Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )

Teema: 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Postitas:
Kägu

No kuna öeldi seltskond, siis ei arvanud, et sinna paar inimest kuulub. Üldiselt arvestan tõesti inimese peale pudel veini/mulli-see teeb 150 ml klaasike tunnis. Sama elementaarne nagu inimese kohta vähemalt 700-800g toitu arvestada.

No kirjas oli ju: “Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna “. Peres reeglina on kaks täiskasvnaut ja lapsed. Ok, kui võtta juurde nö laiendatud pere, et õed vennad peredega,s isi tulebki 4 või ehk suurema pere puhul ka 6  täiskasvanut. Kust siin eeldada, et seltskond just 20 täiskasvanut ja lapsed on, seda ma küll ei tea. Minu jaoks on seltskond juba see, kui laua ümber 8-10 inimest ja pooled neist lapsed.

Ja varuda võid sa muidugi 150 ml tunnis inimese kohta. Aga palun ära halvusta neid, kes sellist kogus pika õhtu jooksul tarbida ei taha. Need inimesed ei oel seepärast igavad, et nad nt terve õhtu jooksul ainult klaasi või kaks (ehk siis 100ml joovad) ning ülejäänud vein järgmist korda ootama jääb.

Mul sõbranna, ammu  täiskasvanud, ega armasta alkoholi. Ütleb, et talle lihtsalt üldse ei maitse – samamoodi nagu mõnele nt ei maitse piim või oliivid või must leib. Ja oi kui stressirohked on tema jaoks  peod! Jälle käib pudel ringi ja kui keegi jätab võtmata, torkab ta silma nagu valge vares. Siis kõik pärima, et noh, miks ei võta, mis viga?

Kahju. Ei ole tal seltskonnaga vedanud. Mind õnneks ei ole keegi kunagi niimoodi peedistanud ja arvasin, et see pole sage komme. Aga nähes, kuidas siin ülevalpool kägi arvab, et seltskond on igav, kui ainult pudel veini kulub, siis jah, sellised nõmedad peedistadjad on tõesti olemas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on täiskasvanutel omavahel olnud seltskonna “. Peres reeglina on kaks täiskasvnaut ja lapsed. Ok, kui võtta juurde nö laiendatud pere, et õed vennad peredega,s isi tulebki 4 või ehk suurema pere puhul ka 6  täiskasvanut.

“Meie peres” kirjeldab nende pere kombeid, mitte kindlasti seda, et see seltskond pereliikmetest koosneb. Ema-isa ja 18 sõpra võib ka vabalt olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt arvestan tõesti inimese peale pudel veini/mulli-see teeb 150 ml klaasike tunnis. Sama elementaarne nagu inimese kohta vähemalt 700-800g toitu arvestada.

Ma ei jõua iial nii palju toitu ära süüa ja pudelit veini ka ei joo. Kuidas see küll elementaarne peaks olema. Isegi ööpäeva jooksul ei söö nii palju.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jõua iial nii palju toitu ära süüa ja pudelit veini ka ei joo. Kuidas see küll elementaarne peaks olema. Isegi ööpäeva jooksul ei söö nii palju.

Ju sa oled mingi eriline näljahädaline siis.

Cateringi kalkulaator annab isegi rohkem:Pikem õhtusöök, mis kestab ~6 tundi – tuleks arvestada soolase toiduga 800-1000 g inimese kohta ja 100g desserdiga inimese kohta.

Mina arvestasin 5 tunniga, mis on peo miinimumaeg.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algse postitaja nurgast natukene eemale minnes on teema tegelikult ju päevakajaline ilmselt paljudele, kellel samas vanuses lapsed kodus – ühel hetkel see alkoholivärk ja katsetamine tuleb ning kuidas siis vanemana käituda?

Mul on sama vana laps ja olen päris palju pead murdnud selle üle, kuidas on õigem.

