Esileht Koolilaps 16a ja alkohol

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 16a ja alkohol

Postitas:

Selline küsimus, et kas lubate vahel oma 16a toidu kõrvale juua veini ja tähtpäevade puhul šampust?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei luba. Ja ta ei taha ka. Vanematega juua eriline “mark” ju. Tean et siidrit on sõpradega proovinud, joomiseks 2 purki 6 peale ei nimetaks. Jäi kohe vahele ka, laagris kasvatajale. Samas tean inimest, kelle 14-aastane vanematega koos reede õhtul “pingeid maandab”. Gin toonikuga. Täiesti tavaline perekond muide.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, pole jutukski tulnud. miks peaks? ma ei luba oma lastel ka alla 16-aastaselt üksi öösiti väljas olla, ilma juhiloata autot juhtida ja paljusid muid asju, mida seadus neile ei luba.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei luba, sest see on seadusega keelatud (laps 17,5 a).
Aga kui ta helistab ja küsib, et millise veini ta köögikapist VÕIKS peole kaasa võtta, kui ta täisealine oleks, siis me ütleme. Ja hiljem ei mäleta enam eriti hästi, mis veinid meil seal täpselt olidki ja kui palju neid seal oli.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsta oleme andnud, aga sellist asja ei ole, et lapsele oma klaasi anname.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:40; 11.03 14:51; 12.03 11:52; 12.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel Ei

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Meil polegi majas alkoholi, sest ei tarbi seda ka ise. Mitte niivõrd mingi suure põhimõtte pärast, lihtsalt ei tunne selleks vähimatki vajadust. Vanim laps on 16 ja tema sõprade seas ei paista alkohol ka mingi “teema” olevat.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 15:07; 09.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus, et kas lubate vahel oma 16a toidu kõrvale juua veini ja tähtpäevade puhul šampust?

Sellised vanemad rikuvad seadust ja lapse tervist. Nii et ei tarbi ise laste nähes alkoholi ja ei luba seda ka lastel teha.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et las teismeline pigem proovib turvalises keskkonnas, mitte maksab poetagusele, et see siidri välja tooks.
Ja need lapsevanemad, kes arvavad, et nende laps enne 18-aastaseks saamist alkot ei puutu, sest kodune kasvatus on nii hea… Võite täitsa mureta olla, neil on ammu proovitud. Aga teile nad ei räägi, sest teavad, et vanematel on nulltolerants teema suhtes.
Pea liiva alla peitmise asemel soovitan pigem teismelisele sobival hetkel selgitada, mis on alkoholiühik. Samuti anda paar vihjet, kuidas aidata sõpra, kes ei teadnud, mitu ühikut on tema piir.

+23
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 16:16; 10.03 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et las teismeline pigem proovib turvalises keskkonnas, mitte maksab poetagusele, et see siidri välja tooks.

Ja need lapsevanemad, kes arvavad, et nende laps enne 18-aastaseks saamist alkot ei puutu, sest kodune kasvatus on nii hea… Võite täitsa mureta olla, neil on ammu proovitud. Aga teile nad ei räägi, sest teavad, et vanematel on nulltolerants teema suhtes.

Pea liiva alla peitmise asemel soovitan pigem teismelisele sobival hetkel selgitada, mis on alkoholiühik. Samuti anda paar vihjet, kuidas aidata sõpra, kes ei teadnud, mitu ühikut on tema piir.

Sa teed palju suvalisi üldistusi. See näiteks, et meil kodus alkoholi ei tarbita, ei tähenda, et peidaksime kuidagi pead liiva alla. Seda sa vist tahtsid öelda? Lastega oleme loomulikult rääkinud nii alkoholist, samuti narkootikumidest jm meelemürkidest. Juba märksa varem kui teismelisena. Olen üsna kindel, et minu lastel on neist teemadest parem ülevaade kui nende eakaaslastel üldiselt, sest puutun nende teemadega kokku ka tööalaselt ja lapsed paratamatult saavad meie juttudest osa. Sinu kommentaarist peaks siis järeldama, et kodus, kus täiskasvanud ei joo üldse alkoholi, tuleks seda siiski lapsele pakkuda, sest “las teismeline proovib turvalises keskkonnas”? Või tundub võimatuna variant, et mõnes peres tõepoolest ei joodagi alkoholi, isegi mitte väikeses koguses? Usu, on võimalik jagada lapsele teadmisi ja arusaamist asjadest ka muul viisil kui talle “turvaliselt” alkoholi pakkudes. Samuti on lapsega võimalik luua ja hoida sellist suhet, et ta usaldab sind igas vanuses, sh ka teismelisena.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 15:07; 09.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et las teismeline pigem proovib turvalises keskkonnas, mitte maksab poetagusele, et see siidri välja tooks.

