Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Postitas:
Kägu

Poeg saab kohe 17 ja meil tuleb sugulastega pidu. 17 on juba päris suur vanus ja tean, et enamus selle ealised on juba alkoholi proovinud. Minu poeg aga mitte, siiani olnud hästi korralik ja see on väga hea.  Mitte mingil juhul ei taha teda agiteerida jooma, aga teisalt tean, et peagi ta nagunii hakkab seda proovima ja parem, kui teeb seda siis kodus lähedastega.

Nyyd aga mötlen, et … kas (kui yldse anda?) anda prooviks väikese protsendiga jooki, näiteks ölut, vöi siis kohe karmilt viina? Et kui joob viina, on see vastik ja järgmine kord ei tahagi äkki?  Ega see ölu ka ju hea maitsega pole iseenesest.

Olen siin vaaginud yhte ja teist varianti ja no ei oska otsustada. Pöhiline oleks see, et alko vastu huvi kaoks ja et saaks veel pikendada alkovaba aega.

 

0
-53
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa tahad pikendada ta alkovaba elu ise talle alkoholi pakkudes? Tundub hea idee.
Àra unusta suitsu ka talle siis pakkuda, noh, et pikendada suitsuvaba elu.

+42
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva noored ei joogi, tehakse muid aineid. See viin ja õlu ei huvita kedagi peale buumerite.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on libateema või?

 

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pakuksi alkoholi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peagi ta nagunii hakkab seda proovima ja parem, kui teeb seda siis kodus lähedastega.

Imelik, millest selline arvamus, et kui laps teeb seda kodus, lähedaste juuresolekul, siis ta enam kodust väljas sellest ei huvitu? Olen ka varasemalt seesugust mõtteviisi kohanud.

Kui last see teema huvitab, siis ta võtab kodus sinu pakutu vastu ja kodust väljas tarbib samuti.

Üldiselt tundub kummaline, et lapsevanem tahab oma last alkoholiga harjutada. Liiati veel juhul, kui laps ise ei ole üldse huvi tundnud (saan aru, et ei ole). Aga emme tahab juba last “harima” hakata.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps äkki ei soovigi alkoholi tarbida aga emme tahab nii hirmsasti harida pojukest selles valdkonnas.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast terve elu mäletab, kuidas tema 17.sünnipäeval end segi kammisite õlle ja viinaga ja pärast tuumapohmelli põdesite. Päris õudne. Vastus on, et pidu olgu ilma alkoholita.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

põhjus, miks alkoholi kodus tarbimine ei aita vähendada selle tarbimist väljaspool: tarbimine on sageli motiveeritud soovist olla teistega samal tasandil ja nende silmis lahe ning nende hulka kuuluv, jääda purju ehk saavutada see mõnus muretu ja lõbus faas, mis mingis joobestaadiumis kaasneb ja/või saada julgust juurde nt meeldiva tüdrukuga rääkimiseks vms, vähendada ärevust. Pole mingit vahet, kas oled enne tädide ja onudega ka mingit siidrit libistanud või mitte. Jah, kodus on end täis juua tunduvalt turvalisem kui nt seltskonnas, kus osa ei pruugi isegi su sõbrad olla, aga on naiivne arvata, et noor, keda alkohol vähegi huvitab, sellega piirdub. Purjutavas seltskonnas kaineks jäämiseks on vaja põhimõttekindlust, tahtejõudu ja kõrget enesekindlust ning muidugi üldse soovi alkoholist hoiduda. Viin on esimesel tarbimisel puhtalt vastik küll, aga jällegi, on naiivne arvata, et 17aastane pehmemaid alkohoolseid jooke vajadusel üles ei leiaks või joogi segamise peale ise ei tuleks. NIi et tee, mis tahad, aga ära arva, et see last kuidagi kainuse suunas mõjutab. Pigem ikka kallutab teisele poole.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emal oli sama teooria, et parem, kui lapsed kodus näevad viisakat napsitamist, siis ei hakka kuskil mujal jooma. Hea jutt, küll – tegelikult sai malevas joodud nii, et vähe ei olnud.  tõesti istusime vennaga viksilt laua taga, pool klaasi šampust ees – aga ega siis ülikooli ajal vähem ei võtnud.

