Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Postitas:
Kägu

Sa teed nalja, eks? 😀 Sa ei saa ju ometi nii naiivne olla.

Naiivne? Ma ju tean, terve kursus ja ühikas teadis, mis oludest olid need, kes ennast kohe alguses silmini täis jõid. Need oli 99% akokeeluga kodudest noored.

Loomulikult ei jäänud nad kõik jooma, kaugeltki mitte. Ja kaugeltki mitte KÕIK keeluga peredest pärit noored ei lakkunud end esimesel nädalal silmini täis. Aga nendest, kes seda tegid, olid 99% keeluga kodudest.

Suurimaid joodikuid tuli kokkuvõttes igasugustest oludest. Kodus alkoga tutvustamine ei aidanud ära hoida, et noor jube palju ei pidutseks ega ka soodustanud seda. Küll aga hoidis see ära esmakursuslase esimese peo järgse EMO (milest vanemad kunagi teada ei saa) või tunnid peadpidi kempsupotis ja seda näiteks veel kuskil klubi vms avaliku koha kempsus.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa teed nalja, eks? 😀 Sa ei saa ju ometi nii naiivne olla.

Naiivne? Ma ju tean, terve kursus ja ühikas teadis, mis oludest olid need, kes ennast kohe alguses silmini täis jõid. Need oli 99% akokeeluga kodudest noored.

Loomulikult ei jäänud nad kõik jooma, kaugeltki mitte. Ja kaugeltki mitte KÕIK keeluga peredest pärit noored ei lakkunud end esimesel nädalal silmini täis. Aga nendest, kes seda tegid, olid 99% keeluga kodudest.

Suurimaid joodikuid tuli kokkuvõttes igasugustest oludest. Kodus alkoga tutvustamine ei aidanud ära hoida, et noor jube palju ei pidutseks ega ka soodustanud seda. Küll aga hoidis see ära esmakursuslase esimese peo järgse EMO (milest vanemad kunagi teada ei saa) või tunnid peadpidi kempsupotis ja seda näiteks veel kuskil klubi vms avaliku koha kempsus.

Õppisite ka ikka või ainult laaberdasite?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppisite ka ikka või ainult laaberdasite?

Sa arvasid seni, et üiõpilased on kollektiivselt kõik viimseni täiskarsklased?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa arvasid seni, et üiõpilased on kollektiivselt kõik viimseni täiskarsklased?

Ei arva, aga paar korda täis olemine ei muuda laaberdajaks ega seostu vanemate keeluga alkoholi juua. Pealegi pokaal uusaastalauas ei näita midagi koguselise tolerantsi kohta. Vanematega uusaastalauas ju täis ei joo. Joomine oli sinu mainitud noortel uus maa ja purju jääb väga kiiresti. Täpselt nagu võib kreemikoogist kõhuviiruse saada. Sööd ja ei saagi aru.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei arva, aga paar korda täis olemine ei muuda laaberdajaks ega seostu vanemate keeluga alkoholi juua

Muidugi ei muuda laaberdajaks, seda ju kirjutasingi. Ent vanemate keeluga kodus alkoholi proovida seostus see siiski päris otseselt. Nendel, kes teadsid juba, kuidas alko funkab, ei juhtunud neid purunenud päid ja täisoksendatud käekotte…vähemalt mitte kohe, kui emme seja tagant ühikauks kinni langes. Polnud kiiret end poolsurnuks juua. Seda tegid need, keda kodus proovidagi keelati.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi ekstra seda planeerida tundub ikka üliveider ja libateemana, sest tegelikult ei saa ju üks päris lapsevanem arvata, et joodab 17-aastasele pojukesele, kes pole “iial-iial-mitte-kunagi” alkoholi joonud, esimeseks “turvaliseks” kogemuseks paar pitsi viini sisse ja siis see pikendab lapsukese alkoholivaba aega. Nagu lihtsalt – ei.