Mina jällegi arvan, et noh jah, teismelised on alati mässumeelsed olnud ja see, kui 16aastane põhikooli lõpupeol midagi maitseb, pole veel maailmalõpp. Mis aga ON minu jaoks enam-vähem maailmalõpp, on see, kui selle alaealise lapse vanem – isik, kellel on seaduslik ja moraalne kohustus last juhendada, kaitsta, õpetada – MEELITAB LAST TEADLIKULT SEADUST RIKKUMA. Sa võtad lapse äkki poevargile ka kaasa, et ta saaks seda turvaliselt ema-isa seljataga järele proovida?

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 17:46; 12.03 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just eile mõtlesin, et pigem alkohol kui mingid ained….
Poisslaps, 14. Ei suitseta, aga lahjat alkoholi olen küll maitsta andnud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea liiva alla peitmise asemel soovitan pigem teismelisele sobival hetkel selgitada, mis on alkoholiühik. Samuti anda paar vihjet, kuidas aidata sõpra, kes ei teadnud, mitu ühikut on tema piir.

ma ei tea, miks sa eeldad, et peredes, kus lastele alkoholi ei pakuta, ei räägita neil teemadel? meil on lastega, nii täisealiste kui alaealistega minu hinnangul hea ja avatud suhe, lapsed on korduvalt rääkinud, kuidas üks v teine tuttav/klassikaaslane on liigselt joonud. need teemad, et sõpra maha ei jäeta, on meil korduvalt läbitud. sõpradega õnneks selliseid olukordi ette pole tulnud, aga mine tea, millal.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed on väiksest saati saanud šampust või õlut või siidrit proovida, kui on tahtnud. kanget alkot ise ei tarbi, lahjat vahel pidulikel puhkudel või saunas ikka.
20aastane vahel pidudel käies joob klaasi siidrit, no nii 3-4 korda aastas.
16aastane vahel isa saunaõllest suutäie võtab, aga see on ka kõik.
ise võisin ka lapsepõlves alati proovida, kui tahtsin, mingit põnevust selles sõpradega käies ei olnud. samas oli sõpru, kellel olid padukarsklased vanemad, neil oli küll põnev, kui kusagilt alkot sai ning nii mõnigi neist elas hilispubekana tormilist peoloomaelu.
keelatud vili on magus

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise olin teismeline, siis imestasin, et kas mu vanemad tõesti on nii naiivsed või ainult mängivad lolli. Sest sõbranna juures ööseks jäämise asemel käisin loomulikult väljas pidudel. Olin korralik laps, hinded viied ja kui pere keskel keelatud asjadest juttu oli, siis muidugi oskasin tõsist nägu teha ja pead noogutada, et jah-jah, see on väga kole, oi mina küll seda ei prooviks, fuh väkk. 😀 Ma isegi enda arust ei pingutanud eriti selle varjamisega (mitte nagu mõni teine), aga ikka läks läbi. Ja mida ma nüüd perekoolist loen, ikka päriselt on mõned vanemad nii naiivsed. Tõmmake endale tiktok parem. Muideks ma ise olen selles koolkonnas, kes ei poolda noortele kodus alkoholi pakkumist. Aga teie, kes te siin arvate, et teie last üldse ei huvita alkoholiteemad, elate äärmises naiivsuses. Kõik 16 aastased on proovinud alkoholi ja pooled proovinud muid aineid. Ei pea välja nägema nagu noor prostituut või poisikaak, vaid täiesti tavaline, vaikne, tagasihoidlik, tubli laps.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et las teismeline pigem proovib turvalises keskkonnas, mitte maksab poetagusele, et see siidri välja tooks.

Mina jällegi arvan, et noh jah, teismelised on alati mässumeelsed olnud ja see, kui 16aastane põhikooli lõpupeol midagi maitseb, pole veel maailmalõpp. Mis aga ON minu jaoks enam-vähem maailmalõpp, on see, kui selle alaealise lapse vanem – isik, kellel on seaduslik ja moraalne kohustus last juhendada, kaitsta, õpetada – MEELITAB LAST TEADLIKULT SEADUST RIKKUMA. Sa võtad lapse äkki poevargile ka kaasa, et ta saaks seda turvaliselt ema-isa seljataga järele proovida?

