Esileht Pereelu ja suhted 19-aastase taskuraha

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: 19-aastase taskuraha

Postitas:

Palju teie oma lastele annate?
Maksan kinni telefoniarve, kuupileti, koolitoidu, juuksuri. Käime mitu korda aastas koos riideid ja jalatseid ostmas (viimati pea 200 euro eest). Kui on midagi vaja – näohooldusvahendeid, kontserdipileteid vms – ostan ise või teen ülekande.
Taskuraha ei saa ta just palju – 50 eurot kuus.
Järeltulija pole sellega rahul. Mina aga ei taha rohkem anda, sest siis kulutatakse see lihtsalt alko peale (tagajärgi nähtud korduvalt – ei taha).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 23:37; 25.04 07:32; 25.04 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15¤ nädalas saab. ei ole kuulda olnud, et selle maha jooks 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:39; 25.04 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi. Maksame kõik ise kinni. Seni pole pahaks pandud. Umbes 300 eurot kulub kuus ( seal sees 130 üüri eest, mobla, toit, juuksur, koolitoit, riided, trenn, kodutoit). Poisterahvas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:55; 25.04 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

19aastase??? Midagi ei maksaks, isegi kui ta õpiks sest kui ta tahab mingit raha saada siis saab ka kooli kõrvalt tööle minna! Väsitav muidugi aga tubli ja tragi inimene ei mõtleks väsimusele vaid palgale mida maha saaks juua või kasutada muudmoodi oma tarbeks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]19aastase??? Midagi ei maksaks, isegi kui ta õpiks sest kui ta tahab mingit raha saada siis saab ka kooli kõrvalt tööle minna! Väsitav muidugi aga tubli ja tragi inimene ei mõtleks väsimusele vaid palgale mida maha saaks juua või kasutada muudmoodi oma tarbeks![/tsitaat]Mõni 19a käib muide veel gümnaasiumis. Sealt kõrvalt tööle käimist ei pea meie pere õigeks, ega ka mitte võimalikukski. Eriti juhul, kui on tegemist eliitkooli õpilasega, kus koormus väga suur.
Ülikooli minnes, jah palun, elab seal sisse, leiab sobiva töökoha ning läheb soovi korral oma elu peale üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:55; 25.04 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui te maksate nii palju asju kinni niigi, st kogu eluks vajaliku, siis MIKS talle rohkem vaja on, kui see 50 euri lisaks ? Millega ta seda põhjendab ? Ütlebki, et viina jaoks jääb puudu ?
Kui kogu eluks vajalik on vanemate poolt ostetutud ja 50 euri veel niisama, siis lust ja lillepidu ju !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]19aastase??? Midagi ei maksaks, isegi kui ta õpiks sest kui ta tahab mingit raha saada siis saab ka kooli kõrvalt tööle minna! Väsitav muidugi aga tubli ja tragi inimene ei mõtleks väsimusele vaid palgale mida maha saaks juua või kasutada muudmoodi oma tarbeks![/tsitaat]

Käsil on gümnaasiumi lõpetamine, seega tööleminek ei tule praegu kõne alla. Loodetavasti leiab suveks midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 23:37; 25.04 07:32; 25.04 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui te maksate nii palju asju kinni niigi, st kogu eluks vajaliku, siis MIKS talle rohkem vaja on, kui see 50 euri lisaks ? Millega ta seda põhjendab ? Ütlebki, et viina jaoks jääb puudu ?
Kui kogu eluks vajalik on vanemate poolt ostetutud ja 50 euri veel niisama, siis lust ja lillepidu ju !
[/tsitaat]

Koolipuhvetist ja poest söödava või joodava ostmiseks. Samuti tahab noor inimene nädalavahetusel sõpradega koos väljas käia, päris tühjade taskutega ju ei saa.
Kuigi kipun sinuga nõus olema – seetõttu siin kirjutangi, et seda summat kuidagi suurendada ei soovi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 23:37; 25.04 07:32; 25.04 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ma niipalju sama vanalt oma vanemate käest saanud, kui 19 olin, oleksin ennast kui kuningakass tundnud (ca 8 aastat tagasi). Usun, et su laps saab rohkem kui vajagi, lihtsalt eks igaühel ole see tunne, et kunagi pole piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleks ma niipalju sama vanalt oma vanemate käest saanud, kui 19 olin, oleksin ennast kui kuningakass tundnud (ca 8 aastat tagasi). Usun, et su laps saab rohkem kui vajagi, lihtsalt eks igaühel ole see tunne, et kunagi pole piisavalt.[/tsitaat]
Seda, mis oli 8-aastat tagasi, ei anna siinkohal võrrelda. Mul tütar lõpetas gümnaasiumi 5aastat tagasi ja isegi siis olid täiesti teised ajad.
Nüüd on samuti gümnaasiumi lõpetav poeg, kes just sai 19aastaseks ja iseenesest mõista maksame meie kõik kinni. Elab kodus, siin on siis prii ülapidamine ja toit laual. Juuksuriraha samuti anname, samuti kui soovib käia mõnel üritusel siis 5-10¤. Sõpradega välja minnes reedel-laupäeval saab samuti kas 5 või 10¤, nii nagu võimalik on. See siis tulebki nn taskurahaks arvestada ja ütleme, et olenevalt kuust saab 40-60¤ Teemaalgatajal oli veel oluline summa märgitud riiete ostuks, meil sellised summad ei lähe. Aastas läheb riietele-jalatsitele umbes 150¤ ; ei ole ostnud iga aasta uut jopet vms, kuna pikkuse on ammu välja kasvanud, siis saab 2-3a kanda samu riideid, kui mõni asi just ära ei kulu.
Aga ühte olen ma küll täheldanud terve gümnaasiumiperioodi, et kuidagi \”kahtlaselt palju\” on lastel taskuraha. Ei ole muidugi viisakas teiste rahakotis tuhnida aga eks laps ikka kodus on rääkinud, et kui kuskil käiakse, siis millised summad kuluvad. Samas mäletan varasemaid aastaid teiste laste kooliajast, siis olid kuidagi palju väiksema taskurahaga rahul ja oli kuulda, et paljudele ei antaki mitte mingit taskuraha.

Teemaalgataja, minu seisukohalt on ka 50¤ väga piisav taskuraha ühes kuus, paraku tundub, et selles eas noored soovivad ikka oluliselt rohkem. Meil poiss ei suitseta, seega tean, et sinna raha ei kulu, kujutan ette, need kes suitsetavad siis see on üks tõeline rahaneelaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omal ajal gümnaasiumis käies(umbes 6aastat tagasi)sain mina vanematelt umbkaudu 10-20 eurot kuus.Riiete jaoks(kooliasjade jaoks) vajaliku raha teenisin ise, suvel töötades, et vanematel oleks kergem. Kooliajal sai vahest nädalavahetusel natuke tööd tehtud.Oleks ma 50eurot ja pluss muud ninni-nänni saanud vanematelt oleksin end lausa printsessina tundnud:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluks vajaliku maksate kinni + 50 eur taskuraha – häbi peaks olema noorel inimesel veel juurde nõuda. Loomulikult võib tulla ootamatuid lisakulutusi , aga ka nende kinnimaksmine tuleb läbi arutada.
Kas 19 aastane ei ela koolipäeva üle kui puhvetist \”nänni\” osta ei saa? Kui tahab sõpradega välja minna , siis jätku esmalt need puhvetiskäigud ära. Milleks-miks peab koguaeg midagi ostma ?
Kui raha hakkab juba napsu ja ka suitsu peale kuluma , siis tuleks tõsisem jutuajamine ette võtta ja nooruk peab sellisteks lõbudeks ise omale raha teenima. Ei ole vabandus , et käib koolis ja õpib. Seesugused asjad tuleb omal ise välja teenida – olgu vanematel raha palju tahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

andke see eluks vajalik ka lapse kätte- las ostab oma kontserdipiletid ise, käib juuksuris ise jne. vastutab ise oma majandamise eest. ok- paar kuud ei tule välja, aga siis õpib. millal ta siis oskama hakkab? ta on 19 ja ikka käib emmega riideid ostmas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mina arvan ,et teemaalgataja poputab liialt oma last!
Kui mina olin 15.a olin kokandus praktikal(ise otsisin praktika koha) väga mainekas restoranis, kuhu (tasuta palka ei makstud) 1 kuu praktika möödudes kutsus peakokk mind suve lõpuni tööle- teenisin ise ja sain oma esimese suure palga 3600kr olin nii õnnelik ja minu ema käskis mul osta selle eest endale uueks õppeaastaks koolivahendid, riided jne ise ta ei andnud mulle ühtegi senti.
Ta kasvatas mind ja õde üksi ja ma aitasin ka ema veel rahaliselt aasta oli siis 2006.
Ma ei arva ,et kõigil peaks raske olemas loomulikult võib oma last aidata aga 19.a on ikka päris suur täiskasvanud inimene ,kes ei saa enam nõuda olgu laps õnnelik selle üle , mis ta saab.

Päikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksin oma riided ja kooli asjad kinni alates 16-aastaseks saamisest alates. Käisin terve suve tööl ja teenitud rahaga siis majandasin ülejäänud õppeaasta. Niigi toit oli laual tasuta ja ka telefoniarve maksid vanemad. Vahel harva anti taskuraha (maks 500 krooni), aga seda kindlasti mitte iga kuu. Ja asi polnud selles, et vanematel polnud raha, vaid minust kasvatati iseseisvat ja rahaga mõistlikult ümber käivat noort. Ülikooli ajal aitasid vanemad üüri maksta, aga muidu pidin ikka ise hakkama saama ja saingi ja saan ka nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Baka lõpuni on loomulik, et katan oma järeltulija elemntaarsed kulud. Magistrit tehes võiks tal juba töökoht olla. Lihtne pole, aga tõepoolest ei taha, et laste haridustee lõpeks \”koka praktikaga\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alkohol ja tubakas pole koolilapsele eluks vajalik kraam. kui seda vaja on, siis tuleb selleks otstarbeks ise vahendid leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu asemel, teemaalgataja, maksaksin telefoniarve kuni 20 euri, annaksin kord 3 kuu jooksul juuksuriraha maksimaalselt 40 eur, ostaksin riideid ja taskuraha kuus annaksin 40 euri. Kui puudu jääb, las läheb töööle,kasvõi nädalavahetustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Baka lõpuni on loomulik, et katan oma järeltulija elemntaarsed kulud. Magistrit tehes võiks tal juba töökoht olla. Lihtne pole, aga tõepoolest ei taha, et laste haridustee lõpeks \”koka praktikaga\”. [/tsitaat]
Nähtud küll neid vanemaid, kes nui neljaks ja iga hinna eest oma lastele kõrgharidust peale sunnivad, vaatamata lapse tegelikele soovidele ja võimetele. Mina sinu asemel ei halvustaks koka ametit, võib juhtuda, et sinu laps sinu valitud ametis nii edukaks ei saagi, kui kokk, kes oma eriala vastu tõsist huvi tunneb. Rääkimata sellest, et suur osa vanemate poolt ülikooli \”suunatud\” lapsukestest seda lõpetada ei suudagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su pojake suvel tööl ei käi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane aeg oleks noorele rahaplaneerimist õpetada, muidu jääb iseseisva eluga kohe jänni.

