Esileht Koolilaps 14aastane tütar naerab pidevalt

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: 14aastane tütar naerab pidevalt

Postitas:
Anonymous

Mure selline. Tegelikult olen juba tükimat aega oma 14a tütre juures sellist asja täheldanud.
Ütlen ausalt, et väga häiriv on.
Mitmeid kordi on niisama naerma hakanud ka nt minuga poes käies, tänaval jne.
Hiljuti käisin lapse arenguvestlusel, ka seal õpetaja mainis sellist asja. Kuidagi nii piinlik oli kuulda/kuulata.

Olen mimeid kordi tütre käest küsinud, et “mida sa naerad”, aga enamjaolt ta vastab, et “lihtsalt niisama”, “ei midagi”. Selline vastus tema poolt mõjub kuidagi eriti kummastavana. Seda juhtub pidevalt, kuidagi nii häiriv ja isegi murettekitav on.

Ehk on keegi enda lapse puhul taolise probleemiga kokku puutunud ning oskab aidata/nõu anda või on selline nähtus täiesti normaalne ning pole muretsemiseks põhjust?

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 19:00; 16.02 10:24; 16.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ise selline vanuses 9-19. Ei oska siiani selgelt põhjendada, miks ma koguaeg naersin. Oletan, et üks põhjustest oli väsimus. Naermise ajal olin krampis ning see ei allunud tahtele. Tihti mul sisemiselt naljakas ei olnud, lihtsalt näoilme ja tegelikud emotsioonid ei langenud kokku. Kui ma rääkisin, et tegu pole mu päris emotsioonidega, siis keegi reeglina ei uskunud. Vahel harva esines sama probleem ka nutmisega.
Loomulikult vaadati mind väga imelikult, eriti eakaaslaste poolt.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:14; 25.02 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägiks tütrega, et mul on tema pärast piinlik. Kohatu naermine jätab temast kohtlase mulje teistele. Naerdes mõtlevad teised inimesed, et naerdakse neid jne jne. Kuigi see võib olla ka mingi tik, nagu osadel pubekatel on punastamine või ropendamine.

+1
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naermine võib olla ka kaitsreaktsioon tõesti nagu eespool mainitud. Kunagi kui ma kutsekas käisin ,siis puutusin kokku mõnitamise ja narrimisega.Minu parimat sõbrannat kiusati seal ning kõik olid teisel pool aga mina ainukesena terve kursuse peale otsustasin jääda oma parima sõbranna poole .Tagajärg oli see et hakati meid mõlemaid kiusama ebameeldivate märkustega ning kui õpetaja ei näinud loobiti paberi tükkidega jne. Ma tundsin enda väga halvasti ning kurvana aga ma ei näidanud seda välja vaid selle asmel et nutma hakata siis mina hoopis naersin .Kui keegi mõnitas mind siis ma ka naersin aga ma ei naernud seepärast et ma rõõmu tundsin vaid vastupidi ma tundsin end väga kurvana aga kuna ma ei tahtnud oma kursusekaaslastele välja näidata et nende kiusamine mulle korda läheb siis ma varjasin seda naermisega.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps seda ise seletada ei oska või naermine tundub olevat tahtevastane, siis oleks mõistlik pöörduda arsti poole. Harvadel juhtudel väljendub epilepsia väga kummaliselt. Loomulikult võib eelnevatel vastajatel õigus olla ja mingit hullu põhjust tema naerul pole.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelnevalt mainitud võib olla kaitsereaktsioon, lihtsalt omapära, pubeka tujud. Kas võib olla, et tarvitab nt. kanepit?
Äkki peaks perearstiga rääkima ja vajadusel neuroloogi poole pòörduma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Teemaalgataja olen.