Ega ma teismelisele vägisi jooki pakkuma ei lähe, et palun võta nüüd natuke, paaaaalun.
Poevarguse ja siidrilonksu vahe on sellest, et poevargus on igas eas ebaseaduslik. Joomise ja suitsetamisega on veider lugu, et 17a11k vanuselt on see suur patt, aga kuu aega hiljem juba täiesti normaalne ajaviide.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 16:16; 10.03 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on saanud vana-aasta õhtul klaasikese vahuveini kokkulöömiseks alates 14-15. Nüüd on 22 ja alkoholi ei tarvita. Ka meie saime lastena ja minu jaoks tähendas alkohol kenasti kaetud lauda, kristallklaase ja toredat seltskonda, mitte nina täistõmbamist ja täiskustud alukates magamist. Ei ole kunagi alkoholiga probleeme olnud, nüüd ise tarvitan ka alkoholi mõnusas seltskonnas, hea söögi ja sõpradega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise olin teismeline, siis imestasin, et kas mu vanemad tõesti on nii naiivsed või ainult mängivad lolli. Sest sõbranna juures ööseks jäämise asemel käisin loomulikult väljas pidudel. Olin korralik laps, hinded viied ja kui pere keskel keelatud asjadest juttu oli, siis muidugi oskasin tõsist nägu teha ja pead noogutada, et jah-jah, see on väga kole, oi mina küll seda ei prooviks, fuh väkk. ???? Ma isegi enda arust ei pingutanud eriti selle varjamisega (mitte nagu mõni teine), aga ikka läks läbi. Ja mida ma nüüd perekoolist loen, ikka päriselt on mõned vanemad nii naiivsed. Tõmmake endale tiktok parem. Muideks ma ise olen selles koolkonnas, kes ei poolda noortele kodus alkoholi pakkumist. Aga teie, kes te siin arvate, et teie last üldse ei huvita alkoholiteemad, elate äärmises naiivsuses. Kõik 16 aastased on proovinud alkoholi ja pooled proovinud muid aineid. Ei pea välja nägema nagu noor prostituut või poisikaak, vaid täiesti tavaline, vaikne, tagasihoidlik, tubli laps.

oot, kuskohast sa seda välja lugesid, et me ei tea, et/kas mu laps on alkoholi proovinud väljaspool kodu? teema oli sellest, kas me pakume seda talle ise. päris erinevad asjad iseenesest.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joomise ja suitsetamisega on veider lugu, et 17a11k vanuselt on see suur patt, aga kuu aega hiljem juba täiesti normaalne ajaviide.

seadused töötavadki nii, pole siin mingit veidrat lugu. kuigi mu tütar oskab autoga sõita, ei saa ma teda üksi rooli lasta, sest riiklik sõidueksam ei ole veel tehtud.

mis puudutab seda, et alkoholist saab pärast kella kukkumist normaalne ajaviide, siis siin ma küll sinuga nõus olla ei saa. meie täisealine laps joob perekondlikel koosviibimistel vahuveini pidulikel puhkudel ja toidu kõrvale klaasi veini mõned korrad aastas. meditsiiniüliõpilasena teab ilmselt, et alkohol kahjustab vahetult pärast täisealiseks saamist aju täpselt samamoodi nagu 17-aastaselt.

teiseks, minu meelest on normaalne, et vastutustundlikud vanemad kasvatavad oma lapsi selles vaimus, et seadused on täitmiseks. päris lolliks ei maksa sellega minna (a la keset ööd jalakäijana punase foori taga ootamine), aga sellised mõistlikud asjad nagu kaine peaga autojuhtimine ja üüritulult tulumaksu maksmine on meie jaoks iseenesestmõistetavad. kui anda teismelisele tema kujunemisperioodil pidevalt selgeid signaale, et seadused ei ole täitmiseks, siis kasvatad lihtsalt jobusid, mitte kodanikke.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aga ON minu jaoks enam-vähem maailmalõpp, on see, kui selle alaealise lapse vanem – isik, kellel on seaduslik ja moraalne kohustus last juhendada, kaitsta, õpetada – MEELITAB LAST TEADLIKULT SEADUST RIKKUMA. Sa võtad lapse äkki poevargile ka kaasa, et ta saaks seda turvaliselt ema-isa seljataga järele proovida?

Mina arvan ka, et sa pingutad kõvasti üle. Minu soovitus on: ÕPETAGEM oma lapsed jooma. Probleem on selles jah, et inimesed üldiselt ei hakka ka täiskasvanuna vargile, nii et selleks pole neid tarvis õpetada. Aga tahaksin, et minu lapsed teaks, kust läheb piir, nii meditsiiniline kui hea maitse piir, et oskaks märgata ja abi organiseerida, kui keegi sõpradest on hädas, et kunagi ei jäeta purjus sõpra maha, et ALATI võib helistada ema-isa peole järgi, kui midagi on valesti läinud, et kunagi ei võeta vastu (võõra) noormehe pakutud lahtist jooki jne jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:40; 11.03 14:51; 12.03 11:52; 12.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et las teismeline pigem proovib turvalises keskkonnas, mitte maksab poetagusele, et see siidri välja tooks.

Ja need lapsevanemad, kes arvavad, et nende laps enne 18-aastaseks saamist alkot ei puutu, sest kodune kasvatus on nii hea… Võite täitsa mureta olla, neil on ammu proovitud. Aga teile nad ei räägi, sest teavad, et vanematel on nulltolerants teema suhtes.

Pea liiva alla peitmise asemel soovitan pigem teismelisele sobival hetkel selgitada, mis on alkoholiühik. Samuti anda paar vihjet, kuidas aidata sõpra, kes ei teadnud, mitu ühikut on tema piir.

See laps, kellele kodus pakutakse, tema siis sõpradega ei võta?
????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on: ÕPETAGEM oma lapsed jooma. Probleem on selles jah, et inimesed üldiselt ei hakka ka täiskasvanuna vargile, nii et selleks pole neid tarvis õpetada. Aga tahaksin, et minu lapsed teaks, kust läheb piir, nii meditsiiniline kui hea maitse piir, et oskaks märgata ja abi organiseerida, kui keegi sõpradest on hädas, et kunagi ei jäeta purjus sõpra maha, et ALATI võib helistada ema-isa peole järgi, kui midagi on valesti läinud, et kunagi ei võeta vastu (võõra) noormehe pakutud lahtist jooki jne jne.

üldjoontes olen sinuga nõus, aga kas selle õpetamise juurde peab tõesti käima vanema käega alaealise klaasi kallatud alkohol? või käib see piiri õpetamine nii, et joodad lapsele sisse nii palju alkot, et tal halb hakkaks? kui ei, siis pole ju vaja tema klaasi üldse kallata. ühesõnaga, minu küsimus on, kuidas aitab lapsele alkoholi pakkumine kaasa mõistliku tabrimise õpetamisele?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aga ON minu jaoks enam-vähem maailmalõpp, on see, kui selle alaealise lapse vanem – isik, kellel on seaduslik ja moraalne kohustus last juhendada, kaitsta, õpetada – MEELITAB LAST TEADLIKULT SEADUST RIKKUMA. Sa võtad lapse äkki poevargile ka kaasa, et ta saaks seda turvaliselt ema-isa seljataga järele proovida?

Mina arvan ka, et sa pingutad kõvasti üle. Minu soovitus on: ÕPETAGEM oma lapsed jooma. Probleem on selles jah, et inimesed üldiselt ei hakka ka täiskasvanuna vargile, nii et selleks pole neid tarvis õpetada. Aga tahaksin, et minu lapsed teaks, kust läheb piir, nii meditsiiniline kui hea maitse piir, et oskaks märgata ja abi organiseerida, kui keegi sõpradest on hädas, et kunagi ei jäeta purjus sõpra maha, et ALATI võib helistada ema-isa peole järgi, kui midagi on valesti läinud, et kunagi ei võeta vastu (võõra) noormehe pakutud lahtist jooki jne jne.

Mina järgin kogu elu oma ema kunagisi õpetusi: joo ühel õhtul vaid ühte marki alkoholi, hoidu segudest, kokteilidest, magusatest jookidest, söö korralikult. Tarbin alkoholi, aga pole kunagi olnud purjus või pohmellis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin 16, kui käisime kooriga Saksamaal ja äänisime peredes. Me pereisaga koos õhtuti jõime valget veini ja kuulasime dzässi. Ülejäänud olid magama läinud. Normaalne. Saksamaal on 16-aastaselt lahja alkohol lubatud. Ma oma 16-aastase käest ikka vahest küsin, kas tahab ka tilgakese veni, kui on pidulikum sündmus, aga vein on tema arvates rõve. Ma tean, et ta sõpradega joob siidrit (seda purgiollust, mis põhimõtteliselt on tilk viina limonaadiga), aga seda meie majapidamises ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus, et kas lubate vahel oma 16a toidu kõrvale juua veini ja tähtpäevade puhul šampust?

nad ise ei soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas aitab lapsele alkoholi pakkumine kaasa mõistliku tabrimise õpetamisele?

