Esileht Ajaviite- ja muud jutud 16-aastane üksi kodus, pidu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 16-aastane üksi kodus, pidu

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kuidas tänasel päeval nende seadustega on? Võibki 16-aastase üksi koju jätta pidu panema?

Kannatasime tralli mitu päev, täna kutsusime lõpuks politsei, kes nägi ukse vahelt ka alkoholipudeleid, kuid kuna poiss kukkus targutama, et politseil ei ole õigust sisse tulla ega midagi, siis pandi nimi koos isikukoodiga kirja ja kogu lugu. Isegi puhuma ei pandud ega midagi. Olen kergelt öeldes pettunud politsei töös. Jah okei, noored, saan aru, isegi tegelikult väga halba ei taha naabrile, aga lihtsalt huvi pärast tahakski teada, et kas tõesti enam midagi ei tehta kui alaealisena purupurjus oled või kodus võibki järsku?

+22
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kõvad õigused siis 16 aastasel, et lööb ukse nina ees kinni politseil, oli see mingi karnevali politsei?

+25.5
-2.5
Please wait...

Postitas:
Kägu

kõvad õigused siis 16 aastasel, et lööb ukse nina ees kinni politseil, oli see mingi karnevali politsei?

Veidikene hetkel tundub küll nii..

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kergelt öeldes pettunud politsei töös.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+7
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas tõesti politsei ei või minna korterisse, kui teda ei kutsuta sisse? meediast olen küll lugenud et politsei ajas laiali korteripeo, kus oli alkot tarbinud alaealisi. aga sel juhul nad siis lubati korterisse?

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti politsei ei või minna korterisse, kui teda ei kutsuta sisse? meediast olen küll lugenud et politsei ajas laiali korteripeo, kus oli alkot tarbinud alaealisi. aga sel juhul nad siis lubati korterisse?

Politsei on kohustatud lõpetama korrarikkumise, aga kui polnud alust korterisse minna siis järelikult käitusid noored politsei saabumise ajal viisakalt.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Veidikene hetkel tundub küll nii..

Teil kahel tuleks kasuks lugeda läbi Põhiseadus.

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Tarkust siit jutust ei paista. Naljakas ka ei ole.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

see mingi libateema. ei muud.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siis on, et pidutsesid. Kuidas nad sind segasid? Ilmselgelt polnud midafi katastroofilist, kui politsei ei sisenenud. Nähes alkoholi pudeleid ja 16a uksel oleks neil selleks pōhjust rohkem, kui küll olnud.

+2
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siis on, et pidutsesid. Kuidas nad sind segasid? Ilmselgelt polnud midafi katastroofilist, kui politsei ei sisenenud. Nähes alkoholi pudeleid ja 16a uksel oleks neil selleks pōhjust rohkem, kui küll olnud.

No kui teemaalgataja kirjutab, et kannatsid tralli mitu päeva, ju siis ikka segasid!

+25
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küll ei ole nüüd kindel, kuidas see situatsioon välja nägi? Ma mõtlen, et kui politsei nägi toas alkoholipudeleid, ei ole see põhjus väita, et alaealised olid alkoholi pruukinud. Testi saab vist sel juhul NÕUDA ja tuppa sissesaamist NÕUDA vaid juhul, kui keegi alaealistest (kes on samal ajal politsei poolt ka dokumendi alusel tunnistatud alaealiseks, mitte lihtsalt näkku vaadates) on selgete alkoholitarvitamise tunnustega. Sama põhimõte nagu liikluses. Kui ei ole reidi ‘kõik puhuvad’ ega avariid, ei ole õigust politseil ilma põhjuseta autot peatada ja juhti puhuma panna.
Seega ei saanud politsei ilmselt midagi teha seal ukse taga, kui inimene, kes ukse lahti teeb, ei ole selgete joobenähtudega (need on defineeritud) ja ainsaks kahtlaseks teguriks on kusagil seisev pudel.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See 16-aastane on su naaber või? Ja kus ta vanemad on? Ja peamiselt häiris sind lärm, mitte teadmine, et alakad alkoholi pruugivad, on nii?
Palun kutsu uuesti politsei, niipea, kui uus rikkumine aset leiab. Ja veel kord ja veel kord. Normaalsed vanemad on ainult tänulikud, kui keegi nende poolt usaldatud teismelise ja seda usaldust selja taga rikkunud läbule piiri üritab panna.
Teiseks muidugi tuleks sellele läbule politsei kutsuda kohe, mitte pärast mitmepäevast piinlemist. Kui kell saab 11 ja lärm kestab – politsei. Ja kui see aita, siis uuesti. Ja järgmisel päeval uuesti.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kergelt öeldes pettunud politsei töös.

