Esileht Koolilaps 18-aastane laps tahab kolida eraldi elama. Kuidas suhtuda?

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Teema: 18-aastane laps tahab kolida eraldi elama. Kuidas suhtuda?

Postitas:
Kägu

See gümnaasiumiõpilase poole koha eest saadav palk peab olema 1500-2000 eurot, et ennast iseseisvalt ja üksi ära majandada.

Väga paljud inimesed peavad ennast ja ka oma lapsi ära majandama väiksema summaga kui 1500 eurot, nii et sinu poolt pakutu on ilmselge liialdus.

Sellisel juhul ei elata üürikorteris Tallinna linnas, on teine sissetulek lisaks vms.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma siin hoopis imestan, et mis koolides teie noored käivad, et kooli kõrvalt jääb aega veel tööl käia. Mu gümnasistist pojal kulub ka osa nädalavahetusest õppimisele, lisaks pikad koolipäevad ja kodutööd. Enne kella 11 ta reeglina ei lõpeta õhtuti.

Töötab ainult suvel.

Tõenäoliselt võimekamad saavad rahuldavad hinded kätte ka väiksema ajakulu ja pingutusega. Aga kurb on küll – gümnaasiumi koolipäevad on täis-tööpäeva pikkused, kodutöödega koos tuleb rohkemgi. Kui noorel jääb selle kõrvalt vaba aega, siis võiks ta seda kasutada enese arendamiseks spordis, muusikas vms hobitegevuses, mis oleks tema tulevikule mõeldes märksa kasulikum kui nõudepesu restoranis vms töö.  Rääkimata sellest, et õppimisele pühendumine aitab sisse saada normaalsesse kõrgkooli, mis lõppkokkuvõttes paneb aluse karjäärile ja ka sissetulekule kogu ülejäänud eluks.

Eraldi elamine on minuarvates nagu veidi teine teema –  põhimõtteliselt on ju ok, kui 18-aastane ei soovi enam vanematega eluaset jagada. Samas kui ta just selle nimel on sunnitud kooli kõrvalt tööl käima, siis pigem ei aktepteeriks.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kolisin kodust kohe minema ja lausa teise linna, kui 18a sain. Kolisin kokku oma poisssõbraga, kes oli sel ajal 21a ja töötas kindlal töökohal. Lõpetasin 12nda klassi nii, et sõitsin igal varahommikul rongiga kooli ja tundide lõppedes tagasi teise linna. Lõpetasin neljade-viitega, eksamid sooritasin hästi. Olime koos 4,5a. Nüüd on aega mööda läinud, olen 11a abielus ühe teise mehega, meil on kolm last. Elame hästi ja ei kurda. Et kodust nii vara ära kolisin, oli kindlasti mu elu parim otsus. Õnneks vanemad ei takistanud, neil oli hea meel, et mu kaelast ära said.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadsin küll, et peale gümnaasiumi lõpetamist on tütrel plaan Tartusse õppima minna ja siis on lahkumine loomulik, aga et juba 11. klassis koos perega elada ei taha, on minu jaoks kurb ja tunnen end läbikukkunud emana.

Oleksin muidu midagi mõistlikumat vastanud, aga no see enesehaletsuslik lause viis mõtte peast.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadsin küll, et peale gümnaasiumi lõpetamist on tütrel plaan Tartusse õppima minna ja siis on lahkumine loomulik, aga et juba 11. klassis koos perega elada ei taha, on minu jaoks kurb ja tunnen end läbikukkunud emana.

Oleksin muidu midagi mõistlikumat vastanud, aga no see enesehaletsuslik lause viis mõtte peast.

Mis su kommentaari mõte nüüd oligi,  et sul pole küll midagi öelda, aga ütled ikka?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et kodust nii vara ära kolisin, oli kindlasti mu elu parim otsus. Õnneks vanemad ei takistanud, neil oli hea meel, et mu kaelast ära said.

Miks sa arvad, et vanematel oli sinu minekust hea meel ja et nende jaoks oli see lapse kaelast ära saamine?   Võib-olla nad lihtsalt aktsepteerisid  väljakolimist, kuna kartsid sinuga suhete katkemist.

Kui peres suhted halvad ja on, kelle juurde minna, siis on varane ärakolimine muidugi arusaadav.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega noort inimest ei peata nii kergelt, oma õppetunnid/kogemused tuleb läbi tunnetada. Ükskõik kui kaalutletud ja empaatiline võib olla vanemate seisukoht selles küsimuses, siis vastasseis tekitab noores ikkagi trotsi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas laps kolis siis ära või?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söögiraha ma eraldi anda ei kavatse, kuna ise ostes tean, et tütrel on olema “päris” toit, mitte ei kuluta seda riiete või rämpstoidu peale.

Võibolla ta sellise liighoole eest põgenebki.

Võibolla tasuks lasta lapsel seal tema enda elamises oma toidulaua üle ise otsustada.

Võibolla peaks nüüd nabanööri lahti laskma.

Natuke nälgib, siis tuleb mõistus koju ja ostab korralikku toitu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem finantspool, et kas vanem peaks rahaliselt igakuiselt toetama töötavat last

Kuni 21-aastase õppiva lapse puhul on vanematel ülalpidamiskohustus sõltumata sellest, et laps kooli kõrvalt tööl käib.

Tegelikult ei ole. Kui laps saab ülalpidamist muul moel, siis ei ole vanemad kohustatud täisealisele lapsele elatist maksma. Kui ei saa ja õpib, siis on vanematel see kohustus.

+2
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Esileht Koolilaps 18-aastane laps tahab kolida eraldi elama. Kuidas suhtuda?