Aga muidu minu meelest on okei, kui 16-aastastele pakutakse pokaalide kokkulöömiseks vahuveini vms lahjat nagu teistelegi samas seltskonnas ja vanemad neid sellises olukorras ei keela. Meile õega igatahes umbes 15-16-aastasest saadik lubati, õigemini, selles vanuses hakati meisse suhtuma nagu täiskasvanud inimestesse, kes ei pea sääraseks asjaks luba küsima. Kumbki meist selle tulemusel või selle kiuste piduloomaks ei muutunud, täiskarsklaseks ka ei jäänud, kuid mingisuguste meelemürkidega kimpus pole kunagi olnud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi ekstra seda planeerida tundub ikka üliveider ja libateemana, sest tegelikult ei saa ju üks päris lapsevanem arvata, et joodab 17-aastasele pojukesele, kes pole “iial-iial-mitte-kunagi” alkoholi joonud, esimeseks “turvaliseks” kogemuseks paar pitsi viini sisse ja siis see pikendab lapsukese alkoholivaba aega.

Ei pikenda alkoholivaba aega! Seda pole ju keegi väitnudki. See vähendab võimalust, et esimene kord alkoholi saada toimub ebaturvalistes oludes.

Kui sul on nii raske aru saada, mõtle veele. Kui sa tead paar aastat ette, et näiteks su praegu 16-aastane laps kolib paari aasta pärast jõe äärde või suure, sügava tiigiga majja, kas sa siis kaaluksid oma lapse ujuma õpetamist kontrollitud oludes, st basseinis? Või keelaksid tal ujumist proovida, kuni on täisealine? Mõtled, et piisab keelamisest ja rääkimisest, kui ohtik kiirevooluline või sügav vesi võib olla ning ta ei proovigi kunagi oma uues kodus vette minna?

Siiralt soovitaksin veelkord mõtelda. Alkoholi ohtlikkus pole nali. Kui me paneme pea liiva alla ja teeskleme, et seda pole olemas, siis varem või hiljem see laps suuremana “ujuma” satub ja parem oleks, kui ta siis juba teaks, kuidas seda üldjoontes tehakse.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin nagu teemaalgataja ja pakkusin ka u 17-aastasena mõlemale lapsele kodus proovida. Aga nad ei joonud vanemate nähes. Olevat liiga imelik 😛 Loomulikult tarbisid nad alkot ikka, koos sõpradega. Meiega koos alkoholi tarbima hakkasid nad kusagil 23. eluaasta kandis. Me piirdusime siis teooriaga, pidasime loenguid sellest, kuidas juua võib, aga tuleb piiri pidada. Et kui võtad pitsi viina, siis oota veidi teise pitsiga, sest mõjumiseks kulub teatud aeg. Ära kunagi joo tühja kõhu peale. Joo vett või mahla kõrvale-vahele. Kui näed, et mõni sõber on üleliia täis, hoolitse tema eest! Omasid maha ei jäeta! Kuna nüüdseks lapsed piisavalt vanad, oleme nendega neil teemadel rääkinud ja kummalgi midagi väga hullu ei juhtunud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pikenda alkoholivaba aega! Seda pole ju keegi väitnudki.

See oli ju TA esimeses postituses kirjas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei muuda laaberdajaks, seda ju kirjutasingi. Ent vanemate keeluga kodus alkoholi proovida seostus see siiski päris otseselt. Nendel, kes teadsid juba, kuidas alko funkab, ei juhtunud neid purunenud päid ja täisoksendatud käekotte…vähemalt mitte kohe, kui emme seja tagant ühikauks kinni langes. Polnud kiiret end poolsurnuks juua. Seda tegid need, keda kodus proovidagi keelati.

Rate this item:Submit Rating00

Bullshit. Statistikat maailmast paluks. Sa ei tea kunagi teiste inimeste kohta nii väita ja sinu tutvusringkond pole piisav valim. Alkohoolikud muidugi jagavad nippe.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeva noored ei joogi, tehakse muid aineid. See viin ja õlu ei huvita kedagi peale buumerite.

Kes on buumerid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna peale pudel veini tähtpäevade puhul tavaliselt laual. Joobes pole ma elus iialgi olnud. Näitame lastele eeskujuga, et alkohol on tarkade jook.

Appi, kui igavad inimesed. Really, 20 täisealist täie mõistusega inimest, kellele usaldatakse lauale pudel veini? Kõlab nagu õudusfilm vaimse alaarenguga isenditest.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna peale pudel veini tähtpäevade puhul tavaliselt laual. Joobes pole ma elus iialgi olnud. Näitame lastele eeskujuga, et alkohol on tarkade jook.

Vastupidi-näitate, et lollide jook, iseennastki ei usalda.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamus 17a inimesi on alkot proovinud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa tead paar aastat ette, et näiteks su praegu 16-aastane laps kolib paari aasta pärast jõe äärde või suure, sügava tiigiga majja, kas sa siis kaaluksid oma lapse ujuma õpetamist kontrollitud oludes, st basseinis?