Kommentaar eemaldatud.

Seesama lause tekitas ka minul hämmingut: politsei täidab seadust, kes iganes aga selle seaduse on koostanud – vot tema “töö” üle pettuge või tehke mis tahate.

Sul on karm kommentaar, samas suht õige. Vaadates seda miinusteladu, siis tegelikult vägagi õige.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kell saab 11 ja lärm kestab – politse

Öörahu suvisel ajal on kl.00.00-05.00. Kell 11 on hilishommik, kohe varsti keskpäev.

* kui soovitad kaevata, võiksid ikka ööpäevaringsed kellaajad omale selgeks teha.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Öörahu suvisel ajal on kl.00.00-05.00. Kell 11 on hilishommik, kohe varsti keskpäev.

* kui soovitad kaevata, võiksid ikka ööpäevaringsed kellaajad omale selgeks teha.

Tänan info eest, tärnitagune lause oli su kommentaaris täiesti ülearune ja viisakusetu.
* Kui soovid viga parandada, võiksid ära õppida, kuidas seda teha neutraalses toonis, ilma näägutamata.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

muidugi ei tohi, kui just kellegi elu ja tervis parasjagu ohus pole.
peab suusõnaliselt loa andma korterisse siseneda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti politsei ei või minna korterisse, kui teda ei kutsuta sisse?

Sina muidugi leiad, et on täiesti normaalne politseinikke oma magamistoas leida, kui naabrid sulle su “seksika” voodiähkimise peale politsei kutsuvad?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan info eest, tärnitagune lause oli su kommentaaris täiesti ülearune ja viisakusetu.

* Kui soovid viga parandada, võiksid ära õppida, kuidas seda teha neutraalses toonis, ilma näägutamata.

Ei, ma ei soovi parandada. Parandama peaksid sina, kuna soovitad inimesel kell 11 hommikul politseisse helistada.
Ebaviisakas olek (khm!) pole seadusevastane, tänitamises oled sama tubli nagu mina näägutamises.
Soovitus – ära solvu iga asja peale!

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kuidas tänasel päeval nende seadustega on?

Mina tean.

Tänapäeval on inimestel õigused. Ühel inimesel on õigus vaikusele öörahu ajal. Teisel inimesel on õigus sellele, et tema koju ei marsita suvaliselt sisse. Nende kummagi õiguse austamise nõudmine teistelt – ka politseinikelt – pole targutamine, see on oma põhilistest õigustest teadlik olemine.

Kui üks arvab, et teine rikub tema õigusi, kaebab, ja kohale ilmub politseinik, siis peab see politseinik kaaluma, kas on vajalik ühe osapoole õiguste rikkumine teise õiguste kehtima panemiseks. Antud juhul siis, kas on tarvis korterisse sisse murda, kõik kumminuiaga läbi peksta ja rauduskäsi jaoskonda ülekuulamisele ja hiljem arsti juurde erinevaid teste tegema viima? Kui korrarikkumine lõppes pelgalt korteri elanikuga üle ukseläve vesteldes või lausa enne politseiniku koputust uksele, siis oleks üle lävepaku astumine olnud ülemäärane.

Teemaalgatus on targutamine kõige puhtamal kujul. Inimene elust midagi ei tea, aga muudkui targutab.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kuidas tänasel päeval nende seadustega on?

Mina tean.

Tänapäeval on inimestel õigused.

Ühel inimesel on õigus vaikusele öörahu ajal.

Teisel inimesel on õigus sellele, et tema koju ei marsita suvaliselt sisse. Selle õiguse täitmise nõudmine teistelt – ka politeinikelt – pole targutamine, see on oma põhilistest õigustest teadlik olemine.

Kui üks arvab, et teine rikub tema õigusi, kaebab, ja kohale ilmub politseinik, siis peab see politseinik kaaluma, kas on vajalik ühe osapoole õiguste rikkumine teise õiguste kehtima panemiseks. Antud juhul siis, kas on tarvis korterisse sisse murda, kõik kumminuiaga läbi peksta ja rauduskäsi jaoskonda ülekuulamisele ja hiljem arsti juurde erinevaid teste tegema viima? Kui korrarikkumine lõppes pelgalt korteri elanikuga üle ukseläve vesteldes või lausa enne politseiniku koputust uksele, siis oleks igasugune jõu kasutamine olnud ülemäärane.

Teemaalgatus on targutamine kõige puhtamal kujul. Inimene elust midagi ei tea, aga muudkui targutab.

Millega ma sul siin targutan, ma küsingi, kuidas hetkel on? Näha oli ju, et on tarvitanud, tõesti aga ei kõikunud, see panigi imestama, et politsei sellisesse asja nii kergekäeliselt suhtub. Et umbes, oi ei tundu purjus, las joovad edasi? Kuigi see peaks olema täielikult keelatud?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Politseil ei ole tõesti õigust eravaldusesse siseneda ilma vastava loata. Kas te olete täiskasvanud või mis? Politsei võib siseneda ainult kohtu loal see on põhiõiguse riive. Ja see, et politsei nägi alkoholi pudeleid.. püha issand. Kui mul keegi garaaži ukse lahti teeb, siis näeb ka pudeleid, see ei tähenda ju kohe, et ma olen neid joonud. Ehk siis see ei tõesta ka mitte midagi.

Politseil on aga õigust nõuda korteriomanikult, et too oleks teiste suhtes arvestav. Ehk siis oleks pidanud selgeks tegema omaniku (tavaliselt siis kas üürileandja või lapsevanem), kes oleks pidanud korra majja lööma.

Ahjaa, muidugi oleks võinud politsei siseneda kui ta oleks tuvastanud, et kellegi elu on ohus vms. Et nii ka pole, et politsei teeb ukse lahti ja näeb, kuidas kedagi tapetakse, aga siis ei lähe sisse, sest luba ei ole.

Aga naabri kaebamine, et lärm on kõva ja seal on temaarvates alaealised, kes tarbivad alkoholi ei ole piisav põhjus politsei põhiõiguseid riivata.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millega ma sul siin targutan, ma küsingi, kuidas hetkel on? Näha oli ju, et on tarvitanud, tõesti aga ei kõikunud, see panigi imestama, et politsei sellisesse asja nii kergekäeliselt suhtub. Et umbes, oi ei tundu purjus, las joovad edasi? Kuigi see peaks olema täielikult keelatud?

Keegi ei saa sinu erapooliku kirjelduse pealt oletada, mida politseinik oleks pidanud või ei oleks pidanud tegema. Kes teab, kuidas see asi paistis ülejäänud asjaosalistele, sellele 16-aastasele ja kuidas politseinikule. Siin võib sada asja olla, mis tegelikult on teisiti kui sinu jutus. Alustades sellest, et võibolla see 16-aastane ei ole tegelikult 16-aastane. Võibolla need pudelid olid alkoholivaba joogi omad. Ja lisaks, politseinik ei pea alati kõiki karistama seaduse täie rangusega – see tähendaks politseiriiki. Kui inimene võtab hoiatust kuulda siis on kõik hästi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näha oli ju, et on tarvitanud, tõesti aga ei kõikunud

Mille alusel sa siis väidad, et ta oli alkoholi tarvitanud? Ikkagi nende pudelite järgi, mis ei olnud selle alaealise käeski mitte, vaid seisid kusagil toas?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebaviisakas olek (khm!) pole seadusevastane, tänitamises oled sama tubli nagu mina näägutamises.

Sa oled ületamatu!
Khm, ära solvu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled ületamatu!

Khm, ära solvu.

Polnud plaaniski!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, seadus on selline, et politsei ei või eravaldusesse siseneda, kui pole alust arvata, et kellegi elu on ohus, kuid kas poleks siiski elementaarne, et politsei võtab sellises olukorras ühendust kinnisvara omanikuga? kasvõi selleks, et informeerida omanikku tema vara võimaliku kahjustamise osas? ja samal ajal ka alaealise võimaliku ohustatuse osas? kas seda oleks palju tahta ja kas seda praktiseeritakse? ilmselgelt võidi seda ka antud juhul teha ja naaber ei pruugigi sellest teadlik olla, kuid ma küsin pigem teoreetiliselt.

ps. mina naabrina (ja teismeliste emana) oleksin siiski kontakteerunud pigem varem kui hiljem (kindlasti mitte mitme päeva pärast) teismelise vanemate ehk korteriomanikega ja eelistaksin, et ka meie naabrid teeksid seda, kui mu tütred segi peaks keerama.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

jah, seadus on selline, et politsei ei või eravaldusesse siseneda, kui pole alust arvata, et kellegi elu on ohus, kuid kas poleks siiski elementaarne, et politsei võtab sellises olukorras ühendust kinnisvara omanikuga? kasvõi selleks, et informeerida omanikku tema vara võimaliku kahjustamise osas? ja samal ajal ka alaealise võimaliku ohustatuse osas? kas seda oleks palju tahta ja kas seda praktiseeritakse? ilmselgelt võidi seda ka antud juhul teha ja naaber ei pruugigi sellest teadlik olla, kuid ma küsin pigem teoreetiliselt.

ps. mina naabrina (ja teismeliste emana) oleksin siiski kontakteerunud pigem varem kui hiljem (kindlasti mitte mitme päeva pärast) teismelise vanemate ehk korteriomanikega ja eelistaksin, et ka meie naabrid teeksid seda, kui mu tütred segi peaks keerama.

Kõik ei ela väikesed maakohas kus kõik tunnevad kõiki. Elan enda praeguses kodus juba 6 aastat ja vast 10% majaelanikest tean nägupidi. Ma ei tea mitte kellegi nime, kontakttelefoni ega ka seda, kes on kelle lapsed, abikaasad või vanemad. Paljudes korterites on üldse tihti vahetuvad üürnikud, lihtsalt näen, et keegi jälle kolib vms. Osad on airbnb ja bookingu korterid. Seega ma küll ei saaks ega ka viitsiks hakata kellegagi personaalselt kontakteeruma. Kutsuks ka politsei lihtsalt. Ainus vahe, et ma ei kutsuks politseid kell 11 päeval, vaid konkreetselt siis kui seaduserikkumine (antud juhul öörahu rikkumine) aset leiab, seega öösel. Kas võõrad teismelised sellest joomise lõpetavad või ei, ei morjendada mind absoluutselt. Kui nad politsei käigu peale vait jäävad ja mind enam nende tegemised ei sega, siis on minu jaoks kõik hästi ja teema lõpetatud. Ma ei ole ei Ema Teresa ega naabrilaste palgaline valvur, et peaksin kedagi isiklikult teavitama millestki hakkama. Oma lapsed on igaühe oma probleem ja vastutus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on ka pool tema jutust lihtsalt vale.
Selliste inimeste puhul ei imesta.

Ja tuli ta ju siia kaasakaagutamist otsima?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik ei ela väikesed maakohas kus kõik tunnevad kõiki. Elan enda praeguses kodus juba 6 aastat ja vast 10% majaelanikest tean nägupidi. Ma ei tea mitte kellegi nime, kontakttelefoni ega ka seda, kes on kelle lapsed, abikaasad või vanemad. Paljudes korterites on üldse tihti vahetuvad üürnikud, lihtsalt näen, et keegi jälle kolib vms. Osad on airbnb ja bookingu korterid. Seega ma küll ei saaks ega ka viitsiks hakata kellegagi personaalselt kontakteeruma. Kutsuks ka politsei lihtsalt.

ma ka ei ela väikses maakohas, elan tln linnas. seda, et tunnen pärast aastatepikkust elamist vaid kümnendikku naabritest, ei kujuta siiski ette – käid ju ühistu koosolekutel, orgunnid mingeid asju või vähemalt annad nende teostumiseks oma nõusoleku jne?

kui naaber on ikkagi nii lähedal, et tema pidu häirib, siis reeglina teda ka tuntakse. teemaalgataja teadis isegi pidutseja vanust ju.

+2
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 16-aastane üksi kodus, pidu