Esileht Ilu 13 päeva dieet. Eksperiment

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: 13 päeva dieet. Eksperiment

Postitas:
Kägu

Kas need on mingid Lõuna-Eesti sõnad: rumm, lopp? Mina pole elus kuulnud.

Arvad, et paistad nüüd väga tark sellega, kui räägid kõigest sellest, millest sa “elus kuulnud pole”? Kitsas silmaring on mingi kiiduväärt omadus?

Ma usun, et lõuna-eestlased on kõik kuulnud, kuidas tallinlased pudistavad muudkui töödanud ja töödanud nagu mingid hälvikud. Keegi neist ei tule rääkima, et mis vorm see veel on, ma küll pole kuulnud. Ehkki sellist vormi meie kirjakeeles tõepoolest isegi ei eksisteeri. Avara silmaringiga inimene saab aru, et see on mingi piirkondlik puue ja on vait. Aga need puudelised ise peavad vajalikuks täiesti korrektsete sõnade ümber jaurata, kus ei ole isegi midagi vaielda – võta sõnaraamat lahti ja vaata.

Sõna “töödanud” kasutamine nüüd küll mingi tallinlaste eripära pole, see lihtsalt harimatuse märk ja leidub terves Eestis sõltumata piirkonnast.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, kui kurjad tädid…sööge kõhud täis, mis te kisklete siin.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need on mingid Lõuna-Eesti sõnad: rumm, lopp? Mina pole elus kuulnud.

Arvad, et paistad nüüd väga tark sellega, kui räägid kõigest sellest, millest sa “elus kuulnud pole”? Kitsas silmaring on mingi kiiduväärt omadus?

Ma usun, et lõuna-eestlased on kõik kuulnud, kuidas tallinlased pudistavad muudkui töödanud ja töödanud nagu mingid hälvikud. Keegi neist ei tule rääkima, et mis vorm see veel on, ma küll pole kuulnud. Ehkki sellist vormi meie kirjakeeles tõepoolest isegi ei eksisteeri. Avara silmaringiga inimene saab aru, et see on mingi piirkondlik puue ja on vait. Aga need puudelised ise peavad vajalikuks täiesti korrektsete sõnade ümber jaurata, kus ei ole isegi midagi vaielda – võta sõnaraamat lahti ja vaata.

Sõna “töödanud” kasutamine nüüd küll mingi tallinlaste eripära pole, see lihtsalt harimatuse märk ja leidub terves Eestis sõltumata piirkonnast.

Ei ole iialgi kuulnud kusagil mujal kui Tallinnas.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum, kui kurjad tädid…sööge kõhud täis, mis te kisklete siin.

Ma ei söö ajaviiteks või meelelahutuseks. Soovitan sul ka seda mitte teha.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need on mingid Lõuna-Eesti sõnad: rumm, lopp? Mina pole elus kuulnud.

Ongi. Samamoodi pöördsõna vorm ” ei teha” ei tehta asemel. Ma pidin ülikoolis tooli alla kukkuma, kui õppejõud seda kasutas. Põhja-Eestis on ruum e ruumimeeter ja lobjakas e sulalumi.

Lobjakas on see, mis sajab, lopp on see, mis on maas, totu.

Mine kuku nüüd tooli alla, kuulsid jälle midagi uut ju.

Ning ei, teha tehta asemel ei ole sama mis rumm ruumimeetri kohta.

lobjakas ‹-ka, -kat 2› ‹s› <br style=”color: #000000; font-family: ‘Arial Unicode MS’, Arial, Helvetica, sans-serif;” />vesine sulalumiSadas lobjakat. Lumi oli lobjakaks sulanud. Lobjakas lartsus jalgade all. Metsameestel tuli lobjakas ja sulavees sumada.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need on mingid Lõuna-Eesti sõnad: rumm, lopp? Mina pole elus kuulnud.

Ongi. Samamoodi pöördsõna vorm ” ei teha” ei tehta asemel. Ma pidin ülikoolis tooli alla kukkuma, kui õppejõud seda kasutas. Põhja-Eestis on ruum e ruumimeeter ja lobjakas e sulalumi.

Lobjakas on see, mis sajab, lopp on see, mis on maas, totu.

Mine kuku nüüd tooli alla, kuulsid jälle midagi uut ju.

Ning ei, teha tehta asemel ei ole sama mis rumm ruumimeetri kohta.

lobjakas-ka, -kat 2› ‹s<br style=”color: #000000; font-family: ‘Arial Unicode MS’, Arial, Helvetica, sans-serif;” />vesine sulalumi. Sadas lobjakat. Lumi oli lobjakaks sulanud. Lobjakas lartsus jalgade all. Metsameestel tuli lobjakas ja sulavees sumada.