Dsiisas, missugune “geniaalne” analoog! No ma ütleks, et kõige kindlam on laps juba kolmekuusena viia ujumistrenni, kus laps eluajaks veekartusest üle saab ja igal aastal ujumises käima, et ujumine korralikult selgeks saaks ja nt vettekukkumisel ei tekiks paanikat. Mis paralleeli sa siis nüüd alkoholiga siin tõmbad? Eri ajuehitus võtaks võrrelda elupäästvat oskust ja igas vanuses kahjulikku aju hävitavat pahet.

Kui laps ei huvitu, pole mingit põhjust talle seda peale suruda. Et ta esimesed proovimiskorrad oleks turvalised, selleks on kindlam vaadata, mis seltskonnas ja kus laps liigub.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik, millest selline arvamus, et kui laps teeb seda kodus, lähedaste juuresolekul, siis ta enam kodust väljas sellest ei huvitu? Olen ka varasemalt seesugust mõtteviisi kohanud.

Ei, see ei ole see. Mõte selle taga on, et esimesi kordi alkoholi proovides oleks ta turvalises kohas. Kui see juhtub kuskil rannas sõpradega, siis ta ei tea, kuidas see toimib ja mida temaga teeb. Seepärast antaksegi 16-17 aastasele see esimene kogemus kodus, turvaliselt, perekonnaga. Sellega väldime seda, et ta esimesel korral sõpradega pudeli viina sisse viskab ja siis ära upub või kuskilt alla kukub või okse sisse lämbub, sest ta ei tea, mis kogus alkoholi mida temaga teeb. Kui ta kodus on proovinud klaasi veini või lahjemat segujooki, siis tal on ettekujutus, kuidas alkohol töötab.

Loomulikult teeme seda vaid teismelistega, kes ise valmis on, kedagi ei sunni. Aga see on vanemate kohus. Ainult väga hoolimatu vanem mõtleb, et ah las võtab selle esimest korda (sest 99% juhtudel see esimene kord tuleb) alkoholi kuskil pigem pargipingil või kangialuses, võõrastega kui kodus, ema ja isaga näiteks uusaastalauas.

Minu ema seletas mulle, kuidas alkoholi tarbida:

1. Enne ja vahepeal tuleb süüa

2. Ühel õhtul tarbitakse üht sorti akoholi

3. Magusaid jooke ja kokteile ei joo.

4. Paarist-kolmest klaasist, pitsist, pokaalist piisab.

5. Juua tuleb rõõmust, mitte kurvastusest ja ikka seltskonnas.

Järgisin neid õpetussõnu ja pole kunagi oma käitumise üle kontrolli kaotanud ega pohmelli tundnud.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi ekstra seda planeerida tundub ikka üliveider ja libateemana, sest tegelikult ei saa ju üks päris lapsevanem arvata, et joodab 17-aastasele pojukesele, kes pole “iial-iial-mitte-kunagi” alkoholi joonud, esimeseks “turvaliseks” kogemuseks paar pitsi viini sisse ja siis see pikendab lapsukese alkoholivaba aega.

Ei pikenda alkoholivaba aega! Seda pole ju keegi väitnudki. See vähendab võimalust, et esimene kord alkoholi saada toimub ebaturvalistes oludes.

Kui sul on nii raske aru saada, mõtle veele. Kui sa tead paar aastat ette, et näiteks su praegu 16-aastane laps kolib paari aasta pärast jõe äärde või suure, sügava tiigiga majja, kas sa siis kaaluksid oma lapse ujuma õpetamist kontrollitud oludes, st basseinis? Või keelaksid tal ujumist proovida, kuni on täisealine? Mõtled, et piisab keelamisest ja rääkimisest, kui ohtik kiirevooluline või sügav vesi võib olla ning ta ei proovigi kunagi oma uues kodus vette minna?

Siiralt soovitaksin veelkord mõtelda. Alkoholi ohtlikkus pole nali. Kui me paneme pea liiva alla ja teeskleme, et seda pole olemas, siis varem või hiljem see laps suuremana “ujuma” satub ja parem oleks, kui ta siis juba teaks, kuidas seda üldjoontes tehakse.

Olen see, keda tsiteerisid.
Väideti küll, et pikendab alkovaba aega. Teemaalgataja nimelt väitis. Aga ok, see selleks.

