Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 17, töö.

Postitas:

Tere, mina olen 17 aastane ja tahaksin mingit töökohta osalise ajaga. Kutsekooli ma küll sain, kuid ma ei ole selleks veel valmis ja on muud probleemid seoses sellega. võtaks ühe aasta vahele ja siis prooviks uuesti minna mujale kutsekooli aga seniks tahaks mingit tööd osalise ajaga põhihariduse baasil. Lõpetasin kiituskirjaga ja heade hinnetega, põhikoolis pole mul kunagi midagi nässu läinud, ja tunnistan et olen paar korda apsaka pärast 2 saanud, aga seda juhtus vaid 2-3 korda 9 aasta jooksul ning ka need said kohe-kohe paremateks hinneteks. Kuid ma ei tea kust tööd otsida, tahaks küll et töös oleks vähe suhtlemist inimestega kuna see on mu iseloom ja ma arvan et väike taskuraha halba ei teeks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 11:32; 03.09 15:48; 04.09 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene samm, pöördu töötukassasse.
kuna töötukassal on olemas eraldi uus programm noortele, siis peale töötuks vormistamist on sul lihtsam tööle pääseda, kuna oled tööandjatele atraktiivsem: on võimalik saada sinu töölevõtmise est koolitustoetust, palgatoetust jne.
kui lähed tööle enne, kui tööandja on sinu kui töötu eest töötukassast palgatoetuse avalduse esitanud, siis lähed tööandjale olelulislt “kallimals”

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lausa ükskõik kus? Kui oled mees, siis abitööliseks ehitusel ehk saaksid. Naisel pole kindlasti probleemi lapsehoidja/koristajana tööd leida, igal pool otsitakse. Liitu vastavate FBi gruppidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid mõelda, et haridus jäägu tuleviku jaoks, kuid 17a laps ei pea küll juba tööl käima kui just pole mingi väga karm olukord kodus. Nagu ma loen, on sul ainult põhiharidus ja lisaks oled veel alaealine. Tööl käimine nõuab küpsust, oskust ja tahet teha tööd. Kõik noored, keda näinud olen tööl, on mingis mõttes lapsiku suhtumisega töösse. Ametikoolile lisaks on veel täiskasvanute gümnaasiumid, mida võiks kaaluda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

pöördu töötukassasse, seal on terve majatäis just sulle vajalikku abi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa on nüüd küll viimane koht, kust mingit abi saab.

Ma ei soovitaks üldse sinu olukorras kuskile tööle minna, pigem ikka kooli. Praegu septembri algus, ehk mõtled ümber? Kui sa ei taha kooli minna sellepärast, et sul on mingid psüühilised probleemid (depressioon), siis ega tööl käimine ei ole sugugi kergem. Kui kooli üldse ei taha, siis pigem võta see aasta täiesti vabaks.

Igal töökohal alustamine on stressirohke ja nõuab suhtlemist, isegi kui kliente ei ole, vaid on ainult kolleegid.

Arvan, et võiksid alustada tööampsudega. Tasu nende tööde eest ei ole küll suur, aga sinna saamiseks ei pea sa läbima tihedaid konkursse ja kirjutama motivatsioonikirju, lisaks ei kaasne sellega stressi, et peadki iga päev käima. Lisaks saad proovida ja katsetada, mis sulle rohkem sobib. Vaata goworkabit.com lehte

Või siis proovi Meet Frank äppi: https://meetfrank.com/

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks mainin, et võivad ka pakkumisi siit tulla tallinna piires ja ma olen tüdruk. Ja natuke uurisin ja sain täpsema seletuse- juhutööd kus ma natukene saaks kõrvalt teenida, mitte palju aga nii et ise ka midagi teinud oleks, mitte koguaeg pere kuklal olla. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 11:32; 03.09 15:48; 04.09 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa on nüüd küll viimane koht, kust mingit abi saab.

Ma ei soovitaks üldse sinu olukorras kuskile tööle minna, pigem ikka kooli. Praegu septembri algus, ehk mõtled ümber? Kui sa ei taha kooli minna sellepärast, et sul on mingid psüühilised probleemid (depressioon), siis ega tööl käimine ei ole sugugi kergem. Kui kooli üldse ei taha, siis pigem võta see aasta täiesti vabaks.