Mina olen see vanem, kes lapsele oma klaasi ei anna, vaid soovi korral saab maitsta.Kuidas see aitab? Lapsel pole vaja seltskonnas “huvi pärast” proovida, mis loom on Viru Valge või Vana Tallinn.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:40; 11.03 14:51; 12.03 11:52; 12.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas aitab lapsele alkoholi pakkumine kaasa mõistliku tabrimise õpetamisele?

Mina olen see vanem, kes lapsele oma klaasi ei anna, vaid soovi korral saab maitsta.Kuidas see aitab? Lapsel pole vaja seltskonnas “huvi pärast” proovida, mis loom on Viru Valge või Vana Tallinn.

aga mis siis saaks, kui ta prooviks klassivenna, mitte sinu klaasist? kas siis oleks suurem oht, et hakkab meeldima? saad sa välistada, et mõni jook ei hakka sinu klaasist proovides meeldima?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas aitab lapsele alkoholi pakkumine kaasa mõistliku tabrimise õpetamisele?

Mina olen see vanem, kes lapsele oma klaasi ei anna, vaid soovi korral saab maitsta.Kuidas see aitab? Lapsel pole vaja seltskonnas “huvi pärast” proovida, mis loom on Viru Valge või Vana Tallinn.

aga mis siis saaks, kui ta prooviks klassivenna, mitte sinu klaasist? kas siis oleks suurem oht, et hakkab meeldima? saad sa välistada, et mõni jook ei hakka sinu klaasist proovides meeldima?

Sest ma tõesti ei taha, et ta seda klassivenna klaasist prooviks (mul tütred). Ei saagi välistada. Midagi ei saa välistada, k.a arvatud seda, et mu lastest ei saa poevargaid, suitsetajaid, narkomaane. Ühest hetkest alates peangi lihtsalt leppima ja lootma, et minu kasvatusest on lapsel midagi meeles.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:40; 11.03 14:51; 12.03 11:52; 12.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas aitab lapsele alkoholi pakkumine kaasa mõistliku tabrimise õpetamisele?

Mina olen see vanem, kes lapsele oma klaasi ei anna, vaid soovi korral saab maitsta.Kuidas see aitab? Lapsel pole vaja seltskonnas “huvi pärast” proovida, mis loom on Viru Valge või Vana Tallinn.

aga mis siis saaks, kui ta prooviks klassivenna, mitte sinu klaasist? kas siis oleks suurem oht, et hakkab meeldima? saad sa välistada, et mõni jook ei hakka sinu klaasist proovides meeldima?

Sest ma tõesti ei taha, et ta seda klassivenna klaasist prooviks (mul tütred). Ei saagi välistada. Midagi ei saa välistada, k.a arvatud seda, et mu lastest ei saa poevargaid, suitsetajaid, narkomaane. Ühest hetkest alates peangi lihtsalt leppima ja lootma, et minu kasvatusest on lapsel midagi meeles.

seda vähem saan ma aru sinu loogikast, et sinu käitumine kuidagi alkoholi mittetarbimisele kaasa aitaks.

meenus üks seik, nii et lihtsalt repliigi korras: mul on vend, minust parasjagu aastaid noorem. mina olin juba noor täiskasvanu, tema 10-12 aastane. olime kahekesi maal ja leidsime kadunud vanaisa suitsupaki, vend oli vägagi huvitatud ja ma siis mõtlesin, et las proovib, ilgelt vastik on ju vähemalt esimesel korral. vast oligi, aga vennast sai (muidugi mitte sellest hetkest, aga hiljem) eluaegne suitsetaja, kes tõmbab min paki päevas.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.03 12:59; 09.03 22:00; 10.03 07:57; 10.03 08:06; 11.03 16:54; 12.03 12:01; 12.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et sa pingutad kõvasti üle. Minu soovitus on: ÕPETAGEM oma lapsed jooma. Probleem on selles jah, et inimesed üldiselt ei hakka ka täiskasvanuna vargile, nii et selleks pole neid tarvis õpetada.

Aga suitsetama ikka ka ÕPETAD oma lapsed oma käega?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 17:46; 12.03 12:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps 16a ja alkohol