Esileht Ilu ja tervis 15a tüdruk minestab väga tihti

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: 15a tüdruk minestab väga tihti

Postitas:

ma ei saa enam aru millest see tingitud on. aastake tagasi sai aju mrt tehtud-korras. Vereproovid korras. Arst ka ei tea millest aga muudkui kukub kokku.
Koolis, täna trollis-mul on juba suur hirm lapse pärast..
Kuhu ma peaksin veel pöörduma ja kas kellegil on ehk kogemusi sama vana tütarlapsega ja kokkkukkumisega?
Tänan juba ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tüdruk on viimasel ajal kõvasti pikkust visanud? Kas minestab püsti tõustes, või juba seistes? Üldiselt pakun, et kas vererõhu ( kukub liiga madalaks) või veresuhkru probleem. Ma ei teagi mida sealt mrt’st minestamisega seoses peaks nägema? Verepilti oleks vaja ja kodus võiks olla vererõhu aparaat, et teada kas rõhk nö. Kukub ära.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi mu sõbranna näljutas ennast, siis hakkas kokku kukkuma. Ema viis ka arstide juurde, ei leitud midagi. Näljutamise peale ema ei tulnud, sest ta oli pigem trullakas, vahepeal sõi palju, aga siis jälle üritas suure hooga maha võtta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust juhtub minestamisi nendel teismelistel, kes on väga järsku pikkust visanud. Organism lihtsalt ei suuda nii kiiresti kohaneda. Mul oma tütrel oli ka murdeeas selline periood, kus tal koguaeg viskas silme eest mustaks ning kord ka minestas.

Teemaalgatajal soovitan ka lapse söömist jälgida. See on täpselt see vanus, kus hakatakse söömisega eksperimenteerima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmutav muidugi ja ohtlik ka, kui minestades halvasti kukkuma peaks. Kui see juhtub eelkõige just siis, kui ta äkki püsti tõuseb, siis on tegu ilmselt vererõhu järsu langusega (ortostaatiline hüpotensioon), mis teismelistel on tegelikult üsna tavaline, kuna vereringeelundid ei ole veel kiire pikkusekasvuga kohanenud. Sel juhul tasub istumast või lamamast tõusta hästi rahulikult, samuti on oht minestada on suurem siis, kui on vedelikupuudus või veresuhkur madal – seega soovitada tal tihti juua ja väikesi vahepalasid süüa.
Minul kippus näiteks raseduse alguses nö. pilt aegajalt uduseks minema (päris minestamiseni õnneks ei jõudnud), õnneks avastasin üsna kiiresti, et hästi mõjub mulle sellisel juhul coca-cola (see tavaline ikka, suhkruga) – tõstab kiiresti veresuhkrut ning tänu kofeiinile ka vererõhku. Muidu ma üldse seda ei joo, aga siis käisingi ringi nii, et esmaabi-cocacola oli kogu aeg kotis. Aga see eeldab muidugi seda, et minestamisele eelneb veidi uimane olek, et reageerida jõuaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünkoopi võib anda veel bradükardia (teha EKG holter), ortostaatiline hüpotensioon (teha vererõhu holter), hüpoglükeemia (paastuglükoos ja glükohemoglobiin vereproovist), epilepsia (EEG uuring). Kuidas on kaal, pikkus, söömine-magamine olnud? Tuleb edasi uurida, kas südamerike on välistatud? Lisaks ekg-le teha südame ultraheli (ehhoKG) ja kompuuter (CT-angio).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õel avastati süst munasarjast. Esmaseks sümptomiks oli just minestamine. Ta ei kurtnud kordagi ebamugavustunnet kõhus. Ka tsükkel oli regulaarne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega madal vererõhk. Mul algas ka teismelisena ja nüüd, ligi neljakümnesena, ikka sama probleem. Muidugi olen õppinud sellega elama ja minestamist ennetama- ära tundma. Nooremana panin ikka mitu korda pildi taskusse või siis viimasel hetkel viskasin tänavale pikali.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mu õel avastati süst munasarjast. Esmaseks sümptomiks oli just minestamine. Ta ei kurtnud kordagi ebamugavustunnet kõhus. Ka tsükkel oli regulaarne.

Tsüst ehk ikka?

