Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 14 ja 20 nädala UH… jube pikk vahe

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 14 ja 20 nädala UH… jube pikk vahe

Postitas:

Kas kuidagi varem saab UHsse minna? Nt mingi kaebusega? :P:P:P või peab maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et teed nalja siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine Ferti, maksa ja käi kasvõi iga päev

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasulisse võid iga kell minna. Aga tea, et paljud arvavad, et UH nii tihti teha pole lapsele hea. Ma ei tea, kas sellel tõepõhi ka all on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära palun taha endale või oma tulevasele lapsele mingeid kaebusi ainult sellepärast, et iga nädal ultrahelis käia ja oma tupsununnumusirullit meditsiinilise aparatuuri abil imetleda. Naudi parem seda aega, mil su pisike kõige kiiremini areneb ja mõtle sellele, et tema arenfus läheks kõik hästi ja teie perre sünni terve ning tubli laps. Pärast sündi jõuad teda imetleda 18+ aastat. Las ta vähemalt sinu kõhu sees olla maailma eest kaitsud ja hoitud.
Tasulisse ultrahelisse võid minna ka ilma kaebusteta, aga mõtle vähemalt siis sellele, et võibolla on sinu poolt broneeritud aega vaja kellelegi, kellel tõesti on mingi reaalne kaebus ja vajadus selle uuringu järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei julgeks mingit suva kaebust välja mõelda. Pole küll ebausklik, kuid see võib hiljem kätte maksta. Tasulisse, anna aga tuld, ei pea midagi välja mõtlema, tuuluta vaid rahakotti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks??? Kuidas sa küll 9 kuud üle elad, kui ei suuda isegi 6 nädalat UH vahel vastu pidada? Hakkad iga päev kõvasti soovima et lapsuke varem sünniks?
UH ei ole hea lapsele..st mida vähem seda parem….Mul võiks arst muidu iga kuu UH teha, sest aparaat on kabinetis 🙂
Aga ma ei põe.
Mulle tehtid KV 13 nädalal ja LA 21 nädalal…Oli ka pikk vahe! Aga näed üle elasin…Enne südi ei oleks pidanud enam UH teha, aga arst ütles et lõpus üks veel tuleb, et nad ikka teinud…Aga viimasel visiidil 29+ nädalal saadeti UH ühe kahtlusega…JAH oli armas näha oma pisikest, aga samas hinges kripeldas et tal kõik ikka hästi oleks…Oli küll hästi 🙂 Nüüd ehk tuleb 6 nädala pärast UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arva ära, millal pärast 20n järgmine uh tehakse.

Tegelikult on õige vastus see, et rohkem plaanilisi ei tehtagi. Kui arst/ämmakas leiab, et võiks lõpus kontrollida, siis kuskil 32-35n kandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
UH ei ole hea lapsele..st mida vähem seda parem….[/tsitaat]

Missugustele faktidele see väide toetub? Paluks linki, kus kirjas teaduslikult tõestatud faktid, et UH on kahjulik lootele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust on pikk aeg 20 ndast kuni 35 ndl. aga sellegipoolest ei lähe ma varem tasulisse:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst ütles, et määrimise ja verejooksudega rasedale tuleks võimalikult vähe UH-d (mul määris alguses), sest UH pidavat suurendama verejooksu teket. Kui määrib, siis võib verejooksuks üle minna.
Nii et mingi negatiivne mõju sellel rasedusel ikka on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:19; 18.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vist küll rumal jutt – no kui tuppe kaudu teha, siis küll aga hiljem küll mitte. Ise olin verejooksuga haiglas ja kuna mina lapse liigutusi veel ei tundnud, siis tehti koguaeg UH kontrolli.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arst ütles, et määrimise ja verejooksudega rasedale tuleks võimalikult vähe UH-d (mul määris alguses), sest UH pidavat suurendama verejooksu teket. Kui määrib, siis võib verejooksuks üle minna.
Nii et mingi negatiivne mõju sellel rasedusel ikka on.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on arst öelnud, et sellepärast pole liigne UH (eriti pika kestvusega) hea, et UH-l on kudesid soojendav efekt ja see pole lapsele hea. Tundub igati loogiline.

Sain raseduse ajal palju UH-sid, kokku 7 tk (enne LVUd paar tükki, siis seoses muude tervisehädadega, mida tuli raseduse ajal jälgida), seega polnud mul valikut. Aga kui valida oleks, siis niisama küll pole mõtet kogu aeg UHs käia.
Aga enne LA polegi Sul mõtet UH teha, sest sealt Sa ei saa nii palju infot, kui vaja, sest LA ajaks on kõige tähtsamad arengud toimunud ja siis on just õige aeg väike tegelane üle vaadata. Kolmandal trimestril (soovit 35-36. nädalal) võid siis oma soovi kohaselt veel tasulisse UHsse minna, et vaadata, kui suur on laps ja et igaks juhuks kõik organid veel üle vaadatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

UH ei ole lapsele kahjulik. Pealegi, kui seda tehakse kontrolliks (nt. erakorralises), siis ei kesta see tavaliselt tunde, et jõuaks teab mis kudede soojenemine tekkida.
Kõik minu arstid on alati öelnud, et kui on mure, siis tuleb kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab HELI midagi soojendada? Kütad ka kodus muusikaga v?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta lootedoppler, saad oma rahustuseks tita südamelööke kuulata. Palun ära mingeid hädasid küll endale juurde valetama hakka. Kui muidu rahu ei saa, mine tasulisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kennyt kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on vist küll rumal jutt – no kui tuppe kaudu teha, siis küll aga hiljem küll mitte. Ise olin verejooksuga haiglas ja kuna mina lapse liigutusi veel ei tundnud, siis tehti koguaeg UH kontrolli.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

See ei ole rumal jutt! Ma olin 13n verejooksuga Pelgus, ja sealne osakonna juhataja (ühtlasi ka minu raviarst) põjendas nii, miks mulle iga päev UH teha ei saanud. Olin 4p haiglas ja kordagi ei tehtud UH – see oleks verejooksu veelgi suurendanud. Usun, et sealsed arstid ikka teavad paremini kui mingi suvaline perekoolikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:19; 18.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 14 ja 20 nädala UH… jube pikk vahe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.