Ma pole nii naiivne, et arvaksin, et poiss enne täisealiseks saamist alkoholiga tutvust teha ei proovi. Samas vanemana ei saa alaealisena alkoholi tarbimist ka aksepteerida.

Oma laps nüüd kohe 17 aastasena on proovinud nii õlut, siidrit kui viimase aja infona ka midagi kangemat. Olen leppinud sellega, et noored katsetavad ja seda ka lapsele öelnud, aga kodus alkoholi tarvitamise osas on nulltolerants. Samuti andnud signaali, et oma eksperimentidega peab mõõdukas olema, sest ta on siiski alaealine ja probleeme pole vaja. Olen võtnud selle suuna, et kui ma lõpuni kätt ette panna ei saa (ma ei käi temaga ju igal pool kaasas), siis tahan, et mul oleks lapsega usalduslik suhe ja ta julgeks minuga rääkida. Et kui musta stsenaariumi järgi peaks ühel hetkel tekkima olukord, kus lähevad üle piiri, joob end täis ja vajab abi, siis julgeks mulle helistada ja nt järele kutsuda. Olen talle öelnud ka, et ma sellisel juhul ei saa lubada, et ma vihaseks ei saa, aga ma tulen igal juhul.

Tundub, et oleme usalduseni ka jõudnud. Kui ma küsin mingi toimunud ürituse või käimise valguses, et mida jõite, räägib ausalt ära, kas üldse jõid või kui, siis mida ja kui palju. Mingeid jamasid ta korraldanud pole ning üldiselt on mõistlik laps.

Minu jaoks on kõige nukram, et kui ma küsin, kust te seda siidrit saite, tuleb välja, et lapsed ostavad alkoholi ise poest. Dokumenti keegi ei küsi. Ei pea isegi kedagi “ära rääkima”, et midagi kätte saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kõige nukram, et kui ma küsin, kust te seda siidrit saite, tuleb välja, et lapsed ostavad alkoholi ise poest. Dokumenti keegi ei küsi. Ei pea isegi kedagi “ära rääkima”, et midagi kätte saada.

See on huvitav jah. Noored näevad ju väga täiskasvanulikud välja ja tihtipeale midagi ei küsita. Siis vahepeal tulevad neil mingid kontrollid või saavad peapesu, siis mõnda aega käsivad mul ka dokumenti näidata, olen 40, ja siis jälle sama rada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema seletas mulle, kuidas alkoholi tarbida: 1. Enne ja vahepeal tuleb süüa 2. Ühel õhtul tarbitakse üht sorti akoholi 3. Magusaid jooke ja kokteile ei joo. 4. Paarist-kolmest klaasist, pitsist, pokaalist piisab. 5. Juua tuleb rõõmust, mitte kurvastusest ja ikka seltskonnas. Järgisin neid õpetussõnu ja pole kunagi oma käitumise üle kontrolli kaotanud ega pohmelli tundnud.

Väga asjalikud õpetussõnad. Tubli ema, kes märkas need noorele “kaasavaraks” anda. Lisan veel oma keemiaõpetaja antud tarkused: tarbi rohkelt vedelikku lisaks alkoholile, alkoholi kõrvale söödav toit võib olla suurema rasvasisaldusega – eelista rasvasemat juustu, määri rohkelt võid leivale ja järgmise päeva hommikusöögiks sobib hästi muna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jõua iial nii palju toitu ära süüa ja pudelit veini ka ei joo. Kuidas see küll elementaarne peaks olema. Isegi ööpäeva jooksul ei söö nii palju.

Toitumishäire? Tavaline tervislik tasakaalustatud toidukord on ca 400-500g korraga, päevas 3-4 toidukorda. Mis sul viga on?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teemaalgatus on küll naljanumber. Nagu päriselt keegi arutleb oma lapsele alkoholi pakkumise üle?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes ei kujuta ette, et tavaline taks olevat pudel alkoholi inimese peale. Või muidu oled kohe “igav inimene”. Et siis lällav inimene on kohe huvitav?

