Esileht Väikelaps 1,5 aastase lapse unerežiim.. tagurpidi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 1,5 aastase lapse unerežiim.. tagurpidi

Postitas:
Kägu

Tere, foorum! Olen lasknud lapsel üle pea kasvada ja ei tea enam, mida teha. Laps on sünnist saadik väga raske unega olnud, kui magab, siis võib teda riidest lahti võtta, riidesse panna, autosse tassida, mida iganes, ei ärka enne, kui isu täis magatud. Aga magamise ajad on täiesti nihkes, kui vahepeal saime uneaja enam-vähem paremuse poole ja laps läks umbes kell 23 magama, siis peale haige olemist on jälle kõik pea peale keeratud ja magama ei jää enne kella 3 öösel, vahest kell pool 5 hommikul. Olen proovinud teda hommikul varem äratada, aga ta ainult nohiseb ja magab häirimatult edasi, kella 14-ni lõunal, hetkeseisuga tundub, et uinakut ei tee enne kella 20 õhtul ja ma olen ise juba füüsiliselt ära kurnatud. Proovisime vahepeal nii ka, et ei lasegi uinakut teha enne normaalset magamise aega, et ehk on nii väainud, et jääb ööunne, aga siis ärkab ta kell 2 öösel üles ja jälle hommikuni üleval. Vannitamisest saab ta ainult tohutu energialaengu, ei jää uniseks. Õues mängimas käimine ajab samuti igasuguse une pealt ära ja on nii energiline tuppa tulles, et magamisest pole juttugi, isegi, kui õues juba väsimuse märke ilmutas. Minu mõistus on täitsa otsas ja olen päris meeleheitel, mida teha?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta sul kell 20 alles lõunauinakut teeb, siis ei saagi ju teisiti, kui alles varahommikul magama.

Mina panekski kell 20 (või mis iganes kell ta ära kukub) juba ööunne. Kui seejärel väga vara ärkab, paneksin lõunaunne, aga mitte mingil juhul ei laseks kauem kui 13ni magada. Ja õhtul jälle hiljemalt kell 21 magama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks ka selle uinaku ära ja paneks ta ööunne selle asemel ja kui ärkabki öösel kell 2 siis hoiaks teda voodis pimedas toas ja räägiks, et on öö ja uneaeg. Võtaks endale eesmärgiks teda kasvõi 4 või 5ni voodis hoida ja siis paneks ta 11 ajal lõubaunne ja varem magama ja hoiaks seda reziimi. Küllap ta alguses sul paar ööd karjub aga kui sa ikka iga päev sama moodi käitud siis ta harjub varsti ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Ajaks hommikul üles. Kasvõi viikski õue või vanni vms, mis talle tavapäraselt energiat annavad.
2.Kui ärkab öösel, oleks voodis hämaras toas- ei viiks mängima vms. Kui jääbki alles vastu hommikut magama, ärataks ikkagi hommikul üles ja paneks lõuna ajal lõunaunne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt lugesin, et väikelapse und saab vajadusel iga päevaga umbes 30 minutit – 1 tund nihutada varasema/hilisema peale.

Mu lapsel oli ka ükskord öö ja päev täpselt vastupidi vahetuses, 12h võrra. Mul oli lihtsam iga päev lõunal ja õhtul magama minekut natuke hilisemaks lükata. Iga päev proovisin teda kauem üleval hoida ja tegevust leida, kuni lõpuks kellaaegadel ring peale tuli ja sobiv varane õhtune kellaaeg magama jäämiseks jäi. Meeldis see, et unine laps jäi kiiremini magama 🙂 . Varem magama ja varem üles oleks palju raskem olnud me jaoks. Hiljem magama ja hiljem üles, kuni ring täis, oli lihtsam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta alles kell kaks pärastlõunal ärkab, ei ole loomulikult lootustki normaalsel ajal ööunega alustada.

Alustuseks tuleb sul ta hiljemalt kella üheksaks üles ajada, võib-olla isegi kaheksaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps 1,5 aastase lapse unerežiim.. tagurpidi