Mõistlik oleks kokku leppida konkreetne summa kuus, mille raames peaks ise majandama .. eks siis ise otsustab, kas ostab uued kingad või sööb raha puhvetis maha. Aga siis kingade jaoks enam uut raha ei saa ja käibki vanade ja katkistega ..
Kontserdipiletitest ja näohooldusvahenditest rääkimata, see võiks olla taskuraha sees juba 16a vanusel.

Valdav osa inimestest on lõpuks kuskil palgatöölised ja peavad teatud eelarve piires end ära majandama. Ettevõtjad kasvavad üldiselt pigem ettevõtjate peredes ja siis sa ilmselt sellist küsimust esitanud ei oleks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju teie oma lastele annate?
Maksan kinni telefoniarve, kuupileti, koolitoidu, juuksuri. Käime mitu korda aastas koos riideid ja jalatseid ostmas (viimati pea 200 euro eest). Kui on midagi vaja – näohooldusvahendeid, kontserdipileteid vms – ostan ise või teen ülekande.
Taskuraha ei saa ta just palju – 50 eurot kuus.
Järeltulija pole sellega rahul. Mina aga ei taha rohkem anda, sest siis kulutatakse see lihtsalt alko peale (tagajärgi nähtud korduvalt – ei taha).[/tsitaat]

Ma arvan, et see on piisab ja rohkem raha juurde ei peaks andma. Soovitav oleks mitte anda. Minu arvates on ülaltoodud asjade kinni maksmine normaalne, eriti kui laps elab veel vanematega ja käib gümnaasiumis. Kui ülikooli läksin teise linna, siis anti ka 1000 EEK iga kuu, mille eest siis maksin üüri/söögi jne. Käisin ise lisaks tööl, sest tahtsin osta riideid ja nodi.

Samas minu tuttavat ei toetanud tema vanemad üldse, läks juba 10 klass kooli kõrvalt tööle, tavakoolis ei saanud hakkama, läks õhtukasse ja siis lõpuks sealt ka tuli öra. Ongi 10 klassi, ehk põhiharidus. Nüüd elab koos vanematega 27a ja maksab 250 eur üüri/söögi raha emale.
Ebanormaalne.
Vanemad peaks oma lapse kooliteed igal juhul toetama ja soodustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Baka lõpuni on loomulik, et katan oma järeltulija elemntaarsed kulud. Magistrit tehes võiks tal juba töökoht olla. Lihtne pole, aga tõepoolest ei taha, et laste haridustee lõpeks \”koka praktikaga\”. [/tsitaat]

Tegelikult siit tulevadki need memmepojad, kelle vanemad on kõik kinni maksnud ja kui ühel hetkel ülikoolis baka läbi ja tuleks tööle minna, avastatakse, et töökoht ei ole koheselt nii tasuv, et omale elamine ja kõik muu vajalik soetada, minnakse kahe variandi peale välja: 1. (soome) ehitajaks 2. tööle väikese raha eest, mis kulub nö taskurahaks ja elamine ikka priilt kodus vanemate toidulauas.
See ei ole reegel muidugi aga neid \”kõrgharitud\” ehitajad on väga palju. Mu isa on vanakooli mees, ehitaja, kes räägib ikka töökaaslasest, kuidas neil imepeene kõrgharidusega noormehed ehitusprahti kokku lükkavad. Kahju on.

Mina leian, et noor peaks just baka kõrvalt hakkama ennast üles töötama. Sealt tuleb ka töökogemus, mida peale kooli lõpetamist kandideerimisel ka nõutakse. Ideaalis oma erialal aga tegelikkuses on igasugune töökogemus väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna hämmastav lugeda siin arvamusi, et nii suurele lapsele ei peakski üldse taskuraha andma, olgugi, et tegu õpilasega. Kas teile endale meeldiks elada nii, et üldse mingit enda raha ei ole, ainult söök ja elamine kindlustatud? Vaevalt küll. Ma arvan, et seni, kuni laps õpib ja pere on normaalses majanduslikus seisundis, peaks iga pereliige olema ühesuguse elustandardiga.
Need taskuraha-vastased on vist sealt minu-sinu rahakottide \”parteist\”.
Ja mõni siin arvas, et mingu suvel tööle. Käivadki ju suvel tööl, aga enamasti ostetakse selle eest mõni suurem vajalik asi. Tõemeeli arvate, et see gümnaasiumiõpilane peaks oma suveteenistuse kuude peale ära jagama ja sealt hoiupõrsast siis endale taskuraha võtma? Mis point sellel on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:39; 25.04 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