Seletan su loogika vildakuse lahti.

Esiteks, see nn esimene kord on tõenäoliselt juba toimunud. Aga kui tõepoolest pole, siis ikkagi TA ja sinu loogika ei toimi. Kas TA-l on siis plaan

a)  pojale “esimest korda” (milles kahtlen, aga ok) alkoholi maitsta anda? Kui TA poeg ainult maitseb (väidetavalt esimest korda elus) alkoholi, siis – ülla-ülla – ei juhtu ju temaga mitte midagi sellist, mis nõuaks kogu suguvõsa turvavõrgustikku tema ümber. Ta ei jää purju ju! Aga turvalistes oludes võiks toimuda justnimelt esimene purjusolek, kui see purjusolek niikuinii ükskord tulema peab. Ainus viis, kuidas see turvaliselt toimuda saaks, on siis, kui TA on juba ammu (aga hiljemalt nüüd!) pojale rääkinud, et pidutsedes tuleb püsida sõpradega koos, joogiga tuleb mõistlikult piiri pidada, kui aga näete, et keegi on liiale läinud ja hakkab ära kukkuma, ei tohi teda järelvalveta ega selili lamama jätta  ning vajadusel tuleb kutsuda abi. TA peab olema pojale kinnitanud, et poeg võib alati, karistust ja sõimu kartmata, pöörduda abi saamiseks oma pere poole.

b) TA-l ongi plaan, et poeg mitte ei maitse alkoholi esimest korda, vaid joob end esimest korda purju.  Väga, VÄGA imelik plaan! Ükski 17-aastane poleks sellise vägisi-jootmisega ka nõus, saati veel sugulastega koos sünnat pidades…? Ja see, et ta on korra ema-isa seltskonnas purju jäänud, ei taga mitte kuidagi, et ta järgmisel korral tervislikke ja turvalisi valikuid oskab teha. Sellist seost lihtsalt pole! Joomine pole selline oskus, nagu on ujumine, et õpin ära ja saangi kasutada. Joomisel on oluline piiripidamise oskus ja seda saab väga edukalt harjutada läbi terve lapse lapsepõlve, täiesti muudes situatsioonides – kuidas öelda ei, kuidas õppida eneseregulatsiooni, kuidas mitte alluda kaaslaste survele jne. Sellist olukorda, mis tegelikult noortel omavahel juues on, ei saa sugulastega sünnat pidades kuidagi simuleerida.

Ütlen veel lõppu, et vanemate soov oma last kaitsta on muidugi mõistetav.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

milline natsiema sul ikka on, keelab süütut lõbu!

Just, mõni siin perekoolis tuleb kohe ütlema, et oled lausa puritaan.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, kui igavad inimesed. Really, 20 täisealist täie mõistusega inimest, kellele usaldatakse lauale pudel veini? Kõlab nagu õudusfilm vaimse alaarenguga isenditest.

Ma ei ole see kägi, kelle vastad, nii et küsin, kust sa selle 20 välja lugesid? Vaevalt et nende peres 20 täisealist korraga lauas on alati. Ja üldse, mis usaldamisest sa räägid? Ju nad siis ei taha rohkem. Meil on ka enamasti pudel veini tähtpäevadel laual. Täisealisi 2-4. Lihtsalt keegi ei joo rohkem, sellest ühestki jääb vahel järgi. Enamasti on peoks valmistudes küll 2-3 pudelit kapis, aga ülejäänud jäävad avamata, sest keegi ei taha. Miks peaks ennast hästi tundmiseks pudeli veini inimese kohta õhtu jooksul ära jooma? Mulle täiesti piisab paarist klaasist ja rohkem ma lihtsalt ei taha.

Kunagi noorena tahtsin proovida, mis tunne on purjus olla. See ei tulnud välja, natuke jõin ja siis kõik, ei tahtnud ja kõik. Ja siiamaani on nii, mingil hetkel enam ei taha ja nii ongi. Ja see ei tee mind kohe kindlasti igavaks inimeseks, meil on oma seltskonnaga alati tore. Ja ka siis, kui olen mõnes teises seltskonnas, kus rohkem juuakse, on mul alati tore. Mind ei häiri, et tised rohkem joonud on ja ise ikka ei taha. Aga koos nendega on tore olla ikka.

Vastupidi-näitate, et lollide jook, iseennastki ei usalda.

