Esileht Hobinurk 1944 film ja pisar

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 1944 film ja pisar

Postitas:

Kas on veel selliseid, kes ei suuda filmi “1944” vaadata ilma korraliku pisaravooluta alati samades kohtades. See muusika ajab mind hulluks, meenuvad vanavanemad, kes kõik selle läbi tegid, see vennatapuvalu läheb nii kohutavalt hinge. Ma ei nõreta muidu filmide ajal, aga see film lõikab kuskilt sügavalt läbi.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 22:27; 25.02 09:36;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma olin kinos mitu korda valmis püsti tõusma ja ära minema, sest heliefektid tekitasid niivõrd õõvastava tunde. Ja noh, pisar tuli mõnes kohas ikka ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andesta, kui võid…vot see lause filmi lõpus läheb alati nii hinge.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Film on hästi nõrga looga, kuid äärmiselt efektsete lahingukaadritega. Kubiseb klišeedest – II ms on üks minu uurimissuundi olnud pikki aastaid ja seega olen nii lugenud kui vaadanud enamiku toodangust, mis seda aega käsitleb.

Need, kes on Eesti filmindusega kursis, märkavad “1944” ja “Inimesed sõdurisinelis” vahel mitmeid sarnasusi: kaksikvendade olemasolu ja surm; lahingu pidamine ühe tegelase kodu lähedal jms.

Kokkuvõtvalt on tegemist õnnestumisega.

 

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 08:59; 25.02 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Film on hästi nõrga looga, kuid äärmiselt efektsete lahingukaadritega. Kubiseb klišeedest – II ms on üks minu uurimissuundi olnud pikki aastaid ja seega olen nii lugenud kui vaadanud enamiku toodangust, mis seda aega käsitleb.

Need, kes on Eesti filmindusega kursis, märkavad “1944” ja “Inimesed sõdurisinelis” vahel mitmeid sarnasusi: kaksikvendade olemasolu ja surm; lahingu pidamine ühe tegelase kodu lähedal jms.

Kokkuvõtvalt on tegemist õnnestumisega.

Kas see pidi olema vastus teemaalgataja küsimusele? Eriti hea on viimane lause, nagu koolikirjandile oleks kergendatult ohates punkt pandud 🙂

Teemasse: ei mõju see film eriti emotsionaalselt, pisarat pole veel poetanud. Võibolla seetõttu, et tegijad paistavad neid pisaraid nii tuntavalt eeldavat v meelitavat.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle hällilaulu juures “ära mine lapsekene, ära mine üle mere …” lahistan alati nutta.
No nii kohutavalt kurb lugu (ja laps välismaal ülikoolis ka ja …).

No ma ei saa aru, mismoodi seda ometi hällilauluks lapsele laulda saab. Ma nutaks lapse voodi ees enne, kui ta magama on jõudnud jääda.

Aga pean tunnistama, et kui see laul filmis on tulnud, siis pärast ma guugeldan selle netist uuesti välja ja kuulan veel paar korda otsa. Nutan ja kuulan. No nii ilus. Ja nii kurb.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle hällilaulu juures “ära mine lapsekene, ära mine üle mere …” lahistan alati nutta.

No nii kohutavalt kurb lugu (ja laps välismaal ülikoolis ka ja …).

No ma ei saa aru, mismoodi seda ometi hällilauluks lapsele laulda saab. Ma nutaks lapse voodi ees enne, kui ta magama on jõudnud jääda.

Aga pean tunnistama, et kui see laul filmis on tulnud, siis pärast ma guugeldan selle netist uuesti välja ja kuulan veel paar korda otsa. Nutan ja kuulan. No nii ilus. Ja nii kurb.

Täpselt see on üks kohti, kus ma juba ette nutan, juba mõttest, et kohe tuleb see koht, ma nutan. Ja googeldan samamoodi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 22:27; 25.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Jah, tulid küll pisarad, sest mõtlen esivanematele. Muidugi saad aru, et filmi pannakse asju kontsentreeritult paljudest juhtumitest kokku, aga samas paljude saatused olid isegi kirevamad kui see film kokku.

Kas sa kõva ajaloo uurija oskad öelda, kust saab rohkem infot tol ajal mobiliseeritute kohta? Kui esivanem mobiliseeriti nii sakslaste ja hiljem venelaste poolt? Tahaks midagigi rohkemat teada. Usun, et sakslastel oli ordnung majas ja kuskil kõik kuni silmavärvini täpselt kirjas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just see film mulle ei mõjunud. jäi mulje, et meelega tehti läilaks odavaks pisarakiskujaks, kuna väga muud polnud öelda.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tulid küll pisarad, sest mõtlen esivanematele. Muidugi saad aru, et filmi pannakse asju kontsentreeritult paljudest juhtumitest kokku, aga samas paljude saatused olid isegi kirevamad kui see film kokku.

