Esileht Ajaviite- ja muud jutud 1300-kroonine viivis raamatukogus?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 1300-kroonine viivis raamatukogus?

Postitas:
Kägu

Töö tarvis oli ühte raamatut vaja, tegemist vana ja ammu trükist väljas teosega, seega soovitas kolleeg mul raamatukogust vaadata (viimati oli raamatukokku asja tudengina, krooniajal). Just nimelt tudengilinna raamatukogus seda raamatut leiduski ning minu rõõmuks sai Estrisse sisse logida ka SmartID-ga – nii tegingi, mõeldes, et ehk saab lausa online’is broneerida.

Nii kui sisse logisin, lõi ette aga hoiatuskiri – maksmata viivis/arve. Nagu öeldud, külastasin toda raamatukogu viimati veel krooniajal, raamatuid tagastamata pole. Avasin siis hoiatuskirja ning seal seisis märge – “eurodeks ümber arvestatud 29.12.2010” ning summa “80.40 EUR”.

Arvet ennast või seda, millest võlgnevus tekkis, näha pole. Samuti on minu jaoks üsna uskumatu, et 2010. aastal võiks olla raamatukoguarve 1300 krooni? Kas see võib olla mingi süsteemi viga? Ma ilmselt mäletaksin, kui mulle oleks raamatukogus nii suur arve lajatatud 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, väga kaval on sellest siia Perekooli kirjutada! Meie muidugi teame, kas sul ongi tagastamata raamat või on süsteemiviga. Aga me ei ütle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see võib olla mingi süsteemi viga, et teemaalgataja sai ülikooli hariduse? ilmselt küll

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, täiesti reaalne viivise suurus. Kui raamat tõesti tagastamata ca 10 aastat, siis veel väga väike.

Uuri raamatukogust, mis lektüür sul tagasi viimata, seda me tõesti ei oska siin pakkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pead otseraamatukogust pärima. Kui saad teada, mis raamat tagastamata on tee uus teema ja perekooli peale ehk leiame selle raamatu. Raamatukogudel on aastas vähemalt üks päev mil raamatuid viivisevabalt tagastada saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealsamas Estris ju kirjas mis raamat sul tagastamata on.

Aga kas võib olla süsteemiviga – võib küll. Minul oli nii, et läksin raamatukokku, seal tädi ütles, et lastel raamatutele erinevatel aegadel viiviseid tekkinud ja need maksmata. Maksin kõik ära ja mõne aja pärast selgus, et viivis. Helistasin seal korduvalt erinevatele inimestele, et ei saa viivist olla. Kõik vaidlesid vastu, et kui viivis kirjas siis järelikult on. Mõne aja pärast see viivis haihtus. Ju tuli see kala kusagilt välja 🙂
Küsi raamatukogust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealsamas Estris ju kirjas mis raamat sul tagastamata on.

ta ju kirjutas, et estris pole kirjas, et oleks tagastamata raamatuid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

raamatukoguhoidja

tõenäoliselt on see raamat su arvelt eemaldatud ja maha kantud.
Meie teeme nii pikaaegsete võlglastega, kes näole ei anna, sest pole ju mõtet raamatut enam kataloogis ülal hoida, kui reaalset seda enam kätte ei saa – nt mõni teine lugeja paneb ennast sellele järjekorda ja on pahane, et järjekord ei liigu.
vaata oma varasemaid laenutusi, seal peaks näha olema, mis viimati tagastatud oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvet ennast või seda, millest võlgnevus tekkis, näha pole. Samuti on minu jaoks üsna uskumatu, et 2010. aastal võiks olla raamatukoguarve 1300 krooni? Kas see võib olla mingi süsteemi viga? Ma ilmselt mäletaksin, kui mulle oleks raamatukogus nii suur arve lajatatud 🙂

2010. aastal jah ilmselt sellist arvet ei olnud, aga kui siiani tiksus, siis võib küll nii suureks kasvada. Seda on ju lihtne välja arvutada, kui tead, palju viivis ühe päeva eest on. Imelik, et estrist näha ei ole, mille eest viivis on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma täpsustan – tagastamata raamatuid mul pole, ESTRIs pole ka laenutuste ajalugu. Kasutasin seda raamatukogu tudengiajal vaid ühe korra (oli spetsiifilist kirjandust vaja), muul ajal ikka ülikooli raamatukogu. Samuti on seal mu kontol kirjas, et jooksvaid viiviseid pole. Põhimõtteliselt kuvab lihtsalt mingit “maksmata arvet”, mis oli samas summas juba aastal 2010, millal see siis eurodeks konverteeriti (st see pole mitte 10 aasta eest, vaid 10 aastat tagasi oli selline summa). Isegi, kui mul oleks 10 aastat tagasi raamat tagastamata olnud, siis 1300 kroonise viivise saavutamine oleks ikkagi pidanud üsna suur samm olema. Lisaks saabuvad ju tähtaja ületanud raamatute teated alati e-mailile või telefonile. Ja kui ma ülikooli lõppedes ühikatoast ära kolisin, oli mul oma väheste maiste asjade loetelu ikka väga selgelt silme ees 🙂