Tahtsin siinkohal ka täpsustada, et see nn naer pole selline tavaline tüüpiline naermine tihtilugu, vaid kohati sarnaneb see naermine isegi juba hüsteeeriahoogudega.
Täna hommikulgi oli nii, et tütar tuli peale ärkamist kööki, hakkasime kõik koos ühiselt hommikusööki sööma ning tütar lahvatas täiesti niisama kõva häälega naerma. Minu jaoks täiesti mõistmatu. Seejärel proovis end natuke koguda ja siis taaskord. See on niimoodi tõesti pidevalt.
Oma pereringis veel üks asi, aga tõepoolest on ta selliselt naerma pursanud ka nt poes, tänaval, bussiga sõites.
Mõni aeg tagasi õhtul koju jõudes oli ka selline juhus, kus tütar istus arvutis, kuulas muusikat ja naeris samal ajal kõva häälega.

Eriti tõsiselt paneb mind mõtlema tõik, et hiljuti lapse arenguvestlusel käies ka klassijuhataja mainis sellist asja. Järelikult on tal ka koolis sellega probleeme.

Muidu tütar hea õpilane. Ühtki muud probleemi vms temaga olnud pole. Sõbrannasid on ka hulgi, pidevalt käiakse meil külas, minu tütar nende pool jne.

Ehk on tõepoolest midagi pubekale iseloomulikku vms. Ei kujuta ette lihtsalt….

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 19:00; 16.02 10:24; 16.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu tuleks käik psühhoterapeudi juurde ette võtta, selline naer ei ole inimese isikupära. Igaks juhuks pange ka lastepsühhiaatrile aeg juba praegu kirja kuna sinna on pikad järjekorrad. Mu lapse klassis oli kunagi selline väga haige laps (sügav depressioon, lõikumine, korduvad suitsiidikatsed), kes naeris südamest praktiliselt kogu aja.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:38; 16.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka arsti juurde minna, kas või lihtsalt kontrolliks. Kindlasti tunneb ka tütar end tihti seetõttu ebamugavalt, mistõttu tänitamine ja häbistamine (nt “mul on sinu pärast piinlik!”) teeb asja hullemaks.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teda filmida ja seda siis koos vaadata, kas ta saab aru, et midagi on valesti? Kas ta suudab selle olukorra tahtele allutada? Kui ei suuda, siis – psühhoneuroloogia valdkond.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Tahtsin siinkohal ka täpsustada, et see nn naer pole selline tavaline tüüpiline naermine tihtilugu, vaid kohati sarnaneb see naermine isegi juba hüsteeeriahoogudega.

Täna hommikulgi oli nii, et tütar tuli peale ärkamist kööki, hakkasime kõik koos ühiselt hommikusööki sööma ning tütar lahvatas täiesti niisama kõva häälega naerma. Minu jaoks täiesti mõistmatu. Seejärel proovis end natuke koguda ja siis taaskord. See on niimoodi tõesti pidevalt.

Oma pereringis veel üks asi, aga tõepoolest on ta selliselt naerma pursanud ka nt poes, tänaval, bussiga sõites.

Mõni aeg tagasi õhtul koju jõudes oli ka selline juhus, kus tütar istus arvutis, kuulas muusikat ja naeris samal ajal kõva häälega.

Eriti tõsiselt paneb mind mõtlema tõik, et hiljuti lapse arenguvestlusel käies ka klassijuhataja mainis sellist asja. Järelikult on tal ka koolis sellega probleeme.

Muidu tütar hea õpilane. Ühtki muud probleemi vms temaga olnud pole. Sõbrannasid on ka hulgi, pidevalt käiakse meil külas, minu tütar nende pool jne.

Ehk on tõepoolest midagi pubekale iseloomulikku vms. Ei kujuta ette lihtsalt….

Tundub tõesti ebatavaline. Alustaksin vast lastepsühhiaatrist või neuroloogist. Ilmselgelt see lihtsalt niisama hea tuju naer ei ole.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ei peaks mitte piinlik (?!) olema, vaid suur mure ja soov oma last aidata. Pöördu arsti poole, jumal hoidku.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Viimasele vastajale: jah, mul oli ausalt piinlik, kui lapse arenguvestlusel käies klassijuhataja sellist asja mainis, see aga ei tähenda seda, et ma üldse ei muretseks vms.

