Esileht Lapse ootamine 16.rasedusnädal ja 0 lisakilo

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 16.rasedusnädal ja 0 lisakilo

Postitas:
Kägu

Olen 16 nädalat rase ning pole endiselt kilosid juurde tulnud (võrreldes raseduse eelse ajaga). Kuna raseduse alguses iiveldas meeletult ja sain süüa vaid hapusid asju (hapukurk, õun jne), võtsin ka 1-2 kilo hoopis alguses alla.
Täna olen 16. nädalat rase ning kaalun täpselt sama palju nagu enne rasedust. Olgu öeldud, et minu kaal on terve elu olnud pigem madal ning olen kõikunud alakaalu piiril (ja see ei tulene mitte näljutamisest vms, vaid terve elu selline olnud ning terve naissuguvõsa ka).

Umbes teisel raseduse kuul taastus söögiisu ning söön enda arvates väga normaalselt (3 korralikku põhikorda päevas + vahepealsed näksimised (kas siis jogurt, mõni puuvili vms). Pigem pean piiri pidama magusaga, kuna mingiaeg tekkisid meeletud magusaisud ning andsin neile ka järgi. Võisin terve väikese koogi nahka pista ühe korraga. Kuna see aga siiski ei ole hea, püüan ennast piirata nüüd nii, et luban 1 magusa asja päevas ja mitte rohkem.
Ainus mida ma ei söö hetkel raseduse ajal, on liha (väga minimaalselt kusagil kastme sees suudan süüa, aga otseselt lihakäntsaka vastu isu ei ole terve raseduse ajal olnud).

Loen internetist, et võiksin olla tänaseks tegelikult juurde võtnud 3-5 kilo ning ka viimasel ämmaka visiidil ütles ämmaemand, et nüüd oleks küll aeg hakata juurde ka võtma, et ehk varsti hakkavad siis kilod tulema. Visiidist on aga 2 nädalat juba möödas ning kilosid ei kusagil.
Kõht on ees ka väga pisike, kuigi olen ise muidu väga peenike ja võiks kõht ju justkui paremini välja paista. Lisaks lugesin, et peenikesed võtavad tavaliselt just rohkem juurde rasedusega.
Lapsega siiani ultrahelide ja muude tehtud testide järgi kõik korras.

Kas muretsen ilmaasjata (kuna esimene rasedus ja ehk mõtlen üle) või peaksin siiski miskit ette võtma? Millest võib see tulla, et kilosid juurde ei tule ega tule ja kõht kasvab ka nii aeglaselt. Toitun mitmekülgselt ning piisavas koguses. Trenni hetkel mingisugust ei tee ja ka liikumine üldiselt on minimaalne.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tuleneb sellest, et sa ei söö. Sa ei söö liha, sa ei söö magusat. Ega loode ju praegu veel suur ole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tuleneb sellest, et sa ei söö. Sa ei söö liha, sa ei söö magusat. Ega loode ju praegu veel suur ole.

Kuidas ma seda nüüd uuesti paremini üritan selgitada. Teen siis puust ja punaseks.
Ma söön väga normaalselt, hommikuti tavaliselt puder + kaks võileiba + värske apelsinimahl (või siis omlett + võileib + mahl).
Enne lõunat tavaliselt müsli jogurtiga. Lõunast tavaliselt kala ja riis, pasta vms, olenevalt mis päevapakkumised on, ühesõnaga tavaline päevapraad, mida kõik teised sealset kohvikut külastavad tööinimesed lõunati söövad nii mehed kui naised (kui on mingi sealiha, siis seda tõesti ei söö). Õhtu oode on kas banaan/virsik vms ja jogurt. Õhtuks söön üldiselt kala kartuli või riisiga (kala maitseb praegu väga ja teen seda ehk isegi liiga tihti, mehel kindlasti juba isu täis sellest), aga ka igasugused muud asjad ühepajatoidud jne. Koguseliselt hommikul ja õhtul söön mehega sama suure portsu (lõunati ei oska öelda, sööme eraldi).
Lisaks siis õhtuti tekib teleka ees magusa isu. Nädalaid andsin sellele järgi ja sõin iga õhtu suure koguse kooki, jäätist, šokolaadi, ükskord isegi terve paki mesikäpa komme korraga ära. Süda hiljem läikis küll. Nüüd viimased nädal aega olen mõelnud, et aitab sellest magusast õhtuti, see ei saa head teha ja pigem kahju. Niiet nüüd kui luban, siis päevas väikese šokolaadi  (mitte enam suure tahvli) või ühe väikese koogitüki tee kõrvale. Mingit magusa massilist pugimist (mis oli varem) enam tõesti ei ole.
Õhtul hiljem veel teleka ees tihti joon keefiri mitu klaasi (nii väga on maitsema hakanud), söön mingeid näkileibu jne.

Võimalik, et seda on siis tõesti vähe. Minu enda hinnangul mitte. Ma pole kunagi söömist piiranud ning pigem on sõbrad terve elu naernud, et ma söön meeste koguse, aga ise piitspeenike.

Jah, liha tõesti hetkel ei söö (kuigi nagu mainisin, kui kusagil on lihakaste või supi sees vms, siis ikka söön, aga steiki, šnitslit jms hetkel mitte). Kui see on põhjus, siis võib-olla tõesti. Aga see, et ma magusat ei söö, põhjus kindlasti ei ole. Normaalne olekski ju see, et magusat ei söödaks liiga palju, aga rasedusega siiski kilod juurde tuleksid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Lisan veel, et eks pean pigem ämmaemandaga nõu pidama. Lihtsalt meelitab siia perekooli foorumisse murega pöördumine, kuna kõigil erinevad mured ja siin neid lahatakse ja küsitakse ja uuritakse.
Tõenäoliselt muidugi ei oska keegi siin anda edasi põhjust, miks nii mul hetkel on.
See, et ma võin süüa kas või elevandi ära ja ei tule 1 kilo ka juurde, see on olnud mul eluaeg nii. Tõenäoliselt siis ka rasedusega need asjad ei ole muutunud. Ehk siis toidust ma juurde ei võta. Võtangi juurde vaid emaka suurenemise ja loote suurenemise kaudu, kuna need aga pole hetkel piisavalt suurenenud, siis ka pole ehk piisavalt juurde tulnud.

Ise aga arvasin, et rase naine võiks ka toidust juurde võtta, et oleks turvaline ja arenguks piisav loote jaoks. Aga pean siis leppima selle looduse poolt antud kas õnnistuse või õnnetusega, et mina toidust juurde ei võta.

Eks arutan asja ämmaemandaga, kuid kui kellelgi veel sellist kogemust olnud, et rasedusega kilod ei tahtnud juurde tulla, võite enda kogemusi jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist vaid minu arvamus, aga ma vist väga ei muretseks. Kui tundub, et portsud on korralikud, aga lihtsalt veel juurde ei tule, siis küllap jõuab veel tulla seoses rasedusega. Aga kui on põhjust muretsemiseks, siis ilmselt on minul ka midagi viga. 🙂

Mul on ca 14 rasedusnädalat ja ka algkaalust -2kg(võtsin alguses alla, sest nii tihti oli halb olla). Ämmaemand ütles, et see on normaalne. Ma ei tea kas on normaalne ka 16.ndal nädalal, aga tõenäoliselt ikka ja arvestades et loode ise veel vaid ca 100 grammi ringis või veidi peale, siis ma ei usu et peaks olema väga palju kaalus tingimata juures.

Mul on ka rasedusega vähenenud liha isu, samuti piiran maiustuste söömist. Küllap sellepärast kaal ei tõusegi. Kõike muud söön normaalselt ja samamoodi nagu ennegi. Pigem isegi rohkem, sest söön korralikult ja regulaarselt vahepalasid nüüd.

Alakaalu piirile ma küll ei jää, minu keskmine kehamassiindeks (KMI) on pigem 20 kanti. Kaalus tuleb ikka juurde ka kui üle söön, st päris samas nö paadis me vist pole, aga ma ei tunne end väga halvasti, et veel ei ole mitu kilo juures nt.

Probleem oleks vist siis kui ma näljutaksin ennast või seda kaalutõusu kohutavalt kardaksin ja väldiksin.

Ilmselt vereproovid olid ka korras ja mingit aine/vitamiini puudust ei ole tuvastatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Lisan veel, et eks pean pigem ämmaemandaga nõu pidama. Lihtsalt meelitab siia perekooli foorumisse murega pöördumine, kuna kõigil erinevad mured ja siin neid lahatakse ja küsitakse ja uuritakse.

Tõenäoliselt muidugi ei oska keegi siin anda edasi põhjust, miks nii mul hetkel on.

See, et ma võin süüa kas või elevandi ära ja ei tule 1 kilo ka juurde, see on olnud mul eluaeg nii. Tõenäoliselt siis ka rasedusega need asjad ei ole muutunud. Ehk siis toidust ma juurde ei võta. Võtangi juurde vaid emaka suurenemise ja loote suurenemise kaudu, kuna need aga pole hetkel piisavalt suurenenud, siis ka pole ehk piisavalt juurde tulnud.

Ise aga arvasin, et rase naine võiks ka toidust juurde võtta, et oleks turvaline ja arenguks piisav loote jaoks. Aga pean siis leppima selle looduse poolt antud kas õnnistuse või õnnetusega, et mina toidust juurde ei võta.

Eks arutan asja ämmaemandaga, kuid kui kellelgi veel sellist kogemust olnud, et rasedusega kilod ei tahtnud juurde tulla, võite enda kogemusi jagada.

Nagu öeldi, siis loode on nii 100 grammi. Ja sa oled kaotatud kilod tagasi söönud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Süda nüüd rahul ja ei muretse rohkem (olen lihtsalt raseduse ajal muretsejaks muutunud ja eks rolli mängib see, et esimene rasedus ja kõik nii uus ja mõned asjad hirmutavad).
Annan veel kehale aega juurde võtta ja kes teab, võib-olla hakkab ühel hetkel lausa sellise mühinaga kilosid juurde tulema, et tahaks pigem stopi panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole küll mingi mure, kui sööd täisväärtuslikult ja normaalseid koguseid. Ära mitte kardagi, küll need kilod varsti tulema hakkavad. Täiesti normaalne on, et kaal hakkab tõusma alles II trimestril, see on pigem reegel. Ja ära tee sellest kaalumisest nüüd mingit stressiteemat. Sa oled tasa teinud alguse kaalukotust, see ju ongi tegelikult lisandunud juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hetkel 17+5. Kuid 16ndal nädalal kaalusin ka sama palju kui raseduse alguses. Aga nüüd viimase kahe nädalaga on kaal tõusnud 1,5 kg (ja kõhu lõi ka suht üleöö ette).Toitun täiesti tavapäraselt ja normaalselt. Muretsesin samuti, et polnud juurde võtnud ja nüüd kahe nädalag 1,5kg juures. Kuid eile arstil käies, ütles ta, et see kõik on täiesti normaalne ja muretsemiseks põhjust ei ole.

Anni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 31+4 rase. Raseduse alguses võtsin 3.5 kg alla. Nüüd raseduse eelsest kaalust 800 grammi jurde tulnud.

Arusaadav beebikõht tuli ette alles 30 nädala paiku. Enne olin nagu lihtsalt kõhu piirkonnast veits täidlane 🙂 . Ootan kolmandat last. See, mis kirjas ei ole reegel, mille järgi peavad asjad olema. Väidetavalt peaks kolmanda rasedusega ka kõht varem ette tulema, mul ei tulnud ka teisega kõhtu väga ette.  Enne radedust olin normaalkaalus.

Rahulikku raseduse kulgu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võtnud esimesed 20 nädalat üldse juurde. Alguses võib-olla läks iiveldusega isegi midagi maha, ma ei tea, ei kaalunud end regulaarselt. Loode hakkab suurusesse kasvama alles poole raseduse peal, enne seda lihtsalt arenevad kõikide asjade alged välja. Pooled sõbrannad on samuti rääkinud, et “rasedus juba poole peal, aga ma pole peaaegu üldse juurde võtnud”, nüüd juba tean, et paljudel ongi nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 16 nädalat rase ning pole endiselt kilosid juurde tulnud (võrreldes raseduse eelse ajaga). Kuna raseduse alguses iiveldas meeletult ja sain süüa vaid hapusid asju (hapukurk, õun jne), võtsin ka 1-2 kilo hoopis alguses alla.

Täna olen 16. nädalat rase ning kaalun täpselt sama palju nagu enne rasedust. Olgu öeldud, et minu kaal on terve elu olnud pigem madal ning olen kõikunud alakaalu piiril (ja see ei tulene mitte näljutamisest vms, vaid terve elu selline olnud ning terve naissuguvõsa ka).

Umbes teisel raseduse kuul taastus söögiisu ning söön enda arvates väga normaalselt (3 korralikku põhikorda päevas + vahepealsed näksimised (kas siis jogurt, mõni puuvili vms). Pigem pean piiri pidama magusaga, kuna mingiaeg tekkisid meeletud magusaisud ning andsin neile ka järgi. Võisin terve väikese koogi nahka pista ühe korraga. Kuna see aga siiski ei ole hea, püüan ennast piirata nüüd nii, et luban 1 magusa asja päevas ja mitte rohkem.

Ainus mida ma ei söö hetkel raseduse ajal, on liha (väga minimaalselt kusagil kastme sees suudan süüa, aga otseselt lihakäntsaka vastu isu ei ole terve raseduse ajal olnud).

Loen internetist, et võiksin olla tänaseks tegelikult juurde võtnud 3-5 kilo ning ka viimasel ämmaka visiidil ütles ämmaemand, et nüüd oleks küll aeg hakata juurde ka võtma, et ehk varsti hakkavad siis kilod tulema. Visiidist on aga 2 nädalat juba möödas ning kilosid ei kusagil.

Kõht on ees ka väga pisike, kuigi olen ise muidu väga peenike ja võiks kõht ju justkui paremini välja paista. Lisaks lugesin, et peenikesed võtavad tavaliselt just rohkem juurde rasedusega.

Lapsega siiani ultrahelide ja muude tehtud testide järgi kõik korras.

Kas muretsen ilmaasjata (kuna esimene rasedus ja ehk mõtlen üle) või peaksin siiski miskit ette võtma? Millest võib see tulla, et kilosid juurde ei tule ega tule ja kõht kasvab ka nii aeglaselt. Toitun mitmekülgselt ning piisavas koguses. Trenni hetkel mingisugust ei tee ja ka liikumine üldiselt on minimaalne.

Ma 170 cm, 50 kg. Kolm tervet tublit last. Palju sina kaalud ja pikk oled, et nii hullult alakaalus oled enda arvates?

Mul tuli esimene lisakilo 23+ nädalal. Raseduse lõpuks +7 kg. Milleks õgida kui tunned ennast hästi?

Olen saledakene, aga kõht oli enne 23. nädalat null. Sul alles 16 ju, mis kõht?!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, mid probleemid ikka inimestel!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalusin raseduse alguses 60 kilo, sünnituse ajal 62 🙂

Kõik oli kombes, toitusin enamasti tervislikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veab teil 🙂 Mul on sõbranna, lapsest saati ülikōhn, kes võttis rasedusega juurde vaid 6kg (laps oli norm mõõdus). Kui soovituslik kaalutõus on 10-15kg, siis ega eriti numbrit ka ei tehta kui võtad 15-20kg, kui muud näitajad on korras (minu kogemus). Ju siis on see “eksimismarginaal” allapoole ka olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel on nii, tihti hakkabki alles 20+ kaalu juurde tulema.

Kaks mõtet:

1) Rauatase langeb nagunii – kui liha ei söö, tasub võib-olla rohkem silma peal hoida.

2) Liikuda võiks ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nii inimeses kinni!

Mina eelmise lapsega võtsin 6 kg juurde.

hetkel jookseb 17 nädal ja pole midagi juurde tulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kõhuke juba ees! Eks siis kogub mu enda kehakaalust! Olen ka kõhnake

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hoopis ka algul võtsin alla ja siis jäi püsima kuni 5.nda raseduskuuni. 6.ndal kuul hakkasin veidi alles juurde võtma. Mind jälgis arst ja sellest mingit numbrit ei teinud.

8.ndal kuul mõni töökaaslane tegi suured silmad kui ütlesin et lähen paari nädala päradt titepuhkusele.

Mul muidugi oli ka algselt juba ülekaal. Arst muigas, et beebi sööb emme ära ???? ehk beebi võtab juurde, aga täpselt sama palju kaotan mina oma nahaalust kaalumaterjali ????????????

Söögi poolest sõin kõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti normaalne, et kaalutõus tuleb alles 2 trimestril ning iga naise keha ka veel erinev. Kui laps norm suuruses ja areneb vastavalt, pole midagi vaja muretseda.

Minul hakkas kaalu juurde tulema alles 18-19 nädala kandis, 23ndaks nädalaks oli tulnud 4.5g ja 27ndaks +4kg ning kolmanda trimestriga viimased 2kg. See vist läks kõik ainult kõhtu, sest kusagilt n-ö välja ei paistnud, kõht hakkas kasvama ca 23-24ndal nädalal, enne polnud ka midagi aru saada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole midagi hullu kui nii vara ei tule, minul näiteks 30+5 ja juures ainult 2 kg, mainin ära ka, et ei ole siiani rasedusega olnud iiveldusi ja oksendamisi, ega pole ka isusi, söön nagu ikka tavaliselt ja ämmakas ütles, et täiesti normaalne, et küll varsti need kilod tulevad ja beebi on ka oma vanusele norm kaalus viimase uh järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enesetunne hea, siis on kõik korras. Ämmaemand hoiab silma peal ja kui midagi halvasti siiski on, küll siis sobiv ravi leitakse. Mulle nt kirjutati iiveldusvastased tabletid välja, paar korda käisin ka haiglas tilguti all, prooviti ka oksendamisvastaseid süste.

Mul ka kaal langes, 20.nädalaks oli -2kg. Mul oli pidevalt paha olla, iiveldus ja oksendamine kestsid 18-19 nädalani välja – oli päevi, kus ei suutnud midagi süüa, veresuhkru tase langes nii madalale, et paar korda isegi minestasin. Kuigi kolmas laps, aga teistele nähtav kõht tuli ette alles 7.kuul. Sünnitusmajast koju saades olin kaalult kergem kui enne rasedaks jäämist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma läksin sünnitama kolmandat last ja kaal oli – 6kg (40+5)

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine 16.rasedusnädal ja 0 lisakilo