Esileht Koolilaps 13a tütarlaps sööb öösiti

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 13a tütarlaps sööb öösiti

Postitas:
Anonymous

Juba viimased umbes kolm nädalat on olnud selline asi. Päevasel ajab sööb ka minu hinnangul täitsa normaalselt ja korralikult, aga mingilgi vähemalt minu jaoks täiesti seletamatul põhjusel on ta hakanud suisa õgima hilistel õhtutundidel ja isegi öösel. Hommikul tema tuppa minnes olen korduvalt avastanud sealt küll tühjakstehtud kartulikrõpsupakke, šokolaadipabereid, fanta, coca jms pudeleid. Ei ole julgenud lapsega seda teemat üles võtta, aga probleem ka selles, et olen ise ka tähele pannud, et selline öine salamisi õgimine on hakanud silmnähtavalt mõjuma ka tema kehakaalule-usun, et viimase 3 nädala jooksul on küll lisandunud juba päris mitmeid liigseid kilosid. Selline tunne justkui oleks tütrel midagi hingel, sest enne muidu rõõmus ja heatujuline laps on järsku muutunud kuidagi nii eemalehoidvaks, pahuraks ning kergestiärrituvaks. Õppeedukuski on viimasel ajal tublisti alla käinud. Kas peaks tütrega ehk selle teema üles võtma või lihtsalt vaikima? Tegelikult mõni päev tagasi vanem õde tegi talle otse ta enda kuuldes märkuse kehakaalu silmnähtava suurenemise kohta, kuid ma nägin ise ka, et tütrele läks see väga hinge. Keelasin vanemal lapsel selliseid märkusi teha, aga ikkagi…mis küll lapsel murel võiks olla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa tõsiselt – ma arvan, et sa võiksid õnnelik olla, et ta oma probleemi ‘lahendab’ söömisega, sest nii sa vähemalt tead, et midagi on valesti. Palju hullem oleks, kui ta koguks oma mured enda sisse nii, et sul pole õrna aimugi, kuni ükspäev.. Kindlasti räägi lapsega, kui teil pole just nii usaldusliku suhted, et ta ise su jutule tuleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas põhjuseks ei või olla hoopis kasvuspurt? Ehk siis, et vajab tegelikult rohkem toitu, aga kuna söögiaegadel portsud on samad, mis enne, siis kompenseerib hiljem magusaga. Kindlasti võid rääkida, ega mingit muret ei ole, et see teema välistada. Aga võid ka proovida söögiajal rohkem tervislikku sööki pakkuda ja vaadata, kas vähendab öiseid söömaaegu. Sest suurem kogus tervislikku toitu ei pane niimoodi kaalu koguma kui öised krõpsud ja limonaad jms.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla kasvuspurt. Ma alustaks sellest, et koju ei osta krõpse, cocat, küpsiseid, komme ega muud rämpstoitu. Kodus on meil alati puuviljavaagen, kus on banaan, õun, pirn, vahest pomelo. Praegu ostan ka hurmaad paar tk. Laual purk pähklitega.
Külmkapis on beebipogandid(või tavaline tükeldatud porgand) ja lillkapsas mida saab süüa dipikastmega. Kohupiimakreem ja kodujuust läheb poisile hästi peale. Lisaks on külmkapis lõuna või õhtusöögi ülejääke, mida teismelised tühjendavad.
Kui teismelised tahavad midagi näksida, siis on neil valikut küll ja see valik on tervislik. Cocast ja krõpsust ei saa kõhtu täis ja mingeid toitaineid ka mitte. Puhas suhkur, mis niigi tujuka tiineka teeb veelgi tujukamaks. Alguses on tuju laes ja pärast on suhkru pohmakast depressioonis.

Oma taskuraha eest võivad krõpse jm osta, kuid kodus söögu tervislikult.

Ning jah, võib olla on mõni mure, mida lahendab söömisega. Ütle, et näed, et miski vaevab teda. Et vb sa ei saa aidata, kuid sa oled olemas ja saad teda vähemalt ära kuulata. Vb suudate koos mõne lahenduse leida, kuidas murest üle saada.

Jõudu

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et 13-aastane seal kodus ostabki oma öised krõpsud ja šoksid-limonaadid ise, mitte vanemad ei osta neid koju. Sellega peaks kindlasti tegelema, aga ma ka ei oska öelda täpselt, kuidas… Sellist asja hilisõhtul-öösel süüa on ikka megalt ebatervislik ja oleks seda ka siis, kui kaalule ei mõjuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry, aga veider ema oled. Su laps õgib öösiti aga sina EI JULGE?! temaga sellest rääkida? Kas ta tuleb sulle kallale siis, et kardad lausa??
Kas lapsel veresuhkur on korras?
Räägi temaga!