Rääkisin just veidi aega tagasi tütrega sellest asjast. Tütar ütles selgituseks, et saab ka ise mõistusega võttes aru, et selline naermine ei ole päris ok, aga ta lisas ka juurde, et ei saa sinna midagi teha ning naer tuleb peale justkui iseenesest.
Tütar ütles, et vahepeal võib mõni naljakas juhtum, mis mälus meelde tuleb, ka lihtsalt tükk aega hiljemgi nii kõvasti naerma ajada.
Manitsesin siiski teda vähemalt teiste inimeste juuresolekul võimaluse korral sellist asja vältima, aga ta ütles vastuseks, et ei saa midagi teha, kui naer peale tuleb.

Kas psühholoogi juurde minekuks on vaja perearsti saatekirja? Kui pikad need järjekorrad umbes on?

Äitäh headele vastajatele nõuannete ja abi eest.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 19:00; 16.02 10:24; 16.02 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas psühholoogi juurde minekuks on vaja perearsti saatekirja? Kui pikad need järjekorrad umbes on?

Äitäh headele vastajatele nõuannete ja abi eest.

Ei ole tingimata. Järjekorrad erinevad, tasulise juurde saab kiiremini jne
Aga ma alustaks ise küll perearstist, võibolla tõesti neuroloogi konsultatsioon vajalik?
Ühtlasi, vähem abitust, võta veidi nüüd end kokku ja vastutus lapse tervise eest ja hakka tegutsema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas psühholoogi juurde minekuks on vaja perearsti saatekirja? Kui pikad need järjekorrad umbes on?

Pole vaja saatekirja. Helista Laste Vaimse Tervise Keskusse, need on nii Tallinnas kui Tartus, vali kumb lähem on. Saab kõige profimat abi kuna terapeudid ka kõik käe-jala juures, kuhu vajadusel uuringutele suunatakse.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:38; 16.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mõnda nalja meenutades ootamatult naerma pursanud. Samuti võib juhtuda nii, et keegi räägib tõeliselt hea anektoodi ja siis võin ma veel tükk aega peale seda seltskonnas naeru kõkutada. Olen ka nii naerma pursanud, et piss tuli püksi.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas psühholoogi juurde minekuks on vaja perearsti saatekirja? Kui pikad need järjekorrad umbes on?

Pole vaja saatekirja. Helista Laste Vaimse Tervise Keskusse, need on nii Tallinnas kui Tartus, vali kumb lähem on. Saab kõige profimat abi kuna terapeudid ka kõik käe-jala juures, kuhu vajadusel uuringutele suunatakse.

psühholoogile on ju vaja saatekirja!? psühhiaatrile saab ilma saatekirjata.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:07; 25.02 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar ütles, et vahepeal võib mõni naljakas juhtum, mis mälus meelde tuleb, ka lihtsalt tükk aega hiljemgi nii kõvasti naerma ajada.

Mulle meenub, et teismelisena oli mul samamoodi. Meenus mõni nali või naljakas juhtum ja võisingi üksi bussis või muus veidras kohas naerma pahvatada. Nüüd olen ammu täiskasvanu. Pea on pidevalt töö- ja olmeteemasid täis, mõte ei uita ja vales kohas enam ei naera.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mõnda nalja meenutades ootamatult naerma pursanud. Samuti võib juhtuda nii, et keegi räägib tõeliselt hea anektoodi ja siis võin ma veel tükk aega peale seda seltskonnas naeru kõkutada. Olen ka nii naerma pursanud, et piss tuli püksi.

Ja mitu kuud/aastat jutti sa seda siis naerad? Iga päev paar-kolm korda purskad naerma nagu nõdrameelne?

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mõned terviseprobleemid võivad põhjustada sellist sundkäitumist. Alusta perearstist ja pidage nõu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas psühholoogi juurde minekuks on vaja perearsti saatekirja? Kui pikad need järjekorrad umbes on?

Pole vaja saatekirja. Helista Laste Vaimse Tervise Keskusse, need on nii Tallinnas kui Tartus, vali kumb lähem on. Saab kõige profimat abi kuna terapeudid ka kõik käe-jala juures, kuhu vajadusel uuringutele suunatakse.

Laste Vaimse Tervise keskuse kodulehelt – “Lastepsühhiaatri konsultatsioonile pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.
Logopeedi ja psühholoogi vastuvõtule on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri.”

Aga kui sinna helistada, siis nad aitavad ilmselt ise leida õige inimese kelle poole pöörduda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti pöörduge perearstile. Ma olen liiga palju arstisarju vist aegade jooksul vaadanud, aga ühes oli selline naermine ka sees ja füüsilised põhjused tekitasid seda

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prooviks ehk nii, et laps hommikul kooli minnes ei näe teie nägu, teeb ise oma võileiva jne.
Kui irvitama ei hakka siis … no siis on ju kõik selge. Peegel!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisena ja tudengiajal ongi ju elu väga lõbus, nalja alati nabani. Muretu meel ja lõbusad mõtted-meenutused. Arsti juures võib ju käia, aga vaevalt nad midagi öelda oskavad selle kohta. Noorus lihtsalt.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisena ja tudengiajal ongi ju elu väga lõbus, nalja alati nabani. Muretu meel ja lõbusad mõtted-meenutused. Arsti juures võib ju käia, aga vaevalt nad midagi öelda oskavad selle kohta. Noorus lihtsalt.

See, et sinul oli lõbus, ei tähenda mitte kuidagi, et teemaalgataja lapsel ka on. Tegemist on sundkäitumisega mitte käitumisega. Sul on seda raske mõista ja ette kujutada, kui ise pole kogenud.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:14; 25.02 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisena ja tudengiajal ongi ju elu väga lõbus, nalja alati nabani. Muretu meel ja lõbusad mõtted-meenutused. Arsti juures võib ju käia, aga vaevalt nad midagi öelda oskavad selle kohta. Noorus lihtsalt.

See, et sinul oli lõbus, ei tähenda mitte kuidagi, et teemaalgataja lapsel ka on. Tegemist on sundkäitumisega mitte käitumisega. Sul on seda raske mõista ja ette kujutada, kui ise pole kogenud.

mulle tundub ka, et siin mitmed ei saa üldse aru, millest teemaalgataja räägib.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 09:07; 25.02 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisena ja tudengiajal ongi ju elu väga lõbus, nalja alati nabani. Muretu meel ja lõbusad mõtted-meenutused. Arsti juures võib ju käia, aga vaevalt nad midagi öelda oskavad selle kohta. Noorus lihtsalt.

See, et sinul oli lõbus, ei tähenda mitte kuidagi, et teemaalgataja lapsel ka on. Tegemist on sundkäitumisega mitte käitumisega. Sul on seda raske mõista ja ette kujutada, kui ise pole kogenud.

Oled mõelnud selgeltnägijana leiba teenida?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogist sul hetkel tolku pole. Ja perearst ka ei oska tihtipeale probleeme ära tunda. Esimese asjana peaksid psühhiaatri juurde aja panema, sinna pole saatekirja vaja ja tema juba suunab edasi psühholoogi juurde või uuringutele, kui vaja. Psühhiaatri juurde võib pikk järjekord olla ja selle aja jooksul, kui aega ootad võiksite neuroloogi juures ära käia. Selleks on vaja perearstilt saatekirja ja ärge leppige perearsti jutuga, et see võib normaalne olla. Olge oma seisukohtades ja nõudmistes kindel!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 14:10; 27.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mainige ka, et mitte ainult teie ei märka seda vaid lapse õpetaja on ka seda märganud. Näiteks Tourette sündroomiga võivad kaasnevada sellised tahtevastased ilmingud nagu kohatu naer jne. Ka skisofreenikutel, autistidel võib olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 14:10; 27.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps 14aastane tütar naerab pidevalt