Soovitaks aga samuti südant kontrollida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teismelisena sama probleem. Tehti kôikvôimalikud uuringud, aga midagi ei leitud. Järeldati, et kiire kasv ja ajutine madal vererôhk. Ûlikooliks kasvasin enam-vähem välja. Täiskasvanuna olen mineastanud vaid loetud korrad. Mina ônneks tundsin, kui pilt ära kaduma hakkas ja heitsin/istusin pôrandale, et vigastusi vältida. Enne selle peale tulemist kukkusin paar korda ka ônnetult, nt koolis kivipôrandale, nii et nägu sinine. See on ääretult ebamugav ja ebameeldiv probleem. Loodetavasti leiate lahenduse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka esineb selliseid piiripealseid kohe kohe minestamisi. On ka pilt ees juba mustaks läinud, aga olen end pingutanud teadvusel hoidmisega ja olen hakkama saanud. Olen suutnud ära hoida nii, et olen kohe kuskile istuma saanud. Järsku hakkab tugev pearinglus, jalad lähevad all nõrgaks, värin tuleb kerre ja vahest veidi ka iiveldab. Viimati olin õnneks mehega poes, polnud üksi ja toetasin käe ta õlale kui peaaegu kukkuma hakkasin. Veidi hiljem järgneb kergem peavalu ja suur uimasus. Lisaks olen märganud, et õhuvahetus võib ka seda tekitada, kuigi mitte iga kord. Kord ootasin õues külmas pool tundi rongi ja kui rongi sooja sain, hakkas megahalb olla. Õnneks sain kohe istuma, aga selline uimasus ja pearinglus tekkis, et vajuks kohe külili ja magama. Kerge iiveldus ka juures. Veel tekitab füüsiline koormus ja viimati juhtus kui nuusutasin poes lõhna küünlaid. Vahest tekib natuke hiljem ka ninaverejooks. Vahest taarun nagu purjus, jalad all risti ja jube kurnatus peal. Siis muidugi üritan kiirelt koju saada ja näen kirja vaeva, et nii öelda normaalne välja paista. Väga vastik on nii elada.
Mu õde kord minestaski tööl ära. Lihtsalt vajus põrandale ja viidi emo-sse. Midagi ei selgunud. Õnneks peapõrutust ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukkusin kord Koolis tahvli ees kokku – matemaatilist valemit kirjutada ei osanud, õpetaja nääguas, närvipinge lõi üles, enda näljutamine ka ning siis kukkusingi kokku.
Teine kord Moskva metroos puberteedina, kah oli kõht tühi, päevad, kuum jne.
Üldiselt enda puhul pean kogu aeg veresuhkrut jälgima, mul rosinad, pähklid, lutsukomm enamasti taskus/kotis. Mina nt nii ei saa, et söön hommikul ja järgmine kord alles õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuniks diagnoosi saab (kui saab) proovigu oma minestamise tundemärkidest aru saada. Mina saan aru, kui pilt eest kiskuma hakkab ja õigel hetkel istumine aitab, olgu see kasvõi keset tänavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin minestama 9 klassis. Uuriti ka palju ja kõik oli korras. Lõpuks üks arst küsis, et kas parasiite on uuritud. Tuli välja, et mul olid ussid 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õel avastati süst munasarjast. Esmaseks sümptomiks oli just minestamine. Ta ei kurtnud kordagi ebamugavustunnet kõhus. Ka tsükkel oli regulaarne.

Tsüst küll minestamist ei põhjusta, need kaks asja olid omavahel mitte seotud, lihtsalt et oli üks ja avastati teine, ei tähenda, et üks oli teise põhjus- loogikaviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina u 13-aastasena minestasin enamasti siis, kui pikalt istunud olin ja siis järsku tõusin ja näiteks ringutasin. Eriti, kui päevad ka olid, siis oli verekaotus ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi minestasin teismelisena tihti, ma ei tea, miks see niiväga eriline peaks olema? Enamasti ikka minestaja ka tunneb ette, et hakkab minestama, st. niisama täies pikkuses ehk ei kuku ümber, saab maha istuda vms enne kui silme eest mustaks läheb. Teemas on natuke vähe infot, et midagi arvata – kui tihti on tihti, mis olukordades, kas taastub ruttu, kui pikali panna ja jalgu tõsta jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma minestasin ka (vara)teismelisena tihti. Kokku ei kukkunud, vaid vajusin, st enda äralöömise ohtu eriti ei olnud. Otseselt viga midagi polnud, vererõhk on üldjuhul madal. Täiskasvanuna olen migreenik.

Südame rahustuseks uurida muidugi võib, aga ei pruugi midagi tõsist olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin teismelisena tugevalt alakaaluline – ei näljutanud ennast meelega, lihtsalt isu polnud (ei söönud korrapäraselt, vaid siis kui näljatunne tekkis – aga see juhtus harva). Ilmselt oli veresuhkur madal – sellest ka minestamised.
Täisealisena hakkasin raseduste ajal minestama – pidevalt oli iiveldus ja paha olla, kõik söök tuli välja. Pikka aega söömata langes veresuhkur ja pilt kadus eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis 15a tüdruk minestab väga tihti