Esileht Väikelaps 1a 5k ei lao klotse

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 1a 5k ei lao klotse

Postitas:

Meie aasta ja 5 kuune laps ei pane mitte ühtegi klotsi üksteise peale, kõik tornid lammutab ära. Rõngaid ka ei pane pulga otsa, kui need minul pandud, siis tema keerab teist pidi ja viskab kõik rõngad võimalikult kaugele. Laudade pealt viskab ka kõik maha. Füsio on väga murelik, arst ei tee väljagi. Mida peaksime veel tegema? Iga päev istume koos, mina ehitan, tema lammutab, proovin suunata igat pidi. Esimesed sõnad tulid, aga need kadunud. Muidu täitsa tipp topp laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 16:11; 25.04 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib-olla teda ei huvitagi klotside ladumine. Lõhkumine on selles vanuses palju põnevamam.

Mu oma poiss näiteks ei huvitunud tükk aega puslede kokku panemisest. See huvi tuli alles mitu aastat hiljem.

Kuidas muu käeline tegevus on? Nö peenmotoorika? Näppude vahele asju võtab(pintseti võte)? Näiteks marju või mingit väikest söögipudi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 16:44; 28.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal muretseda. Aga kui ikka tahta, et ta neid laoks, siis tasub fookus nihutada matkimiselt suhtlemisele. “Ma teen ees, sa tee järele” töötab paljude, aga mitte kõigi laste puhul. Küllap ta teab juba ise ka, et klotsidest saab torni, aga see ei tundu väga lõbus – järelikult vaadake, kumb kõvemini kolistab, pane rõhutatult klots teise peale, rõõmusta, kui kära teeb, rõõmusta, kui ümber läheb, kutsu vaheldumisi laduma, kiida, kutsu ümber lükkama jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 17:35; 29.05 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtab väikseid asju sõrmede vahele ilusti. Alustasime krõbinatega ja näiteks igasugu paelu meeldis juba smmu näppida, ka kõige peenemad saab kätte. Muretsema panigi füsios etteheide, et ta PEAB juba laduma ise torni kuna varsti 1.5 aastane, selles eas PEAB laps oskama klotse üksteise peale panna. Näitan ette, aga ikka see ümber lükkamine talle lõbusam ning ta viskabki võimalikult kaugele, läheb veel järgi ja viskab veel kaugemale. Hea oleks kuulda, et kellegil teisel laps ka ei lao, aga kõik korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 16:11; 25.04 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vaatasin standardiseeritud testist järgi ja 2-3 klotsist torni hakkab laps tegema keskmiselt 19-22 kuu vanuselt. Nii et aega pisut veel on selle torni tegemisega.

Sellises vanuses lapsele võiks huvi pakkuda esemete panemine anumasse. Ehk siis palli, pulkade jne panemine aukudesse- kas su laps seda teeb?

Mis põhjusel üldse füsios käite? Kas laps kõnnib?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta käiku potid, pannid.
Las laob klotsid sisse, kallaku tühjaks, siis juhenda torni laduma.

Meil FisherPrice plastikrõngad + kollane toru.
Proovi ees laduda, sealjuures selge kõva häälega otsides kus on sinine, kus roheline jne.
Proovi ka premeerimisega- laome rõngad pulka siis läheme kiikuma, õue vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui PEAB, aga ehk ta lihtsalt ei TAHA?
Või teha nt võistlus, kes saab rohkem pulga otsa, kes saab kõrgema torni jne, äkki laps naudib võistlust (ja muidugi võita ja emmele pähe teha ja kiita saada meeldib kõigile!).
Paljudele lastele meeldib asju kapist maha tõmmata, lammutada, kolistada jne, see on palju lõbusam selles vanuses kui ehitamine. Ja palju tulemusrikkam 🙂
Isegi titena on lastel oma eelsitused, paljud ei huvitu pusledest ei paariaastasena ega hiljem, mõned leiavad selle köitva olevat palju hiljem, mõned ei hakkagi kunagi ihaldama ühtegi puslet kokku panna!
Kui lapsel on peenmotoorika oskused arenenud, ta saab sõrmede vahele palju väiksemaid asju kui suured klotsid, paneb neid kindlasse kohta (herneid või ubasid pudelisse jne). Oled sa kindel et ta ei oskaks (neid klotse laduda), kui ta tahaks seda teha…?
Mis laps arvab legodest, Duplo? Ehk mõned teist sorti klotsid, suured pehmed riidest, krõpsuga kokku käivad, et püsiks kokku. Varsti on aeg täheklotsideks jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka ei olnud sellises vanuses mitte mingist torni ehitamisest huvitatud, vaid ainult lammutas. Mina ei muretsenud. Kuniks hakkas 1a8k vanuselt üleöö ideaalset ja üllatavalt kõrget torni laduma. Ju siis varem huvi puudus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teiste sihipäraste tegevustega lood on? Igapäevaelutegevuste matkimine? Näiteks toidab mängukaru mängult lusikaga, “aitab” pesu masinasse panna, poiste puhul võibolla mänguauto kasti asju panna vms. Kas mõistab kõnet? Toob palumise peale oma sokid või palli, märksõna “lähme sööma” peale läheb söögitooli juurde vms. Kadunud sõnad ja sihitu asjade loopimine nendega tegutsemise asemel muudaks mind isiklikult tähelepanelikuks küll kui see laieneb ka muudele tegevustele peale klotsitorni ehitamise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka ei teinud selles vanuses torni ja olin juba mures, aga läks pool aastat mööda ja korraga hakkas suure huviga torne laduma. Sealjuures teeb väga hoolsalt, oskab isegi täitsa väikesed klotsid kõrgeks torniks ehitada. Enam-vähem üleöö tuli see huvi. Kui muus osas mingeid väga suuri ja silmapaistvaid puudujääke ei ole, pole mõtet muretseda, lastel ongi erinevad huvid ja oskused tulevad mingi nihkega. See paar kuud siia-sinna on täiesti normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedas mul, ma ei teadnud, et 1,5 aastane peab torni laduma. Nad just nii vanalt lammutasid ainult. Mina lasin nii kaua lammutada, kui tahtsid lammutada, ainult ütlesin, et teiste laste laotud torni ei tohi lammutada, kui tahad lammutada, oota, kuni mina laon või tee ise. Nüüd laovad küll, panevaid mingeid mänguasju kokku ja häda pole ka midagi. Aga ma ka hakkaks muretsema, kui keegi ütleks, et nüüd peab laduma ja miks juba ei lao. Vahel on teadmatus õnnistus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses nad hakkavad ka juba ise otsustama, mida tahavad ja mida mitte.
Kui ta ei taha laduda, siis ta ei pruugigi seda teha.