19-aastane tütar. 19 eurot kuus on taskuraha.
Üldiselt teenib ta juba mitu aastat ise. Käib kooli kõrvalt tööl. Elab ilusti ära ja on omale pangaarvele isegi kopsaka summa suutnud koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju teie oma lastele annate?
Maksan kinni telefoniarve, kuupileti, koolitoidu, juuksuri. Käime mitu korda aastas koos riideid ja jalatseid ostmas (viimati pea 200 euro eest). Kui on midagi vaja – näohooldusvahendeid, kontserdipileteid vms – ostan ise või teen ülekande.
Taskuraha ei saa ta just palju – 50 eurot kuus.
Järeltulija pole sellega rahul. Mina aga ei taha rohkem anda, sest siis kulutatakse see lihtsalt alko peale (tagajärgi nähtud korduvalt – ei taha).[/tsitaat]
Meie maksame ka need kõik asjad(va kuupilet. Tal oma auto, millel abikaasa maksab kindlustust ja laseb vahets paagi täis. Nädalas saab 30e, aga abikaasa annab lisa(ei oska ei öelda). Kui klubisse vms minek, siis abikaasa annab isegi 20-30euri veel lisaks nädalavahetusel.
Meie ainus poiss, seega nunnutamegi:D Õnneks see tingimus on meil kehtestatud, auto sai ja taskuraha jne on ainutl siis kui koolis kõik hinned ok. Nelja-viieline.
Aa ja pean lisama, kudias auto sai. sai isa vana auto algul, eelmine suvi töötas isa juures Soomes, müüs vana auto maha ja ostis korraliku suht uue auto. See suvi läheb ka isa juurde Soome tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

50 e kuus on täiesti piisav, isegi palju.

Mul momendil 19aastast pole, aga vanimat last, kes praegu on 24, pidasime ülal ülikooli (BA) lõpuni ja taskuraha sai ta 300 krooni kuus, s.o siis vähem kui 15 ¤. Ta käis küll juba gümnaasiumi kõrvalt ka natuke tööl ja ülikooli ajal sai juba erialast töödki, nii et riided ostis suuremalt jaolt ise (odavmüükidelt ja kaltsukast, tüdruk), jalatseid sponsoreerisime meie, kultuuriline meelelahutus oli kah nii ja naa, osalt tema oma tasku peal ja osalt meie toetus.

Praegu järgmine laps on 17a ja saab 20 ¤ kuus. Kui kuskile sünnipäevale või kontserdile vms minek on, siis muidugi anname juurde. See 20 on ikka sõna otseses mõttes ainult taskuraha. Ühistransport on tal tasuta ja riideid-jalatseid käib ostmas meiega koos (poiss).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]50 e kuus on täiesti piisav, isegi palju.

taskuraha sai ta 300 krooni kuus, s.o siis vähem kui 15 ¤. [/tsitaat]

No 300 krooni on ikka peaaegu 20 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga karm oli öelda oma suurelapse küsimusele, kui peale gümnaasiumi lõppu juulikuus \” emme kus taskuraha on- et tere tulemast täiskasvanute maailma ja et nüüdsest perioodid kus ta ei õpi tuleb ise hakkama saada. Ning nüüd 4 aasta jooksul pole seda küsimust enam tekkinud. Olin aastaid rääkinud, et kui õpid aitan, kõik muud perioodid tuleb tal endal hakkama saada, suvi sealhulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted 19-aastase taskuraha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.