Pöördusin siia pigem seetõttu, et uurida, kas kellelgi on olnud sarnast kogemust; või ehk satub seda lugema mõni raamatukogutöötaja, kes oskaks selgitada. Raamatukokku lähen ise kohale järgmisel nädalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatukogudel on aastas vähemalt üks päev mil raamatuid viivisevabalt tagastada saab.

mitte kõigil raamatukogudel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli sama asi, ainult summa 10 korda väiksem – 8 eurot viivis. Oli ka kirjas, mis raamatu eest. Raamat ise oli tagastatud, kuid tagantjärele oli tekkinud mingi viivis. Arusaamatu, kas siis tagastamisel seda minult ei küsitud või mis? Aga minu poolest võib see 8 eurot sinna viiviseks ka jääda, nagunii TÜ raamatukokku mul mingit olulist asja enam ei ole. Pigem arvan nagu teemaalgatajagi, et see on kas mingi päris viga või siis on tagasiulatuvalt automaatselt arvutunud mingid viivised, mida omal ajal üldse ei arvestatud ega küsitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli sama asi, ainult summa 10 korda väiksem – 8 eurot viivis. Oli ka kirjas, mis raamatu eest. Raamat ise oli tagastatud, kuid tagantjärele oli tekkinud mingi viivis. Arusaamatu, kas siis tagastamisel seda minult ei küsitud või mis? Aga minu poolest võib see 8 eurot sinna viiviseks ka jääda, nagunii TÜ raamatukokku mul mingit olulist asja enam ei ole. Pigem arvan nagu teemaalgatajagi, et see on kas mingi päris viga või siis on tagasiulatuvalt automaatselt arvutunud mingid viivised, mida omal ajal üldse ei arvestatud ega küsitud.

ma ei oleks sinu asemel nii enesekindel. mitmed raamatukogud annavad võlad mingil hetkel inkassole üle ja siis maksad juba 80, mitte 8€.

ka tagastatud raamatu puhul võib viivis üles jääda kui sa seda ära maksnud ei ole. tagastad rmt nt tagastuskapi v -automaadi kaudu, siis pead viivise eraldi ise ära maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei oleks sinu asemel nii enesekindel. mitmed raamatukogud annavad võlad mingil hetkel inkassole üle ja siis maksad juba 80, mitte 8€.

ka tagastatud raamatu puhul võib viivis üles jääda kui sa seda ära maksnud ei ole. tagastad rmt nt tagastuskapi v -automaadi kaudu, siis pead viivise eraldi ise ära maksma.

Neil aastatel, kui mina ülikoolis õppisin, ei olnud mingeid tagastuskappe ega automaate. Tagastada sai tädile ja ainult tädile. Pealegi ma tegelikult ei tea, et ma kunagi mingi raamatu tagastamisega sedavõrd hilineda oleks võinud, et lausa 8 eurot kokku tuleb. Keskraamatukogus on viivis 3 senti päevas (TÜ oma ei tea, aga eks suurusjärk peaks sama olema), selle järgi pidanuks ma hilinema 266 päeva … ebareaalne.
Ja mitte keegi ei saa võlga anda üle inkassole ilma eelnevalt sellest võlglast teavitamata ning tähtaega tasumiseks andmata. Minu kontaktid on neil olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

raamatukoguhoidja

Ma täpsustan – tagastamata raamatuid mul pole, ESTRIs pole ka laenutuste ajalugu. Kasutasin seda raamatukogu tudengiajal vaid ühe korra (oli spetsiifilist kirjandust vaja), muul ajal ikka ülikooli raamatukogu. Samuti on seal mu kontol kirjas, et jooksvaid viiviseid pole. Põhimõtteliselt kuvab lihtsalt mingit “maksmata arvet”, mis oli samas summas juba aastal 2010, millal see siis eurodeks konverteeriti (st see pole mitte 10 aasta eest, vaid 10 aastat tagasi oli selline summa). Isegi, kui mul oleks 10 aastat tagasi raamat tagastamata olnud, siis 1300 kroonise viivise saavutamine oleks ikkagi pidanud üsna suur samm olema. Lisaks saabuvad ju tähtaja ületanud raamatute teated alati e-mailile või telefonile. Ja kui ma ülikooli lõppedes ühikatoast ära kolisin, oli mul oma väheste maiste asjade loetelu ikka väga selgelt silme ees 🙂

Pöördusin siia pigem seetõttu, et uurida, kas kellelgi on olnud sarnast kogemust; või ehk satub seda lugema mõni raamatukogutöötaja, kes oskaks selgitada. Raamatukokku lähen ise kohale järgmisel nädalal.

aga vaata oma kontolt, mis meiliaadress ja telefoninr seal kontaktideks on? tõenäoliselt on sind ikka taga otsitud.
Kuna ma ise lugejana estrit ei kasuta, siis täpselt ei tea, aga olen üsna kindel, et varasemaid laenutusi saab sealt vaadata, otsi uuesti. Iseenesest see viivis sinna tekkida ka ei saanud, mingi tegevus pidi sellele eelnema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on see raamat olemas, siis vii see lihtsalt tagasi siis kui raamatukogus on viivisevaba päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tuli välja, et viivise tekitas mulle minu nimekaim. Loomulikult süsteemi viga ja sisestamise lohakus, aga saime klaaritud. Nimekaim muide käis veel minuga samas ülikoolis ka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, täiesti reaalne viivise suurus. Kui raamat tõesti tagastamata ca 10 aastat, siis veel väga väike.

Uuri raamatukogust, mis lektüür sul tagasi viimata, seda me tõesti ei oska siin pakkuda.

Sa ei süvenenud. Viivis oli kroonidest eurodeks ümber arvutatud 2010 lõpus, mitte ei olnud võlg alates 2010, kui sellest ajast viivis suurenenud pole, siis järelikult oli raamat tagastatud selleks ajaks. Võlgnevuse pikkusest ei olnud sõnagi juttu. Tundub, et ka teemaalgatajal on tagantjärele mingi viivis arvutatud, mida tol ajal reaalselt keegi ei arvutanud ega küsinud. Peaks soovitama kõigil ammu ülikooli lõpetanutel üle vaadata, mis viivised neile tekkinud võivad olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli sel kevadel huvitav juhus TÜ raamatukoguga. Osadel raamatutel on erinevad laenutustähtajad: kohalkasutus, 24h, 14/30-päeva jne. Kuidagi õnnestus mul paljudest raamatutest välja võtta just see eksemplar, mis oli 24h laenutustähtajaga ja laenutasingi, ilma, et keegi sellele tähelepanu juhiks. Nädala pärast viisin raamatuid tagasi ja seal oli suurelt kirjas, et tagastamata raamat ja ebaproportsionaalselt suurem viivis. Kuidagi aga sattus just sama töötaja sellega tegelema ja temaga sai siis otsi kokku pandud. Igatahes selle viivise sain kustutatud ja õppetunni ka endale, et kontrolli seda värvilist täpikest raamatu tagakaanel, siis ei teki olukordi, kus on vaja asju lahendada. Seega ka minu soovitus on lihtsalt minna kohale ja vaadata ja uurida, millest, kuna ja kuidas see tekkis. Taaralinnas on enamasti mõistlikud inimesed 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul nt oli ka kunagi (mingi 2008 vist) 1100 kroonine võlg raamatukogu ees (10 aasta eest).
Raamatukogu andis mulle ka võimaluse raamat tagastada/asendada uuega, aga seda konkreetset raamatut polnud kuskil kogu maailmas!
Maksin ära ja mõtlesin, et ma ei mõtle selle peale enam kunagi! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mäletan, et olin põhikoolis suur lugeja. Laenutasin raamatuid nii kooli raamatukogust kui ka lugemissaalist. Jõudis siis kätte põhikooli lõpp ja lugemissaalitöötaja teatas mulle, et mul on jäänud mingi raamat tagastamata. Üritasin küll vastu vaielda, sest mäletasin, et olin kõik raamatud korralikult tagastanud, aga muidugi mind ei usutud. Asi päädis sellega, et klassijuhataja teatas (sest lugemissaalitöötaja oli temaga rääkimas käinud), et kui ma raamatut lugemissaali ei tagasta, siis mulle põhikooli lõputunnistust kätte ei anta.
Leppisime töötajaga kokku, et toon kodust oma raamatuid ja tema siis valib, et kas midagi neist asenduseks sobib ja kui mitte siis pean kusagilt leidma nö.kadunud raamatu uue eksemplari. Läksin siis koju ja ladusin 2 suurt kotti raamatuid täis. (Millegipärast tahtis töötaja raamatuid oma silmaga näha ja lihtsalt nimekiri ei sobinud). Vedasin siis raamatud kuidagi kooli ja lugemissaali töötaja lihtsalt teatas, et ta oli vahepeal kadunud raamatu riiulist üles leidnud ja võin asendusraamatud koju tagasi viia. Ei vabandust ega midagi. Viimastel aastatel on samuti paar korda juhtunud, et töötaja on “unustanud” raamatu tagastatuks märkida või märkinud tagastatuks vale raamatu. Õnneks olen vead peaaegu kohe avastanud. Seega ka raamatukogu töötajad eksivad.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 1300-kroonine viivis raamatukogus?