Esileht Koolilaps 18 aastane ja autokool

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: 18 aastane ja autokool

Postitas:
Kägu

Aga tal hetkel käsil 12 klass ja eksamid, pluss kevadel ülikooli katsed. Seega nüüd ja kohe kooli kõrvalt vist suht keeruline nende sõidutundide ja kõigega hakkama saada.

Ei ole keeruline. Poleks mingit probleemi. Ära pea abiturienti titeks. Praegu on just õige aeg autokooli minna. Kõik mu lapsed on alustanud 12. klassi sügisel ja vähemalt mais loa kätte saanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sinu laps ilmselt kuidagi viletsam tuhandetest teistest, kes on sama teinud gümnaasiumi lõpuklassis. Autojuhtimise oskus on elu loomulik osa ja selle õpe ei kurna su lapsukest kindlasti ära.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka ära teha. Minu ajal sai järelmaksuga/osades maksta kooli eest.

Ma ka ei sõitnud ca 4a peale autokooli autoga, enne kui oma isikliku auto ostsin.

Öeldakse, et see on nagu jalgrattasõit mis ei unune. Eks esialgu kindlasti on sõitmine peale pikka pausi konarlik. Tegelikult ka siis oleks nii iga erineva autoga, isegi kui oled igapäevane sõitja. Sest iga auto on omamoodi ja vajab ka kogenumal sõitjal veidi tunnetust ja harjumist.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain load 18-aastaselt, sünnipäeval tegin eksami, sest sel ajal muutusid just reeglid, et ei saanud lube enne kätte ega eksamile, kui 18 täis. Esimese auto sain endale 30-aastaselt, aga igal töökohal olid juhiload boonuseks.

Gümnaasiumi kõrvalt on kindlasti kõige lihtsam autokoolis käia, sest hiljem läheb koormus ainult suuremaks – nii ajaliselt kui ka rahaliselt. Proovi mõelda end autokooli tasu maksma seks aastaks, kui ta teises linnas üürikorteris elab – korteriüür, kommunaalkulud, elamine-söömine-õpikud-töövahendid ja edasi-tagasi kojusõidud, noh, praegu maksta on ju kordades kergem.. Olen ülikoolis käiva lapse ema ega jõua ära kiita, et lapsel load olemas ja ei pea pingeliste õpingute ja töö kõrvalt veel autokoolis käima.

Ja sellele, kes siin kiitles, kuidas ta lapse autokooliõpinguid ei finantseeri, küsimus, et  kas muid õpinguid ka ei finantseeri? Gümnaasiumi ajal ülal ei pidanud, õpikuid – töövihikuid ei ostnud, laps ostis kõik ise? Muusikakooli ei maksnud tema eest, pidi oma taskurahast maksma? Või miks autokool kuidagi vähemtähtis on kui muud õpingud?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti load võimalikult vara ära teha. Mul on paar sõbrannat, kes 35-40 on neid lube teinud ja see on läinud ikka üsna raskelt võrreldes nendega, kes 20.ndate alguses ära tegid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Suur, suur aitäh kaasa arutamast. Asi selge, tuleb load ära teha.

Aga tal hetkel käsil 12 klass ja eksamid, pluss kevadel ülikooli katsed. Seega nüüd ja kohe kooli kõrvalt vist suht keeruline nende sõidutundide ja kõigega hakkama saada. Jaaa, ta ise ütleb, et küll ta hakkama saab aga………(no olen näinud, kui miski asi kooli asjadele sisse sajab)

Kas suvel autokooliga alustada(no paraku jookseb siis lõpp ikka ülikooli sisse) oleks okei. No siis ehk laiem valik ka sõidutundidele(no kuna päevasel ajal ka vaba, kui just tööl pole), saab tihemini sõidutunde võtta? Ülikooli kõrvalt sügisel?

Jah, vabandust, mul omal tõesti lube pole ja seega ei tea ka sellest väga midagi.

Enamik ikka alustab juhiloa õpet lausa 11. klassis ja 12. klassis saadakse juba luba kätte. Kõik saavad hakkama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 18 aastane ja autokool