Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Postitas:
Kägu

Kui poeg alles sai 13, siis tõenäoliselt polegi veel kasvuspurdi aeg kätte jõudnud. Kas sina ja lapse isa kasvasite oma pikkuse varakult täis?

Perearsti võib ikka selle murega külastada. Perearst saab teha esmased analüüsid mõningate hormoonide ja vitamiinide taseme määramiseks ning suunata endokrinoloogi juurde, kui tarvis.

13-aastased käivad tavaliselt 6-7. klassis. Selles vanuses ongi tavaliselt hästi suur varieeruvus. Mõni on juba 1,8m ja hakkab juba mehe moodi minema, mõnel kasvab lausa vunts, aga teised näevad veel täiesti lapsed välja.

Väike jalanumber viitab samuti, et kasvuspurt pole veel alanud. Vanus on juba siiski selline, et südamerahuks võib arsti juurde minna (kuigi kasvuspurt ei algagi kõigil ühtmoodi varakult ja ongi neid, kes hakkavad hiljem pikkust viskama ja pole mingit häda küljes).

Vastupidi, selles vanuses väike jalanumber viitab, et ei tule sealt mingit pikkust.

Ma oleks ammu Tartusse parima laste endokrinoloogi juurde sõitnud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis üks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nüüd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mõte. Kui kõik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tütar) väike oli, oli ta ka pigem väiksemat kasvu. Meie peresõprade samas vanuses tütar aga vanuse kohta väga suur. Ja iga kord kohtudes nad rõhutasid, et “Ta on teil ikka niiii väike!”. Siis tekkis ka lõpuks tahtmine öelda, et niiii väike ta nüüd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hästi suur.

Kuidas sa aru ei saa, tüdruku puhul on väiksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

Jah, tõesti, no ma ka ei tea, mis teeme lühikeste poiste ja meestega, tagastame tootjale?
Troll!!!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa aru ei saa, tüdruku puhul on väiksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

See on sinu isiklik arvamus ja eelistus, sul on see õigus.
Mina võin omalt poolt vastu öelda, et mulle meeldivad just lühemad mehed, u 170-175 cm on minu jaoks ideaalne (ise olen 164 cm pikk). Näiteks tantsida on palju mõnusam endast mitte oluliselt pikema mehega.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie poeg on ka hästi pisike. Suvel saab 13-aastaseks, pikkust hetkel 148 cm (kaal 35 kg ja jalanumber 36). On kogu aeg klassis kõige lühem olnud. Aga pole sellest kunagi erilist probleemi teinud ja teda pole selle pärast ka narritud. Ta on väga aktiivne ja sportlik.

Mina pole ka muretsenud kuna me mehega mõlemad hakkasime samuti hiljem kasvama. Mina nüüd 168 cm ja mees 178 cm. Perearst pole samuti probleemi näinud kuna laps on kogu aeg kasvanud, aga omas tempos.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

Alla 180 cm jalgpalluritel näiteks on lööki küll ja veel:)

 

Arstiga nõu pidada muidugi võib, aga midagi äärmuslikku ju ei ole. Lihtsalt nõme taustsüsteem siis, kui narritakse (vrd “pikk kui latt…”).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis üks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nüüd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mõte. Kui kõik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tütar) väike oli, oli ta ka pigem väiksemat kasvu. Meie peresõprade samas vanuses tütar aga vanuse kohta väga suur. Ja iga kord kohtudes nad rõhutasid, et “Ta on teil ikka niiii väike!”. Siis tekkis ka lõpuks tahtmine öelda, et niiii väike ta nüüd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hästi suur.

Kuidas sa aru ei saa, tüdruku puhul on väiksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

Sinu arust siis on pikad naised sama nigelad naistena.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis üks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nüüd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mõte. Kui kõik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tütar) väike oli, oli ta ka pigem väiksemat kasvu. Meie peresõprade samas vanuses tütar aga vanuse kohta väga suur. Ja iga kord kohtudes nad rõhutasid, et “Ta on teil ikka niiii väike!”. Siis tekkis ka lõpuks tahtmine öelda, et niiii väike ta nüüd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hästi suur.

Kuidas sa aru ei saa, tüdruku puhul on väiksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

Minu arust on täiesti tülgastavad sellise mõtteviisiga inimesed, kes lahterdavad inimesi välimuse põhjal – totaalne miinus.

ei tea, mida sinusugustega teha.. äkki keelaks üldse inimeste hulgas viibimise ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(