Esileht Ilu ja tervis 17 aastasel keel väga valge

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: 17 aastasel keel väga valge

Postitas:

…selline valge kiht ja suust tuleb lõhna.
mis tehtud –
perearstil käidid – soovitas ainult dieeti ja nexiumi, analüüse ei võtnud
hambaarsti juures käidud
LORi juures käidud.
Palun soovitage – mida veel kontrollida, mis analüüse teha…olen nõus juba ka maksta ise nende eest:(, peaasi saaks korda.
Lapsele see seis ka ei meeldi ja palub abi minult.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 14:20; 12.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst soovitas dieeti, aga mis dieeti? Mida see 17-aastane harilikult sööb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 14:14; 12.08 21:01; 13.08 10:11; 13.08 12:50; 13.08 16:37; 13.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööb tavalist kodust toitu, mis on tervislik – kuna ise söön väga tervislikult. Arst loetles toidud ette – mida me niigi sööme või ei söö. Aga mida edasi? probleem pole lahendatud:( Ja laps palub abi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 14:20; 12.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soor?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelekaabitsad on olemas. Mis need hambaarst ja lor siis ütlesid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nexiumi? See ju kõrvetiste/refluksi rohi. Kui refluksit kahtlustada, siis ju tavaliselt kontrollitakse gastroskoopiaga ka… Refluks muudab keele valgeks küll.

Palju ta vett joob?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vell joob palju, kaks liitrit päevas kindlasti. Hambaarsti juures – laps käis hambaid kontrollimas, need korras, LORi juures käidud – soovitus nina spreiga (soolavesi) puhastada nina, kuna lisaks on ka allergia tugev, ja nina kinni – aastaid. Allergoloogi juures ka käidud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 14:20; 12.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste arusaam tervislikust toitumisest on muidugi ka seinast-seina.
Mul on keel valge, kyi on mingi põletik või tarbin õlu-saia-suhkurt.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on keel valge (normaalset värvi aukudega – geograafiline keel), kui piima tarbib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bakteriaalne tasakaal on paigast ära. Tavaliselt taltsutavad soori teised vajalikud bakterid ja hoiavad koosluse tasakaalus. Midagi on puudu ja midagi liiga palju!
Jäta menüüst täiesti välja suhkur, valge jahu (ei mingit pastat ega küpsetisi!), riis. Und 9-10 h ööpäevas. Ohtralt süüa õunu, eriti kohalikke ökosid mis juba valmivad.
Hommikul ja õhtul harjata harjaga keelt ja igemeid.

Kas mingeid ravimeid on lähiajal tarvitanud või tarvitab?
Kui oleks minu laps siis selle Nexiumi jätaks küll andmata, selle manustamiseks peaks ikka teistsugused sümptomid olema (kui sa muidugi midagi rääkimata ei jäta).
Kas voolust esineb?
Kuidas on lood aknega?

Lisaks jälgi kurku ja mandleid, et ei tekiks korke või mädaseid plekke.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 14:14; 12.08 21:01; 13.08 10:11; 13.08 12:50; 13.08 16:37; 13.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekivad sellises sümptomid, kui magu on korrast ära. Sapirefluks on diagnoositud.
Kahjuks mul pole iseloomu loobuda veinist ja kohvist, seega nendega liialdamisel jälle sümptomid platsis.
17-aastasel muidugi selline põhjus vaevalt. Magu võib rikkis olla ka muudel põhjustel. Näiteks stressi puhul.
Võib olla ka sooriga tegemist. Lõhnata see vist ei tohiks?

Mina siiski prooviks nexiumi. Minu perearst ütles et tänapäeval ei saadeta enam esimeste maokaebuste puhul mõõka neelama. Proovitakse nexiumiga. Kui mõõganeelamisel selgub et ongi magu haige, on ravi ikka sama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 09:18; 13.08 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

Suhkrust ja saiast loobumine ei ole “range dieet” vaid normaalne toitumine

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 14:14; 12.08 21:01; 13.08 10:11; 13.08 12:50; 13.08 16:37; 13.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

Suhkrust ja saiast loobumine ei ole “range dieet” vaid normaalne toitumine

Räägi seda 17-aastasele.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 09:18; 13.08 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

Suhkrust ja saiast loobumine ei ole “range dieet” vaid normaalne toitumine

Räägi seda 17-aastasele.

Sünnitasid 17-aastase või?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 14:14; 12.08 21:01; 13.08 10:11; 13.08 12:50; 13.08 16:37; 13.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

Suhkrust ja saiast loobumine ei ole “range dieet” vaid normaalne toitumine

Räägi seda 17-aastasele.

Sünnitasid 17-aastase või?

Pärmseen?

Ma kahtlustaks ka esimesena seda ja jätaks ära magusa ja leiva-saia jms.

Enne võiks lasta arsti juures pärmseene analüüsi teha kui last range dieediga kiusama hakata.

Suhkrust ja saiast loobumine ei ole “range dieet” vaid normaalne toitumine

Inimesed on erinevate toitumisharjumustega. Kui noor inimene on terve elu saia ja magusat söönud siis on ümberkasvatamine keeruline. Sõbrad söövad aga tema ei saa kuna katt on keelel ja keegi pakkus, et võib olla pärmseen aga täpselt ei tea! Ei ole kuigi keeruline teha analüüsid, mis seda näitavad.
Paljudel peredel on endiselt sai põhitoit!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka, et pärmseen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevate toitumisharjumustega. Kui noor inimene on terve elu saia ja magusat söönud siis on ümberkasvatamine keeruline. Sõbrad söövad aga tema ei saa kuna katt on keelel ja keegi pakkus, et võib olla pärmseen aga täpselt ei tea! Ei ole kuigi keeruline teha analüüsid, mis seda näitavad.
Paljudel peredel on endiselt sai põhitoit!

Ja mida see analüüs siis muud teeb? Saad kinnituse, et kahjuks tuleb siiski neid kivinenud toitumisharjumusi muuta või siis elada katuga keelel ja polstriga taguotsal.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 14:14; 12.08 21:01; 13.08 10:11; 13.08 12:50; 13.08 16:37; 13.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui valge ja milline täpselt, aga mul endal läks veipimisest hallikaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Daktarin geel on raviks. Eks katsu sellelt dieedi-arstilt päris ravimi retsept välja rääkida kuidagi. Muidu hädaabiks tuleb see kiht loomulikult maha kaapida keelekaabitsaga ja soodaveega loputada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2022/01/18/naita-keelt-ja-hinda-tervist

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Daktarin geel on raviks. Eks katsu sellelt dieedi-arstilt päris ravimi retsept välja rääkida kuidagi. Muidu hädaabiks tuleb see kiht loomulikult maha kaapida keelekaabitsaga ja soodaveega loputada.

Ma loodan küll, et teemaalgaja laps pole siiani kannatanud ja on juba mingi lahendus leitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Daktarin geel on raviks. Eks katsu sellelt dieedi-arstilt päris ravimi retsept välja rääkida kuidagi. Muidu hädaabiks tuleb see kiht loomulikult maha kaapida keelekaabitsaga ja soodaveega loputada.

Ma loodan küll, et teemaalgaja laps pole siiani kannatanud ja on juba mingi lahendus leitud.

Jeerum, kes see viitsib lapata neid lehti ja 3a vanadele teemadele vastata???? tõesti peab hakkama kuupäevi kontrollima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis 17 aastasel keel väga valge