Esileht Koolilaps 16-aastasele poisile Roaccutane?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 16-aastasele poisile Roaccutane?

Postitas:

Paluksin kogemusi, kes on seda ravimit kasutanud. Huvitab just kõrvaltoimete osa, kas on esinenud deptressiooni ja talumatut nahakuivust, muid märkimisväärseid terviseprobleeme?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin veidi vanem, kui kasutasin, aga ka teismeline. Jah, esines depressiivsust, mis oli otseselt nahaga seotud, st muud eluvaldkonnad olid ok – aga see deprekas tekkis mingil määral juba enne, näonaha olukorra tõttu, tahtmatus väljas käia, mul olid head sõbrad ja olin loomult suhtleja-aktiivne, aga ühel hetkel hakkas näonahk nii kohutavalt häirima, et hakkasin suvalistel põhjustel vältima väljaminemisi, siis ka kooliminemist jms, ka ravimiga oli algul veel väga raske, ehkki välimus muutus u 3.-4. kuul juba talutavaks.

Ravimi füüsilised kõrvaltoimed olid kontrolli all, ei muutunud nahk valusalt kuivaks ega vereproovid halvaks.

Ravim toimis minu puhul paar aastat, siis hakkas tasapisi akne tagasi tulema/aktiveeruma uuesti, praegu olen 30ndates eluaastates, nahk on kuidas kunagi, korras igatahes mitte, aga nutma ka ei aja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps sõi ka roccutane. nahk ikka muutus kuivaks, valulikuks kohati.
tippspordist kahjuks pidi aastaks loobuma, hobikorras käis ikka trennis. aga nii kõvasti ei saanud teha, et oleks saanud võistlustel käia. aasta sõi tablette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin seda ravimit samas vanuses. Minul tekkis naha kuivus, nahk sügeles ja ketendas pidevalt. Mulle kirjutas arst ka baaskreemi, mis seda sügelust leevendas. Mul esines ka nina verejookse, täiesti lambist võis nina verd jooksma hakata,kahtlustan et limaskestad olid liiga kuivad. Selles vanuses sain ise 50% ravimisoodustust (11a tagasi,nüüd vb muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vend oli 16-17 kui arst Roaccutane välja kirjutas. Kõrvalnähud olid kohutavad, huuled näiteks nägid välja nagu verised klombid. Kõige hullem oli aga muutus iseloomus. Tõelisest päikesepoisist sai kuri ja morn isend. Olen vennaga sellest tagantjärele rääkinud ja ta ise arvas, et tema tollane depressiivsus oli tingitud aknest ja mitte ravimist. Samas on depressiivsus (ja isegi suitsiidimõtted) üks levinud Roaccutane kõrvalnähte.

Mu vanem poeg hakkab praegu teismeliseeale lähenema. Emana arvan ma, et oma lapsele laseksin ma Roaccutane välja kirjutada ainult kõige viimasel juhul, siis kui KÕIK muud moodused on ära proovitud. Ma arvan, et paljudel nahaarstidel pole viitsimist ega kannatust teismeliste akneproblemidega tegeleda ja nii lajatataksegi kohe Roaccutane retseptiga. Ometigi on tänapäeval olemas laserravid jm teraapiad mida kindlasti tasuks eelnevalt proovida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 09:56; 09.10 09:23; 10.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama, huvi pärast küsin, et mida te siiani proovinud ja kasutanud olete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütar (18) sööb praegu. huuled on kuivad, pidevalt kreemitab. näonahk samuti kohati ketendab. iseloomu muutust pole täheldanud.
ära on aastate jooksul proovitud igasugused kreemid ja salvid, abi suht olematu. praegu nahk silmnähtavalt puhtamaks muutunud. ravi pikkuseks pakkus arst 3-4 kuud, et siis võiks juba ok olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin ka teismelisena. Mingeid kõrvaltoimeid ei olnud va. kerge huulte kuivus. Poisid vist väga ei viitsi huulepulka kasutada, aga mul polnud probleemi seda ca 5 x päevas peale panna. Nahk küll kuivama ei hakanud, muutus hoopis normaalseks, sest enne oli ikka üpris rasune.
Masendus pigem kadus- see mädapunne täis nägu võttis igasuguse eluisu, kui punnid kadusid läks tuju just heaks.
Tippsportlane pole ma kunagi olnud, aga igapäevased ja harjumuslikud 5-8 km jooksin ikka ära. See oli siis minu trenn ja mingid liigeste või lihaste valulikkust küll ei tekkinud.

Soovitan kindlasti võtma hakata. Kui kõrvaltoimed on talumatud, saab alati ravi pooleli jätta. Aga mitte proovida ja mädaneva näoga ning hiljem armidega ringi käia on ka õudne. Lisaks ei pruugi akne niipea (kui üldse) kaduda ja enesehinnangu viib see ikka väga alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta sõi tablette.

Sa mingi muu raviga segi ei aja? Seda ravimit aasta järjest küll ei võeta. 3-4 kuud ja siis paus ning vajadusel hiljem korratakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 20:02; 09.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin ka teismelisena. Mingeid kõrvaltoimeid ei olnud va. kerge huulte kuivus. Poisid vist väga ei viitsi huulepulka kasutada, aga mul polnud probleemi seda ca 5 x päevas peale panna. Nahk küll kuivama ei hakanud, muutus hoopis normaalseks, sest enne oli ikka üpris rasune.

Masendus pigem kadus- see mädapunne täis nägu võttis igasuguse eluisu, kui punnid kadusid läks tuju just heaks.

Tippsportlane pole ma kunagi olnud, aga igapäevased ja harjumuslikud 5-8 km jooksin ikka ära. See oli siis minu trenn ja mingid liigeste või lihaste valulikkust küll ei tekkinud.

Soovitan kindlasti võtma hakata. Kui kõrvaltoimed on talumatud, saab alati ravi pooleli jätta. Aga mitte proovida ja mädaneva näoga ning hiljem armidega ringi käia on ka õudne. Lisaks ei pruugi akne niipea (kui üldse) kaduda ja enesehinnangu viib see ikka väga alla.

Püüa aru saada, et Roaccutane kõrvaltoimed võivad olla vägagi erinevad. Sul vedas aga kõige hullemal juhul võib olla kõrvaltoimeks sügav depressioon ja sellest tingitud suitsiid. Roaccutane soovitamise võiks jätta ikka vaid arstidele. Kordan veel, et ma pole täielik Roaccutane vastane aga see võiks jääda kõige viimaseks võimaluseks.

Mis puutub huulepulga kasutamisse, siis minu vennal algas Roaccutane kasutamise ajal huulepulga ülitihedast kasutamisest aastatepikkune Blistexi sõltuvus. See on jälle üks hull asi kui inimesel hakkavad käed värisema kui pole saanud viimase poole tunni jooksul Blistexit huultele määrida. Nii et soovitaks valida võimalikult loodusliku ja keemiavaba huulepulga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 09:56; 09.10 09:23; 10.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüa aru saada, et Roaccutane kõrvaltoimed võivad olla vägagi erinevad. Sul vedas aga kõige hullemal juhul võib olla kõrvaltoimeks sügav depressioon ja sellest tingitud suitsiid. Roaccutane soovitamise võiks jätta ikka vaid arstidele. Kordan veel, et ma pole täielik Roaccutane vastane aga see võiks jääda kõige viimaseks võimaluseks.

Mis puutub huulepulga kasutamisse, siis minu vennal algas Roaccutane kasutamise ajal huulepulga ülitihedast kasutamisest aastatepikkune Blistexi sõltuvus. See on jälle üks hull asi kui inimesel hakkavad käed värisema kui pole saanud viimase poole tunni jooksul Blistexit huultele määrida. Nii et soovitaks valida võimalikult loodusliku ja keemiavaba huulepulga.

Ongi erinevad. Sina üritad selgeks teha, et kõik selle ravimi tarvitajad on värisevate kätega ja plaanivad suitsiidi. Enamikel siiski selliseid kõrvaltoimeid ei teki. Seda rohtu ei saa tellimise peale, arst siiski otsustab, kas ravi on vajalik või mitte, lisaks tehakse analüüsid tervisliku seisunid kohta. Ja ravi on võimalik alati pooleli jätta, rohkem kui üheks kuuks korraga seda ei kirjutatagi. Samuti on võimalik kõrvaltoimete korral kogust vähendada.
Millised on alternatiivid? Tüdrukutel beebipillid, poistel antibiootikumid? Need mõlemad toimivad (kui toimivad) vaid sel ajal, kui neid võtta, pikemaajalist mõju, erinevalt Roaccutanest, neil ei ole.

Kui sa võrdled nt. teismelisi 90ndatel ka praegu, siis tänapäeva noortel on ikka väga ilus ja sile näonahk. Selliseid tüüpilisi punnilisi teismelisi ei näe enam üldse, akne ei ole enam mingi “normaalsus”, et kannata ära ja küll läheb üle. Seda suuresti tänu sellele ravimile.
Aga igaühe oma valik ja otsus muidugi. Kui kardetakse kõrvaltoimeid (ilma, et oleks proovinud ja omaks kogemust), siis võib tõepoolest loota sellele, et ehk läheb ise üle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 20:02; 09.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüa aru saada, et Roaccutane kõrvaltoimed võivad olla vägagi erinevad. Sul vedas aga kõige hullemal juhul võib olla kõrvaltoimeks sügav depressioon ja sellest tingitud suitsiid. Roaccutane soovitamise võiks jätta ikka vaid arstidele. Kordan veel, et ma pole täielik Roaccutane vastane aga see võiks jääda kõige viimaseks võimaluseks.

Mis puutub huulepulga kasutamisse, siis minu vennal algas Roaccutane kasutamise ajal huulepulga ülitihedast kasutamisest aastatepikkune Blistexi sõltuvus. See on jälle üks hull asi kui inimesel hakkavad käed värisema kui pole saanud viimase poole tunni jooksul Blistexit huultele määrida. Nii et soovitaks valida võimalikult loodusliku ja keemiavaba huulepulga.

Ongi erinevad. Sina üritad selgeks teha, et kõik selle ravimi tarvitajad on värisevate kätega ja plaanivad suitsiidi. Enamikel siiski selliseid kõrvaltoimeid ei teki. Seda rohtu ei saa tellimise peale, arst siiski otsustab, kas ravi on vajalik või mitte, lisaks tehakse analüüsid tervisliku seisunid kohta. Ja ravi on võimalik alati pooleli jätta, rohkem kui üheks kuuks korraga seda ei kirjutatagi. Samuti on võimalik kõrvaltoimete korral kogust vähendada.

Millised on alternatiivid? Tüdrukutel beebipillid, poistel antibiootikumid? Need mõlemad toimivad (kui toimivad) vaid sel ajal, kui neid võtta, pikemaajalist mõju, erinevalt Roaccutanest, neil ei ole.

Kui sa võrdled nt. teismelisi 90ndatel ka praegu, siis tänapäeva noortel on ikka väga ilus ja sile näonahk. Selliseid tüüpilisi punnilisi teismelisi ei näe enam üldse, akne ei ole enam mingi “normaalsus”, et kannata ära ja küll läheb üle. Seda suuresti tänu sellele ravimile.

Aga igaühe oma valik ja otsus muidugi. Kui kardetakse kõrvaltoimeid (ilma, et oleks proovinud ja omaks kogemust), siis võib tõepoolest loota sellele, et ehk läheb ise üle.

Siin on suur vahe kas me räägime täiskasvanust, kes otsustab ravimit tarvitada või lapsevanemast, kes teeb selle otsuse lapse eest. Kui su laps Roaccutane mõju all enesetapu sooritab, siis ei saa lihtsalt öelda, et “vähemasti me proovisime ja omame kogemust”. Ma ei püüa kindlasti kohe väita, et KÕIK Roaccutane kasutajad on suitsiidimõtetega aga fakt on see, et sügav depressioon on üks Roaccutane kõrvalmõjusid.

Tüüpilisi punnilisi teismelisi ei näe tänapäeval nii palju lihtsalt selletõttu, et meigivahendid on paremad ja kõigile kättesaadavamad (ka poistele).

Ma ei soovitanud kindlasti kohe “loota, sellele, et ise läheb üle”. Tänapäeval on olemas küllaldaselt alternatiive, mitte ainult beebipillid ja antibiootikumid. Näiteks laserravi, mis mõnel väga edukalt töötab.

Ja lõpetuseks, kui sa oled Roaccutane tarbijate kogemusi lugenud, siis ei ole selle mõju kindlasti kohe kõigil pikemaajaline.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 09:56; 09.10 09:23; 10.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ravim ongi tavaliselt see viimane võimalus kui kõik muud asjad on juba ära proovitud. mul laps ka kasutas pea asta, see sõltub määratud doosist ja tervist kontrollitakse iga kuu, lisaks kui mingeid küsimusi v kõrvaltoimeid, siis jäetakse ravi pooleli v vähendatakse annust. huultele on soovitav kasutada elisabet ardeni 8h kreemi vm rasvast kreemi mitte neid tavalisi hüg huulepulki mis just kuivatavad.
kui ikka on nii tõsine akne, et jäävad sügavad armid, siis polegi muud alternatiivi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 16-aastasele poisile Roaccutane?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.