduse toidu portsjoneid aga soovitati tunduvalt suurendada (Ă”nneks laps pole paks, pigem kergelt normaalse kaalu alumises osas) ning soovitati suurendada toidus tervislikke rasvu. Aga ega ta eriti ei taha rohkem sĂŒĂŒa kĂŒll. Lisaks olevat vĂ€ga oluline, et laps saaks iga pĂ€ev vĂ”imalikult palju vitamiinirikast toitu – puuvilju, marju jne. Õnneks talle maitseb kodus tehtud smuuti ja seda ta nĂŒĂŒd iga pĂ€ev sööb ka lisaks tavalisele toidule. Ehk hakkab lĂ”puks kasvama ka 🙂

Tervislik toitumine on muidugi igati hea, kuid suurt mĂ”ju kasvamisele sellest ei maksa oodata. Tean noormeest, kes sĂ”i ainult keedukartulit ja kasvas 190 cm pikaks. Minu poeg, kes kĂ”igest 178 cm sai kooliaarstilt hoopis pragada, et poleks kohvi joonud juba 15-aastaselt oleks pikemaks kasvanud, pluss toitumine ka vale. Kohvi viivat kaltsiumi vĂ€lja ja piimaga seda piisavalt tagasi ei saa.  Aga mu poeg on siiski oma isast pisut pisut pikem ja ma ise ju ka lĂŒhike kuigi naisterahva kohta, mitte ĂŒlilĂŒhike – 164 cm. Kui poiss oleks 13-aastane ja 150 cm laseks endokrinoloogil kontrollida, aga tĂ”enĂ€oliselt hakkab lihtsalt hiljem kiiremini kasvama, 15-16 a vanuses teeb kasvuhĂŒppe.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu isa oli pea keskkooli lĂ”puni klassi  ĂŒks lĂŒhemaid poisse ja kui ĂŒlikooli lĂ”petas oli  187. Tema kasvaski vĂ€ga  hilja.   Mehe isa on 168 ja ema 170, mees ise 183.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis ĂŒks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nĂŒĂŒd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mÔte. Kui kÔik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tĂŒtar) vĂ€ike oli, oli ta ka pigem vĂ€iksemat kasvu. Meie peresĂ”prade samas vanuses tĂŒtar aga vanuse kohta vĂ€ga suur. Ja iga kord kohtudes nad rĂ”hutasid, et “Ta on teil ikka niiii vĂ€ike!”. Siis tekkis ka lĂ”puks tahtmine öelda, et niiii vĂ€ike ta nĂŒĂŒd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hĂ€sti suur.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsin vahele, minu poeg ka kohe 13a ja 150cm. Mina 160 cm, mees 168cm. Vanavanematest pikim on 172cm. Meil vist pole mĂ”tet arstile minna, pole kuskilt pikemat kasvu tulemas?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsin vahele, minu poeg ka kohe 13a ja 150cm. Mina 160 cm, mees 168cm. Vanavanematest pikim on 172cm. Meil vist pole mĂ”tet arstile minna, pole kuskilt pikemat kasvu tulemas?

Meil oli nii. Poeg oli 9 klassi lÔpetades 1.65 pikk. See on siis vanuseliselt oli 15 ja 9 kuud. Praegu on ta tÀiskasvanud mees, 30.aastane ja on 174 pikk. Isa sama pikk, mina 1.68.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma ei tea kuidas teistel, aga minu mĂ”lemad lapsed kasvasidki tĂ€pselt nii nagu nende 2a vanuses vĂ”is ennustada. Kusjuures kasvasid tasapisi, ilma mingi spurdita, pigem hilise arenguga, pĂ”hikooli alguses olid alla keskmise, samas veel gĂŒmnaasiumiski tuli paar sentimeetrit juurde. NĂŒĂŒd 182 cm.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oi mina mĂ€letan kĂŒll kooliajast, kuidas mĂ”ni oli pĂ”hikooli lĂ”puni pisike poiss ja siis peale suvevaheaega tuli 10-klassi pika vibalikuna. Ühe suvega kĂ”vasti juurde visanud nagu mingi pĂ€evalill. Mul vend oli umbes 14-aastani teistest poistest kogu aeg kasvuga ees, aga kokkuvĂ”ttes jĂ€i keskmiseks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jeerum, Ă€ra vea oma last arsti juurde, millega annate mĂ”ista, et ta nagu poleks normaalne ja peaks end hĂ€benema. Te mĂ”lemad olete keskmisest lĂŒhemad, mis koljatit te ootasite? Ärge tehke tema kasvust probleemi ega tekitage talle komplekse.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Miks inimesed arvavad, et kĂ”ik poisid ja mehed peavad olema pikad 1.80-1.90? Vaadake ja nĂ€ete, et see pole nii. KĂ”ik ei kasva ju nii pikaks ja see, et keegi kuskil kasvas gĂŒmnaasiumi viimases klassis kĂ”igist pikemaks vĂ”i pĂ”hikooli lĂŒhim oli sĂ”javĂ€est tulles kahe meetrine, no need legendid ei too kasu ja ei sobi kĂ”igile.

Minu Ă”el on ĂŒks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nĂŒĂŒd mehed. Kelle pikkus
 eks ikka kogu suguvĂ”sa geenid, siit ja sealt. Sellist vĂ€ga pikka, kes 1.90 on, lĂ€hisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

No 180 cm on mehe jaoks ikka ĂŒsna miinimumpikkus, ole aus…

+1
-15
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

No 180 cm on mehe jaoks ikka ĂŒsna miinimumpikkus, ole aus

No ei ole ju miinimumpikkus, kui leidub ka hulk lĂŒhemaid mehi?
Ja siis me imestame, miks noored poisid ja nende emad selle kasvu pĂ€rast nii hullult pĂ”evad – just selliste ohhetajate pĂ€rast.
Eestis ongi lihtsalt meeste keskmine kasv ĂŒsna kĂ”rge, aga mitte midagi ei ole valesti ega halvasti ka 175-179cm meestega, kui nad ise normaalsed ja toredad inimesed on. Leiavad oma kaaslased ja saavad lapsi ja elavad oma elu.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

No ei ole ju miinimumpikkus, kui leidub ka hulk lĂŒhemaid mehi?

Ja siis me imestame, miks noored poisid ja nende emad selle kasvu pĂ€rast nii hullult pĂ”evad – just selliste ohhetajate pĂ€rast.

Eestis ongi lihtsalt meeste keskmine kasv ĂŒsna kĂ”rge, aga mitte midagi ei ole valesti ega halvasti ka 175-179cm meestega, kui nad ise normaalsed ja toredad inimesed on. Leiavad oma kaaslased ja saavad lapsi ja elavad oma elu.

Sellega on nii, et meeldigu see teistele vĂ”i ka omale vĂ”i Ă€rgu meeldigu, pikkust valida ei saa. Ja jĂ€relikult ei saa seda ka kritiseerida. Nagu ikka asju, mida inimene ise ei vali. Juuste paksus, fĂŒĂŒsilised puudused jms.

+13
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu Ă”el on ĂŒks laps 1.90 ja teised 1,74. Poisid, nĂŒĂŒd mehed. Kelle pikkus
 eks ikka kogu suguvĂ”sa geenid, siit ja sealt. Sellist vĂ€ga pikka, kes 1.90 on, lĂ€hisugulaste seas neil ei olegi, see olevat olnud keegi vaarisadest, kes oli selline olnud, on selgunud.

Kuidas aus? Kui meie suguvÔsas pole nii pikki, siis minu jaoks ongi 1.80 pikem kasv, siis olengi ju aus.

+7
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mure siis seoses poisi kasvuga..Tundub, et mu laps on maailmas ainuke, kes 13 aastaselt on 150 cm pikk 🙁 Poiss sai see kuu 13- aastaseks ja kasvu kĂŽigest 150cm. Jalanumber 37,5. Kasvanud on koguaeg aeglaselt, ca 5 cm aastas. Lapse isa on pikk 191 cm ja mina ise u 162 cm. Muidu igati tubli spordipoiss. Kaal normis ja keha sportlik. Laps on hakanud ĂŒtlema, et koolis narritakse kÀÀbuseks. Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas osadel lastel lĂŒhikesed vanemad ja lapsed 13 aastaselt juba 180 pikad.Mul kuidagi tunne, et tal ei tulegi seda kasvuspurti, koguaeg igal pool kĂŽige lĂŒhem olnud. Eriti nĂŽme on see, et yhed peretuttavad koguaeg mainivad, et issand kui lĂŒhike, enda lapsed suured hiiglased. Kas onnsiin veel keegi, kelle laps sellises vanuses nii lĂŒhike olnud?

Mainin veel Ă€ra, et karvade kasvu veel pole ja hÀÀl koguaeg jĂ€me ja mehelik olnud , st. hÀÀlemurret pole tulnud veel. Äkki kasvabki ainult 160 cm 🙁 nagu mina.

Kas kellegil on nii olnud, et isa pikk ja laps vĂ€ga lĂŒhike? Äkki tal ei tulegi kasvuspurti.. Viimasel ajal olen just mĂ€rganud, et lĂŒhikestel vanematel on pikad lapsed.

Murelik 🙁

MIna 172 ja mees 185 cm ja pojad no ei kasvanud ĂŒldse, olid 7. klassis 155 cm ja siis…. tekkis kasvuspurt ja umbes aastaga tuli 20 cm juurde ja viimaste aastatega veel 7 cm kummalegi.

Ära muretse. Kasv on kinni siis, kui pikkade toruluude otsad on luustunud lĂ”plikult, seda saab röntgeniga vaadata.

Kui mure aga suur, siis mine endokrinoloogi juurde.

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(