Esileht Pereelu ja suhted 19 eurot

Näitan 24 postitust - vahemik 121 kuni 144 (kokku 144 )

Teema: 19 eurot

Postitas:
Kägu

Olgem ausad, 100%-liselt häid lahendusi polegi. Igasuguseid kummalisi peremudeleid on olemas ja kõigega ei ole võimalik arvestada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla peakski kõrgharidus olema tasuline, kui “igal suvalisel kohal oleval inimesel on kõrgharidus”. Meie kõrgharidus ongi devalveerunud.

Ja helded peretoetused, vanemahüvitis jms peabki meil olema, seet riigi suurim eesmärk on kestma jäämine. Oleme väike hääbuv riik ja eelisjärjekorras on kindlasti seda mingil määral pidurududa. Muidugi jõudumööda peab ka teisi rahalisi küsimusi lahendama, aga olulisim on siiski iive ja selleks on täiesti arusaadavad käigud peretoetuste näol.

Meil on igapäeva elu kallis, aga palgad meeletult palju väiksemad, seepärast ka pikk vanemahüvitis. Mujal on tehtav see, et mingi aja on ainult isa pere ülalpidaja. Minu tuttavatest välismaal olevad lapsehoidjad on kõik sellistes peredes, kus ema tööle tagasiminek oli ema otsus, mitte rahaline vajadus. Ja ka need, kellel on rahaline vajadus, saavad palgata lapsehoidja. Meil oleks väga keeruline ütleme õpetajal (mis on mu meelest üks täiesti tavaline keskmine amet) oma palgast lapsehoidja plagata ja siis veel kenakesti elada. Niiet süsteemid ja toetused ei ole riigiti võrreldavad. On tore, et Meghan Markle meie vanemahüvitise süsteemi esile tõstis, aga me võiksime aru saada, et ilma selliste toetusteta ei ole meie pered samas seisus nagu need müstilised välismaad, kus pole Eestile sarnaseid toetuseid. Niiet minu arvates ei päde argumentatsioon, et toetusi pole vaja, kuna Eestis on niigi need kõrgemad, kui mujal.

Märgin, et iga Eesti riigi sotsiaaltoetuse põhimõttega ma kindlasti ei nõustu, lihtsalt siinsele vastuargumentatsioonile tahtsin vastata.

Ei tea, mis see markle meie puudega inimeste ja nende hooldajate toetusest arvab. Kolmelapselised sisendavad nende toetuste foonil endale, et on mingid lõpperilised eesti riigi päästjad, lausa kangelased võttes seda toetust kui igati õiglast tunnustust neile. Inimesed on ikka nii enesekesksed, igasugune rahvuslik õiglustunne kaob ära, kui mängus on omakasu. 3 last on keskmine pere. Kahelapseline üksikema panustab rohkemgi rahvastiku taastootmisse, asendab ennast ja ühe lapse saab riik veel kauba peale.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahelapseline üksikema panustab rohkemgi rahvastiku taastootmisse, asendab ennast ja ühe lapse saab riik veel kauba peale.

Sa oled siis tõesti eriline, kui neitsist sünnitasid need kaks last! Või kus see teine pool on, tõstab omakorda iivet oma teise perega?

Nii tige, kibestunud ja õel inimene ei peaks ennast ehk üldse taastootma, selline inimene “toodab” ju omasuguseid.

Samas olen nõus, et preaguses olukorras oleks esmajoones olnud vaja tõsta 1. ja 2. lapse toetust 100.- nagu kõikidel teistel lastel, lisaks puudega lapse toetust jms. Eestis on vaeseid inimesi palju, ja raha, mida jagada, pole nii palju, seega enam peaks seda targalt jagama.

+6
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kahelapseline üksikema panustab rohkemgi rahvastiku taastootmisse, asendab ennast ja ühe lapse saab riik veel kauba peale.

Sa oled siis tõesti eriline, kui neitsist sünnitasid need kaks last! Või kus see teine pool on, tõstab omakorda iivet oma teise perega?

Nii tige, kibestunud ja õel inimene ei peaks ennast ehk üldse taastootma, selline inimene “toodab” ju omasuguseid.

Samas olen nõus, et preaguses olukorras oleks esmajoones olnud vaja tõsta 1. ja 2. lapse toetust 100.- nagu kõikidel teistel lastel, lisaks puudega lapse toetust jms. Eestis on vaeseid inimesi palju, ja raha, mida jagada, pole nii palju, seega enam peaks seda targalt jagama.

[/quote

Oi kui heatahtlik tagasiside.
Üksikvanemana laste kasvatamine ei eelda neitsist sünnitamist.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord on targem isa nimi sünnitunnistuselt välja jätta – kui isa last ei tahtnud, ei taha osaleda, võib lapse suhtes vägivaldne olla, oli seda naise suhtes, vägistati vmt. Tuletame meelde, et vastasel juhul on lapsel hiljem ka isa ülalpidamiskohustust ja tema peab tõestama, et isa pole osalenud, eriti juhul kui ema alimente ei nõudnud.
Seega tõenäoliselt naljalt või niisama keegi isa nime sünnitunnistusele panemata ei jäta. 19€ toetus ilmselt pole põhjuseks. Lisaks sellisel juhul ei saa laps/naine ka nn alimente.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on sellise “isata” ehk tühja isanime kohaga sünnitunnistusel lapse “isaks” riik ehk riigil lasub küll kohustus oma lapsi aidata, aga pole hiljem kedagi, kellelt see sisse nõuda, sest isa on teadmata. See pole riigi huvides jätta lapsed isata, sel pole mingit põhjendust, et just SEDA toetust peaks tõstma ehk soodustama sellise asja levimist.

Kõige normaalsem on tõsta võrdseks lapsetoetused, see on algusest peale olnud suur ebavõrdsus, põhjenduski oli enam vähem selline, et no need 1. ja teine laps sünnivad niisama ka (“õhust ja armastusest” nähtavasti), aga vat kolmandaid enam ei saada ja seda soodustame. Ja seda suurpere toetust ei peaks tõstma- kui kõik lased saavad lapsetoetust 100.-, siis sealt tulebki rahalisa mitmelapselistele.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanemahüvitis pidi algselt olema puuduva palga asendaja, aga vaikselt on nihkunud hoopis teiseks – saad vanemahüvitise ja võid üsna suure koormusega tööd ka teha. Hetkel on see piir üle 2000 euro, millega vanemahüvitist ei vähendata.

Kõige keerulisem aeg mu elus on olnud see, kui ma olin lapse tervisest tulenevalt ta hooldaja. Õnneks ainult mõned aastad. Sellest ajast peale on kõik omastehooldajad mu kangelased. Kui kolme lapse puhul räägitakse hotellitubadest, siis puudega lapse puhul kehvemal juhul vanemad pidevalt organiseerid midagi – vaatad, kust lapsele eritoit saada, kust vajalikud teenused saaks reaalselt kätte, nuiad saatekirju jnejnejne.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikvanemana laste kasvatamine ei eelda neitsist sünnitamist.

No siis ei maksa ka rääkida rahvastiku taastootmisse panustamisest – kuna neil kahel lapsel on nii isa kui ema, siis ei ole see pere taastootmisse panustanud. Selle, kes neid lapsi kasvatab, ei ole mingit tähtsust.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis see markle meie puudega inimeste ja nende hooldajate toetusest arvab.

markle on rahaahne idioot. ehk nagu Joey “Sõprades” ütles – tema arvamus on moo point ehk lehma arvamus ja ei loe.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui ma mõtlen 3-lapselistele peredele, tuleb mulle meelde kohe 3 peret, mis majanduslikult VÄGA hästi hakkama saavad. Isal sissetulek mitu tuhat, emal ka selline keskmine (nagu mul).

Mina läksin mehest lahku, kaks last. Valesid valikuid ei hakka kommenteerima – ütleks, et nagu ikka, alguses on kõik ilus, aga pärast ollakse vaimse tervise seisukohast talumatus situatsioonis.

Loomulikult sai tehtud ‘valesid’ valikuid ka elukutse valikul, olen nimelt haridustöötaja, see üsna mõttetu ja kasutu segment ühiskonnas. Oma kahe lapse ja keskmise palga kõrvalt palehigis makse makstes kütan aga edasi klotsi selleks, et need läikivate džiipidega ning luksuskorterites-majades elavad kolmelapselised saaks veel ju nii väga vajalikku toetust juurde.

Tunnen ennast küll nagu mingi ühiskonna paaria. Mul on kaks väga toredat ja koolis väga hästi hakkama saavat last, aga ühiskonna silmis pole need ju rahvastiku taastootjad, tulevased maksumaksjad ja mida kõike ägedat veel, mida need kolmelapseliste perede lapsed on. Ja mis signaali saavad veel puudega laste vanemad, kellest tihtipeale üks ei saa üldse töölgi käia – veab, kui teine vanem üldse kõrval on ja pole ‘raskuste all murdudes’ läinud mujale oma ‘eluõnne’ otsima.

Jah, tunnen kibedust ja ebaõiglust. Eks järgmistel valimistel otsustan selle järgi, kellel milline meelsus selle toetuse osas oli.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tunnen kibedust ja ebaõiglust. Eks järgmistel valimistel otsustan selle järgi, kellel milline meelsus selle toetuse osas oli.

See ei peaks sul küll kuigi keeruline olema, sest vaevalt sa kunagi RE valija oled olnud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui nüüd jätta kõrvale mingi peresüsteemi premeerimine või üksikemade nö karistamine, siis kui mõtlen pelgalt laste seisukohast nt majanduslikule positsioonile klassikaaslaste hulgas – millega on üks laps ära teeninud selle, et saab lisaks juba olemasolevatele reisidele, nutiseadmetele ja ägedatele hilpudele neid aina juurde – samas kui teisel on vb kooliekskursiooni rahagi raske kokku kraapida? Eks majanduslik ebavõrdsus on ikka olemas, ent kummaline on selle taoline forsseerimine riigi poolt, kui võiks märgata pigem just neid, kellel lisatoetust hädasti vaja oleks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetuse põhjendamiseks rääkida eraldi hotellitoast on muidugi eriline nali antud kontekstis.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Üksikvanemana laste kasvatamine ei eelda neitsist sünnitamist.

    No siis ei maksa ka rääkida rahvastiku taastootmisse panustamisest – kuna neil kahel lapsel on nii isa kui ema, siis ei ole see pere taastootmisse panustanud. Selle, kes neid lapsi kasvatab, ei ole mingit tähtsust.

    Vaid just see viimane ongi tähtis. Mehed võivad viljastada kümneid või ka sadu lapsi, kas see on siis kõva panus. Kaks last ühele emale kasvatada, kaks last teisele emale ja kolmandale ka mõned kasvatada. Kas toetused peaks minema hoopis isale kui rahvuskangelasest  lapse tegijale ja rahva taastootjale.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed võivad viljastada kümneid või ka sadu lapsi, kas see on siis kõva panus. Kaks last ühele emale kasvatada, kaks last teisele emale ja kolmandale ka mõned kasvatada.

Tean mitut sellist perekonda, kus mehel on mitu perekonda ja toetuste saamiseks pannakse kõik ühte patta ja jagatakse raha ära, kuigi lapsed ei kasva ühes perekonnas ja on eri emad. Sama teevad ka naised, et on küll sünnitanud kolm või rohkem last, aga nad ei kasvata neid koos, vaid mõned kasvavad mujal peres. Kui neid üksikemadest skeemitajaid nii kardetakse, siis võiks ka kärgperendusega skeemitajaid karta, keda on ju tunduvalt rohkem juba praegu. Ja kui hakatakse mingit tuhande eurost preemiat maksma, siis tuleb neid veelgi juurde. Milleks see.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma mõtlen 3-lapselistele peredele, tuleb mulle meelde kohe 3 peret, mis majanduslikult VÄGA hästi hakkama saavad. Isal sissetulek mitu tuhat, emal ka selline keskmine (nagu mul).

Mina läksin mehest lahku, kaks last. Valesid valikuid ei hakka kommenteerima – ütleks, et nagu ikka, alguses on kõik ilus, aga pärast ollakse vaimse tervise seisukohast talumatus situatsioonis.

Loomulikult sai tehtud ‘valesid’ valikuid ka elukutse valikul, olen nimelt haridustöötaja, see üsna mõttetu ja kasutu segment ühiskonnas. Oma kahe lapse ja keskmise palga kõrvalt palehigis makse makstes kütan aga edasi klotsi selleks, et need läikivate džiipidega ning luksuskorterites-majades elavad kolmelapselised saaks veel ju nii väga vajalikku toetust juurde.

Tunnen ennast küll nagu mingi ühiskonna paaria. Mul on kaks väga toredat ja koolis väga hästi hakkama saavat last, aga ühiskonna silmis pole need ju rahvastiku taastootjad, tulevased maksumaksjad ja mida kõike ägedat veel, mida need kolmelapseliste perede lapsed on. Ja mis signaali saavad veel puudega laste vanemad, kellest tihtipeale üks ei saa üldse töölgi käia – veab, kui teine vanem üldse kõrval on ja pole ‘raskuste all murdudes’ läinud mujale oma ‘eluõnne’ otsima.

Jah, tunnen kibedust ja ebaõiglust. Eks järgmistel valimistel otsustan selle järgi, kellel milline meelsus selle toetuse osas oli.

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad. Mina teenin praegu oluliselt enam ja lapsetoetuse teema ei ole mingi teema mu peres. Kommiraha lastele.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad. Mina teenin praegu oluliselt enam ja lapsetoetuse teema ei ole mingi teema mu peres. Kommiraha lastele.

No vot, polegi vaja seda tõsta, kuna paljud isegi ei hooli sellest. Ja vaesemaid skeemitajaid, kelle jaoks on see ulmeraha, ei ole ka mõtet lõpmatuseni toetada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad.

Sul ikka hullult veab, et kõik nii ei mõtle, sest siis su lapsi õpetaks ainult penskarid, kellele see on pensilisa, mitte põhisissetulek. Sinnapoole ongi asi juba aastaid liikunud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vaesemaid skeemitajaid, kelle jaoks on see ulmeraha

19 eurot on kellegi jaoks ulmeraha?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma mõtlen 3-lapselistele peredele, tuleb mulle meelde kohe 3 peret, mis majanduslikult VÄGA hästi hakkama saavad. Isal sissetulek mitu tuhat, emal ka selline keskmine (nagu mul).

Mina läksin mehest lahku, kaks last. Valesid valikuid ei hakka kommenteerima – ütleks, et nagu ikka, alguses on kõik ilus, aga pärast ollakse vaimse tervise seisukohast talumatus situatsioonis.

Loomulikult sai tehtud ‘valesid’ valikuid ka elukutse valikul, olen nimelt haridustöötaja, see üsna mõttetu ja kasutu segment ühiskonnas. Oma kahe lapse ja keskmise palga kõrvalt palehigis makse makstes kütan aga edasi klotsi selleks, et need läikivate džiipidega ning luksuskorterites-majades elavad kolmelapselised saaks veel ju nii väga vajalikku toetust juurde.

Tunnen ennast küll nagu mingi ühiskonna paaria. Mul on kaks väga toredat ja koolis väga hästi hakkama saavat last, aga ühiskonna silmis pole need ju rahvastiku taastootjad, tulevased maksumaksjad ja mida kõike ägedat veel, mida need kolmelapseliste perede lapsed on. Ja mis signaali saavad veel puudega laste vanemad, kellest tihtipeale üks ei saa üldse töölgi käia – veab, kui teine vanem üldse kõrval on ja pole ‘raskuste all murdudes’ läinud mujale oma ‘eluõnne’ otsima.

Jah, tunnen kibedust ja ebaõiglust. Eks järgmistel valimistel otsustan selle järgi, kellel milline meelsus selle toetuse osas oli.

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad. Mina teenin praegu oluliselt enam ja lapsetoetuse teema ei ole mingi teema mu peres. Kommiraha lastele.

Aga PISA testi tulemustega on küll hea riigiisadel sobivas kontekstis keksida? Pole parata – tundub tõesti, et õpetajaks või ka ülikoolitöötajaks saab olla pooleldi hobikorras ja entusiasmist, kui korralikult teeniv kaaslane kõrval. Üksikemale see töö ei sobi. Kaalun tõesti eriala vahetamist, kuna praeguse palga- ja hinnataseme suhte juures ei tule keskmise palgaga lihtsalt välja, kui on ka ülalpeetavaid. Lootkem siis, et neid misjonäre ja rikaste meeste prouasid jätkub, kes soostuvad ôpetajaks minema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad. Mina teenin praegu oluliselt enam ja lapsetoetuse teema ei ole mingi teema mu peres. Kommiraha lastele.

No vot, polegi vaja seda tõsta, kuna paljud isegi ei hooli sellest. Ja vaesemaid skeemitajaid, kelle jaoks on see ulmeraha, ei ole ka mõtet lõpmatuseni toetada.

Just see ongi põhjus miks sellele seaduse eelnõule vastu seista. Teile kommiraha, puudega töövõimetule kogu kuu söögi ja elatusraha.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

19 eurot on kellegi jaoks ulmeraha?

Siin oli vahepeal juttu juba kolmelapselise toetusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta eriala. Las misjonärid olla haridustöötajad. Mina teenin praegu oluliselt enam ja lapsetoetuse teema ei ole mingi teema mu peres. Kommiraha lastele.

No vot, polegi vaja seda tõsta, kuna paljud isegi ei hooli sellest. Ja vaesemaid skeemitajaid, kelle jaoks on see ulmeraha, ei ole ka mõtet lõpmatuseni toetada.

Just see ongi põhjus miks sellele seaduse eelnõule vastu seista. Teile kommiraha, puudega töövõimetule kogu kuu söögi ja elatusraha.

Hakkab see “ühest kanast üheksaks päevaks” teema jälle tõusma… Ole kuitahes kokkuhoidlik, 19.- ei saa kellegi jaoks kuu söögiraha olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) riigil ei ole tegelikult hetkel laialijagamiseks raha

2) on see häälte ostmine ja väljapressimine 2 in 1 – vähesed erakonnad oleks valmis nii vahetult enne valimisi avalikult vastu olema isegi siis, kui tegelikult seda õigeks ei pea

3) selle skeemi kohaselt võidaks kõige rohkem just kolme-lapselised. Viie-lapseline pere saaks lapse kohta vähem, kui kolme lapsega pere

4) kui hetkel tõstmiseks läheb, tuleb see millegi arvelt. Nt selle arvelt, et koolis annab lapsele varsti keemiat käsitöö õpetaja. Pigem oleks vaja kiiresti õpetajatele seda sõnumit, et te olete meile olulised – olgu või pisike palgatõus ja ameti taas aussetõstmine praeguse klienditeenindaja rolli suunamise asemel.

Aga inimlikul tundel on kasulik mängida – kes ei tunneks lahedalt, kui natuke raha juurde antakse. Seda, mille arvelt, ju kohe ei tunne.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 121 kuni 144 (kokku 144 )


Esileht Pereelu ja suhted 19 eurot