Esileht Koolilaps 13-aastasega teatrisse

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 13-aastasega teatrisse

Postitas:

Mida minna vaatama-kuulama teatrisse 13-aastase tüdrukuga? Päris lastelavastust näha ei soovi. Hästi sobib ka mõni muusikal. Baletti ja ooperi jätaks välja. Asukoht pole oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mamma Miat vist mängivad veel praegu..see võiks sobida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, mina ootan küll seda aega, kui võin lapsega minna ooperisse.
ooper on väga ilus ja jõuline elamus mulle iga kord, kui ooperis käin, tahan, et laps ka sellest müstikast osa saaks.
need mammaiad on sellised noh kekutamise kohad mu arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime linnateatris krabatit vaatamas. Meeldis väga.
Rahauputus draamateatris meeldis.
Vat teatris võiks sobida pal tänava poisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma hetkel 15-aastase pojaga ja paar aastat noorema tütrega olen käinud Estonias juba paar aastat operette/muusikale vaatamas ja paar balletti ka sekka. Ballett talle küll väga ei istu. Nüüd sügisel käis poiss kooliga “Pilvede värve” vaatamas ja see meeldis. Tundub, et võiks muid oopereid ka proovida. Krabatit oleme ka näinud ja see sobib kindlasti. Soovitan lihtsalt vaadata, mis mängukavas on, 13-aastane on ju päris suur inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linneteatris vaadatud 12a poisiga Krabat, Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus, Igatsus ning Kriipsud uksepiidal. Isegi Igatsuse vaatas huviga ära 🙂 Kurbus ja rõõm … meeldis talle enim. Kriipsud uksepiidal oli lihtsalt nõrk.

Kinoteatri asjad on ka selles vanuses juba ok. Piletid Trampile ja Puutinile on igatahes juba ostetud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütar on alates 8.eluaastast lülitatud pere teatrivaatamistesse. St, kui mõtlen, et võiks jälle teatrisse minna, siis võtan automaatselt piletid endale, abikaasale ja temale.

Oli üks etendus, Modigliani, mida lapsele ei soovitatud, ja tõesti nõus, et see ei sobinud. Ent suurem osa Estonia repertuaarist sobib koolilastele suurepäraselt. Nüüd on meil ootamas piletid, et 10-aastasega minna vaatama “Fausti” ja “Savoy balli”.

Ei tasu ooperit nii väga karta – tegelikult on tänapäeval ka ooperid väga vaatemängulised, võimsad ja elamust pakkuvad. Tulebki lapsele kasuks tutvuda erinevate muusikastiilidega, mitte ainult nutitelefonist kostvaga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastane tüdruk on käinud vaatamas näiteks etendust Jõud (Tartus) – tema jaoks vist üldse parim elamus. Käisid klassiga, nn noortelt noortele etendus.
Viljandis võiks ju sobida Moraal.
Veel oleme hiljutistest käinud vaatamas Linnateatris “Inimesed, asjad, kohad” (või mis järjekorras need olid 🙂 ? )
Mamma Mia jättis minu tütre külmaks. Meeldis nt Praktiline Eesti ajalugu Tartus Uues teatris.
Ma arvan,e thästi palju sõltub lapsest. Minu tütar loeb raamatuid, mis on pigem natuke vanematele mõeldud, samas mõni eakaaslane loeb päris lasteraamatuid. Tuleb teatriga lihtsalt katsetada. Olen enda lapsi viinud teatrisse etendustele, kus ma ise olen ka aru saanud, et “mööda panin”. Aga samas, kogemus seegi ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll Tartu inimene, aga oma 11-aastasega on Estonias nii mõnigi operett vaadatud- Minu veetlev leedi, Savoy ball. Ülejäänud siis ikkagi spetsiaalselt lastele mõeldud asjad, nt Kuldne Lurich Eesti Draamateatris, Väike prints Nukuteatris. Vanemuises nt Lapsepõlvebänd. Kui on balletihuviline, siis on minuarust Luikede järv hea valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastane on nii suur inimene, et sellega võib pea kõike vaadata. Mul on 8-aastased tütred, kellega nelja viimase aasta jooksul on vaadatud sisuliselt kõik Estonias mängitud ballettid. Mind viis isa 7-aastaselt Estoniasse Traviatat vaatama. Mäletan, et ma ei taibanud suurt selle sisust, kuid see lummas ja kütkestas mind. Muusika, suursugusus, müstika, suremine – küll see oli põnev.