Mis ei usalda? Lihtsalt ei taha pole üldse variantki sinu jaoks jah?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA. Kyll on hea, et siia kirjutasin. Sain palju kasulikke ja ka mötlema panevaid arvamusi, mis siis, et osad on öela tooniga ja minu teemaalgatuse möttest täpselt aru ei saanud. Osad vastajad möistsid minu pointi, osad kirjutasid kogemustest ja olen tegelikult tänulik köikidele kaasa mötlemast!

Ma tean absoluutselt kindlalt, et mu poeg pole kunagi alkoholi joonud (ta on selline nohiku tyypi, kes sünnipäevadel ei käi ja koolist tuleb otse koju). Vöibolla on salaja kodus meie klaasilöppe noolimas käinud.

Mul ei olnud mötteski ekstra talle alkoholi osta, lihtsalt kui täiskasvanud joovad ja 17 on juba ikka päris suur mees, siis hakkasin seda teemat vaagima. Lisaks seegi variant on täitsa olemas, et kui keegi sugulastest talle klaasi valab. Mingil hetkel ju ikkagi see alkohol tuleb teemaks ja point oligi selles, et kas pakkuda kohe vastikut alkot, et huvi ära kaoks, sest on jubeda maitsega vöi siis ikkagi pigem lahjat alkoholi, aga selles on see oht, et kui maitseb, tahab äkki lisa.

Ja no töepoolest ei tulnud pähegi poega purju joota!!! Täiesti absurd!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA. Kyll on hea, et siia kirjutasin. Sain palju kasulikke ja ka mötlema panevaid arvamusi, mis siis, et osad on öela tooniga ja minu teemaalgatuse möttest täpselt aru ei saanud. Osad vastajad möistsid minu pointi, osad kirjutasid kogemustest ja olen tegelikult tänulik köikidele kaasa mötlemast!

Ma tean absoluutselt kindlalt, et mu poeg pole kunagi alkoholi joonud (ta on selline nohiku tyypi, kes sünnipäevadel ei käi ja koolist tuleb otse koju). Vöibolla on salaja kodus meie klaasilöppe noolimas käinud.

Mul ei olnud mötteski ekstra talle alkoholi osta, lihtsalt kui täiskasvanud joovad ja 17 on juba ikka päris suur mees, siis hakkasin seda teemat vaagima. Lisaks seegi variant on täitsa olemas, et kui keegi sugulastest talle klaasi valab. Mingil hetkel ju ikkagi see alkohol tuleb teemaks ja point oligi selles, et kas pakkuda kohe vastikut alkot, et huvi ära kaoks, sest on jubeda maitsega vöi siis ikkagi pigem lahjat alkoholi, aga selles on see oht, et kui maitseb, tahab äkki lisa.

Minu meelest on ka ok 17-aastasele pakkuda kokkulöömiseks klaasikest, kui ta seda soovib.

Kindlasti ei hakkaks selleks kanget vastiku maitsega alkoholi pakkuma, et äkki poeg siis arvab, et alkohol ongi nii halva maitsega, ja enam iialgi ei joo. See kõlab, nagu suhtuksid temasse kui 3-aastasesse või nõrgamõistuslikku, mis pole kindlasti tõsi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

. Mingil hetkel ju ikkagi see alkohol tuleb teemaks ja point oligi selles, et kas pakkuda kohe vastikut alkot, et huvi ära kaoks, sest on jubeda maitsega vöi siis ikkagi pigem lahjat alkoholi, aga selles on see oht, et kui maitseb, tahab äkki lisa.

Kui ta sul just alaarenenud ei ole, siis see kindalsti ei toimi. 5-aastane võib jah ehmatada maitse peale ära ja kuni teismeeani edasi väkitada selle peale. Aga 17-aastane pole ju loll. Saab väga hästi aru, mis on mis, mis on kange ja mis lahja alkohol ja mingi viski või viin teda alkoholist eemale küll ei peleta.

Mina ise lastele ei pakkunud, aga kui soovisid, siis pool klaasi veini ses vanuses sünnipäeval mingi probleem ka ei olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õlu on alustuseks piisavalt vasti ja lahja ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad alkoholi oma seltskonnas tarbivad, siis mitte maitse pärast, vaid eesmärgiga pähe vine saada. Jooks siirdeid ja õlut küll, aga odavam on kamba peale viin osta. Ja seda siis mahlaga lahjendada. Võib olla et keegi joob siiski maitse pärast, aga ikka võetakse alkot kui tujutõstjat. Tekitab julgust suhelda. Eriti tabavad selle ära tagasihoidlikud suhtlejad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei olnud mötteski ekstra talle alkoholi osta, lihtsalt kui täiskasvanud joovad ja 17 on juba ikka päris suur mees, siis hakkasin seda teemat vaagima.

