Esileht Tööelu, raha ja seadused. 14 aastane tütar tahab suvel tööle minna – kas vaja vanemate luba

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 14 aastane tütar tahab suvel tööle minna – kas vaja vanemate luba

Postitas:

Tere,

tütar saab suve lõpul 15, kuid soovib suvel ühe kuu töötada. Töökoht juba valmis vaadatud. Ainus probleem selles, et lapse isa ei ole nõus, et tütar tööle läheb. Kas peame saama isa nõusoleku ka või piisab minu nõusolekust?

 

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 14:04; 01.03 14:09; 01.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töö see on, et lapse isa ei luba?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:06; 01.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen – lapse isa nö. lihtsalt ei luba lapsel töötada. Ütlebki, et tema pole sellega nõus, et lapsel võtan lapsepõlve ära ja miks ta tööd peab tegema. Töö on toidupakkide kokku panija/komplekteeria malevas st mitte midagi ohtlikku, rasket ega muud sellist…

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 14:04; 01.03 14:09; 01.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis seadus ütleb?

Kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis oma laste töötamiseks vajaliku nõusoleku olen küll mina üksi andnud. Koos elavate vanemate puhul muidugi eeldataksegi ühisel nõul olekut, aga kuidas seda kontrollida, ma ei tea. Sa ei ela lapse isaga koos? Või kuidas te praktilise poole pealt seda asja korraldada kavatsete? Isa eest on ju üsna keeruline varjata, et laps tööl käib.

PS muide, see, et laps saab suve lõpus 15, ei too töötamises kaasa mingit muutust. Ütlen lihtsalt selleks, et sa teaksid, järgmisel suvel kehtivad tema kohta täpselt samad nõuded mis praegu. Ainus erinevus on tööandja kohustus registreerida töötamine 10 päeva enne tööleasumist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 01.03 14:29; 01.03 14:31; 01.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö on toidupakkide kokku panija/komplekteeria malevas st mitte midagi ohtlikku, rasket ega muud sellist…

Imelik isa.

Brad Pitt töötas selles vanuses vist Chiken King`is vms kiirtoidukohas mängides KANA.
Kanakostüüm seljas.
Ju siis tema isa lubas tal nii “alandavat” tööd teha ja lapsepõlv ära rikkuda.
Tänaseks on B. Pitt oma elus vist üsna kaugele jõudnud…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:27; 01.03 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen – ei soovigi lapse isa eest seda varjata. Lapse isaga koos ei ela ammu enam. Aga ütlesin lapse isale, et laps soovib suvel tööle minna, mille peale tuligi kohe EI ja tagatippu ähvardus ka, et kui tema teada saab, et laps töötab, siis tulevad mul probleemid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 14:04; 01.03 14:09; 01.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanakostüüm seljas. Ju siis tema isa lubas tal nii “alandavat” tööd teha ja lapsepõlv ära rikkuda.

Oi, loominguline töö kultuuri- spordi- või reklaamialal on ka meie seadusandluses püha lehma staatuses, see on hoopis teine tera.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 01.03 14:29; 01.03 14:31; 01.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tema teada saab, et laps töötab, siis tulevad mul probleemid.

Hoopis tal tulevad ju probleemid, kuna laps on isa peale vihane ja vblla ei taha enam selle kiusupunniga suheldagi vms?
Mina laseks ta üle, tehku siis mis tahab.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:27; 01.03 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen – ei soovigi lapse isa eest seda varjata. Lapse isaga koos ei ela ammu enam. Aga ütlesin lapse isale, et laps soovib suvel tööle minna, mille peale tuligi kohe EI ja tagatippu ähvardus ka, et kui tema teada saab, et laps töötab, siis tulevad mul probleemid.

No seda ma silmas pidasingi, et isegi kui seadus ei nõua mõlema vanema nõusolekut, siis kuidas te isaga asjad selgeks rääkida kavatsete, kui ta tütre töötamisest teada saab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 01.03 14:29; 01.03 14:31; 01.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vaja on MÕLEMA vanema nõusolekut, kirjalikku.

Teise vanema nõusolekut EI OLE vaja kui:

1) teine vanem on surnud

2) teda ei ole lapsevanemana iskikutusnnistuses kirjas.

Olen kaua aega töötanud toitlustusasutuses. Ikka sai suviti tüdrukuid tööle võetud, ka alaealisi.

Ükskord, ci 6 a. tagasi, jäi üks tragi noor tüdruk tööle vormistamata, sest tema nn. ” isa” ( kes elas aastaid perst eraldi ja ei soovinud ka eriti elatist maksta), soovis nõusoleku eest tütar tööle lubada ei rohkemat ega vähemat kui veerandit tüdruku palgast- õllerahaks. Kui ei teaks seda peret, ei usuks, aga ka nii võib olla.

P.S. Tüdruk tuli hiljem suveks tööle, kui sai 18- siis seda luba enam vaja polnud.

Haige seadus, jälle võimalik lahuselaval lapsevanemal asju ette dikteerida.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära räägi sina lapse isaga, las tüdruk ise selgitab isale, kuidas kõik sõbrad ka sinna malevasse lähevad ja kuidas see on talle oluline. Ütelgu kasvõi, et see luba minna sobiks sünnipäevakingi asemel, ehk siis tehku isa härdameelseks ja kasutagu naiselikke nippe.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 14:06; 01.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ajab sul pujääni. Mina ütleksin talle, et “jah, ma mõtlesin järele, ärgu tõesti mingu tööle. Milleks töökasvatus! Raha saab ikka isalt ju ja palju siis noorel neiul eluks vaja on? Pole ju igal aastal uut pluusi vaja. Ja milleks lapsele käelised oskused, mida ta saaks omandada komplekteerijana? Niikuinii kuni leiab rikka mehe, sina, tema ise ju maksad ta elu suuresti kinni. Ning õppima ta ka ei lähe, sest miks peaks laps lapsepõlve töö peale raiskama ja noor inimene noorust hariduse peale. Aitäh, exmees, et mu silmad avasid”

Ta saadab selle lapse seepeale ise tööle, sunniviisiliselt.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa tuleb kohtusse anda ja taotleda endale õigust määrata lapsega seotud olulised teemad (elukoht, kool, töötamise võimalus vms).  Põhjenduseks tood, et isa ei arvesta lapse õigustega ja soovidega. Kahjuks muud võimalust pole.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vaja on MÕLEMA vanema nõusolekut, kirjalikku.

Teise vanema nõusolekut EI OLE vaja kui:

1) teine vanem on surnud

2) teda ei ole lapsevanemana iskikutusnnistuses kirjas.

Olen kaua aega töötanud toitlustusasutuses. Ikka sai suviti tüdrukuid tööle võetud, ka alaealisi.

Julgen kahelda selle info õigsuses. Mu kaks last kolmest on alaealisena legaalselt töötanud üsna mitmes erinevas kohas ja ühelgi korral ei ole olnud vaja mõlema vanema nõusolekut.

Ka töölepingu seadus räägib ainult seadusliku esindaja (ainsuses) nõusolekust. Või millisele seadusele sina tugined, kui neid väiteid esitad ja haigest seadusest räägid?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 14:15; 01.03 14:29; 01.03 14:31; 01.03 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koos ei ela ja seaduslikku abielu ei ole siis kuulub see info lapse isale vaid informatiivses vormis esitamiseks. Kui ta on vägivaldne siis pöördu palun politseisse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 16:00; 01.03 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldisel ton mõlemal vanemal õigus keelduda AGA

eeldatakse, et vanemad lahendavad sellised erimeelsused ise ja tööandja ei pea jooksma iga vanema juurde. Sama käib kõikide alaealiste tehingute kohta. eeldatakse, kui üks annab nõusoleku, siis ka teine on andnud nõusoleku ja tehingu teine pool ei pea teadma, kui on kärgpere või lihtsalt erimeelsused jne. Aga ka siin on üks AGA

See “ühest vanemast piisab” loogika kehtib täpselt nii kaua, kuni see teine vanem teatab otse tehingu teisele poolele (tööandjale), et ei ole nõus. Niipea, kui tööandja on sellest teadlik, ei saa ta apelleerida enam ühe vanema nõusolekule.

Siinkohal tasub meenutada selle superstaari Birgitit või mis at nimi oligi (mitte Õigemeel/Sarrap, vaid see teine blond, kes ei võitnud) – käis ka Kroonika või Õhtulehe vmt vastu kohtus, kuna avaldasid tema lapse kohta andmeid lapse isa nõusolekul, aga ema nõusolekut ei olnud – meediaväljaanne kaotas kohtus just sel põhjusel, et mõlemad vanemad esindavad ja kui teine pole nõus, siis nii ongi. Kuna vanemad esindavad ühiselt, siis nõusolekut annavad ka ühiselt.

ja et juba vältida arutelu, et “keeldumine peab ka ühine olema” – ei pea, sest seadus ei nõua mitte kusagil üldse vanema keeldumist, vaid nõuab ainult nõusolekut. Seega on vaja saada justnimelt nõusolek kätte, mitte keeldumine

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eesmärk on raha teenida, siis saab esitada isale arve, töötasu suuruses, mida tütar teeniks. Kindlasti peaks töökoht ise olema puhas. Täpsed lepingud, tööaeg kindlaks määratud ja maksud töötasult makstud. Mina ei lubaks mustalt tööle ühtegi oma alaealist last. Lepingut tahan enne näha.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks isale pakkuda varianti, et töötamise kuu eest ta elatist maksma ei pea.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eesmärk on raha teenida, siis saab esitada isale arve, töötasu suuruses, mida tütar teeniks. Kindlasti peaks töökoht ise olema puhas. Täpsed lepingud, tööaeg kindlaks määratud ja maksud töötasult makstud. Mina ei lubaks mustalt tööle ühtegi oma alaealist last. Lepingut tahan enne näha.

MaLev oli see koht kuhu laps läheb. Malev!
Seal on tegelikult ka suur rõhk laste omavahelisel suhtlemisel, koostegemistel, vabaaja veetmise ja siis tuleb alles see töö mille eest saab tasu. See tasu on tegelikult ju pea olematu aga kõik muu on maleva puhul palju olulisem.
Isale olekski pidanud serveerima asja nii, et laps tahab malevasse minna, et saaks natuke tööd teha ja uusi tuttavaid ja suhtlust.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 16:00; 01.03 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja töö mida nad teevad on ka peaaegu olematu. 4 tundi päevas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS

§ 7.  Töölepingu sõlmimine alaealisega
(1) Tööandja ei tohi töölepingut sõlmida alla 15-aastase või koolikohustusliku alaealisega ega teda tööle lubada, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud juhtudel.

(2) Tööandja ei tohi töölepingut sõlmida alaealisega ega lubada teda tööle, mis:
1) ületab alaealise kehalisi või vaimseid võimeid;
2) ohustab alaealise kõlblust;
3) sisaldab ohte, mida alaealine ei suuda õigel ajal märgata ega ära hoida kogemuse või väljaõppe puudumise tõttu;
4) takistab alaealise sotsiaalset arengut või hariduse omandamist;
5) ohustab alaealise tervist töö iseloomu või töökeskkonna ohutegurite tõttu.

(3) Käesoleva paragrahvi lõike 2 punktis 5 nimetatud tööde ja ohutegurite loetelu kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega.

(4) Tööandja võib 13–14-aastase alaealisega või 15–16-aastase koolikohustusliku alaealisega sõlmida töölepingu ja lubada teda tööle, kus töökohustused on lihtsad ega nõua suurt kehalist või vaimset pingutust (kerge töö). 7–12-aastasel alaealisel on lubatud teha kerget tööd kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamitegevuse alal.

(41) Tööandja võib 13-aastase alaealisega töölepingu sõlmida järgmiste tööde tegemiseks:
1) põllumajandustööd;
2) kaubandus- või teenindusettevõttes tehtavad abitööd;
3) toitlustus- või majutusettevõttes tehtavad abitööd;
4) muud tööd, mis vastavad käesoleva paragrahvi lõigetes 2 ja 4 sätestatud nõuetele.
[RT I, 28.04.2017, 1 – jõust. 08.05.2017]

(5) [Kehtetu – RT I, 28.04.2017, 1 – jõust. 08.05.2017]

(6) Käesolevas paragrahvis nimetatud piiranguid rikkudes sõlmitud tööleping on tühine.

§ 8.  Nõusolek alaealise töötamiseks
(1) Töölepingu sõlmimiseks vajalik alaealise tahteavaldus, mis on tehtud seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta, on tühine, välja arvatud, kui seaduslik esindaja tahteavalduse hiljem heaks kiidab.

(2) Alaealise seaduslik esindaja ei tohi anda nõusolekut koolikohustusliku alaealise töötamiseks koolivaheajal rohkem kui pooleks iga koolivaheaja kestusest.

(3) Tööandja ei tohi lubada tööle 7–14-aastast alaealist enne kümne tööpäeva möödumist alaealise registreerimisest maksukorralduse seaduse §-s 251 sätestatud töötamise registris.

(4) 7–14-aastase alaealise registreerimisel töötamise registris kannab tööandja registrisse andmed alaealise seadusliku esindaja nõusoleku, alaealise töötingimuste, sealhulgas töö tegemise koha ja töökohustuste ning koolikohustuslikkuse kohta.

(5) Tööinspektor on kohustatud pärast käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatud registrikande tegemist kontrollima, et töö ei ole alaealisele keelatud ja alaealise töötingimused on kooskõlas seaduses sätestatud nõuetega ning alaealine soovib tööd teha.

(6) Tööinspektori nõusolekut 7–14-aastase alaealise tööle lubamiseks eeldatakse, kui käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatud tähtaeg on möödunud ja tööinspektor ei ole nõusoleku andmisest keeldunud.

(7) Kui tööinspektoril tekib 7–12-aastase alaealise soovi väljaselgitamisel põhjendatud kahtlus, et alaealine ei väljenda seadusliku esindaja juuresolekul oma tegelikku tahet, selgitab tööinspektor alaealise tahte välja alaealise ja tema elukohajärgse lastekaitsetöötaja juuresolekul.

(8) 7–14-aastase alaealisega sõlmitud tööleping on tühine, kui tööinspektor keeldub käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud asjaolude kontrollimise tulemusena nõusoleku andmisest.

(9) Tööandjal on keelatud alaealist tööle lubada ilma seadusliku esindaja nõusoleku või heakskiiduta.
[RT I, 28.04.2017, 1 – jõust. 01.07.2017]

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 14 aastane tütar tahab suvel tööle minna – kas vaja vanemate luba