Võib-olla, kui pidu tõesti 5-6 tundi kestab, jaksaks sellise alkolaksu endale sisse ajada. Aga iga pidu ei ole suur öö läbi vältav pralle 20+ inimesega. Vahel on kombeks ka lihtsalt pereringis veidi tähistada – nt lastel klassilõpetamist, emadepäeva, sünnipäeva (kui ei ole ümmargune tähtpäev ja satub argipäevale) vms. Siis küll ei kujuta ette, et pean terve pudeli endale sisse kaanima.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis küll ei kujuta ette, et pean terve pudeli endale sisse kaanima.

Kui pudel on laual, siis ei ole sul ometi kohustust seda “sisse kaanida”. Lihtsalt pikematel koosistumistel suurema seltskonnaga võib sellise kogusega arvestada. Mitte kedagi  ju ei sunnita emadepäeval jooma! Ja ei tea ka ühtki inimest oma külaliste hulgast, kes oleks mingilgi üritusel lällama hakanud, sest alkohol on laual vabalt võtta. Igaüks teab, palju ta soovib või kannab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis küll ei kujuta ette, et pean terve pudeli endale sisse kaanima.

Kui pudel on laual, siis ei ole sul ometi kohustust seda “sisse kaanida”. Lihtsalt pikematel koosistumistel suurema seltskonnaga võib sellise kogusega arvestada. Mitte kedagi ju ei sunnita emadepäeval jooma! Ja ei tea ka ühtki inimest oma külaliste hulgast, kes oleks mingilgi üritusel lällama hakanud, sest alkohol on laual vabalt võtta. Igaüks teab, palju ta soovib või kannab.

No ja kui seda alkoholi palju ei võeta,  üle ühe pudel ei kulu, on ju sinu arvatest tegu kohe igavate inimestega… See on ju justnimelt alkoholi sundimine, mida sa teed. Siin perekoolis vähemalt. Ja arvata on, et ju siis kodustel pidudel ka, miks sa seal peaksid teisit käituma?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja kui seda alkoholi palju ei võeta,  üle ühe pudel ei kulu, on ju sinu arvatest tegu kohe igavate inimestega… See on ju justnimelt alkoholi sundimine, mida sa teed. Siin perekoolis vähemalt. Ja arvata on, et ju siis kodustel pidudel ka, miks sa seal peaksid teisit käituma?

Mis mõttes “minu arvates”? Ma kirjutasin siia teemasse esimest korda, pole midagi enne arvanud. Aga jah, ka kodustel pidudel on meil tõesti baarikapp lahti ja igaüks võib võtta, mida ja palju tahab. Keegi ei sunni, keegi ei vaata, mida endale valatakse. Ja keegi ei lälla. Sellist asja pole kunagi olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja keegi ei lälla. Sellist asja pole kunagi olnud.

Kui oleks keegi kunagi end täis joonud ja ebameeldivalt käitunud, siis teist korda teda enam külla ei kutsuks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja keegi ei lälla. Sellist asja pole kunagi olnud.

Kui oleks keegi kunagi end täis joonud ja ebameeldivalt käitunud, siis teist korda teda enam külla ei kutsuks.

Normaalne inimene oskab juua ja käituda isegi purju jäänuna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes “minu arvates”? Ma kirjutasin siia teemasse esimest korda, pole midagi enne arvanud. Aga jah, ka kodustel pidudel on meil tõesti baarikapp lahti ja igaüks võib võtta, mida ja palju tahab. Keegi ei sunni, keegi ei vaata, mida endale valatakse. Ja keegi ei lälla. Sellist asja pole kunagi olnud.

Vaata, siin on kõik käod. IP-numbri järgi ka enam jälgida ei saa, kes mida kirjutas. Seega, kui mina hakkan suhtlema inimesega, kes arvab, et inimesed, kelle pere seltskonna peale üle pudeli veini ei tarvitata, on igavad, siis eeldan ma, et sel teemal mulle vastu vaidleja on seesama algne kirjutaja või vähemalt keegi, kes temaga maailmaasju samamoodi näeb. Kui sina ei ole, siis pole vaja tema poole asudes sellese teemalõime sekkuda. Me ei ole selgeltnägijad ja ei tea, et keegi teine selle lõime üle võtab ja mulle vastu vaidleb, kuigi tegelikult on minuga samal nõul. Jah, on normaalne, et alkoholi on peol olemas ja eks tahab, see tarbib. Aga ei ole normaalne nimetada igavaks neid, kes alkot ei tarbi või kus peol lähebki ainult pudel veini.

Just oli jaaniõhtu koos sõprade ja meie täiskasvanud lastega. Kokku oli seltskonnas 10 täiskasvanut (4 keskealist ja nende lapsed/laste kaaslased) ja ära joodi tervelt pudel veini selle seltskonna peale. Ühel noortest olid oma õlled, tema jõi neid, nende kogust ma ei tea. Ülejäänud noored otsustasid just seekord alkot üldse mitte tarbida. Ei ole asi selless, et vanematega koos ei jooda,  osadel pidudel nad ka tarbivad koos meiega. Kolm noort tahtid hiljem veel autodega sõita, ülejäänute puhul ma põhjsut ei tea, ju lihtsalt ei tahtnud seekord. Nii kuluski ainutl pudel veini, kuigi olemas oli neid rohkem ja täiesti kõigile võtmiseks laual. Keegi lihtsalt ei tahtnud. Väga tore pidu oli, kõigil oli lõbus. Ujumas käisime ka millalgi kogu seltskonnaga. Kõik puhuvad reid oli, noored autojuhid kõik kenasti 0 promilliga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega, kui mina hakkan suhtlema inimesega, kes arvab, et inimesed, kelle pere seltskonna peale üle pudeli veini ei tarvitata, on igavad, siis eeldan ma, et sel teemal mulle vastu vaidleja on seesama algne kirjutaja või vähemalt keegi, kes temaga maailmaasju samamoodi näeb. Kui sina ei ole, siis pole vaja tema poole asudes sellese teemalõime sekkuda. Me ei ole selgeltnägijad ja ei tea, et keegi teine selle lõime üle võtab ja mulle vastu vaidleb, kuigi tegelikult on minuga samal nõul.

Aga sa ära eelda anonüümses ja üldkasutatavas foorumis midagi seesugust. Ja ära mine isiklikuks. Kõigil on õigus kirjutada ja oma arvamust avaldada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära eelda anonüümses ja üldkasutatavas foorumis midagi seesugust. Ja ära mine isiklikuks. Kõigil on õigus kirjutada ja oma arvamust avaldada.

Miks sa endale kolm laiki panid praegu?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes “minu arvates”? Ma kirjutasin siia teemasse esimest korda, pole midagi enne arvanud. Aga jah, ka kodustel pidudel on meil tõesti baarikapp lahti ja igaüks võib võtta, mida ja palju tahab. Keegi ei sunni, keegi ei vaata, mida endale valatakse. Ja keegi ei lälla. Sellist asja pole kunagi olnud.

Vaata, siin on kõik käod. IP-numbri järgi ka enam jälgida ei saa, kes mida kirjutas. Seega, kui mina hakkan suhtlema inimesega, kes arvab, et inimesed, kelle pere seltskonna peale üle pudeli veini ei tarvitata, on igavad, siis eeldan ma, et sel teemal mulle vastu vaidleja on seesama algne kirjutaja või vähemalt keegi, kes temaga maailmaasju samamoodi näeb. Kui sina ei ole, siis pole vaja tema poole asudes sellese teemalõime sekkuda. Me ei ole selgeltnägijad ja ei tea, et keegi teine selle lõime üle võtab ja mulle vastu vaidleb, kuigi tegelikult on minuga samal nõul. Jah, on normaalne, et alkoholi on peol olemas ja eks tahab, see tarbib. Aga ei ole normaalne nimetada igavaks neid, kes alkot ei tarbi või kus peol lähebki ainult pudel veini.

Just oli jaaniõhtu koos sõprade ja meie täiskasvanud lastega. Kokku oli seltskonnas 10 täiskasvanut (4 keskealist ja nende lapsed/laste kaaslased) ja ära joodi tervelt pudel veini selle seltskonna peale. Ühel noortest olid oma õlled, tema jõi neid, nende kogust ma ei tea. Ülejäänud noored otsustasid just seekord alkot üldse mitte tarbida. Ei ole asi selless, et vanematega koos ei jooda, osadel pidudel nad ka tarbivad koos meiega. Kolm noort tahtid hiljem veel autodega sõita, ülejäänute puhul ma põhjsut ei tea, ju lihtsalt ei tahtnud seekord. Nii kuluski ainutl pudel veini, kuigi olemas oli neid rohkem ja täiesti kõigile võtmiseks laual. Keegi lihtsalt ei tahtnud. Väga tore pidu oli, kõigil oli lõbus. Ujumas käisime ka millalgi kogu seltskonnaga. Kõik puhuvad reid oli, noored autojuhid kõik kenasti 0 promilliga.

See on küll hea üldistus: meil kulus kümnese seltskonna peale ainult pudel veini, kuigi kümnest kuus veini ei joonud ???? mis mõte on siis üldse märkida, palju teid oli, kui enamus ei joonudki veini? Meil näiteks ei kulu kunagi üldse viina, kuna seltskonnast keegi viina ei joo… on see siis mingi näitaja või?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll hea üldistus: meil kulus kümnese seltskonna peale ainult pudel veini, kuigi kümnest kuus veini ei joonud ???? mis mõte on siis üldse märkida, palju teid oli, kui enamus ei joonudki veini? Meil näiteks ei kulu kunagi üldse viina, kuna seltskonnast keegi viina ei joo… on see siis mingi näitaja või?

Veelkord. See on vastuseks käole, kelle arvates on igavad ininesed need, kel peol kulub seltskonna peale pudel veini. Tema mõttemaailmas ei ole seda, et osad ei joo üldse ja need, kes joovad piirduvad paari klaasiga. Tema arvates on tegemist lihtsalt igavate inimestega ja kõik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema mõttemaailmas ei ole seda, et osad ei joo üldse ja need, kes joovad piirduvad paari klaasiga. Tema arvates on tegemist lihtsalt igavate inimestega ja kõik.

Minu mõttemaailmas on lausa karsklased olemas. Aga mingi klaasikese pärast ei hakka keegi oma kainet olekut rikkuma-kui juba juua, siis rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära eelda anonüümses ja üldkasutatavas foorumis midagi seesugust. Ja ära mine isiklikuks. Kõigil on õigus kirjutada ja oma arvamust avaldada.

Loomulikult on sul õigus oma arvamust avadlada, aga ära sinagi eelda. Kui ikka ise vaidled selle igavad-inimesed-käo poolel, siis sind selleks käoks peetaksegi. Ja isiklikuks läks jut see igavad-inimesed kägu.

Minu mõttemaailmas on lausa karsklased olemas. Aga mingi klaasikese pärast ei hakka keegi oma kainet olekut rikkuma-kui juba juua, siis rohkem.

Ja kõik, kes ei ole nagu sina ja joovadki ainult klaasikese, sest rohkem ei taha, on igavad inimesed. Ja üldse on ilmvõimatu, et sellest ühest pudelist kirjutanud käol on steltskonnas alla 20 täiskasvanu ning et osad neist on näiteks karsklased.

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka poeg 17 ja ma pole iial pead murdnud selle üle, millal ja kas üldse talle kodus alkoholi tutvustada. Noored ei ole üldjuhul vati sees kasvanud. Nii need, kel igal peol alko kõrval, kui ka need, kes pole veel proovinud – küll nad teavad, mis purju teeb ja kui ruttu. Kõrvalmõjud, need hullemad, on ka nagunii sõpradega ühistel pidudel juba ära nähtud. Meie kodus noortele alkot ei paku. Kui vanus kukub, siis otsustab ise, kas soovib. Siiani tean, et tema sõpruskond alkoholist ei huvitu, proovinud on kindlasti.
Võib-olla ei peaks alkoteemasid kodustel pidudel ikkagi nii üle tähtsustama – mis teema see üldse olema peaks, nagu ilma ei olekski mingi alternatiiv ja ilmtingimata peab kohe proovima, kui vähegi mehemõõtu juba – ja lasta noorel ikkagi ise otsustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära eelda anonüümses ja üldkasutatavas foorumis midagi seesugust. Ja ära mine isiklikuks. Kõigil on õigus kirjutada ja oma arvamust avaldada.

Loomulikult on sul õigus oma arvamust avadlada, aga ära sinagi eelda. Kui ikka ise vaidled selle igavad-inimesed-käo poolel, siis sind selleks käoks peetaksegi. Ja isiklikuks läks jut see igavad-inimesed kägu.

Minu mõttemaailmas on lausa karsklased olemas. Aga mingi klaasikese pärast ei hakka keegi oma kainet olekut rikkuma-kui juba juua, siis rohkem.

Ja kõik, kes ei ole nagu sina ja joovadki ainult klaasikese, sest rohkem ei taha, on igavad inimesed. Ja üldse on ilmvõimatu, et sellest ühest pudelist kirjutanud käol on steltskonnas alla 20 täiskasvanu ning et osad neist on näiteks karsklased.

Keegi kirjutas ühe lause igavatest inimestest ja sa poogid seda nüüd kõigile kommentaatoritele külge. Saa üle juba, ei vaidle siin keegi kellegi poolel, kirjutasin ainult, kuidas meie kodus asjad on.
 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see ei ole see. Mõte selle taga on, et esimesi kordi alkoholi proovides oleks ta turvalises kohas. Kui see juhtub kuskil rannas sõpradega, siis ta ei tea, kuidas see toimib ja mida temaga teeb. Seepärast antaksegi 16-17 aastasele see esimene kogemus kodus, turvaliselt, perekonnaga. Sellega väldime seda, et ta esimesel korral sõpradega pudeli viina sisse viskab ja siis ära upub või kuskilt alla kukub või okse sisse lämbub, sest ta ei tea, mis kogus alkoholi mida temaga teeb. Kui ta kodus on proovinud klaasi veini või lahjemat segujooki, siis tal on ettekujutus, kuidas alkohol töötab.

Esimene kord turvalises kohas ei anna mitte mingit garantiid, et teine-kolmas jne järgmine kord on tänu kodusele esimesele kogemusele turvaline. Mitte miski ei garanteeri sulle, et need järgmised korrad kodust väljas, ei kaota laps mõõdutunnet. Seltskonnas võib väga lihtsalt tekkida olukord, kus ei märgata koguseid. Heale tundele tahetakse veel julgemalt peale juua, et veel parem hakkaks jne.

Isikliku kogemuse pinnalt võin öelda, et alkoholi õige ja mõõdutundega tarbimine kujuneb välja pikema aja jooksul. Mul lausa mitme aasta jooksul. Alles aastate pärast sain aru, kuidas juua nii, et pilt eest ei kaoks, millist jooki tarbida, et hommikul pea haige ei oleks. Kas ja kui palju süüa ja muud kõrvale juua, et enesetunne hea oleks ja mõistus ei kaoks. Milliseid jooke mu keha üldse ei talub jne.

