Esileht Tööelu, raha ja seadused. 18 aastane ja pensionifond

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 18 aastane ja pensionifond

Postitas:
Kägu

Laps sai mais 18 aastaseks ja pangast tuli kiri, et peab valima kohustusliku pensionifondi või loosib riik selle talle ise. Saab teha ka loobumise avalduse.

Minul endal pole miskit pensiondifondi tehtud ja ausalt ma ei tea neist ka midagi. Palun soovitage-kas on mõtet tal sellega liituda.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ju ometi pangast küsida ei saa. 🤦

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun soovitage-kas on mõtet tal sellega liituda.

Kogumispension ehk II sammas on temavanustele kohustuslik, seega ei ole küsimus selles, kas on mõtet liituda või ei. Kui ta praegu tööl ei käi, siis ta ei pea sellele hetkel pikemalt mõtlema, fondi saab alati muuta.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpsustuseks veel, et jah, kuna nüüd saab teisest sambast välja astuda, siis saab ka loobuda, aga seda tal pole küll praegu mõtet teha. Uurigw rahulikult, kiiret pole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangast küsid, kas on mõtet? Huvitav tõesti, mis sealt sinu meelest vastatakse.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangast küsid, kas on mõtet? Huvitav tõesti, mis sealt sinu meelest vastatakse.

Täpselt. Pank on see viimane koht, kust arvamust küsida.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogumispensioni päevastatistika — Pensionikeskus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See summa, mis teise pensionisambasse läheb palgast (Kui ta üldse saab palka, kui palju ja millal) on nii väike, et absoluutselt tasub teha. Mitte tehes ei võida midagi. Samas nt naisterahval kui on sünnituspuhkusel maksab riik sel ajal II sambasse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt peaks tegema.

Praegu pole mõtet üle mõelda fondivalikut, sest seda saab alati vahetada ja valik hakkab suuremat rolli mängima siis, kui inimene saavutab oma palgatipu (30-40ndates).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogumispension ehk II sammas on temavanustele kohustuslik,

Ei ole ju enam

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogumispension ehk II sammas on temavanustele kohustuslik,

Ei ole ju enam

[/quote

Olen teemaalgataja.

Eelmisest aastast ei olegi enam kohustuslik. Aga avalduse loobumisest peab siiski tegema ja kui seda ei tee määratkse talle loosi tahtel miski fond.

Panka helistasin ja loomulikult käivad nemad peale, et ikka peab tegema.

Konsulteerisin ka ühe inimesega, kes oli kunagi pangas tööl ärikliendihaldurina ja tema ütles näiteks, et sellel pensionifondil pole mingit mõtet ja tema ei soovitanud seda teha.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangas ärilaenuhaldurilt küsiksin mina nõu vaid siis, kui on soov ettevõttele laenu saada! Muudes teemades ei pruugi ta just kõige kompetentsem olla. Lisaks on kurb, kui rumal lapsevanem seeläbi tahab lapsele ka halba nõu anda. Tänased noored on tõenäoliselt need, kellel tulevikus riigipension on sisuliselt 0 ja praegu on meil juba väga häid fonde. Ainult rumal inimene jätab võimaluse riigi taskust midagi oma pensioniks tõsta! Kui mul poleks keskealisena pensionifonde, siis ma tänaste teadmistega liituks kindlasti mõlema sambaga.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Eelmisest aastast ei olegi enam kohustuslik. Aga avalduse loobumisest peab siiski tegema ja kui seda ei tee määratkse talle loosi tahtel miski fond.

Konsulteerisin ka ühe inimesega, kes oli kunagi pangas tööl ärikliendihaldurina ja tema ütles näiteks, et sellel pensionifondil pole mingit mõtet ja tema ei soovitanud seda teha.

2000€ brutopalgapealt on II sammas 40€. 40€ rohkem kätte selle pealga pealt ei mõjuta igakuiselt midagi, aga tulevikus ehk küll. Välja saab võtta iga aeg.
Tõenäoliselt hakkab tudeng ehk teenima ca 1000, mille pealt pensionisambasse igakuiselt 20€.
20€ kuus rohkem kätte ilmselt kaob märkamatult.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konsulteerisin ka ühe inimesega, kes oli kunagi pangas tööl ärikliendihaldurina

Mis arvamusliider see ärilaenuhaldur sul on?
Kuna sa asjast midagi ei jaga, soovitaks lapsele fond alles jätta ja mingi progressiivne valida. Las ise tulevikus otsustab loobumise üle kui soovib. Praegu tal vast pole palkagi, niiet mis vahet seal on?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

2000€ brutopalgapealt on II sammas 40€. 40€ rohkem kätte selle pealga pealt ei mõjuta igakuiselt midagi, aga tulevikus ehk küll. Välja saab võtta iga aeg.

Tõenäoliselt hakkab tudeng ehk teenima ca 1000, mille pealt pensionisambasse igakuiselt 20€.

Aitäh asja selgitamast! Ma kahjuks ei oska talle ka soovitada nende fondide valikut, et millist ta peaks seal valima. Kas oskate ka selles osas nõu anda? Laps on Swedbankis.

Kurb küll, aga olen jah rumal lapsevanem(nagu keegi siin mainis) ja ei karda seda tunnistada ning sellepärast abi küsingi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

18.a. lapse vanem on ca 40-aastane. Kuidas saab nii rumal olla? Miks sinul pensionifondi pole?

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh asja selgitamast! Ma kahjuks ei oska talle ka soovitada nende fondide valikut, et millist ta peaks seal valima. Kas oskate ka selles osas nõu anda? Laps on Swedbankis.

Kurb küll, aga olen jah rumal lapsevanem(nagu keegi siin mainis) ja ei karda seda tunnistada ning sellepärast abi küsingi.

Las läheb sünniaastafond. Tal ilmselt hetkel olulist sissetulekut nagunii pole?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valige mõni fond, mille nimes on sõna “indeks”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pensionikeskuse lehel on päris palju infot fondi valimise kohta. Las laps ise uurib, kui sina teemat ei jaga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida rohkem aega on pensionioni, seda suurema riskiga fondi võiks valida. Ja ei pea koguma elu lõpuni ühte ja samasse fondi, neid võib vahetada. Tasuks vaadata ka fondi haldustasusid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Swedil on praegu vaata et parimad fondid ja seal on ka turu kõige odavam indeks, las laps võtab ühe konsultatsiooni. Praegusi tootlusi ei tasu vaadata, sest olukord maailma majanduses on nagu on aga eelmine aasta tegi nende üks fond, mis on alates 1990 sündinutele mõeldud, teistele korralikult ära. Erinevalt kaubanduskeskuste ahistajatest räägivad Swedi nõustajad süsteemi väga hästi lahti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga riik maksab teise pensionisambasse selle 4% ju esimese pensionisamba arvelt?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
RahaFoorum

Ega üldiselt ei saagi. Arukat ega koguja huvidest lähtuvat vastust ei ole nad kohustatud andma. Pole veel kuulnud, et oleks ka antud. Teised vastused toovad ju rohkem raha sisse.

Kui täna ise fondi ei vali, siis loosib riik tegelikult noorte jaoks kõige mõistlikumate fondide seast suvalise välja ehk valik on parem kui panganõustamise või kaubanduskeskuses vestluse tulemusena tuleks. Otseselt ei ole seega fondi vaja valida, kui kuidagi ei oska.

Kui aga valida tahaks, siis olen selle kohta kirjutanud väikse juhise, mida kaaluda:

https://rahafoorum.ee/kuidas-valida-ii-samba-pensionifondi/

+1
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. 18 aastane ja pensionifond