Esileht Koolilaps 15-aastane, kas teab mida edasi õppida, kelleks saada?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 15-aastane, kas teab mida edasi õppida, kelleks saada?

Postitas:

Pealkirjas küsimus: kas teie 15-aastased teavad juba mida edasi õppida, kelleks saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vähesed teavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanib ikka koju jääda ja meie gümnaasiumisse astuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, väga vähesed teavad. Mina teadsin 7-aastaselt väga kindlalt, et tahan minna Tartu Ülikooli ja teadsin ka teaduskonda ja eriala. See veendumus püsis mul umbes 15-16-aastaseks saamiseni, kus mul tekkis ka alternatiivne plaan ühe teise eriala näol. See plaan saigi lõpuks teoks tehtud, aga lõpuks kujunes minu eriala selliseks, mis jäi veidi nende kahe ala (lapsepõlveunistus ja tegelikult õpitud ala) vahele. Olen selles osas väga õnnelik inimene, sest olen oma eriala ja tööga väga rahul.
Oma poeg õpib esimest aastat ülikoolis, alal, millest ta mõtles paar viimast gümnaasiumi-aastat. Ta ei ole aga üldse kindel, et enda jaoks selle kõige õigema ala valis. Samas esimesel kursusel baasaineid õppides ei saa oma õpitavast erialast veel adekvaatset ettekujutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15-aastane teab ja on praegu üsna kindel oma valikus. Eks näis, mis peale gümnaasiumi lõppu tuleb. Mul endal ei ole selle erialaga kokkupuuteid ja ei kujuta üldse ette, mis väljavaated Eestis sellisel erialal töötada on ja kuidas see tasustatud on.
Lisaks on mul veel üks tuttav, kelle poeg eelmisel aastal lõpetas 9-nda klassi. Lõpetas ta 4-5-tega ja vanemad lootsid, et ikka gümnaasiumisse läheb. Poisil oli aga kindel nägemus oma elukutsest ja valis kutsekooli. Oli ta ka juba mõni aasta enne selle erialaga sügavuti tegelenud, nii ei olnud see mingi uisapäisa tegutsemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta võib teada, kui ei tea isegi kõiki võimalusi, mis on olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta võib teada, kui ei tea isegi kõiki võimalusi, mis on olemas?

Ja sina tead absoluutselt kõiki võimalusi, mis on olemas? Kui 15-aastast mingi kindel valdkond huvitab, siis uurib ta kiirelt välja, mis võimalused selles valdkonnas õppimiseks on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps oli selline, kes põhikooli viimases klassis tegi ise otsuse, kuhu läheb õppima, kuigi nii õpetajad soovitasime muud. Aga tema valik, kahetsenud ei ole ja saab hästi hakkama.
ise olin 8nda lõpus ikka paras udu, viimasel hetkel vahetasin veel klassi ja tegin elu parima otsuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega tegelikutl ei tea ka keskmine 18aastane. Isegi kui ta arvab end teadvat, siis täiesti normaalne on, ets ovoitud eriala õppides leiab, et ikka totaalne jama on ja alles 5-10a hiljem jõuab õige kutsumuseni.

Ja kuidas saakski teada, kui puudub kokkupuude? jah, on töövarjupäevad, aga ega need ka kõike kajasta. Ma arvan, et kui ma oleksin keskkooli ajal sattunud töövarjuks mõnele juristile, poleks see eriti põnev tundunud. Ja ega ma keskkooli lõpus ei tahtnudki juristiks saada, ma arvasin, et tahan saada politoloogiks või avalike suhete korraldajaks. Kummalegi erialal – õnneks – sisse ei saanud 😀 Läks hoopis varuplaani järgi õppima nö suvalist eriala, et päris aega mitet raisata. Juhtus ni, et sel erialal oli väga palju õigusaineid ja nii sattusingi ome õige eriala peale Lõpetasain kooli, läksin tööle ja töö körvalt uuesti juurat õppima. Nüüd juba on magistrikraad juuras ja viimased 7-8aastat olengi juristina leiba teeninud 🙂

Aga no 17-17aastaselt ma küll ei osanud mõela, et minust võiks jurist saada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üks teadis 15-aastaselt täpselt, et tahab arstiteaduskonda astuda ja nii tegigi. Teine on hetkel 15 ja tema ei tea küll absoluutselt, mida ja kuhu edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu oma ka ei tea, aga kuna pea on kehv, siis valikusse jäävad ainult kutsekad. Isegi eriala ei tea, mida valida. Ise ka õnnetu, et teda nagu miski ei huvita nii palju, et olla kindel kuhu suunda edasi. Kevadeni õnneks aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40 ja ikka ei tea veel, kelleks saada 🙂
Noortele pakutakse vist ka karjäärinõustamist ja no kui lähebki esimene valik aia taha, siis õppida saab ju kogu elu. Mul tuttavaid küll, kes ülikoolis eriala vahetasid või on hiljem üldse midagi muud õppima läinud, sh nii selline, kes läks ülikoolist kutsekasse, kui ka selline, kes läks kutsekast ülikooli.
Mu poeg 15-aastaselt teadis küll, kelleks tahab saada ja kuhu edasi õppima minna, praegu liigubki sellel kursil, aga kes teab, mida tulevik toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üks teadis 15-aastaselt täpselt, et tahab arstiteaduskonda astuda ja nii tegigi. Teine on hetkel 15 ja tema ei tea küll absoluutselt, mida ja kuhu edasi.

Mul ka poiss omaarust teadis, et läheb arstiteaduskonda. Valis isegi gümnaasiumis lisaained sellele vastavalt. Siis käis gümnaasiumi lõpuklassis TÜ avatud loengutes ja leidis, et selline konveierõppimine talle ei sobi. Välistas ka teised Eesti ülikoolid ja läks hoopis välismaale õppima. Minu arust mõtetut eriala – majandust. Minu jaoks oli see täiesti ootamatu, kuna mingit erilist huvi selles suunas ma ei olnud täheldanud. Pigem meditsiin või inseneriõpe.
Karjäärinõustamise testiga sai võimalikeks erialadeks arhivaar või kokk.

Teised poisid 14- ja 16-a.
16-a ei tea veel, valis gümnaasiumis lihtsalt reaalsuuna, kui oma tugevama külje. 14-aastast kisub kondiitri elukutse poole. See jälle ei lähe kokku minu nägemusega tema võimaliku haridusteega. Pigem kasutagu oma potentsiaali reaalvallas ning jätku kokkamine hobiks. Aga eks elu näitab, ei saa ju last survestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 15-aastane, kas teab mida edasi õppida, kelleks saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.