Kas sa kõva ajaloo uurija oskad öelda, kust saab rohkem infot tol ajal mobiliseeritute kohta? Kui esivanem mobiliseeriti nii sakslaste ja hiljem venelaste poolt? Tahaks midagigi rohkemat teada. Usun, et sakslastel oli ordnung majas ja kuskil kõik kuni silmavärvini täpselt kirjas.

Pane nimi militaarnetti üles ehk leitakse midagi sugulaste kohta. Minul isa sõdis ja ema oli sõjaajal laps. Hea film.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole julgenud vaadata. Arvanud et väga kurb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Film on hästi nõrga looga, kuid äärmiselt efektsete lahingukaadritega. Kubiseb klišeedest – II ms on üks minu uurimissuundi olnud pikki aastaid ja seega olen nii lugenud kui vaadanud enamiku toodangust, mis seda aega käsitleb.

Need, kes on Eesti filmindusega kursis, märkavad “1944” ja “Inimesed sõdurisinelis” vahel mitmeid sarnasusi: kaksikvendade olemasolu ja surm; lahingu pidamine ühe tegelase kodu lähedal jms.

Kokkuvõtvalt on tegemist õnnestumisega.

Kas see pidi olema vastus teemaalgataja küsimusele? Eriti hea on viimane lause, nagu koolikirjandile oleks kergendatult ohates punkt pandud ????

Teemasse: ei mõju see film eriti emotsionaalselt, pisarat pole veel poetanud. Võibolla seetõttu, et tegijad paistavad neid pisaraid nii tuntavalt eeldavat v meelitavat.

See oli kerganalüüs filmile. Nutma mind film ei ajanud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 08:59; 25.02 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti kuulub 1944 Eesti filmide paremikku. Meeldis, et puudus üleromantiseeritus. Mul on kahju, et ma seda kinos ei ole näinud, sest seal on heliefektid ja pilt paremad. Läks hinge.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:44; 26.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seda hällilaulu esitavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seda hällilaulu esitavad?

Maria ja Elisabeth Peterson.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:44; 26.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole siiani julgenud vaadata, pisarad tulevad juba ainuüksi mõtte peale silma. “Nimed marmortahvlil” ja “Laulev revolutsioon” samuti, põhimõtteliselt algusest lõpuni lahistan nutta. 1944 vist jätaks kestva trauma.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja aasta on möödas ja jälle ma nutan. Sel aastal muidugi mõjuvad ka tankistseenid, mis varasematel aastatel polegi väga mõjunud. Aga see muusika …

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakanud eile vaatamagi. Liiga hingekriipiv. Esimest korda nägin, siis oli klomp kurgus ja nutsin päris palju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain praegu teada, et olen väga tuim inimene – no ei liigutanud see film mind üldse. Kuigi muidu nutan juba siis, kui hümni mängima hakatakse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Film meeldib hullult. Esimest korda vaadates lausa kleepusin ekraani külge. Nutnud pole kunagi, ilmselt olen liiga tuim tpkk, isegi härdaks ei ole midagi teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain praegu teada, et olen väga tuim inimene – no ei liigutanud see film mind üldse. Kuigi muidu nutan juba siis, kui hümni mängima hakatakse.

Ma ilmselt sama tuim. No ei suutnud sellesse filmi üldse sisse elada.  Vaatasin iga stseeni sellise pilguga, et kuidas nad seda tegid, kus kaamera oli, kuidas grimm tehtud on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin lihtsalt mainida, et see Hällilaul on cd peal juba 10 aastat enne filmi valmimist:

https://www.cylist.com/List/404019896/maria-peterson-eva-eensaar-laulud-cd-track-listing

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle hällilaulu juures “ära mine lapsekene, ära mine üle mere …” lahistan alati nutta.

No nii kohutavalt kurb lugu (ja laps välismaal ülikoolis ka ja …).

No ma ei saa aru, mismoodi seda ometi hällilauluks lapsele laulda saab. Ma nutaks lapse voodi ees enne, kui ta magama on jõudnud jääda.

Aga pean tunnistama, et kui see laul filmis on tulnud, siis pärast ma guugeldan selle netist uuesti välja ja kuulan veel paar korda otsa. Nutan ja kuulan. No nii ilus. Ja nii kurb.

Ise kütate ennast üles.

Onju ainuoige, et voimatutes oludes laps läheb ja emal tuleb laps põllepaeltest lahti lasta. Mis krdi “kergem on kannatada koos”? Vanaldasel emal kergem oma laps vaesusesse ja kannatusse suruda, selmet toetada tema püüdu saada vabaks ja elu üles ehitada?

Vanad jäävadki vanale eluasemele maha ja noored, kel jaksu, päästavad ennast. Iga normaalne ema toetab lapse lahkumist sellistes oludes, sest see tagab ta lapsele elu.

Kuulasin laulu ja sellised mõtted sõnadele. Nutma ei aja kuskilt otsast.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle hällilaulu juures “ära mine lapsekene, ära mine üle mere …” lahistan alati nutta.

No nii kohutavalt kurb lugu (ja laps välismaal ülikoolis ka ja …).

No ma ei saa aru, mismoodi seda ometi hällilauluks lapsele laulda saab. Ma nutaks lapse voodi ees enne, kui ta magama on jõudnud jääda.

Aga pean tunnistama, et kui see laul filmis on tulnud, siis pärast ma guugeldan selle netist uuesti välja ja kuulan veel paar korda otsa. Nutan ja kuulan. No nii ilus. Ja nii kurb.

Ise kütate ennast üles.

Onju ainuoige, et voimatutes oludes laps läheb ja emal tuleb laps põllepaeltest lahti lasta. Mis krdi “kergem on kannatada koos”? Vanaldasel emal kergem oma laps vaesusesse ja kannatusse suruda, selmet toetada tema püüdu saada vabaks ja elu üles ehitada?

Vanad jäävadki vanale eluasemele maha ja noored, kel jaksu, päästavad ennast. Iga normaalne ema toetab lapse lahkumist sellistes oludes, sest see tagab ta lapsele elu.

Kuulasin laulu ja sellised mõtted sõnadele. Nutma ei aja kuskilt otsast.

See polnud ju ohutu kruiis. Minek võis olla ka minek surma. Nii et eks sellest murest ka see laul, kuigi see võis ikkagi olla parem valik, eks see olenes paljudest muutujatest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakanud eile vaatamagi. Liiga hingekriipiv. Esimest korda nägin, siis oli klomp kurgus ja nutsin päris palju.

Saan aru, et see tuli 24.02 kuskilt kanalilt. Ma ei suutnud kavadest leida. Kust pealt tuli siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakanud eile vaatamagi. Liiga hingekriipiv. Esimest korda nägin, siis oli klomp kurgus ja nutsin päris palju.

Saan aru, et see tuli 24.02 kuskilt kanalilt. Ma ei suutnud kavadest leida. Kust pealt tuli siis?

TV3.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et see tuli 24.02 kuskilt kanalilt. Ma ei suutnud kavadest leida. Kust pealt tuli siis?

Sama siin, korraks tundus, et nägin kuskil kava vilksatamas, aga hiljem oli kadunud.
Praegu Telia-st tagantjärgi kava vaadates TV3-es ei näe seda.
Mis kella ajal ta oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et see tuli 24.02 kuskilt kanalilt. Ma ei suutnud kavadest leida. Kust pealt tuli siis?

Sama siin, korraks tundus, et nägin kuskil kava vilksatamas, aga hiljem oli kadunud.

Praegu Telia-st tagantjärgi kava vaadates TV3-es ei näe seda.

Mis kella ajal ta oli?

https://www.kava.ee/telekava/esileht/24-02-2022

14.30

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et see tuli 24.02 kuskilt kanalilt. Ma ei suutnud kavadest leida. Kust pealt tuli siis?

Sama siin, korraks tundus, et nägin kuskil kava vilksatamas, aga hiljem oli kadunud.

Praegu Telia-st tagantjärgi kava vaadates TV3-es ei näe seda.

Mis kella ajal ta oli?

https://www.kava.ee/telekava/esileht/24-02-2022

14.30

☺️ Telia kava näitab,,et sel ajal on “Kolmedok”. Tänan viite eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telia kava näitab,,et sel ajal on “Kolmedok”. Tänan viite eest.

Imelik, kuidas need kavad nii erinevad on. Kas Telia näitaski sel ajal midagi muud? Mul on vana Starmani Zoom, mis läks üle praeguseks üle õhu Elisaks ja kava on siiani täpne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Hobinurk 1944 film ja pisar