Esileht Koolilaps 14aastasele kofeiinivaba jääkohvi?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: 14aastasele kofeiinivaba jääkohvi?

Postitas:

Kas lubaksite juua?

0
-35
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ja miks ei peaks? Mis juhtub temaga sinu arust?

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 14-aastane kofeiiniga jääkohvi ei või juua? Vahel harva.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanaemaduse uus tase.

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14 ei sure ära ka, kui päris kohvi saab. Kofeiinil ei ole ka vanusepiirangut muideks. Ise jõin 14a hommikuti kohvi.

 

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära rohkem enam peale võta!

Kohvi? 🙂

Mu 15-aastane joob hommikuti kofeiinivaba kohvi, kui isu tuleb, mitte iga päev.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust te seda kofeiinivaba jääkohvi ostate? Tahaks ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mina ise hakkasin mingi 10-aastasena ehk kohvi jooma. Loomulikult kofeiiniga. Ja üks mu lastest umbes sama vanalt. Ei näinud põhjust keelata. Alul muidugi piimaga, hiljem otsustas juba ise. Ma tõesti ei oska kohvis midagi eriti ohtlikku näha.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes teesordis on rohkem kofeiini kui kohvis. Jääkohv on üldiselt pisike törts espressot, ülejäänu piim ja jääkuubikud. Mõnes kohas siis sorts ka vahukoort ja siirupeid nt.

Ma jõin kohvi veelgi nooremalt – lihtsalt kogustega peab piiri hoidma. Kui laps tahab lihtsalt maitse pärast siis joogu terviseks, eriti seda kofeiinivaba. Jääkohv palaval suvepäeval on mõnus, lihtsalt ehk hea oleks kui nii noorelt ei saaks harjumuseks iga hommikut kohviga (tühjale kõhule) alustada. Kofeiiniga kohvi juues oleks hea kui enne oleks vähemalt ka paar ampsu midagi söödud.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei kujuta ette, et ma keelaks või käsiks, mida 14 aastane süüa tohib. See 14- aastane ise kunagi linna peal üksi ei liigu ja oma taskuraha ei oma? Sest vastasel juhul ta ju ostaks ise, mis meeldib.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vist seesama ema, kes kunagi oli paanikas, et kas 16-aastasel lubada McDonaldsi burksi süüa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kofeiin ise ei tee midagi halba inimesele, vaid ainult siis kui äkki sõltuvuses. Peab laskma lapsel ise katsetada, kuidas kofeiin talle mõjub ja kas talle üldse meeldib see, lisab elukogemust.

Tavalises kohvitassis on sees u 100mg kofeiini või isegi vähem, energiajoogi Red Bull 250ml purgis on seda kuskil sama palju.

Minul tekivad näiteks kofeiini märgatavad mõjud alles siis, kui olen tarvitanud u 200mg kofeiini. Suureneb keskendumisvõime, produktiivsus ja erksus. Energiavesi Belief suudab selle koguse täita ühe pudeliga. Öeldakse, et peale seda kui kofeiin sinu keha enam ei mõjuta, tekib nö ”energijalangus” vms. Minul veel sellist asja olnud ei ole.

Kasutan meelsasti kofeiini enne raskemaid treeningsessioone, kofeiini mõjud suudavad hakata ennast näitama alles 40min peale manustamist.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa 14-aastasel piima lubad juua? Ma ei näe põhjust, miks kofeiinivaba kohvi juua ei või. See on kohvi maitsega piim lihtsalt.  Kofeiinist tekkis minu 12-aastasel kofeiini mürgitus, jõi ära umbes 350-400ml Beliefi, seega umbes 140mg kofeiini.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, paraku mõned inimesed on väga tundlikud kofeiinile. Eriti ilma kogemuseta nooremad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kofeiinist tekkis minu 12-aastasel kofeiini mürgitus, jõi ära umbes 350-400ml Beliefi, seega umbes 140mg kofeiini.

No ega esimesel korral ju sellistest kogustest alusta ometi. Ikka väike tass mitte väga kanget, piimaga pooleks. 350-400ml kohvi korraga on ka paljudele täiskasvanudele palju. Mina suure kohvihoolikuna joon oma hommikukohv 250ml tassist, rohkem oleks juba liig.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Belief on vesi. Laps ei tulnud selle pealegi, et sealt kofeiinilaksu mürgitusena kätte saab. Ega ta 350-400ml kohvi ära ei joonud ju, loe ikka iga lause lõpuni.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Belief on vesi. Laps ei tulnud selle pealegi, et sealt kofeiinilaksu mürgitusena kätte saab. Ega ta 350-400ml kohvi ära ei joonud ju, loe ikka iga lause lõpuni.

Mis su belief postituse mõte siis oli, kui mitte selles, et tahtsid öelda, et laps võib saada kofeiiniüledoosi. Ja selle jaoks, et mitte seda saada peakski enne keha harjuma väikeste kogustega, mitte korraga palju kohvi/kofeiini sisse jooma.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas probleem on piimas? miks peaks inimlaps vasikale mõeldut jooma?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 13-a tütar joob hommikuti Nescafe lahustuvat kohvi ohtra piimaga ja maitsesiirupiga. Ei oska näha põhjust, miks keelata. Kohvil puudub vanusepiirang.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beliefi müüakse vanusepiiranguga (energiajook), kust see 12a selle üldse kätte sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beliefi müüakse näiteks minu laste kooli lähedases R-kioskis ka 9-aastastele… Mu laps kogemata ostis, arvas, et tavaline maitsevesi. Samuti müüakse energiajooke igas vanuses lastele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas probleem on piimas? miks peaks inimlaps vasikale mõeldut jooma?

See on lahe küsimus. Aga  küsiks vastu,  et miks ei võiks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti müüakse energiajooke igas vanuses lastele.

Suurem osa poode ikka ei müü.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla TA mida sa veel oma teismelisele keelad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda poes leiduvat õudust nimega jääkohv  tõesti ei lubaks juua.

Teen vahel harva oma 13 a lapsele väikse tassi täiesti tavalist lahjat piimaga kohvi. Midagi ei ole sellest juhtunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu tütar lõpetas kohvijoomise 12-aastaselt. Vist 14-selt alustas uuesti. Hetkel 19 ja igapäevaselt ei joo.

TA võiks päris probleemide pärast muretseda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lubaksite juua?

Minu omad joovad selles vanuses juba tavalist kofeiiniga kohvi:) mis krdi kofeiinivaba ja jääkohv?!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps 14aastasele kofeiinivaba jääkohvi?