 

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg saab kohe 17 ja meil tuleb sugulastega pidu. 17 on juba päris suur vanus ja tean, et enamus selle ealised on juba alkoholi proovinud. Minu poeg aga mitte, siiani olnud hästi korralik ja see on väga hea. Mitte mingil juhul ei taha teda agiteerida jooma, aga teisalt tean, et peagi ta nagunii hakkab seda proovima ja parem, kui teeb seda siis kodus lähedastega.

Nyyd aga mötlen, et … kas (kui yldse anda?) anda prooviks väikese protsendiga jooki, näiteks ölut, vöi siis kohe karmilt viina? Et kui joob viina, on see vastik ja järgmine kord ei tahagi äkki? Ega see ölu ka ju hea maitsega pole iseenesest.

Olen siin vaaginud yhte ja teist varianti ja no ei oska otsustada. Pöhiline oleks see, et alko vastu huvi kaoks ja et saaks veel pikendada alkovaba aega.

Lapsevanem, kes vaagib lapse mürgitamist alkoholiga, peaks saama karistada.  Et kui lapsel huvi alkoholi vastu pole, siis selleks, et huvi ei tekiks, tuleb sünnipäevale alkoholi osta ? selliselt saab mõelda ainult ise peast alkohoolik.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, millest selline arvamus, et kui laps teeb seda kodus, lähedaste juuresolekul, siis ta enam kodust väljas sellest ei huvitu? Olen ka varasemalt seesugust mõtteviisi kohanud.

Ei, see ei ole see. Mõte selle taga on, et esimesi kordi alkoholi proovides oleks ta turvalises kohas. Kui see juhtub kuskil rannas sõpradega, siis ta ei tea, kuidas see toimib ja mida temaga teeb. Seepärast antaksegi 16-17 aastasele see esimene kogemus kodus, turvaliselt, perekonnaga. Sellega väldime seda, et ta esimesel korral sõpradega pudeli viina sisse viskab ja siis ära upub või kuskilt alla kukub või okse sisse lämbub, sest ta ei tea, mis kogus alkoholi mida temaga teeb. Kui ta kodus on proovinud klaasi veini või lahjemat segujooki, siis tal on ettekujutus, kuidas alkohol töötab.

Loomulikult teeme seda vaid teismelistega, kes ise valmis on, kedagi ei sunni. Aga see on vanemate kohus. Ainult väga hoolimatu vanem mõtleb, et ah las võtab selle esimest korda (sest 99% juhtudel see esimene kord tuleb) alkoholi kuskil pigem pargipingil või kangialuses, võõrastega kui kodus, ema ja isaga näiteks uusaastalauas.

+6
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siit lugenud mõtet noorte joomise kohta, et kui nad saavad loa 18aastaselt alkot osta ja juua, siis pole neil mingit kogemust ja võivad nt ära külmuda talvel, sest ei oska doseerida. Kui on olnud noortega purjuspäi õnnetusi, siis osa inimesi arvab et põhjus on kogenematus ja ranged vanemad. Kui 18 enam keeldu pole, siis ju võib…. ja juhtubki.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega ma olen nõus, et esimest korda proovigu kodus. Aga mitte kogu suguvõsa juuresolekul sünnipäevalauas. Eriti imelik oleks hakata selleks puhuks jooke ostma, kui laps saab 17, kui teil siiani kõik istumised on olnud alkovabad ja midagi kodus pole. Karmilt viina – tahad sellest mingi imeliku peo teha, kutsud sugulased ka vaatama…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siit lugenud mõtet noorte joomise kohta, et kui nad saavad loa 18aastaselt alkot osta ja juua, siis pole neil mingit kogemust ja võivad nt ära külmuda talvel, sest ei oska doseerida. Kui on olnud noortega purjuspäi õnnetusi, siis osa inimesi arvab et põhjus on kogenematus ja ranged vanemad. Kui 18 enam keeldu pole, siis ju võib…. ja juhtubki.

