Esileht Väikelaps 1,9 aastase uni

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 1,9 aastase uni

Postitas:

1,9 aastane magab vâga rahutult ( on koguaeg maganud). Hästi palju keerutab, sahmerdab ja mitmeid kordi ärkab nutuga. Aitab see, kui annan juua või võtan kaissu. Kas on mingeid nippe, kuidas saaks ta rahulikumalt magama?

Päeval magab 1-2 tundi. Käime palju õues, on kindel päevakaca, õhtul läheb sama kell magama. Jääb kaisus ja üsna kiiresti. Esimene ärkamine on juba umbes tunnipärast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 08:50; 09.12 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid mõlemad lapsed väga rahutud ja kehvad magajad. Veidi paremaks läks ööuni, kui päevauned ära jäid (mul olid mõlemad ka väga kehvad päevaune magajad, hea kui pool tundi magatud said, ei maganud ei õues ega ka toas), nii et tegelikult oli kergendus, kui u 2,5-aastaselt päeva ajal enam üldse magama ei jäänud. Siis paranesid märgatavalt ööuned, aga mingit öö otsa magamist ikka ei olnud. Samas vanuses (veidi all 2 a) ärkasid mõlemad lapsed öö jooksul 2-5 korda + väiksemad või suuremad nutuga ärkamised.

Hästi hakkasid lõpuks magama u 5-6-aastaselt. Nii et aeg aitab. Kõige muu suhtes pidin tunnistama, et ei ole neist nõuannetest tuhkagi kasu. Meil oli ka päevaplaan paigas, päeva jooksul õueskäimist, füüsilist tegevust, une-eelne rahulik aeg ja rutiinid jne. Aga ööd olid ikka sellised, et ärkamised, nutmised (suurema lapsel esines ka unepaanikat ja väga hulle öiseid nutuhoogusid), öösel üleval olemised jne. Kuni vähehaaval kõik see lihtsalt üle läks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas probleem ei või olla sellest, et ta jääb kaisus magama ja peale esimest sügavamat unetsüklit avastab, et sind enam pole? Kas ärkab samamoodi ka siis, kui sa kaisus oled?
Minu laste magamine läks palju paremaks, kui ma neid enam kaisus magama ei pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jään temaga koos magama ja olen koguaeg olemas. Magab kaisus, sest ta ärkab öösel nii palju. Muidu ma ise ei saaks üldse magada.

Hetkel tundub täiesti võimatu teda oma voodisse panna. Hakkab kohe kisama ja tahab välja ronida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 08:50; 09.12 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka lapse iseloomust ja ebaküpsest närvisüsteemist tingitud. Kui on emotsionaalne laps, siis nii ongi. Mul on 7-aastane kodus, kes oma elus on ainult loetud kordi maganud järjest öö otsa. Imikuna oli sama lugu, et ärkas mitu korda öö jooksul ja ma lihtsalt ei jaksanud ennast pidevalt voodist üles ajada, et teda uuesti magama saada. Võtsingi ka kaissu. Palju lihtsam, sain natukenegi ise magada. Esimest korda, kui ma tundsin, et ohhoo, ma olen vist saanud isegi öösel puhata, oli siis, kui laps oli juba 2-aastane.

Meil oli kaua unepaanikat, eluaeg on maganud väga rahutult. Ei aidanud öise tissitamise lõpetamine ega päevaunede lõppemine. Ta oli 1a7k vana, kui esimest korda päeval enam lihtsalt magama ei jäänud; kui olin juba poolteist tundi vaeva näinud, siis loobusin. Kuu aega oli päev otsa üleval, siis hakkas sõimes käima ja siis saime taas päevaund. Kui 2,5 oli, siis jäidki kodused päevauned ära, ainult lasteaias magas. Aga sealtki kuulsin pidevalt, et väga kaua vähkres, enne kui vagusi jäi. Vahel jäi ainult pool tundi enne äratamist magama.

Praegu magab ka rahutult, küll naerab unes, vahel on midagi öelnud, keerab, sahmib, taob ennast vastu seina pidevalt ära, mitu korda on voodist maha kukkunud. Tihti käib kord öösel pissil. Neuroloog ütles mulle kohe esimesel korral, kui temaga selles ettenähtud korralises kontrollis käisin, mis esimesel eluaastal tehakse, kui ma õigesti mäletan, et “emotsionaalne laps”. Kui jalad alla sai, ta mul enam üle poole minuti rahulikult süles paigal ei püsinud, ikka oli vaja kuhugi ronida või minna, midagi teha.

Nii et pole parata, mõni ongi rahutum hing, tuleb leppida. Sellisele on väga hea, kui on kindel režiim ja aeg-ajalt tuleb pakkuda eakohaseid pusimist nõudvaid ülesandeid, et õpiks keskenduma ühele asjale ja ei hüpleks ühelt tegevuselt teisele. Ja eks niisugused lapsed nõuavad ka palju vanemate tähelepanu, mis on suhteliselt väsitav, aga mis teha. Ja siin pole tegemist mingi tähelepanuhäirega vms, lihtsalt iseloom selline peru.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas B12 vitamiini ja D vitamiini taset on määratud? Nende madal tase võib rahutut und põhjustada. Mu laps nt magab väga hästi pimedas; hämaras või valges on tal raskusi magamisega. Ta ka ärkab mõnikord ja magab kaisus paremini. Hiljuti on vedanud, et mõnikord on öö esimesel poolel lausa 4-5h järjest hakanud magama, hommiku poole hakkab rohkem ärkama. Mõnikord jälle hooti magab pinnapealsemalt ja nt ainult minu kõhu peal terve öö, aga see on õnneks pigem mõnepäevase perioodina nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps 1,9 aastase uni