Esileht Koolilaps 14 aastane

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: 14 aastane

Postitas:
Kägu

Kui palju teate oma 14 aastase elust ja sõpradest? Nüüdse loo tõttu tekib see küsimus.
Kui palju teate kes on lapse sõbrad. Kellega ta suhtleb. Kes on tema treenerid, õpetajad. Millega tegeleb vabal ajal. Tunduvad jaburad küsimused vist. Aga kui selline lugu sai toimuda, siis kuidas? Äkki ma ei tunnegi oma last, äkki ta räägib mulle vaid seda mida ma kuulda suudan. Äkki ta varjab mu eest oma elus toimuvat.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 15-aastane on mulle öelnud, et tema klassiõed ja sõbrad on väljendanud imestust, et ta oma emaga (minuga) räägib enda muresid ja rõõme. Ma ei karda küsida tema elu ja käekäigu kohta, võib-olla sellepärast?
Kuna tunnen nimeliselt (mitte alati isiklikult) enamikku tema sõpradest-tuttavatest, siis küsin tihti, kuidas sellel või teisel läheb. On ette tulnud, et mu tütar küsib minu arvamust või nõu, kui sõbraga ei ole hästi ja ta vajab emotsionaalset tuge, mida mu laps ise pakkuda ei oska.

Loomulikult räägib ta mulle ka enda kimbatustest ja segadust või meelehärmi põhjustavatest suhetest. Tean hästi, et päris kõigest ta ei räägi ja ma ei pea ka oluliseks detailideni kõigega kursis olemist. Peaasi, et ta usaldab ja usub mind olulistes küsimustes.

Me ei ole sõbrad, meil on ikkagi 25 aastat vanusevahet, oleme väga erinevad oma kogemuste ja vajaduste poolest. Küll aga on meil palju sarnaseid jooni, mida ära tundes võin aimata, mida elab läbi minu tütar olulistel hetkedel ja millist minu poolset tuge ta vajada võib. Iga päev temaga infot vahetades on minu jaoks kingitus ja ma ei pea seda sugugi iseendast mõistetavaks. Sellise sideme hoidmiseks on vajalik igapäevane teadlik töö iseenda ja oma lapsega.

+4
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Esileht Koolilaps 14 aastane