Aga nii ongi. Kodus nad ei julge ka sünnipäeval pokaali vahuveini küsida, sest üliranged vanemad hakkavad silmi pööritama ja röökima. Tulemus ongi see, et see esimene kogemus või ka esimesed paar tulevad kuskil salaja, vanemate silme alt väljas. Siis võib juhtuda igatsugu õnnetusi ja tihtipeale juhtubki. Kui kogemust pole, siis ei teata, missugune kogus on okei. Lisaks võidakse minna napsusena linna peale taaruma ja siis on õnnetused kiired tulema. See pole asi, millega naljatada. Meie oma lastele pakkusime klaasi veini kellele 15, kellele 17 aastaselt. Neljast kaks on nüüdseks, aastaid hiljem, täiskarsklased, kaks tarvitavad väga napilt.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mäletan et sain juba 14-15a perepidudel klaasi või kaks veini juua. Samal ajal muidugi sõpradega pidutsedes jõime natuke ka. Samas aga ei mäleta et oleks maani täis olnud, mingeid lollusi teinud või pohmakat olnud, et ju siis oskasin juba siis ikkagi piiri pidada. Tänaseks olen ka täiesti normaalne inimene, kõrgharidusega lapsevanem ja alkoholi tarbin pigem harva ja lahjat.

Igatahes 17aastasele päris kindlasti viina ei pakuks, kui siis veini, siidrit, šampust või õlut. Normaalne alkoholitarbimine on täiesti ok asi tegelikult. Pigem tunduvad teistele inimestele kahtlased täiskarsklased (kellest paljud on endised alkohoolikud või pärit alkoholiga kimpus olnud peredest)

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Àra unusta suitsu ka talle siis pakkuda, noh, et pikendada suitsuvaba elu.

Mina ei suitseta ilmselt ainult seepärast, et tuli mõte sõbrannaga sigaretti tõmmata maja taga võpsikus. Muidu oli minu noorusajal suitsetamine moes. Selleks püüdsin 16-aastaselt isa taskust virutada kahte sigaretti, aga jäin vahele. Isa ise ei suitsetanud kunagi toas, selles mõttes ma ei teadnud sigarettidest midagi. Isa pani mind sõbrannaga saunas taburetile istuma, andis kummalegi sigareti näppu ja ütles, et tõmmake aga. Kolmveerand tõmbasin ära, sõbranna ka, igatahes suitsetajaid meist ei saanud, sest see jälk kogemus jäi eluks ajaks. Seega jah, kui mu 17 aastane laps näitaks üles huvi sigarettide vastu, siis kohe hea meelega annaks kohe kaks, kui mul oleks, ja üteks, et tõmba aga lõpuni. Mõlemad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Àra unusta suitsu ka talle siis pakkuda, noh, et pikendada suitsuvaba elu.

Mina ei suitseta ilmselt ainult seepärast, et tuli mõte sõbrannaga sigaretti tõmmata maja taga võpsikus. Muidu oli minu noorusajal suitsetamine moes. Selleks püüdsin 16-aastaselt isa taskust virutada kahte sigaretti, aga jäin vahele. Isa ise ei suitsetanud kunagi toas, selles mõttes ma ei teadnud sigarettidest midagi. Isa pani mind sõbrannaga saunas taburetile istuma, andis kummalegi sigareti näppu ja ütles, et tõmmake aga. Kolmveerand tõmbasin ära, sõbranna ka, igatahes suitsetajaid meist ei saanud, sest see jälk kogemus jäi eluks ajaks. Seega jah, kui mu 17 aastane laps näitaks üles huvi sigarettide vastu, siis kohe hea meelega annaks kohe kaks, kui mul oleks, ja üteks, et tõmba aga lõpuni. Mõlemad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna peale pudel veini tähtpäevade puhul tavaliselt laual. Joobes pole ma elus iialgi olnud. Näitame lastele eeskujuga, et alkohol on tarkade jook.