Kindlasti ei maksa peljata oopereid. Kui aga tundub hirmus, siis mõni operett on ka algatuseks hea. Ja üldse – miks lapsel endal ei lase valida? Lavastustel on ju treilerid, mille järgi saab otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nagu täiskasvanud, on ka lapsed erinevad. Mõni teismeline vaatab huviga ooperit, mõni muusikali, mõni eelistab sõnalavastust. Selles vanuses lapsele peaks tõesti väga paljud asjad juba vaadatavad olla – Vanemuisel on suur valik väga erinevaid asju repertuaaris (intellektuaalsemale sobiks “Arkaadia”, paljud on kiitnud “Suluseisu”, “Hedda Gabler” peaks ka hea olema). Ooper “Lucia de Lammermoor” meeldis mu 15-aastasele sugulasele eelmisel aastal väga, aga samas on ta ikka üsna tõsine ja verine (aga muusika on väga ilus). Isegi mõned tantsuetendused võivad selles vanuses lapsele meeldida (Vanemuise “Klaver” on tantsuetendus, kus on ka sõnaline osa näiteks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tütar on alates 8.eluaastast lülitatud pere teatrivaatamistesse. St, kui mõtlen, et võiks jälle teatrisse minna, siis võtan automaatselt piletid endale, abikaasale ja temale.

Oli üks etendus, Modigliani, mida lapsele ei soovitatud, ja tõesti nõus, et see ei sobinud. Ent suurem osa Estonia repertuaarist sobib koolilastele suurepäraselt. Nüüd on meil ootamas piletid, et 10-aastasega minna vaatama “Fausti” ja “Savoy balli”.

Ei tasu ooperit nii väga karta – tegelikult on tänapäeval ka ooperid väga vaatemängulised, võimsad ja elamust pakkuvad. Tulebki lapsele kasuks tutvuda erinevate muusikastiilidega, mitte ainult nutitelefonist kostvaga ????

Fausti puhul ma küll pisut kahtleksin, kas 10-aastasele sobib 🙂 Seal oli ikka ka päris mitu vallatut stseeni.

Ise olen 10-aastase lapsega lisaks lasteetendustele käinud Estonias vaatamas näiteks balletti Kratt. Lapsele meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

,,Krabat” Linnateatris on kohane või Vat-teatri ,,Pal-tänava poisid.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahauputust? See ju päris labane. Olen omaette mõelnud, et kes need inimesed küll on, kellele selline labasus ja roppused teatrilaval meeldib, kõik etendused välja müüdud. Last küll ei viiks seda vaatama, endalegi oli katsumus. Näitlejatööd olid ainuke mainimist vääriv aspekt selle lavastuse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

miks ballett on välistatud? Tänapäeval pole ballett enam tingimata nendes kaharseelikutes ja retuusides poistega. On kostüümid, hea lugu, ilus muusika – teismelisele sobiks ilmselt Coppelia, Bajadeer, Pähklipureja. Isiklik (ja mehel ka) lemmik on Modigliani, aga see on vast vanematele kui 13.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulebki lapsele kasuks tutvuda erinevate muusikastiilidega, mitte ainult nutitelefonist kostvaga ????

Mitte ainult lapsele, antud juhul oleks ilmselt ka teemaalgatajal hea nendega tutvust teha 🙂 Ei tasu last neist kogemustest ilma jätta eelarvamuse tõttu, et ballett on igav ja ooper ainult klassika armastajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps 13-aastasega teatrisse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.