Pole vist mõtet küsidagi, aga miks need täiskasvanud tingimata jooma peavad lapse sünnipäeval, kes pole alkoholi maitsnud ega huvi tunne selle vastu?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pool klaasi sampust uusaatal või sünnipäeval ei tee kedagi alkohoolikuks. Aga mina soovitaks siiski selle piduliku tseremoniaalse alkoholipakkumise lükata aasta võrra edasi, 18. sünnipäevale. Noh, et siis on ta ka seaduslikult nii vana, et VÕIB alkoholi osta. Alaealisele alkoholi pakkudes rikub see ema tegelikult ju seadust, eksole! 🙂 Mis eeskuju see siis on õigupoolest. Jaah, mis siis, et nad juba aastaid varem joovad omakeskis ja lasevad endale osta, et elu on hoopis midagi muud kui seadus ja et keskmiselt proovib eesti laps alkoholi 11-aastaselt…

Ja miks ei päde see “las joob esimesel korral kodus koos vanematega” jutt, pole kunagi pädenud: https://tarkvanem.ee/alkohol-artiklid/alkoholiga-seotud-muudid-ja-tegelikkus/ seal on muudki infot. Ja sellest ühest korrast tähtsam on senine kogemus ja oma vanemate eeskuju.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A miks teil täiskasvanud joovad laste sünnipäevadel? Meil on eluaeg olnud LASTEpeod küll alkoholivabad. Milleks see, kas ilma ei ole lõbus? Vaat see oleks palju halvem eeskuju.

Keegi siin ütles, et kui kamba täiskasvanute peale on 1 vein, siis “oh kui igavad inimesed”. See on huvitav- et kaine inimene on igav ja õige viis “huvitav ja lõbus” olla on ennast korralikult parajasse vinessee tõmmata min 1 pudel veini näkku? Minule võõras mõtteviis. Lõbus on meil ikka täiesti hoolimata alkoholist, joogised inimesed jõmisevad tavaliselt kõige mõttetumaid jutte ja teevad lollusi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna just rääkisin  olümpiaadidel osalevate noortega ja tuli välja, et see kõige targem, kõige nohiklikum tüüp on kõige suurem purjutaja pidudel.  Ja seda mitte alates 18 saades, vaid ikka varem.   Ja nad joovad rummi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole see kägi, kelle vastad, nii et küsin, kust sa selle 20 välja lugesid? Vaevalt et nende peres 20 täisealist korraga lauas on alati. Ja üldse, mis usaldamisest sa räägid? Ju nad siis ei taha rohkem. Meil on ka enamasti pudel veini tähtpäevadel laual. Täisealisi 2-4. Lihtsalt keegi ei joo rohkem, sellest ühestki jääb vahel järgi. Enamasti on peoks valmistudes küll 2-3 pudelit kapis, aga ülejäänud jäävad avamata, sest keegi ei taha. Miks peaks ennast hästi tundmiseks pudeli veini inimese kohta õhtu jooksul ära jooma? Mulle täiesti piisab paarist klaasist ja rohkem ma lihtsalt ei taha.

No kuna öeldi seltskond, siis ei arvanud, et sinna paar inimest kuulub. Üldiselt arvestan tõesti inimese peale pudel veini/mulli-see teeb 150 ml klaasike tunnis. Sama elementaarne nagu inimese kohta vähemalt 700-800g toitu arvestada.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on alkohol niisugune asi, mida kohe päris kindlasti ei tohiks kellelegi peale sundida. Mul sõbranna, ammu  täiskasvanud, ega armasta alkoholi. Ütleb, et talle lihtsalt üldse ei maitse – samamoodi nagu mõnele nt ei maitse piim või oliivid või must leib. Ja oi kui stressirohked on tema jaoks  peod! Jälle käib pudel ringi ja kui keegi jätab võtmata, torkab ta silma nagu valge vares. Siis kõik pärima, et noh, miks ei võta, mis viga? Kangesti tüütu iga kord seletada ja justkui end välja vabandada, et miks siis ometi ei taha alkoholi juua.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol