Esileht Ilu ja tervis 16 aastasel tüdrukul käed värisevad

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 16 aastasel tüdrukul käed värisevad

Postitas:
Kägu

Mis võiks ollea põhjuseks, et 16 aastasel käed värisevad? 9 klass oli muidugi karm, hea et elu jäime, aga kas tõesti sellest võib olla tingitud käte värin. Tütar ütles, et klassis on mitmel selline probleem.

 

Kas see võib olla tingitud ka koduõppest ja nutiseadmetest? Kaalus on juurde võtnud 8 kg (distantsõppe pärast), langetus juba käib. Aga käte värin, mida selleks teha annab, kas üldse annab? Laps ei suitseta, ei joo alkoholi ja ei tee ka kahjuks eriti trenni. Ravimeid ei tarbi. Palun aidake. Kas võib mingi aine puudus olla?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asja?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 klass oli muidugi karm, hea et elu jäime

Mul on kõik lapsed 9. klassis ellu jäänud.  Teemaalgatus on arusaamatu.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegemist on ülemineku eaga(puberteet) ja sellest lähtuvalt tekivad probleemid. Mõnel on see probleemiks rohkem,mõnel vähem.Kaasuv probleem võib olla ka stress ja depressioon.Noortel depressioon ei ole mingi haruldus.Mida kohe teha saab? Arvutist ja nutitelefonist eemale! Iga päev peab laps tegelema sporti või kiirkõndi värskes õhus kuni 2 tundi.Vajadusel konsulteerida perearsti ja psühhiaatriga.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstile võiks ka helistada ja mure ära rääkida. Kui ongi äkki mõne vitamiini puudus, siis oleks hea teha analüüs.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

9 klass oli muidugi karm, hea et elu jäime

Mul on kõik lapsed 9. klassis ellu jäänud. Teemaalgatus on arusaamatu.

[/quote]

Eks mõnel veab kooliga paremini. Meil oli 2 aastat distantsõpet ja 9 klassis polnud poole aasta pealt 2-s riigieksami aines aineõpetajat klassi ees. Eesti keeles praktiliselt 2 aastat. Kooli juhtkond naeris selle peale, keegi ei võtnud midagi ette. Laps soovis aga kuskile paremasse kooli ka proovida – asi läks ikka väga pingeliseks, sest kui ei taha 2-s põhiaines 15 punkti saada pead igalt poolt mujalt teadmisi hakkama ammutama. Masendav. Klassi pidi käte värisemine olema üsna levinud probleem (ikka mitmel tüdrukul). Õnneks saime sealt jubedast koolist eluga tulema. Osad pidid sinna kannatama jääma kahjuks 🙁

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkasid käed värisema siis, kui tekkis kilpnäärme ületalitlus (pärast gümnaasiumit). Põhjuseid, miks käed väridevad, on hulgim. Kindlasti tasub perearstiga suhelda, kes otsustab uuringute vajaduse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“jäime ellu” ja “kaalus juurde võtnud distantsõppe pärast”

päris tobe. 9 klass õppigu ise ja  õue jalutama ja rattaga sõitma mingu ka ise!

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 19a poisil ka käed värisevad, tglt juba mitu aastat. Arvan et kas ärevushäire vms. Koolis ka raske olnud. Ma arvan et pärilik, mul endal ka ärevusega/stressis hakkavad käed värisema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kilpnäärme haigus ja halvematel perioodidel käed värisevad päris kõvasti.

Samuti võib kätevärin tekkida madalast veresuhkrust, närveerimisest või ülepingest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 klass oli muidugi karm, hea et elu jäime

Mul on kõik lapsed 9. klassis ellu jäänud. Teemaalgatus on arusaamatu.

Eks mõnel veab kooliga paremini. Meil oli 2 aastat distantsõpet ja 9 klassis polnud poole aasta pealt 2-s riigieksami aines aineõpetajat klassi ees. Eesti keeles praktiliselt 2 aastat. Kooli juhtkond naeris selle peale, keegi ei võtnud midagi ette. Laps soovis aga kuskile paremasse kooli ka proovida – asi läks ikka väga pingeliseks, sest kui ei taha 2-s põhiaines 15 punkti saada pead igalt poolt mujalt teadmisi hakkama ammutama. Masendav. Klassi pidi käte värisemine olema üsna levinud probleem (ikka mitmel tüdrukul). Õnneks saime sealt jubedast koolist eluga tulema. Osad pidid sinna kannatama jääma kahjuks ????[/quote]

Ja vaadates, kuidas vanem kirjutab, siis ega sealt ka mingit abi lapsele loota ei ole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 klass oli muidugi karm, hea et elu jäime

Mul on kõik lapsed 9. klassis ellu jäänud. Teemaalgatus on arusaamatu.

Eks mõnel veab kooliga paremini. Meil oli 2 aastat distantsõpet ja 9 klassis polnud poole aasta pealt 2-s riigieksami aines aineõpetajat klassi ees. Eesti keeles praktiliselt 2 aastat. Kooli juhtkond naeris selle peale, keegi ei võtnud midagi ette. Laps soovis aga kuskile paremasse kooli ka proovida – asi läks ikka väga pingeliseks, sest kui ei taha 2-s põhiaines 15 punkti saada pead igalt poolt mujalt teadmisi hakkama ammutama. Masendav. Klassi pidi käte värisemine olema üsna levinud probleem (ikka mitmel tüdrukul). Õnneks saime sealt jubedast koolist eluga tulema. Osad pidid sinna kannatama jääma kahjuks ????

[/quote]Kas ma saan õigesti aru, et nii Sina ise kui Sinu laps käisite koos seal “jubedas koolis” ja mõlemad olete nüüd siis uued koolis ja käite 10-ndas klassis? Või oled Sa see ema, et kakasime täna püksi ja meil hakkasid hambad kasvama ???? Igatahed püüa normaalseks saada ja ehk on veel lootust, et ka lapsest võib asja saada. Kätevärin tundub teie probleemide listis ikka väga lõpus olevat, niiet tegelege ikka olulisemate muredega esmalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus riigis TA elab, et kaks aastat distantsõpet on olnud? Või ise jätsid oma lapse koduõppele? Sellisel juhul puhtalt oma süü ju. Eestis kohe kindlasti kaks aastat mingit distantsõpet pole olnud. Kaks aastat tagasi polnud Eestis ühtegi koroonajuhtugi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi ei mõista, miks peab tervise teemas kedagi mõnitama maneeri (meietamine) või mingite ebaoluliste detailide (kaks aastat koduõpet – ju peab TA silmas seda, et juba teine õppeaasta koduõpet) pärast?

Kas on raske otse inimesele vastata ilma norimise ja nokkimiseta?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi ei mõista, miks peab tervise teemas kedagi mõnitama maneeri (meietamine) või mingite ebaoluliste detailide (kaks aastat koduõpet – ju peab TA silmas seda, et juba teine õppeaasta koduõpet) pärast?

Kas on raske otse inimesele vastata ilma norimise ja nokkimiseta?

Mida siin otse vastata on? Ehk käed värisevadki seetõttu, et sellise emaga on sunnitud koos elama? Mul oleks ka piinlik ja vastik kui mu ema oleks idioot.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi ei mõista, miks peab tervise teemas kedagi mõnitama maneeri (meietamine) või mingite ebaoluliste detailide (kaks aastat koduõpet – ju peab TA silmas seda, et juba teine õppeaasta koduõpet) pärast?

Kas on raske otse inimesele vastata ilma norimise ja nokkimiseta?

Mida siin otse vastata on? Ehk käed värisevadki seetõttu, et sellise emaga on sunnitud koos elama? Mul oleks ka piinlik ja vastik kui mu ema oleks idioot.

Mis mõttes nagu? Milles selle ema idiootsus väljendub küll ometi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis 16 aastasel tüdrukul käed värisevad