Need asjad ei käi nii, et teete kodus õhe viisaka õppejoomise. Ja siis edaspidi on elu mureta.

Ei ole ka mingit garantiid, et õnnetusi ei saa juhtuda. Väga “kogenud” joodikud upuvad, jäävad auto alla, lämbuvad oma okse sisse jne. Ometigi peaks neil ju sinu loogika järgi väga suur kogemuste pagas olemas olema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi kirjutas ühe lause igavatest inimestest ja sa poogid seda nüüd kõigile kommentaatoritele külge. Saa üle juba, ei vaidle siin keegi kellegi poolel, kirjutasin ainult, kuidas meie kodus asjad on.

Ju tundis end puudutatuna ning ongi paras igav ning möku 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära eelda anonüümses ja üldkasutatavas foorumis midagi seesugust. Ja ära mine isiklikuks. Kõigil on õigus kirjutada ja oma arvamust avaldada.

Loomulikult on sul õigus oma arvamust avadlada, aga ära sinagi eelda. Kui ikka ise vaidled selle igavad-inimesed-käo poolel, siis sind selleks käoks peetaksegi. Ja isiklikuks läks jut see igavad-inimesed kägu.

Minu mõttemaailmas on lausa karsklased olemas. Aga mingi klaasikese pärast ei hakka keegi oma kainet olekut rikkuma-kui juba juua, siis rohkem.

Ja kõik, kes ei ole nagu sina ja joovadki ainult klaasikese, sest rohkem ei taha, on igavad inimesed. Ja üldse on ilmvõimatu, et sellest ühest pudelist kirjutanud käol on steltskonnas alla 20 täiskasvanu ning et osad neist on näiteks karsklased.

Keegi kirjutas ühe lause igavatest inimestest ja sa poogid seda nüüd kõigile kommentaatoritele külge. Saa üle juba, ei vaidle siin keegi kellegi poolel, kirjutasin ainult, kuidas meie kodus asjad on.

Jaajaa. See meenutab mulle seda lugu, kuidas nädal aega ühest kanast sai söönuks terve pere. Nüüd siis selgub, et ühest veinipudelist saab juua 20 inimest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sõbranna käis oma tol hetkel 17a tütrega ammu juba restoranides veinitamas. Tüdruk nüüd 19a ja ilma klaasi veinita päevas vist väga  välja ei vea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaajaa. See meenutab mulle seda lugu, kuidas nädal aega ühest kanast sai söönuks terve pere. Nüüd siis selgub, et ühest veinipudelist saab juua 20 inimest.

No see 20 inimest oli ainult selle teise igavaks sildistaja peas. 😀 Ühest veinipudelist saab muidugi kasvõi 1000 inimest joodud ja vbla jääb veel ülegi, kui 999 neis karsklased on. Aga see 20 inimest oli lihtsalt ühe käo väljamõeldis. Tegelikult on lihtsalt inimeste harjumused erinevad. Kes joob alkot, kes ei joo. Kes arvab, et on kirjutatud seltskond, tähendab vähemalt 20 täiskasvanut, kelle jaoks on juba kaks peret koos (st 4 täiskasvanut pluss lapsed) seltskond. Kelle jaoks ei ole ühte klaasikest mõtet üldse võtta, et kui juba juua, siis ikka palju, kelle jaoks on just see üks klaasike mõnus ja rohkem ei tahagi. Paluks vähem oma ettekujutusi teistele pähe  istutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see 20 inimest oli ainult selle teise igavaks sildistaja peas. ???? Ühest veinipudelist saab muidugi kasvõi 1000 inimest joodud ja vbla jääb veel ülegi, kui 999 neis karsklased on. Aga see 20 inimest oli lihtsalt ühe käo väljamõeldis.

Just kirjeldati ju jaaniõhtut 10 täiskasvanu ja pudeli veiniga. Sama ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )


Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol