Esileht Kodunurk 130×180 tekikott :(

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: 130×180 tekikott :(

Postitas:
Kägu

tekke-patju tuleb nagunii mingi aja tagant vahetada isegi kui pealtnäha korras tunduvad.

Miks? Mul on u 40 a sama tekk kasutusel, vahepeal pesen seda muidugi. Padjad jah muutuvad ebamugavaks aja jooksul.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tekke-patju tuleb nagunii mingi aja tagant vahetada isegi kui pealtnäha korras tunduvad.

Miks? Mul on u 40 a sama tekk kasutusel, vahepeal pesen seda muidugi. Padjad jah muutuvad ebamugavaks aja jooksul.

Viid keemilisse? Mul küll 200*240 tekid masinasse ei mahu. No kui mahukski, siis ei mahu pesema. Käsitsi lihtsalt ei jaksaks ja kuidas seda kuivatada?

Padjad vahetan igal aastal välja, tekid nii kahe aasta takka. Kasutatud kraam läheb loomade varjupaika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tekke-patju tuleb nagunii mingi aja tagant vahetada isegi kui pealtnäha korras tunduvad.

Miks? Mul on u 40 a sama tekk kasutusel, vahepeal pesen seda muidugi. Padjad jah muutuvad ebamugavaks aja jooksul.

Kohe huvitab, mis materjal see on? Ja igapäevaselt kasutusel?

Enamus materjalid siiski kuluvad ebaühtlaseks, täidis liigub paigast, tõmbub kokku, materjal kulub jne. Baikatekk ehk jah on 40 aastat enamvähem ok, aga pole vast ka igapäevaselt kasutusel.
Tegelikult kuna tekk puutub igapäevaselt kehaniiskusega kokku (nagu ka madrats) siis seal sees hakkab ikkagi mingi elu – tolmulestad, hallitus, bakterid jmt toimuma. Mingi hetk enam pesemisest ei piisa – kui just 100 kraadiga läbi ei keeda. Tänapäeval on jah igasugu antibakterriaalseid, allergiavabu jne tekke, madratseid ja patju, aga ka nende eluiga ilmselt ei ole 40 aastat.

Võimalik, et ise oled harjunud. Tegelikult on käe all kui lõhnast siiski ilmselt tunda, et tegu 40 aastat vana tekiga. Ma pole nüüd kindel, et kas asi mille üle uhke olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole nüüd kindel, et kas asi mille üle uhke olla.

Eks see üks tüüpiline perekooli “erilisus” jälle ole. Kes toidab ühe kanaga viieliikmelise pere nädal aega järjest ära, kel on 20 aastat vana tuttuue välimusega villane mantel, kel kulub maksimaalselt pool liitrit toiduõli aastas ja kel on tekk muuseumist toodud. Kui varem arvasin, et perekool on läbilõige keskmisest eestlasest, siis järjest uued ja uued teemad tõestavad, et mina olen see igavalt tavaline ja keskmine ning teised on palju värvikamad kujud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on u 40 a sama tekk kasutusel

40 a vanal tekil, mis pidevas kasutuses, peaks katteriie juba lausa viledaks kulunud olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on u 40 a sama tekk kasutusel

40 a vanal tekil, mis pidevas kasutuses, peaks katteriie juba lausa viledaks kulunud olema.

Katteriidega tekid on uue aja nähtus. Ka meil on kasutusel 40 aastat vanad villased tekid. Lisaks ka uuema aja villased tekid, mis samuti ilma katteriideta http://www.klippansaule.lv/en/products/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on u 40 a sama tekk kasutusel

40 a vanal tekil, mis pidevas kasutuses, peaks katteriie juba lausa viledaks kulunud olema.

Katteriidega tekid on uue aja nähtus.

Ma ei tea, mida sa silmas pead, aga ka harilikul vatitekil on riie ümber. Ei ole nagu väga moodne nähtus. Ja 40 aastaga kulub viledaks igasugune tekk, ka need sinu õhukesed palakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on u 40 a sama tekk kasutusel

40 a vanal tekil, mis pidevas kasutuses, peaks katteriie juba lausa viledaks kulunud olema.

Katteriidega tekid on uue aja nähtus.

Ma ei tea, mida sa silmas pead, aga ka harilikul vatitekil on riie ümber. Ei ole nagu väga moodne nähtus. Ja 40 aastaga kulub viledaks igasugune tekk, ka need sinu õhukesed palakad.

Vatitekk on midagi hoopis muud kui villatekk ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on u 40 a sama tekk kasutusel

40 a vanal tekil, mis pidevas kasutuses, peaks katteriie juba lausa viledaks kulunud olema.

Katteriidega tekid on uue aja nähtus.

Ma ei tea, mida sa silmas pead, aga ka harilikul vatitekil on riie ümber. Ei ole nagu väga moodne nähtus. Ja 40 aastaga kulub viledaks igasugune tekk, ka need sinu õhukesed palakad.

Vatitekk on midagi hoopis muud kui villatekk ju.

On küll, jah. Kas see oli teemaks või?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe huvitab, mis materjal see on? Ja igapäevaselt kasutusel? Enamus materjalid siiski kuluvad ebaühtlaseks, täidis liigub paigast, tõmbub kokku, materjal kulub jne. Baikatekk ehk jah on 40 aastat enamvähem ok, aga pole vast ka igapäevaselt kasutusel.

Ongi baikatekk, mulle sobib – laseb õhku läbi, ei aja higistama, saab masinas pesta. Miks seda igapäevaselt kasutada ei võiks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odavam võib olla ka kangas osta ja lasta õmblejal teha.

Odavam on ikka endal õmmelda. Iga naine peaks tekikoti kokkupalistamisega hakkama saama. Meestelt eeldate küll igasugu remont-, elektri- jm töid.

Standardsuurus on 150×200. Osta selline tekk ja voodipesu on igasugust.

Ei oota midagi sellist mehelt, lihtsamad elektri- ja remonttööd teen ise, neid, mille jaoks ei piisa kruvikeerajast, trellpuurist, saest jms, vaid vajavad spetsiifilisemaid tööriistu või oskusi, tellin vastava teenuse.

Niidi ja nõelaga küll tekikotti ei viitsi õmblema hakata, samuti ei tundu odavam osta õmblusmasin selleks, et kord-paar 10 aasta jooksul tekikott ise valmis õmmelda.

Tekikoti õmblemine on muuseas keerulisem kui valgusti paigaldus või pistikupesa vahetus. Või mis erilisi elektritöid sinult nõutakse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi baikatekk, mulle sobib – laseb õhku läbi, ei aja higistama, saab masinas pesta. Miks seda igapäevaselt kasutada ei võiks?

Magada on ju külm, ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magada on ju külm, ei?

Sõltub toa soojusest ju. Mul tavaliselt  ei ole külm, suvel on isegi palav. Eriti külmadel öödel, mida juhtub vast paar korda talve jooksul võtan teise teki peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magada on ju külm, ei?

Sõltub toa soojusest ju. Mul tavaliselt  ei ole külm, suvel on isegi palav. Eriti külmadel öödel, mida juhtub vast paar korda talve jooksul võtan teise teki peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub toa soojusest ju. Mul tavaliselt  ei ole külm, suvel on isegi palav. Eriti külmadel öödel, mida juhtub vast paar korda talve jooksul võtan teise teki peale.

Jah, aga soojas toas on ebamugav magada. Seega tuba jahedam ja tekk peal soojem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Kodunurk 130×180 tekikott :(