Esileht Väikelaps 1a10k tüdruk ei kasuta potti

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 1a10k tüdruk ei kasuta potti

Postitas:

Mure selles, et laps on 1a10k ning ikka ei käi potil. 1,5a hakkas sõimes käima ja seal ka ei tee midagi.
Hakkasin potiga harjutama kui laps oli u 1a2k. Tulemuseks on see, et laps istub ilusti potil ja teeb sinna puuksu. Samuti ütleb kaka ja läheb ise porile, kui asi on juba tehtud.
Kui tal on häda, siis istub potil ja ilmselt hoiab kinni, sest kui potilt püsti tõuseb, siis pissib hetke pärast põrandale.
Ma ei oska siit edasi minna. Mul on selle ajaga õnnestunud umbes 5 pissi potti saada ja alati rõõmustanud ja selle suurde potti valanud ja laps saab siis vee peale tõmmata.
Olen proovinud ka hoida ilma mähkmeta, aga siis ongi kõik kohad täis pissitud. Laps ise pisdib nurka ja siis tuleb kutsub mind vaatama.

Esimese lapsega läks lihtsalt, tegin sama moodi ja 2a oli ta täiesti mähkmevaba. Nüüd aga ei oska midagi teha.
Palun soovitusi või jagage kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 08:13; 30.05 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene laps 1a7k 100% mähkmevaba.

Teist last hakkasin potitama ka 7kuuselt. Nüüd on 2a3k ja kui on ilma mähkmeta, siis lasebki enam-vähem iga 30 min, vahel harvaka pikem vahe. Õnneks kakale küsib nüüd juba enamuse ajast potile, kuigi huvipakkuva tegevuse juures alati ei küsi.

lasteaias käib koos teistega kenasti potil ja teeb ka sinna alati midagi. Aga kodus lihtsalt ei taha potile minna. Eks vahel ikka käib, aga enamuse ajast on “ei taha”.

Ja ei olegi midagi teha. Lihtsalt ootan ja loodan, et kooli läheb mähkmeta 😀 Sest ega ma ju kuidagi vägisi ei saa teda ise muuta või seda pissi tema seest välja võtta ja potti panna 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi temaga koos pissimist-kakamist. Et sina istud suurel potil ja tema väiksel ja teete oma hädad koos. Ehk ei saa laps lihtsalt veel päris hästi aru, kui hea on pissida potti, mitte kuhugi nurka.
Samuti võib ka proovida, et ta pissibki kohe suurde potti, mitte väiksesse. Suurel käivad ju ka teised pereliikmed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota suvi ära ometi. Nii väike laps ei peagi oskama kasutada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tüdrukuga (vanem laps) olin entukas, hakkasin 6k potitama ja aastasest peale tegi 80% hädad potti, ometi sai täielikult mähkmevabaks alles 2a4k.
Poisiga oli aga hoopis teine teema. Temal oli ka nahaprobleem, mistõttu oli mässamist palju ja potitamine jäi kõrvale. Terve sõimeaja (läks 2a6k) käis mähkmetega. Suvel, vanuses 3a4k läks potile ja sellest ajast käib probleemideta, 2x on juhtunud õnnetusi, poiss praegu 4.
Meil nt eeskuju ei lugenud, poiss käis minuga terve selle aja vetsus kaasas, õega ka. Ma ilmselt siiski hoiaks mähkmetes veel, suvel prooviks uuesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et treeni ja potita palju tahad, ikka hakkab siis käima kui tema jaoks õige aeg. Lasin teise lapse rahulikult mähkmega käia, praegugi kui 2a.8k. panen enamasti ööseks mähkme. Ei viitsi oma ja lapse und mingi linadevahetusega segada. Päeval hakkas ise käima päevapealt ja suurel potil.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas selline asi, et ei teinud potti pissimisest endast nö suurt asja, vaid ütlesin näiteks, et käime pissil ära, siis vaatame multikat või lähme õue või vaatame raamatut vms. See kuidagi vist võttis pinge maha ja samas oli motivatsiooni ka, kui pärast pissimist midagi toredat ees ootas.
Aga ta on sul ikka üsna väike ka veel, nii et liialt ei muretseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapsega kogemused. Esimese lapsega olin entusiast, 8-kuust potitasin,vahtisin kella ja jooksin poti vahet,jälgisin lapse kehakeelt ja märguandeid ja mida kõike veel.Oligi enne 2a saamist mähkuvaba. Teine laps oli kangem, ajas potil jalad sirgu ja lasi põrandale, voodisse jne kui mähet polnud. Lõin käega, panin mähku tagasi. Lõplikult oli mähkuvaba 2a6k, kui eralasteaeda läks,õnnetusi juhtus kuskil kolmepooleseks saamiseni. Ja kolmas laps, poiss. Ei saanud potitamisest aru 2a vanuseltki,lasi kuhu jumal juhatas. Loobusin, hakkas lasteaeda minnes (2a6k sai munitsipaali koha) käima paari nädalaga. Ei ole vaja põdeda,anna aega atra seada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt laps ise otsustab. Ei ole üldse seost selle vahel kui vara alustada ja millal ise potil käima hakkab. Mõnel juhul liuga vara alustamine võib lapses vastupudu mingi hetk tekirada tõrget. Mõnikord laps õpib potim käimise selgeks vaid paari nädalaga kui tema jaoks oli õige aeg. Soovatan võtta teema rahulikult ja pakkuda lapsele järjekindlalt ning jälgida tema huvi potinduse vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid teha midagi huvitavat lapsega potil olles, siis laps lõdvestub ja häda tuleb lihtsamini potti. Raamatuid vaadata, puslesid panna vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul haakas laps 2.4 aastaselt alles potil käima, leian et täiesti ok kui laps 3ndaks eluaastaks kasutama hakkab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai 2-aastaseks ja hakkas päeva pealt potti kasutama. Ärkab isegi öösel üles, et potile minna. Oma kogemusest nüüd siis võin öelda, et lapsel peab mingi klõks ära käima. Tunne on küll selline, et minul polnud selles mingit rolli. Laps ei pööra sellele tegevusele ka erilist tähelepanu. Ise läheb potile, teeb häda ära, tõmbab püksid jalga ja siis kas hüüab, et pissi tuli või läheb valab selle ise sjuurde potti ja laseb vee peale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 08:13; 30.05 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka oma 9k vanust last potitreenima, aga edusamme polnud selles osas. Kaheselt võtsime asja veel tõsisemalt käsile ja aasta aega treenisime jällegi ilma suuremate muutusteta. Lõpuks lihtsalt ühel päeval hakkas küsima potile kui oli 2a11k vana. Seega aasta noorema lapse puhul ma üldse ei põeks veel. Ma tean see on ülitüütu, kui see treenimine ei too ka pika aja vältel mingit tulemust, aga tuleb ära kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps 1a10k tüdruk ei kasuta potti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.