Igal töökohal alustamine on stressirohke ja nõuab suhtlemist, isegi kui kliente ei ole, vaid on ainult kolleegid.

Arvan, et võiksid alustada tööampsudega. Tasu nende tööde eest ei ole küll suur, aga sinna saamiseks ei pea sa läbima tihedaid konkursse ja kirjutama motivatsioonikirju, lisaks ei kaasne sellega stressi, et peadki iga päev käima. Lisaks saad proovida ja katsetada, mis sulle rohkem sobib. Vaata goworkabit.com lehte

Või siis proovi Meet Frank äppi: https://meetfrank.com/

lihtsalt koju vedelema jääda on kõige halvem mõte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa lõpetasid kiituskirja ja heade hinnetega, miks sa ometi gümnaasiumisse ei läinud? See oleks olnud kõige mõistlikum. Peaksid kindlasti talvel või kevadel, kui sisseastumiskatsed on, proovima uuesti gümnaasiumisse või jätkama õpinguid täiskasvanute gümnaasiumis. Ma üldse ei jätaks kutsekooli pooleli, praegu on kool ju alles nii vähe kestnud, vara veel alla anda ju. Alguses tundub uues kohas õppimine ikka õudne. Kui on kole ja mõttetu eriala või lihtsalt sulle üldse ei sobi, saab ju pooleli hiljem ka jätta. Teine asi on, kui on materiaalsed mured, aga äkki saad koolis rääkida sel juhul või pöördu sotsiaalametniku poole, võib-olla saad mingit abi või tuge. Muidugi võiksid saada tööd, aga enamik selleealiste töökohti on kas klienditeeninus: müüjad, ettekandjad, suuremas poes saalitöötajad vms või puhastusteenuseid pakkuv firma ehk siis lihtsamalt öeldes koristajad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled seal kutsekoolis juba ühe aasta käinud? Kevadel lõpetanu peaks alles 16 olema. Täiskasvanute gümnaasiumisse pole veel vast hilja minna.
Aga sellises vanuses noori olen ma näinud Prismas kaubapaigutajatena töötamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea,mis probleemid Sul on, kuid täiskasvanute gümnaasium oleks ka minu meelest hea variant. Koolipäevad on vaid paar korda nädalas, ülejäänud aja saad kasutada osalise koormusega tööl käimiseks. Lapsehoidmist on juba pakutud, kammi veel cv-online ka läbi. Loodan, et saad oma eluga järje peale ja küsi veel nõu, kui vaja!????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt koju vedelema ma ei tahaksi jääda asi ongi selles, ma lõpetasin põhikooli sel suvel. ja ma läksin esimesse klassi aasta hiljem. Ma lihtsalt ei ole veel kutsekooli osas kindel ega päris valmis, tahaksin natuke teenida ja järgmine aasta ehk septembris lähen uuesti ja teen selle keskhariduse ka, et parem töö saada aga praegu tahan lihtsalt ühe aasta vahele võtta 🙂 Gümnaasiumisse soovi mul minna polnud, kuigi soovitati aga ma tahan lihtsamat teed minna ehk kutsekooli järgmine aasta ja on üldiselt välja vaadatud ka kõik 🙂

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 11:32; 03.09 15:48; 04.09 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et iseloomu tõttu ei sobi inimestega suhtlemine – mõtle järgi, kas see on asi mida sa muuta ei saa, või pigem on asi selles, et sa oled mugav ja ei soovi ennast muuta?

Kui pole suhtlema harjunud, siis see on harjutamise-treenimise asi, alguses läheb kobalt aga siis hakkab sujuma. Viisakaks jäämine, sealhulgas näiteks elementaarsete viisakusvormide (palun, tänan) lausetesse lisamine on ka harjutamise küsimus. Samamoodi inimestele silma vaatamine. Mine vabatahtlikuna ajateenistusse, seal õpid muuhulgas teiste inimestega suhtlema ja koostööd tegema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiituskirjaga lõpetanud suudab teha niipalju kirjavigu? Ühtegi üiget lauset ega kirjavahemärgi kasutust ei olnud. Pöördu McDonaltsisse.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )