Esileht Koolilaps 14a taskuraha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: 14a taskuraha

Postitas:

Tütar 14a, hetkel saab taskuraha siis kui küsib. Aga see tundub liiga palju. Nädala sees 2- 3€. Nv 5-15€. Kui palju te omad saavad. Tahaks anda kuu algul ühe summa ja siis majandagu nagu oskab. Aga palju anda ei tea. Ei tahaks anda liiga palju ega ka liiga vähe.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 18:38; 09.11 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mida selle raha eest saama peab. Kas ostab ise päevas mõne söögikorra, kas seal on kinopileti raha, transpordikulu, riided, sõprade sünnipäevakingid, lemmiklooma toit jne.jne või sinult mõni jäätis, saiake ja shokolaad isu korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal sees oleks igapäeva kulutused, omale saiakeste ostmine ja ninn-nänn peale kooli. Kooliga seonduva maksan ikka ise (teater jm üritus) riided ostan ikka ise lapsele selga. Aga just selline nn lähen sõbranna juurde ja tahaks krõpsu jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 18:38; 09.11 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saavad 30 kuus pluss 5 nädalas toiduraha (selle saavad mitme nädala eest ette). Üldiselt olen ma iga kord, kui mingi kohustus lisandub, lisanud selleks keskmiselt kuluva raha ja pisut ülespoole ümardanud.

Kas see 2-3 on päevas või terve nädala peale? Kui ta siiani on harjunud, et saab siis, kui küsib, siis võid teha alguses üleminekuperioodi, kus annad raha nädalakaupa, on ehk pehmem kukkumine, kui kogu raha korraga ära kulutab, nagu siiani ilmselt harjunud on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 20:23; 10.11 19:51; 12.11 19:27; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 eurot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannan iga kuu 50 eurot kaardile, süüa ja asju selle eest ostma ei pea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

17 aastane saab kuus 250 EUR.
Selle eest aga maksab ise oma trenni 50 EUR, ostab süüa enne trenni ja maksab transpordikulu a 40 EUR kuus.
Kõik kulub ära kuna väljas söömine on suht kallis…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske teema, oleneb ju võimalustest. Mitu tükki siin annavad 30 eurot kuus, mis on minu meelest olematu summa, heal juhul 2x väljas süüa ja otsas.
Mu õde on 15, käib eliitkoolis. Klassis on mitmeid lapsi, kellel on taskuraha 300- 500 eurot kuus. Ei nad ei laia oma rahaga, ei ole ülbed ega tõusikud. Nad ongi harjunud lapsest saadik väga hästi elama ja materiaalne vabadus on nende jaoks elementaarne. Ostetakse mida süda soovib ja tegelikult selle eest siiski ei saa KÕIKE mida süda soovib. Ostavad mingid 150 eurot maksvad tossud ja sama kallid teksad, söövad väljas, lahutavad meelt, ostavad kosmeetikat, parfüüme, sõpradele kingid. Kui vanemate palk on 6000- 7000 eurot kokku, siis kuni 500 lapsele anda ei ole ülemäära palju. Kui vanema palk on 600-700 eurot, siis muidugi on summad ka hoopis teised.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu tükki siin annavad 30 eurot kuus, mis on minu meelest olematu summa, heal juhul 2x väljas süüa ja otsas.

nad ütlevad, et laps ei peagi väljas sööma 🙂 või et söögu hessis…

kui see 14-aastane tahaks kasvõi ainult nädalavahetustel käia kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval, siis oleks 80-100€ selline mõistlik summa, et maksimummäära puhul saaks ehk koolipäeviti ka ühe saiakese v jäätise osta. tln, väikelinnades kindlasti teised hinnad.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:42; 11.11 18:17; 12.11 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanemate palk on 6000- 7000 eurot kokku, siis kuni 500 lapsele anda ei ole ülemäära palju. Kui vanema palk on 600-700 eurot, siis muidugi on summad ka hoopis teised.

Oleneb ikka sellest ka, kui palju lapsi on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu tükki siin annavad 30 eurot kuus, mis on minu meelest olematu summa, heal juhul 2x väljas süüa ja otsas.

nad ütlevad, et laps ei peagi väljas sööma ???? või et söögu hessis…

kui see 14-aastane tahaks kasvõi ainult nädalavahetustel käia kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval, siis oleks 80-100€ selline mõistlik summa, et maksimummäära puhul saaks ehk koolipäeviti ka ühe saiakese v jäätise osta. tln, väikelinnades kindlasti teised hinnad.

Kohe IGAL nädalavahetusel kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval?

Minu lapsed peavad sööma väljas kord nädalas (oih, ongi igal nädalavahetusel kohvik, sisuliselt!) ja selleks on eraldi 5 eurot, nagu mainisin. Riided maksame eraldi kinni.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 20:23; 10.11 19:51; 12.11 19:27; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sai 13, hakkas lastetoetus 60 euri tema arvele laekuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga oleneb lapsest ka. Mul vanem laps katsetas kogu aeg seda piiri, et kui palju raha meilt erinevate võtetega välja kaubelda annaks. Ega ta tegelikult seda vist nii ei mõelnud, lihtsalt iga summa “sulas” tema käes kiirelt ja kohe tekkis mingi asi, mida oli kohutavalt hädasti vaja ja millest veel mitte ükski muu ei kõlvanud kui see kõige kallim variant (jalanõud, matkatarbed jms). Kui oleks kõigile tema soovidele järele andnud, oleks ammu pankrotis, kuigi teenime mehega üsna üle keskmise palkasid. Hetkel ta teises linnas ülikoolis ja eks see rahaga ringi käimise oskus on veidi paremaks läinud, kuigi ikka on temaga raske vahel.
Noorem laps on aga selles osas täielik vastand. Tema on praegu 13 (mõne kuu pärast 14) ja saab 30eur kuus. Ja kui tema kontojääki vaatan, siis iga kuu see veidikene kasvab, sest seda summat ta enamasti ära ei kuluta. Väljas söömas ta ei käi (kui linna peal kõht tühjaks läheb, siis äärmisel juhul ostab poest mõne piruka vms), asju ei osta endale. Isegi kakleme sel teemal, kui mina talle midagi osta tahan – tema arvates raiskan ma tema riiete jms asjade peale liialt palju raha ja vana räbaldunud asi käiks ikka ka veel väga hästi 🙂 Põhiline kulutus on vist sõprade sünnipäevakingid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 30 euri kuus. Aga väljasõitude ja kinokülastuste puhul annan juurde, see 30 euri kuus kulub peamiselt toidule, sest koolilõuna ja kojujõudmise vahele jääb 6 h toiduta aega. Siiski, kui lastel on mingi siht silme ees, on nad võimelised ka nii hakkama saama, et kulutavad nädalas vaid kaks eurot ja ülejäänu panevad varusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 17:14; 13.11 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu tükki siin annavad 30 eurot kuus, mis on minu meelest olematu summa, heal juhul 2x väljas süüa ja otsas.

nad ütlevad, et laps ei peagi väljas sööma ???? või et söögu hessis…

kui see 14-aastane tahaks kasvõi ainult nädalavahetustel käia kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval, siis oleks 80-100€ selline mõistlik summa, et maksimummäära puhul saaks ehk koolipäeviti ka ühe saiakese v jäätise osta. tln, väikelinnades kindlasti teised hinnad.

Kohe IGAL nädalavahetusel kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval?

Minu lapsed peavad sööma väljas kord nädalas (oih, ongi igal nädalavahetusel kohvik, sisuliselt!) ja selleks on eraldi 5 eurot, nagu mainisin. Riided maksame eraldi kinni.

Oleneb kui palju sõpru, meil keskmiselt iga kuu 1-3sünnipäeva, kord kuus tahab ikka kinno ja 1-2korda kuus kohviku ja ongi iga nädal juba 15-20eurot.

Ma ei tea, kus sa küll elada, aga Tallinnas ma küll sellist kohvikut veel pole näinud, kus saaks kohvi/kakao +koogitüki 5euroga kätte, enamus kohtades on juba kook 5+eurot, kui taha, aga praadi, siis ongi koos joogiga 10-15 eurot läinud.
Ise leian, et Tallinnas keskmiselt 100 eurot kuus (et kõik sünnipäevad, kohvikud, kinod ja muu igapäevase nänni ostab selle eest).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu tükki siin annavad 30 eurot kuus, mis on minu meelest olematu summa, heal juhul 2x väljas süüa ja otsas.

nad ütlevad, et laps ei peagi väljas sööma ???? või et söögu hessis…

kui see 14-aastane tahaks kasvõi ainult nädalavahetustel käia kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval, siis oleks 80-100€ selline mõistlik summa, et maksimummäära puhul saaks ehk koolipäeviti ka ühe saiakese v jäätise osta. tln, väikelinnades kindlasti teised hinnad.

Kohe IGAL nädalavahetusel kinos/kohvikus/sõbra sünnipäeval?

Minu lapsed peavad sööma väljas kord nädalas (oih, ongi igal nädalavahetusel kohvik, sisuliselt!) ja selleks on eraldi 5 eurot, nagu mainisin. Riided maksame eraldi kinni.

Oleneb kui palju sõpru, meil keskmiselt iga kuu 1-3sünnipäeva, kord kuus tahab ikka kinno ja 1-2korda kuus kohviku ja ongi iga nädal juba 15-20eurot.

Ma ei tea, kus sa küll elada, aga Tallinnas ma küll sellist kohvikut veel pole näinud, kus saaks kohvi/kakao +koogitüki 5euroga kätte, enamus kohtades on juba kook 5+eurot, kui taha, aga praadi, siis ongi koos joogiga 10-15 eurot läinud.

Ise leian, et Tallinnas keskmiselt 100 eurot kuus (et kõik sünnipäevad, kohvikud, kinod ja muu igapäevase nänni ostab selle eest).

nii on tegelikult, ma ka ei tea tallinnas kohta, kus saaks 5€ süüa. räagime ju ikka nädalavahetusel sõpradega minekust eksole – siis ei ole mingeid päevapraade ega sooduspakkumisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:42; 11.11 18:17; 12.11 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei ole oluline rahasumma suurus, vaid regulaarsus ja see, et see summa oleks stabiilselt sama. Ainult nii õpib laps rahaga arvestama. Võib anda raha kord kuus kindlal kuupäeval, aga võib ka 2x. Väiksemate laste puhul ka iganädalaselt kindlal päeval.
Minu 15-aastane saab 50 eurot 2x kuus ära jaotatuna ehk 1. ja 15. kuupäval 25-. Kui on põhjuseta puudumisi koolist, siis saab 15- (vahepeal oli selline probleem ja siis sai selline reegel välja mõeldud). Sünnipäevade raha annan eraldi. Lapsel on võimalik lisa teenida, kui ta peaks soovima, aga ta on seda võimalust vaid 1-2 korda kasutanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma saab 60.- iga kuu 5. kuupäeval. Ehk siis temal n.ö palgapäev. Ise majandab sellega terve kuu ja peab hakkama saama. Kui lisa tuleb küsima, siis ei anna (oleneb muidugi, kui hästi oskab põhjendada ja milleks vaja). Palgapäev on palgapäeval! Kingitused sõpradele, kooliga seotud lisakulutused jms maksan juurde, riided ostan ise. Aga niisama ninni-nänni-kino-batuudikas jms, selleks peab jaguma sellest kuu alguses kantud rahast. Mõnikord on see otsas juba esimese nädala lõpuks. Tellib netipoodidest mingit jama kokku või ostab google play-st jälle mingit tobedust. Mõnikord säästab mitme kuu raha ja kulutab ainult mõned eurod. Täitsa kuidas kunagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei annaks terve kuu raha korraga, sest isegi suur osa täiskasvanuid ei oska kuu lõikes niimoodi majandada, et enne palgapäeva midagi alles oleks. Annaksin iganädalaselt kindla summa, nt esmaspäeva hommikul. Parem on sularahas arveldada, et laps õpiks visuaalselt nägema kui palju millegi peale kulub ja kui kiiresti raha minema “sulab”. Anna näiteks 10 eur iganädalaselt ja kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine), kuhu kulub rohkem kui tavaliselt, saab laps juurde küsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine)

Vaat kino peaks minu meelest küll olema selline “erakorraline väljaminek”, mida laps ise oma taskurahast plaanib.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 20:23; 10.11 19:51; 12.11 19:27; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine)

Vaat kino peaks minu meelest küll olema selline “erakorraline väljaminek”, mida laps ise oma taskurahast plaanib.

Miks? Mu laps käib kinos 2-3 korda aastas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:42; 13.11 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine)

Vaat kino peaks minu meelest küll olema selline “erakorraline väljaminek”, mida laps ise oma taskurahast plaanib.

Miks? Mu laps käib kinos 2-3 korda aastas.

tahtsin just öelda, et sõltub ju, kas on tegemist kaks korda kuus kinos käiva tallinna teismelisega või kaks korda aastas linnas kinos käiva maalapsega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:42; 11.11 18:17; 12.11 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastane tütar saab 50 eurot kuus. Tavaliselt ostab selle raha eest peale trenni juua, midagi magusat või mõne odavama riideeseme.

Minu meelest on see piisav summa. Toit on kodus alati olemas Riided-jalatsid ostame talle ise, sõprade sünnipäevade ja kino, trenni, klassi ühisürituste jms jaoks saab veel eraldi juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine)

Vaat kino peaks minu meelest küll olema selline “erakorraline väljaminek”, mida laps ise oma taskurahast plaanib.

Miks? Mu laps käib kinos 2-3 korda aastas.

Seda lihtsam ju, ei pea eriti koonerdamagi. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.11 20:23; 10.11 19:51; 12.11 19:27; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on erakorralisi väljaminekuid (nt kino või sõbrale kingituse ostmine)

Vaat kino peaks minu meelest küll olema selline “erakorraline väljaminek”, mida laps ise oma taskurahast plaanib.

Miks? Mu laps käib kinos 2-3 korda aastas.

Seda lihtsam ju, ei pea eriti koonerdamagi. ????

Noh, kuna vaadatakse üsna valitud filme, siis ma liigitan selle kultuuri alla, umbes nagu teatriskäik. Pealinna laps on muide.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 21:42; 13.11 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üldse imestan, et lapsed kinos viitsivad käia. Meie omad vahivad oma filme tahvlist netflixist või teliaTV-st. Korra aastas ehk külastavad kino.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 17:14; 13.11 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andsin pojale kuni 15 eluaastani 15.- nädalas. Igal esmaspäeval. See sulas nagu või.
Kuna laps saab pensioni, otsustasin talle selle kätte anda igal pensionipäeval. 157.-
Ja uskumatu, ta suudab sellega majandada, seda hoida millekski ja isegi koguda.
Oma raha eest ostab ta peaaegu ainult süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sama vana saab kuus 40 eurot. Ise teab, mille peale kulutab. Sinna sisse kuuluvad kingitused sõprade sünnipäevadeks, meigitarvikud, väljas söömine+muu lõbu. Meil on väljas söömine justnimelt lõbu, kuna enne trenni jõuab alati koju ja kodus on alati võimalus kõht täis süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saavad kaksikud kumbki 5€ nädalas pangakaardile.
Koolis saavad 2x päevas süüa, üldjuhul poodi ei jõuagi, bussiaeg jõuab enne kätte.

Sellise summaga olid ise nõus. Kui aus olla, olin ise ka üllatunud kui vähesega nad nõus on. Kuna näen pangast nende raha seisu, siis pigem liigub see plussi poole.

Elame maal. Kinosid ja muid lõbustusi on, need maksame ise nagu trennid, muusikakoolid ja sõprade sünnipäevad, riided ja jalanõud ka.
Lisaks annavad vanaemad neile pidevalt taskuraha ja …järelikult piisab ka vähesest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps 14a taskuraha