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on rase?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ise võib väita, et sööb päeval korralikult, aga tegelikkus on see, et paljud teismelised
(eriti tüdrukud)ei astu koolisööklast sissegi. Minu teismeline noormees räägib ikka kuidas tüdrukutel on igapäevane teema see, et vuih-ei söö seda, oih- ma hakkasin veganiks, jõle kui vastik see koolitoit on jne. Ütleski, et täiesti kambavaim ja uhkustamine, kes kui vähe ja mida söönud on. Kasvav organism siiski vajab toitu ja kujutan ette, et siis süüaksegi salaja kui teised ei näe. Teemaalgataja tütar võib ju öelda, et sööb korralikult, aga tegelikkus võib olla teine.
Meie poisil hakkas kasvuspurt 12 aastaselt ja see on uskumatu kui palju võib üks laps süüa. Õnneks sööb ta korralikult suppe, salateid, praade ja kehakaal normis.
Viimase õhtusöögi sööme kodus kl 20 paiku. Noormees kulutas aga külmkapi ust veel kõva paar tundi, olenemata kui palju ta sooja õhtusööki sõi. Keelamine ei aita ja kui kõht on tühi, siis on ta tühi ja tuju kehva. Hommikuti ärgates käis pea ringi ja kurtiski kohutava näljatunde üle. Lubasin tal viimase söömise hiljemalt kl 22.00 teha ja vaatasin, et kapis oleks midagi, millest kergem eine, näksimine teha. Teeb omale kakaod, sooja võileiba, puljongit keedumunaga jne. Magusat ja lihtsalt tavalist võileiba ta ei soovi ise, sest see ei pidavat kõhtu täis tegema.
Soovitan teemaalgatajal tütrega ikka rääkida. Mitte uurida, mida ja millal söönud on või miks öösel sööb vaid tehagi juttu kasvuperioodist ja sellest, et õhtul rohkem süüa tahaks on ok. Minna koos tütrega poodi ja lasta temal natukene valida( ise kavalalt suunates) mida ta õhtul näksida tahaks. Kehakaalust ja “rämpstoidust” peaks ka julgema ema juttu teha, rääkidagi valikutest. Kõike seda mis ta öösel sööb võib ju päeval süüa ja koguseid vähendada ning vahetada mõned eelistused tervislikema vastu…
Ja loomulikult tuleb küsida ning rääkida kui lapsel paistab mure olevat. Tihti ei julge teismeline seda esimest sammu teha. Tahab rääkida, aga ei oska alustada. Kui tütar räägib, siis tuleb esialgu lihtsalt kuulata, ei peagi kohe nõu andma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saab 13a raha coca cola ja krõpsude ostmiseks? Miks lubatakse 13a-l LAPSEL poest träni osta? Alusta endast.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:39; 05.02 20:02; 05.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saab 13a raha coca cola ja krõpsude ostmiseks? Miks lubatakse 13a-l LAPSEL poest träni osta? Alusta endast.

Sul on endal mõni laps? 13-aastasel on ilmselgelt juba ammu taskuraha. Ja juba ammu ei liigu ta ema käeotsas, ema valitud trajektooril. Ehk et 13-aastane üksi poes rämpsu ostmas, pole mitte mingit pidi kummaline nähtus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saab 13a raha coca cola ja krõpsude ostmiseks? Miks lubatakse 13a-l LAPSEL poest träni osta? Alusta endast.

Sul on endal mõni laps? 13-aastasel on ilmselgelt juba ammu taskuraha. Ja juba ammu ei liigu ta ema käeotsas, ema valitud trajektooril. Ehk et 13-aastane üksi poes rämpsu ostmas, pole mitte mingit pidi kummaline nähtus.

Mida sa seletad siin????? 13a ise tööl ei käi, taskuraha annab lapsevanem. Lapsevanem peaks loobuma taskuraha andmisest, kui seda ainult nänni jaoks kasutatakse. Millega see 13a sealt poest selle krõpsupaki ja coca cola kätte saab, kui lapsevanem enam raha ei anna?

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:39; 05.02 20:02; 05.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti lubamatu on hakata kehakaalu kommenteerima, see võib viia teise äärmusesse/enesehinnangu probleemideni! Tegelema peab algpõhjusega, mis tuleb välja selgitada. Ja alati ei ole mõistlik ka kõike keelata, sest nagu me enda pealtki teame, siis seda rohkem need isud tekivad ja kontroll kaob.

Usu mind, koolis teised lapsed ütlevad ja ütleb ka kooli med töötaja. See on veel väga leebe, kui oma ema-isa ja õde märku annavad.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:39; 05.02 20:02; 05.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps 13a tütarlaps sööb öösiti