Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

NĂ€itan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: 13 aastane poiss ainult 150 cm :(

Postitas:
KĂ€gu

Kui poeg alles sai 13, siis tÔenÀoliselt polegi veel kasvuspurdi aeg kÀtte jÔudnud. Kas sina ja lapse isa kasvasite oma pikkuse varakult tÀis?

Perearsti vĂ”ib ikka selle murega kĂŒlastada. Perearst saab teha esmased analĂŒĂŒsid mĂ”ningate hormoonide ja vitamiinide taseme mÀÀramiseks ning suunata endokrinoloogi juurde, kui tarvis.

13-aastased kÀivad tavaliselt 6-7. klassis. Selles vanuses ongi tavaliselt hÀsti suur varieeruvus. MÔni on juba 1,8m ja hakkab juba mehe moodi minema, mÔnel kasvab lausa vunts, aga teised nÀevad veel tÀiesti lapsed vÀlja.

VĂ€ike jalanumber viitab samuti, et kasvuspurt pole veel alanud. Vanus on juba siiski selline, et sĂŒdamerahuks vĂ”ib arsti juurde minna (kuigi kasvuspurt ei algagi kĂ”igil ĂŒhtmoodi varakult ja ongi neid, kes hakkavad hiljem pikkust viskama ja pole mingit hĂ€da kĂŒljes).

Vastupidi, selles vanuses vÀike jalanumber viitab, et ei tule sealt mingit pikkust.

Ma oleks ammu Tartusse parima laste endokrinoloogi juurde sÔitnud.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis ĂŒks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nĂŒĂŒd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mÔte. Kui kÔik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tĂŒtar) vĂ€ike oli, oli ta ka pigem vĂ€iksemat kasvu. Meie peresĂ”prade samas vanuses tĂŒtar aga vanuse kohta vĂ€ga suur. Ja iga kord kohtudes nad rĂ”hutasid, et “Ta on teil ikka niiii vĂ€ike!”. Siis tekkis ka lĂ”puks tahtmine öelda, et niiii vĂ€ike ta nĂŒĂŒd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hĂ€sti suur.

Kuidas sa aru ei saa, tĂŒdruku puhul on vĂ€iksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea…

+1
-13
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea

Jah, tĂ”esti, no ma ka ei tea, mis teeme lĂŒhikeste poiste ja meestega, tagastame tootjale?
Troll!!!

+14
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas sa aru ei saa, tĂŒdruku puhul on vĂ€iksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea

See on sinu isiklik arvamus ja eelistus, sul on see Ôigus.
Mina vĂ”in omalt poolt vastu öelda, et mulle meeldivad just lĂŒhemad mehed, u 170-175 cm on minu jaoks ideaalne (ise olen 164 cm pikk). NĂ€iteks tantsida on palju mĂ”nusam endast mitte oluliselt pikema mehega.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meie poeg on ka hĂ€sti pisike. Suvel saab 13-aastaseks, pikkust hetkel 148 cm (kaal 35 kg ja jalanumber 36). On kogu aeg klassis kĂ”ige lĂŒhem olnud. Aga pole sellest kunagi erilist probleemi teinud ja teda pole selle pĂ€rast ka narritud. Ta on vĂ€ga aktiivne ja sportlik.

Mina pole ka muretsenud kuna me mehega mĂ”lemad hakkasime samuti hiljem kasvama. Mina nĂŒĂŒd 168 cm ja mees 178 cm. Perearst pole samuti probleemi nĂ€inud kuna laps on kogu aeg kasvanud, aga omas tempos.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea

Alla 180 cm jalgpalluritel nĂ€iteks on lööki kĂŒll ja veel:)

Arstiga nĂ”u pidada muidugi vĂ”ib, aga midagi ÀÀrmuslikku ju ei ole. Lihtsalt nĂ”me taustsĂŒsteem siis, kui narritakse (vrd “pikk kui latt…”).

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu poeg oli 13a 154cm ja ka klassis ĂŒks pisemaid. Kasvuspurt algas tal 14a ja nĂŒĂŒd sai 16 ning on 178 cm pikk. Ilmselt kasvab veel veidi. Abikaasa, 184cm pikk, oli samuti pigem hiline kasvaja.

Endokrinoloogiga konsulteerida pole paha mÔte. Kui kÔik korras, ju kasvuspurt alles tuleb.

See pikkuse/suuruse kommenteerimine on jah ebavajalik. Kui minu teine laps (tĂŒtar) vĂ€ike oli, oli ta ka pigem vĂ€iksemat kasvu. Meie peresĂ”prade samas vanuses tĂŒtar aga vanuse kohta vĂ€ga suur. Ja iga kord kohtudes nad rĂ”hutasid, et “Ta on teil ikka niiii vĂ€ike!”. Siis tekkis ka lĂ”puks tahtmine öelda, et niiii vĂ€ike ta nĂŒĂŒd ka ju ei ole. Teie laps on lihtsalt hĂ€sti suur.

Kuidas sa aru ei saa, tĂŒdruku puhul on vĂ€iksus pluss a la petite femme, aga poja puhul totaalne miinus. Alla 180+ cm mehed, no ma ei tea

Sinu arust siis on pikad naised sama nigelad naistena.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu arust on tĂ€iesti tĂŒlgastavad sellise mĂ”tteviisiga inimesed, kes lahterdavad inimesi vĂ€limuse pĂ”hjal – totaalne miinus.

ei tea, mida sinusugustega teha.. Ă€kki keelaks ĂŒldse inimeste hulgas viibimise Ă€ra.

+5
0
Please wait...

NĂ€itan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps 13 aastane poiss ainult 150 cm :(