Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: 17-aastase sünnipäev ja alkohol

Postitas:
Kägu

No see 20 inimest oli ainult selle teise igavaks sildistaja peas. ???? Ühest veinipudelist saab muidugi kasvõi 1000 inimest joodud ja vbla jääb veel ülegi, kui 999 neis karsklased on. Aga see 20 inimest oli lihtsalt ühe käo väljamõeldis.

Just kirjeldati ju jaaniõhtut 10 täiskasvanu ja pudeli veiniga. Sama ju.

No seal selgitati ka kenasti lahti, et lihtsalt enamus ei soovinud veini. See kirjutaja ei püüdnud küll muljet jätta, et pudelist kümnele inimesel jagub, kui kõik veini joovad. Nii ongi, inimesed on erinevad. Kes ei soovi, see ei joo. Ja kes soovib, see joob. Ei midagi erilist.

Muideks, ühe kanaga võib ka nädala ajaga vabalt pere ära toita. No eeludsel, et lisaks kanale on veel igasugu muud kraami söögiks köögivilju ja kartulit ja sealiha ja kala  jne. Ehk siis kõik sõltub kontekstist, eks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see 20 inimest oli ainult selle teise igavaks sildistaja peas. ???? Ühest veinipudelist saab muidugi kasvõi 1000 inimest joodud ja vbla jääb veel ülegi, kui 999 neis karsklased on. Aga see 20 inimest oli lihtsalt ühe käo väljamõeldis.

Just kirjeldati ju jaaniõhtut 10 täiskasvanu ja pudeli veiniga. Sama ju.

No seal selgitati ka kenasti lahti, et lihtsalt enamus ei soovinud veini. See kirjutaja ei püüdnud küll muljet jätta, et pudelist kümnele inimesel jagub, kui kõik veini joovad. Nii ongi, inimesed on erinevad. Kes ei soovi, see ei joo. Ja kes soovib, see joob. Ei midagi erilist.

Muideks, ühe kanaga võib ka nädala ajaga vabalt pere ära toita. No eeludsel, et lisaks kanale on veel igasugu muud kraami söögiks köögivilju ja kartulit ja sealiha ja kala jne. Ehk siis kõik sõltub kontekstist, eks.

Seda ma ei mäleta, kas seal kana teemas oli juttu kartulitest ja muust. Kana jäi ainsana meelde. Nagu nüüd see pudel veini 20le inimesele. 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naiivne? Ma ju tean, terve kursus ja ühikas teadis, mis oludest olid need, kes ennast kohe alguses silmini täis jõid. Need oli 99% akokeeluga kodudest noored.

Jah, see peab paika! Aga tegelikult, nendega koos joovad üle ka need, kel esimene kogemus juba turvalise koduseinte vahelt olemas.

Siin eespool on ju mitu  inimest kirjeldanud, kuidas neid kodus hariti viisakalt jooma. Aga teise linna kooli minnes jõid end ikka silmini täis, oksendasid ja vedelesid…

Need “esimese korra” noored paistavad lihtsalt teistele välja sellepärast, et on teada, et nad on rangest kodust välja saanud ja kasutavad nüüd võimalust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ei mäleta, kas seal kana teemas oli juttu kartulitest ja muust. Kana jäi ainsana meelde. Nagu nüüd see pudel veini 20le inimesele. ????

Ja seda, et pudel veini 20-le inimesele või ka 10-le inimesele piisav on, ei ole keegi tõsimeeli väitnud. See on ühe klaasi-veini-pärast-ei-hakka-kainust-rikkuma-käo luul ainult. Tema kujutas ette, et kägu rääkis 20-st inimesest ja pudelist veinist. Tegelikult räägiti seltskonna peale pudelist veinist ja seltskonna all ei mõeldud sugugi mitte 20 inimest. Ja seltskonna peale, kui seal seltskonnas on 2-3-4 inimest, võibki olla pudel veini ok, oleneb, kui palju inimesed juua soovivad. Mina üle kahe klaasi ei joo, nii et kui minususugsed selskonnas on, siis piisab tõesti pudelist ka kolme-nelja inimese peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja seda, et pudel veini 20-le inimesele või ka 10-le inimesele piisav on, ei ole keegi tõsimeeli väitnud. See on ühe klaasi-veini-pärast-ei-hakka-kainust-rikkuma-käo luul ainult. Tema kujutas ette, et kägu rääkis 20-st inimesest ja pudelist veinist. Tegelikult räägiti seltskonna peale pudelist veinist ja seltskonna all ei mõeldud sugugi mitte 20 inimest. Ja seltskonna peale, kui seal seltskonnas on 2-3-4 inimest, võibki olla pudel veini ok, oleneb, kui palju inimesed juua soovivad. Mina üle kahe klaasi ei joo, nii et kui minususugsed selskonnas on, siis piisab tõesti pudelist ka kolme-nelja inimese peale.

Äsja just väideti, et jaanipäev ja 10 inimest ja pudel veini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äsja just väideti, et jaanipäev ja 10 inimest ja pudel veini.

Nagu katkine grammafon. Pudel veini seepärast, et 6 inimest ei soovinud veini! Kui raske on sellest aru saada? Aju võtab ainult kahte arvu, 10 ja 1 ja muu ei jõua kohale?

Samamoodi võib öelda tõesti, et ühest kanast jätkub nädalaks tervele perele, kui peres on ainult 1 mittevegan. No siis ehk tõesti jätkub.

Keegi pole ju väitnud, et pudelist veinist jagub kümnele inimesele seltksonnas, kus kõik on veinijoojaid. Kas sa mängid rumalat või oledki nii rumal?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole ju väitnud, et pudelist veinist jagub kümnele inimesele seltksonnas, kus kõik on veinijoojaid. Kas sa mängid rumalat või oledki nii rumal?

No nüüd jõuame poindini-mina arvestan pudel veini näkku inimestele, kes on veinijoojad. Mitte karsklastele, viinaninadele või alaealistele.

Päriselt, peaks sellist asja lisama, et sa aru saaksid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole ju väitnud, et pudelist veinist jagub kümnele inimesele seltksonnas, kus kõik on veinijoojaid. Kas sa mängid rumalat või oledki nii rumal?

No nüüd jõuame poindini-mina arvestan pudel veini näkku inimestele, kes on veinijoojad. Mitte karsklastele, viinaninadele või alaealistele.

Päriselt, peaks sellist asja lisama, et sa aru saaksid?

Mina sain küll kohe aru ilma ütlemtagi. On selliseid perekondi teisigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näed, minu 10 inimese näide on siin eraldi teema tekitanud.

No nüüd jõuame poindini-mina arvestan pudel veini näkku inimestele, kes on veinijoojad. Mitte karsklastele, viinaninadele või alaealistele. Päriselt, peaks sellist asja lisama, et sa aru saaksid?

On arusaadav. Ja see ei tähenda ikkagi, et igas seltskonnas asi nii käib. St meil on mõttetu pudel näkku arvestada, sest mitte keegi ei joo nii palju. Loomulikult on meil alati arvestatud varuga. Seegi kord oli lisaks laual olevale avatud pudelile mitu pudelit veel kõrval serveerimslaual. Kui veini soovijaid oleks rohkem olnud või  keegi oleks lisa tahtnud, oleks sealt võtta võinud.  Aga keegi ei tahtnud. Igav ka ei olnud.

Muideks ühtegi karsklast ega viinanina meie seltskonnas ei olnud. Lihtsalt hetkel inimesed ei soovinud veini, aga loomulkult oli igaks juhuks kõigi kümnega arvestatud. Aga kulus ikkagi ainult üks pudel, sest osad ei tahtnud ja kes tahtsid piirdusid paari klaasiga.

Niisiis ei ole mingit mõtet oma seltskonna harjumuste järgi eeldada, et kõik teised peaksid samamoodi käituda. Nii et väga vabalt võib olla, et väikese seltskonna jaoks on pudel veini piisav. Ja seda mitte kitsiduse ega kontrolli pärast, vaid lihtsalt ei soovita pudelit näkku juua. Muideks, kas teil siis küllatulnud ise ei võtagi liskas pereahva pakutavale miskit kaasa? Meil küll võetakse, sageli ka veini. Nii kipubki olema, et veini jääb üle palju rohkem, kui kaasa võetud. Minulgi oli seekord külla minnes pudel veini kaasas, mida me ära juua ei jõudnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisiis ei ole mingit mõtet oma seltskonna harjumuste järgi eeldada, et kõik teised peaksid samamoodi käituda. Nii et väga vabalt võib olla, et väikese seltskonna jaoks on pudel veini piisav. Ja seda mitte kitsiduse ega kontrolli pärast, vaid lihtsalt ei soovita pudelit näkku juua. Muideks, kas teil siis küllatulnud ise ei võtagi liskas pereahva pakutavale miskit kaasa? Meil küll võetakse, sageli ka veini. Nii kipubki olema, et veini jääb üle palju rohkem, kui kaasa võetud. Minulgi oli seekord külla minnes pudel veini kaasas, mida me ära juua ei jõudnud.

Minu seltskonnas võib ka vabalt olla, et 10 veini-inimest joovad ära 2 pudelit. Ma rääkisin arvestamisest inimese kohta, st. et see kogus on olemas juhuks kui vaja. Nagu ka toiduga ca 800g inimese kohta. Minu jutt ei tähendanud, et kõigile kümnele pannakse pudel nina ette ning enne ära minna ei tohi, kui põhi paistab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja no töepoolest ei tulnud pähegi poega purju joota!!! Täiesti absurd!

Sel juhul, mis efekti peaks selline asi andma selleks olukorraks, kui toimub sõpradega pärisjooming, kus juuakse end purju? Olukorrad on ju täiesti erinevad. Kodus mekib klaasikese. Sõpradega tõmbab aga korralikult…

Täiesti arusaamatu mõttekäik! Õpetan noorele viisakat purjusolemist ilma, et ta reaalselt purju jääks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja no töepoolest ei tulnud pähegi poega purju joota!!! Täiesti absurd!

Sel juhul, mis efekti peaks selline asi andma selleks olukorraks, kui toimub sõpradega pärisjooming, kus juuakse end purju? Olukorrad on ju täiesti erinevad. Kodus mekib klaasikese. Sõpradega tõmbab aga korralikult…

Täiesti arusaamatu mõttekäik! Õpetan noorele viisakat purjusolemist ilma, et ta reaalselt purju jääks.

Siin on ju see, et mida juuakse ja kui palju korraga. Võimalus, et paarist pudelist õllest pilt eest kaob, on ikka palju väiksem kui võimalus, et pilt kaob eest ja jalad enam ei kanna, kui juua pudel viina.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja no töepoolest ei tulnud pähegi poega purju joota!!! Täiesti absurd!

Sel juhul, mis efekti peaks selline asi andma selleks olukorraks, kui toimub sõpradega pärisjooming, kus juuakse end purju? Olukorrad on ju täiesti erinevad. Kodus mekib klaasikese. Sõpradega tõmbab aga korralikult…

Täiesti arusaamatu mõttekäik! Õpetan noorele viisakat purjusolemist ilma, et ta reaalselt purju jääks.

Purju jood end ju nagunii, tarbides alkoholi. Muidugi on vahe, kas oled tipsutanud, svipsis või lausjoobes, aga igal juhul pole tegu enam kaine inimesega ühelgi juhul.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ju see, et mida juuakse ja kui palju korraga. Võimalus, et paarist pudelist õllest pilt eest kaob, on ikka palju väiksem kui võimalus, et pilt kaob eest ja jalad enam ei kanna, kui juua pudel viina.

Katsu siis aru saada, et sõpradega ei võeta paar pudelit, vaid palju rohkem. Või võetakse üldse kangemat kraami. Ja ikka ollakse selles olukorras, mida TA kardab. Seega, kuidas see paari õllega “harjutamine ja elu tutvustamine” aitab selle vastu, kui ta kuskil seltskonnas üle joob? Ja paljud nagunii joovad üle.

Mina olin 15, kui minust 5 aastat vanem õde lubas mul oma seltskonnas ka “viisaka pokaali” võtta. See oli minu esimene kord. Kõik oligi viisakas. Eks väike sakk oli sees, kuid pealtnäha oli kõik korralik. See aga ei tähenda, et ma mõni aeg hiljem poleks mõõdutundetult seltskonnas tarbinud. Jõin koos teistega, ja korralikult. Mäletan ka end oimetuna ja oksendamas. Ja mitte ainult esimene kord, kui väljaspool kodu jõin. Seda juhtus suht varases nooruses, sh ülikooli ajal veel korduvalt, ja erinevates seltskondades.

Tõesti ei mõista, kuidas see õe lubatud pokaal või paar veini mind edaspidiste noortepidudeks ette valmistas ja milleski targemaks tegi? Täiesti nullefektiga ettevõtmine. Väljaarvatud see tunne, et nüüd ma olen just kui täiskasvanuna aktsepteeritud – tohtisin pereliikmete ees koos teistega kokku lüüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seltskond on selline, et iga tilk veini on loetud, siis võib ka suur veini sõltlane piirduda sõrmkübaraga. Ja siis kiirustab koju oma nälga täitma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seltskond on selline, et iga tilk veini on loetud, siis võib ka suur veini sõltlane piirduda sõrmkübaraga. Ja siis kiirustab koju oma nälga täitma.

Suur veinisõber võtab külla minnes ise pudeli või kaks oma lemmikveini kaasa ning ei pea piirduma sõrmkübaraga. Kuidas muidu saakski? Mitte veinisõbrast võõrustajaa ei oskagi ju tema maitse järgi veini valida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur veinisõber võtab külla minnes ise pudeli või kaks oma lemmikveini kaasa ning ei pea piirduma sõrmkübaraga. Kuidas muidu saakski? Mitte veinisõbrast võõrustajaa ei oskagi ju tema maitse järgi veini valida.

Mina küsin enne üritust kõigilt külalistelt nende eelistused ning ostangi vastavalt inimeste maitsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )


Esileht Pereelu ja suhted 17-aastase sünnipäev ja alkohol