Otsi nüüd selline näide ka, kus “sadas loppa” lubatakse öelda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi nüüd selline näide ka, kus “sadas loppa” lubatakse öelda.

EKI järgi polegi sellist sõna nagu “lopp” olemas, seega see on üldse mingite isikute omalooming.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see “töödanud” läheb samasse klassi kuhu “Norra” ja “Hiina” sisseütleva käändena.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi nüüd selline näide ka, kus “sadas loppa” lubatakse öelda.

EKI järgi polegi sellist sõna nagu “lopp” olemas, seega see on üldse mingite isikute omalooming.

Mida ei ole olemas?
http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lumelopp

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see “töödanud” läheb samasse klassi kuhu “Norra” ja “Hiina” sisseütleva käändena.

Nõmeduselt küll jah, aga piirkondlikult on see siiski Harjumaa teema.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmeduselt küll jah, aga piirkondlikult on see siiski Harjumaa teema.

Täiesti idioodi jutt. Olen kuulnud seda ikka rohkem Lõuna-Eesti harimatute isikute suust. Ühine nimetaja on vähene kooliskäimine, mitte piirkond.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ei ole olemas? http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lumelopp

Lumelopp on, aga loppa pole. Igatahes mingi piirkondlik sõna, mis on Põhja-Eestis tundmatu.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lumelopp on, aga loppa pole. Igatahes mingi piirkondlik sõna, mis on Põhja-Eestis tundmatu.

Võib-olla ajavad sopaga segi, seda olen ikka kuulnud, kuigi ise ei kasuta.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ei ole olemas? http://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lumelopp

Lumelopp on, aga loppa pole. Igatahes mingi piirkondlik sõna, mis on Põhja-Eestis tundmatu.

 

https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lopp&F=M

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lopp&F=M

Miks sa paned siia 2009. EKI, kui praeguse kirjakeele normi alus on EKI 2018 ja selles pole mingit loppa: https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?Q=lopp&F=M&C03=1

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmeduselt küll jah, aga piirkondlikult on see siiski Harjumaa teema.

Pigem pealinna kolinud lõunaeestlaste teema.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmeduselt küll jah, aga piirkondlikult on see siiski Harjumaa teema.

Pigem pealinna kolinud lõunaeestlaste teema.

See on ju ammu teada kõigile, et Tallinnas nii räägitakse. Isegi mingid tähtsad asjapulgad teles pudistavad seda sõna. Mida siin siis nüüd nii väga eitada on? Totakad 😀

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lopp&F=M

Miks sa paned siia 2009. EKI, kui praeguse kirjakeele normi alus on EKI 2018 ja selles pole mingit loppa: https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?Q=lopp&F=M&C03=1

Sa sündisid 2010, et seda sõna kuulnud ei ole? Eilane?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa sündisid 2010, et seda sõna kuulnud ei ole? Eilane?

Eilane oled ikka sina, kui pruugid mingeid igivanu sõnu, mida kirjakeeles ei ole isegi enam olemas.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa sündisid 2010, et seda sõna kuulnud ei ole? Eilane?

Ega kõik ei ela Lõuna-Eestis ja ei pane sinu murrakut, lepi sellega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=lopp&F=M

Miks sa paned siia 2009. EKI, kui praeguse kirjakeele normi alus on EKI 2018 ja selles pole mingit loppa: https://www.eki.ee/dict/qs2018/index.cgi?Q=lopp&F=M&C03=1

ma võin midagi värskemat ka lisada, ega seepärast sõna ära pole kadunud…

https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/lopp/1

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ega see, kui ma nt võrokestega rääkides midagi aru ei saa, mida nad jutustavad, näitab ju ainult minu rumalust, mitte seda, et see murrak oleks nõme v eelajalooline. See, kui inimene erinevaid murrakuid ja sõnu teab, ainult rikastab ning avardab silmaringi.

Milleks enda rumalust suuremaks rääkida siin mitu lehekülge? Põhja-Eestis, Lõuna-Eestis, Lääne-Eestis jbe ongi väga erinevaid sõnu, mis võivad samas nt üht ja sama asja tähendada.

Võiks silmaringi avardada…

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui inimene erinevaid murrakuid ja sõnu teab, ainult rikastab ning avardab silmaringi.

See, kui inimene pruugib väga iganenud sõnu, näitab, et ta on vana, ajast maha jäänud, elab kuskil äärealadel. See ei tee teda kuidagi harituks, kaasaegseks või laia silmaringiga isikuks. Ja seda, kes iga murdesõna ei tea, sest ta ei ela äärealal, pole vana ja on mujal koolis käinud, kui mõni Lõuna-Eesti külakool, ei tee see teda sellepärast väikse silmaringiga isikuks. Minu vanaema pruugib vanu sõnu, ta pole sellepärast haritud või laia silmaringiga, lihtsalt tema päritolu ja koolikogemus on teine.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui inimene erinevaid murrakuid ja sõnu teab, ainult rikastab ning avardab silmaringi.

See, kui inimene pruugib väga iganenud sõnu, näitab, et ta on vana, ajast maha jäänud, elab kuskil äärealadel. See ei tee teda kuidagi harituks, kaasaegseks või laia silmaringiga isikuks. Ja seda, kes iga murdesõna ei tea, sest ta ei ela äärealal, pole vana ja on mujal koolis käinud, kui mõni Lõuna-Eesti külakool, ei tee see teda sellepärast väikse silmaringiga isikuks. Minu vanaema pruugib vanu sõnu, ta pole sellepärast haritud või laia silmaringiga, lihtsalt tema päritolu ja koolikogemus on teine.

Minu arust oli meil alles üks president, kes väga soosin nn vana keelt, oli ta siis rumal? vaevalt küll…

selliste inimestega, kelle maailmavaade koosneb ainult silmamunast, ei olegi midagi haritud inimestel rääkida. Aga see ei ole vist väga suur kaotus

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selliste inimestega, kelle maailmavaade koosneb ainult silmamunast, ei olegi midagi haritud inimestel rääkida. Aga see ei ole vist väga suur kaotus

Tohoh, nüüd on see lopast pajataja mingi maailma kõige haritum inimene valmis 🙂 Äkki pingutad ikka üle, ise ei arva või. Erudeeritud jutul ja küla-Maalil teeb ikka ausalt öeldes vahet, selle inimese jutt erilise tarkusega ei hiilanud, mingeid ebaõigeid vorme oli tal ka seal sees, kes selle lopaga algust tegi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selliste inimestega, kelle maailmavaade koosneb ainult silmamunast, ei olegi midagi haritud inimestel rääkida. Aga see ei ole vist väga suur kaotus

Tohoh, nüüd on see lopast pajataja mingi maailma kõige haritum inimene valmis ???? Äkki pingutad ikka üle, ise ei arva või. Erudeeritud jutul ja küla-Maalil teeb ikka ausalt öeldes vahet, selle inimese jutt erilise tarkusega ei hiilanud, mingeid ebaõigeid vorme oli tal ka seal sees, kes selle lopaga algust tegi.

Ei, ma ei pea ennast maailma kõige haritumaks, aga mõnest kindlasti olen targem????

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see ignorant, kes midagi millestki kuulnud ei ole, kavatseb plärada sellest, mida ta ei tea, kõik need 13 päeva või kuidas teie jahumine teemasse puutub (niipalju kui seda teemat üldse oligi, järgmine kord tee teema, kui oma dieediga lõpetanud oled, kui siis on mingit tulemust, millest teadustada)?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see ignorant, kes midagi millestki kuulnud ei ole, kavatseb plärada sellest, mida ta ei tea, kõik need 13 päeva või kuidas teie jahumine teemasse puutub (niipalju kui seda teemat üldse oligi, järgmine kord tee teema, kui oma dieediga lõpetanud oled, kui siis on mingit tulemust, millest teadustada)?

Lopatädi sõitis ju sisse oma erudeeritusega, kuidas teised selles süüdi on.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see ignorant, kes midagi millestki kuulnud ei ole, kavatseb plärada sellest, mida ta ei tea, kõik need 13 päeva või kuidas teie jahumine teemasse puutub (niipalju kui seda teemat üldse oligi, järgmine kord tee teema, kui oma dieediga lõpetanud oled, kui siis on mingit tulemust, millest teadustada)?

Lopatädi sõitis ju sisse oma erudeeritusega, kuidas teised selles süüdi on.

mis sa vahutad siis?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui inimene pruugib väga iganenud sõnu, näitab, et ta on vana, ajast maha jäänud, elab kuskil äärealadel. See ei tee teda kuidagi harituks, kaasaegseks või laia silmaringiga isikuks. Ja seda, kes iga murdesõna ei tea, sest ta ei ela äärealal, pole vana ja on mujal koolis käinud, kui mõni Lõuna-Eesti külakool, ei tee see teda sellepärast väikse silmaringiga isikuks. Minu vanaema pruugib vanu sõnu, ta pole sellepärast haritud või laia silmaringiga, lihtsalt tema päritolu ja koolikogemus on teine.

Nii on. Ma ei saa ka aru, miks see veidrik end targaks peab. On lihtslt veider inimene-sellest saame aru, aga et seetõttu targem? Kindlasti mitte.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )


Esileht Ilu 13 päeva dieet. Eksperiment