Vb on abi sellistest https://astri.ee/toysplanet/kuubikutest-ladumistorn-10-kuubikut-1525230704599/

See on kõrge ja huvitav on lammutada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps viskab ka asju laiali ja väga harva paneb midagi kokku. Talle meeldib pigem kõik segamini ajada ja sahtlites käia. Mul näiteks võtab alati mingi riide eseme ja siis käib mööda tuba na lehvitab sellega ja mängib.

Ma ei muretseks lapsed ju nii erinevad. Kui tal huvi tekib küll siis laob sul neid klotse????

Võtab väikseid asju sõrmede vahele ilusti. Alustasime krõbinatega ja näiteks igasugu paelu meeldis juba smmu näppida, ka kõige peenemad saab kätte. Muretsema panigi füsios etteheide, et ta PEAB juba laduma ise torni kuna varsti 1.5 aastane, selles eas PEAB laps oskama klotse üksteise peale panna. Näitan ette, aga ikka see ümber lükkamine talle lõbusam ning ta viskabki võimalikult kaugele, läheb veel järgi ja viskab veel kaugemale. Hea oleks kuulda, et kellegil teisel laps ka ei lao, aga kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klotside ladumine klotside ladumiseks. Põhjust muretsemiseks oleks hoopis nende kadunud sõnade pärast. See viitab tihtipeale autismile.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klotside ladumine klotside ladumiseks. Põhjust muretsemiseks oleks hoopis nende kadunud sõnade pärast. See viitab tihtipeale autismile.

Ah ära aja plära. Sõnad kaovad üldjuhul mingiks perioodiks siis, kui laps keskendub muu oskuse arendamise/õppimisele. Ta justktui paneb ühe “pausile” ja tegeleb usinasit mingi muu asjaga. Kui see muu selge, küll hakkavad ka sõnad uuesti tulema. Võivad lausa üleöö ja metsiku kiirusega tulla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 16:44; 28.05 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ehitas kõrgeid klotsitorne kui veel ise ei osanud kõndida ja 3 aastaselt pani 7+ legosid kokku jne. Aga kui hakkasin talle raamatut ette lugema pani selle lihtsalt kinni, alati. Ise lappas oma pildiraamatuid aga endale raamatuid/õhtuseid muinasjutte ei lasknud ette lugeda mitte kunagi.
Kõndima hakkas ka alles 1a ja 3 kuuselt. Kokkuvõtteks, lapsed on erinevad ja kõik.
Nüüd nutikas, reaalainetes tugev teismeline, raamatud ei huvita eriti siiani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult mulle tundub, et normipiirid hakkavad juba absurdi kalduma?
Kirjutatakse ette, millega ja kuidas isegi mängima peab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 17:35; 29.05 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sügavalt enneaegse lapse ema. Ja kui ma midagi muuta saaksin alates sellest ajast kui mu laps sündis, siis ainult üht asja: keegi, kasvõi üks inimene, kurat, oleks võinud mulle öelda, et see, et su laps ei hakka tegema mingit asja teatud tähtajaks, EI TÄHENDA, et ta seda üldse kunagi tegema ei hakka.
Mul on üks tuttav, kelle puudega laps õppis kõndima 5-aastaselt. Spetsialistid ütlevad selle peale, et pole võimalik, kriitine periood selle oskuse omandamiseks on möödas ja aken kinni. Lapsel polnud sellest arvamusest küll sooja ega külma.
Teil on kõigil terved normaalsed lapsed. Olete näinud mõnda täiskasvanut, kes klotse laduda ei oska?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps 1a 5k ei lao klotse