Aga äärmiselt veider oleks hakata teismelisele ise, omal algatusel, alkoholi pakkuma. Nii tõesti teha ei tohiks. Kusjuures kummalisel kombel olen sattunud paari juhuse tunnistajaks, kus tõepoolest nimelt täiskasvanud on olnud need, kes lausa sunnivad last hakkama alkoholi jooma. Ükskord oli ühel suvepeol, kus vein käis ringi ja siis üks vanemaealine härra tahtis kallata minu 11-aastasele tütrele, kes oma roosas kleidis minu kõrval istus. Tütar raputas kohkunult pead. Mees ikka pakkus. Ütlesin siis, et “Ta on 11-aastane!” Mees aga ei läinud ära, vaid ootas, veinipudel käes, vaadates mulle pingsalt otsa. Umbes, et noh, kas lõpuks ikka lubad ka lapsel natuke nautida? Kordasin ja ütlesin, et 11-aastane ei pea alkoholi jooma. Seepeale läks mees edasi, olles heitnud mu lapsele pilgu täis haletsust – milline natsiema sul ikka on, keelab süütut lõbu!

Vot oli sihuke veider kogemus. Ka hiljem olen olnud tunnistajaks, kus nimelt täiskasvanutel on mingi veider kiiks selles suhtes, et lapsed Peavad alkoholi tarbima, või muidu jäävad nad millestki olulisest ilma. Ma ei saa sellest aru.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, millest selline arvamus, et kui laps teeb seda kodus, lähedaste juuresolekul, siis ta enam kodust väljas sellest ei huvitu? Olen ka varasemalt seesugust mõtteviisi kohanud.

Ei, see ei ole see. Mõte selle taga on, et esimesi kordi alkoholi proovides oleks ta turvalises kohas. Kui see juhtub kuskil rannas sõpradega, siis ta ei tea, kuidas see toimib ja mida temaga teeb. Seepärast antaksegi 16-17 aastasele see esimene kogemus kodus, turvaliselt, perekonnaga. Sellega väldime seda, et ta esimesel korral sõpradega pudeli viina sisse viskab ja siis ära upub või kuskilt alla kukub või okse sisse lämbub, sest ta ei tea, mis kogus alkoholi mida temaga teeb. Kui ta kodus on proovinud klaasi veini või lahjemat segujooki, siis tal on ettekujutus, kuidas alkohol töötab.

Loomulikult teeme seda vaid teismelistega, kes ise valmis on, kedagi ei sunni. Aga see on vanemate kohus. Ainult väga hoolimatu vanem mõtleb, et ah las võtab selle esimest korda (sest 99% juhtudel see esimene kord tuleb) alkoholi kuskil pigem pargipingil või kangialuses, võõrastega kui kodus, ema ja isaga näiteks uusaastalauas.

Kas sa arvad, et kui pakud talle 1 pitsi, et siis sõpradega piirdub ka ühe pitsiga? Ma olin ehk 14, kui vanemad ka mulle jõulude ajal šampust pakkusid. 16-17 juba spnnipäevadel vermutit (oli siis uus ja pop asi), isa julgustas ka alati omatehtud kraami proovima – millest me ikka üritasime keelduda, aga lõpuks ikka viisakusest võtsime, oli rõve kraam. Ja ei, ei olnud meil pidev jooming, sünnipäevad ja jõulud. Lihtsalt ajad olid teised.

Aga, see vanematega koos kõige proovimine, sh isa pakutud rõve kraam, ei takistanud mul keskkooli ajal teises linnas elades sõpradega igasugust rõvedust joomast, nii et okse järel ja mälukas ka. Aga ainult seal teises linnas! Kodulinnas sõpradega väljas käies olin igati ontlik, heal juhul ühe kokteili võtsin diskol kui sedagi.  Vanemad arvasid ka kindlasti, et küll oli hea taktika????

Aga sellest hoolimata õppeedukus oli ok, normaalne töökoht, normaalne elu jne St ei läinud litsiks, ei hakanud joodikuks jne. Alkoholi proovimisest olulisem on üldised väärtused – et kas laos laseb end rajalt kõrvale tõmmata või püsib siiski õigel kursis.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna peale pudel veini tähtpäevade puhul tavaliselt laual. Joobes pole ma elus iialgi olnud. Näitame lastele eeskujuga, et alkohol on tarkade jook.

Aga äärmiselt veider oleks hakata teismelisele ise, omal algatusel, alkoholi pakkuma. Nii tõesti teha ei tohiks. Kusjuures kummalisel kombel olen sattunud paari juhuse tunnistajaks, kus tõepoolest nimelt täiskasvanud on olnud need, kes lausa sunnivad last hakkama alkoholi jooma. Ükskord oli ühel suvepeol, kus vein käis ringi ja siis üks vanemaealine härra tahtis kallata minu 11-aastasele tütrele, kes oma roosas kleidis minu kõrval istus. Tütar raputas kohkunult pead. Mees ikka pakkus. Ütlesin siis, et “Ta on 11-aastane!” Mees aga ei läinud ära, vaid ootas, veinipudel käes, vaadates mulle pingsalt otsa. Umbes, et noh, kas lõpuks ikka lubad ka lapsel natuke nautida? Kordasin ja ütlesin, et 11-aastane ei pea alkoholi jooma. Seepeale läks mees edasi, olles heitnud mu lapsele pilgu täis haletsust – milline natsiema sul ikka on, keelab süütut lõbu!

Vot oli sihuke veider kogemus. Ka hiljem olen olnud tunnistajaks, kus nimelt täiskasvanutel on mingi veider kiiks selles suhtes, et lapsed Peavad alkoholi tarbima, või muidu jäävad nad millestki olulisest ilma. Ma ei saa sellest aru.

Oli sarnane kogemus 15aastase poisiga. Poisi vanemad on seltskonnas, aga poisi tädi muudkui keelitab poissi veini proovima, kuigi poiss keeldus ise ja vanemad ka ei lubanud pakkuda. Ja käib survestamine, et piisavalt vana, las proovib. Miks ta peab?

Oma lastele omal algatusel ei paku enne, kui nad on 18 täis. Kui ise küsivad seltskonnas varem, eks siis kohapeal otsustan.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama kogemus suitsuga, et nii huvitas ja tahtsin isa karbist ühe pihta panna. Isa andis ise ja ütles, et tõmba üks lõpuni. Lõpuni ma sellega ei jõudnud, peale kahte mahvi on eluksajaks suitsuisu kadunud. Olen 50 ja see kaks mahvi on mu elu ainuke suits.

Samamoodi pakuti uusaastalauas juba meile pool klaasi sampust kuksil 16-aastasest saadik, mingit salapära meil kodus alkoholist ei olnud, aga mu vanemad on äärmiselt vastutustundlikud joojad nagunii (ema kilkab juba poole klaasi munalikööri peale, kuidas ta on nii purjus, nii purjus ja isa olen ma elus näinud paar korda “lõbusana” aga mitte kunagi lääbakil purjus). Peres on ka üks “päris” alkohoolik, niiet ma tean lapsepõlvest küll, mida alkohol teeb.

Minu meelest 17-aastase sünnipäeval  max alkohol on pool klaasi päris shampust kokkulöömiseks ja nö “toostideks”, pidulikuks osaks. Lastesampust oleks 17-aastasele pisut lame pakkuda, olgu siis juba päris. Aga kõigepealt küsiks päevakangelaselt, mis ta ise arvab ja kas ta üldse tahab. Saab alati teha alkoholivaba booli ja virgin kokteile missuguseid. Tänapäevalt on hoopis teised pahed, alkohol on vanainimeste pahe, kes ei tea snusist jms miskit.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg aga mitte, siiani olnud hästi korralik ja see on väga hea.

😀

Naiivne. Sellises vanuses pojad juba seksivad aastaid, alkoholi tarbimisest rääkimata.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan ka, et see, kas kodus lapsele alkoholi pakkuda või mitte, ei mõjuta kokkuvõttes eriti seda, kas ja kui palju ta sõpradega joob või tulevikus jooma hakkab. Küll aga võib tulla see, kui vanemad on lapsele teadaolevalt selles küsimuses mitte äärmuslikult ranged, kasuks kaudselt, sest sel juhul julgeb laps vajadusel suurema tõenäosusega abi kutsuda, kui ta peaks mingisse sellelaadsesse jamasse sattuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris põnev siin lugeda kommentaare. Mu laps on 17, käib Reaalkoolis ja tema väitel pole ta käinud viimasel aastal ühelgi peol, kus ei oleks joodud alkoholi. Ja nt klassikaaslaste sünnipäevi on olnud ca 12. Vanemad ise ei osta, aga ometi on see olemas. Nii et nii naiivne ka ei tasu olla.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et kui pakud talle 1 pitsi, et siis sõpradega piirdub ka ühe pitsiga?

Ma kirjutasin just ju selgelt, et kui anname hilisteismelisele paar klaasi veini, siis ta teab, mis staadiumis ta on kahe pokaali järel. Seetõttu ta ilmselt võtab sõpradega 5-6 klaasi veini, aga mitte kolmbeerand liitrit viina näkku. Neid noori nähtud küll, kes esimesel ühikapäeval end nii täis jõid, et eluohtik kohe. Kes astus aknast ala, kes kukkus trepist, kes magas Toomemäe puu all. Mu enda parim üikoolisõbranna ka, tutvusimegi ühika kempsus, kus tema oksendades peaaegu hinge vaakus ja mina teda külili keerasin, sest poti najale ei suutnud ta tõusta ning vett ja tema oksekausse tassisin. See oli esimene kord tal alkoholi proovida, väja arvatud liköörikommid. Põhjus alati üks – kodus ei lubatud ja seetõttu ei tundud nad üldse oma piiri ega osanud koguseid seostada tagajärgedega. Ja keelatud vili tundus ketist pääsnuna NII magus.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris põnev siin lugeda kommentaare. Mu laps on 17, käib Reaalkoolis ja tema väitel pole ta käinud viimasel aastal ühelgi peol, kus ei oleks joodud alkoholi. Ja nt klassikaaslaste sünnipäevi on olnud ca 12. Vanemad ise ei osta, aga ometi on see olemas. Nii et nii naiivne ka ei tasu olla.

Vanemad siin eespool on suures osas väga naiivsed oma 16-17-18 aastaste laste alkotarbimise osas. Kodust väljas. See oli terve teadus lõpuklassides, kuidas akoholi osta, millal juua, kus juua ja kuidas koju jõudes varjata, et oled joonud ja üsna palju. Joodikuks ei saanud meist keegi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga nii ongi. Kodus nad ei julge ka sünnipäeval pokaali vahuveini küsida, sest üliranged vanemad hakkavad silmi pööritama ja röökima. Tulemus ongi see, et see esimene kogemus või ka esimesed paar tulevad kuskil salaja, vanemate silme alt väljas. Siis võib juhtuda igatsugu õnnetusi ja tihtipeale juhtubki. Kui kogemust pole, siis ei teata, missugune kogus on okei. Lisaks võidakse minna napsusena linna peale taaruma ja siis on õnnetused kiired tulema. See pole asi, millega naljatada. Meie oma lastele pakkusime klaasi veini kellele 15, kellele 17 aastaselt. Neljast kaks on nüüdseks, aastaid hiljem, täiskarsklased, kaks tarvitavad väga napilt.

No mul olid samade põhimõtetega vanemad – ikka et esimene kord kodus ja vanemate silme alt väljas.

Praegu olen alkohoolik. Raskekujuline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikka et esimene kord kodus ja vanemate silme alt väljas.

Kumb siis oli?

Kas esimene kord kodus? Või esimene kord vanemate silme alt väljas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et kui pakud talle 1 pitsi, et siis sõpradega piirdub ka ühe pitsiga?

Ma kirjutasin just ju selgelt, et kui anname hilisteismelisele paar klaasi veini, siis ta teab, mis staadiumis ta on kahe pokaali järel. Seetõttu ta ilmselt võtab sõpradega 5-6 klaasi veini, aga mitte kolmbeerand liitrit viina näkku. Neid noori nähtud küll, kes esimesel ühikapäeval end nii täis jõid, et eluohtik kohe. Kes astus aknast ala, kes kukkus trepist, kes magas Toomemäe puu all. Mu enda parim üikoolisõbranna ka, tutvusimegi ühika kempsus, kus tema oksendades peaaegu hinge vaakus ja mina teda külili keerasin, sest poti najale ei suutnud ta tõusta ning vett ja tema oksekausse tassisin. See oli esimene kord tal alkoholi proovida, väja arvatud liköörikommid. Põhjus alati üks – kodus ei lubatud ja seetõttu ei tundud nad üldse oma piiri ega osanud koguseid seostada tagajärgedega. Ja keelatud vili tundus ketist pääsnuna NII magus.

Sa teed nalja, eks? ???? Sa ei saa ju ometi nii naiivne olla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )


Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol