Esileht Väikelaps 1a3k laps ei kõnni

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 1a3k laps ei kõnni

Postitas:

Laps 1a3k vana iseseisvalt ei kõnni. Alates 10k seisab ilma toeta ning kõnnib toe najal. Samuti kõnnib käe kõrval. Ise astumise vastu mingit huvi ei näita ja liigub edasi põlvede peal? Kas peaksin arstile pöörduma või rahulikult ootama?
Laps pigem kõiki füüsilisi asju hiljem tegema hakanud, kuid samas räägib palju (selgelt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:05; 24.03 16:39; 08.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar hakkas kõndima kui oli 1a3k ja veidi peale. Arst probleemi ei näinud, kuni 1a6k olevat rahulikult aega. Pigem julgustas, et mida kauem käputab, seda tugevamad on seljalihased. Rahu, ainult rahu???? Laps hakkab kõndima, kui ta ise selleks valmis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas ka poiss alles 1a3k kõndima. Enne seda vaid toe najal külg ees ja käe kõrval üldse mitte. Lasi ennast kohe põlvili maha.
Esimesed sammud tegi pm üleöö ja sealt maalt kõndis ilma igasuguse koperdamise ja kukkumiseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:27; 08.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tütar hakkas ka 1a3k käima. Käisime füsiode jne juures,kõik kinnitasid ühest suust,et temale tol hetkel tähtsam rääkimine ja hammaste kasvatamine (sel hetkel oli juba 13 hammast suus).
Kui hakkas käima,käis ilusti pikki vahemaid kui eakaaslased istusid kärus või protesteerisid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus täpselt sarnase lapsega. Kõndima hakkas 1a 4k, enne seda käis tugede najal, seisis toeta ning kõndis (õigemini jooksis) põlvede peal. Äkki mõned päevad enne 1a 4k saamist hakkas kohe kõndima ning väga korralikult ja kindlalt, ka keerulisema pinnal jne. See-eest on kõne arengus näiteks olnud pika puuga eakohasest ees. Kõik häälikud olid juba enne 2-aastaseks saamist ideaalilähedases häälduses olemas, samuti tulid kiirelt pikad laused. Mäletan, et esimesel arenguvestlusel lasteaias 3-aastasena tõi õpetaja välja, et kõne on tal juba koolieeliku tasemel. Hetkel on tüdruk 7-aastane. Olen märganud, et ta on keskmisest suurema ohutundega laps, samuti ei ole füüsiliselt väga osav. Ta teeb füüsiliselt kõike, mis tema eas tegema peab, aga kõik käib suure ettevaatusega ning asjatud riske ta ei võta. Nt jalgrattata sõitis nii, et mitu kuud olid abiratrad üles keeratud, aga ära võtta ei lubanud.
Ühel päeval siis ütles, et nüüd olen valmis ja sellest päevast on sõitnud ilma abikateta ideaalselt, ka maastikul jne. Pole vist kordagi rattaga kukkunud. Samuti pole olnud meil kunagi kodus teemaks nt turnimine ja ronimine, pigem vajab julgustamist, et üldse selliseid uusi füüsilisi asju proovida (nt laste seiklusrada, kõrgemast künkast kelgutamine). Ka lasteaia liikumistundides keeldub kindlameelselt, kui peab mõnd harjutust enda jaoks ohtlikuks. See-eest vaimses arengus on endiselt eakaaslastest ees, samuti on nö küpsem, talub nt hästi kaotust, tuleb toime hästi suhetes eakaaslastega jne.
Seega mulle tundub, et juba siis, kui ta kõndimise asemel mitu kuud põlvede peal sisuliselt jooksis, harjutas ta lihtsalt enda jaoks ohutumalt kõndimisega seotut (pöörded, suunavshetused, selg ees liikumine jne) ning päris kõndima hakkas siis, kui oli 100% veendunud, et tuleb toime.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 14:04; 06.04 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et on ettevaatlik laps lihtsalt. Üks minu lastest oli samasugune, hakkas kõndima (st julges käest lahti lasta) u 1a3k, siis kõndis väga kindlalt ja loetud päevade jooksul juba enam-vähem jooksis. Ja samamoodi nagu eelmisel vastajal oli abiratastest nõus loobuma alles 6-aastaselt, jalgrattaga sõites tuli väiksemana alati enne ebatasast teed rattalt maha ja lükkas seda käekõrval edasi jne. Praeguseks on teismeline ja füüsiliselt pigem osav, aga endiselt ettevaatlik.
Sellise lapsega on mõnes mõttes väga mõnus. Mul on üks hulljulge ka, temal ma pidin kogu eelkooliea sabas jooksma, et ta end kusagil ei vigastaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 15:33; 06.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud lohutavate vastuste eest, ilmselt muretsesin üle. Ohutunnet tal küll ei ole, muudkui ronib toolile ja sealt kõrgele söögilauale. Ja trepist kihutab üles ja alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:05; 24.03 16:39; 08.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps (poiss) ka u 10k saadik tegi samme mööblist kinni hoides, aga enne 1a3k ei julgenud ilma toeta ühtegi sammu teha. Samuti polnud nõus käe kõrval ühtegi sammu tegema, hakaks kohe tõrkuma. 1a2k hakkas harjutama ilma toeta püsti seismist – keset tuba kükist püsti tõusma. Seisis natuke ja lasi ennast jälle ettevaatlikult kükki ja käpuli tagasi. 1a3k tõusis ühel päeval jälle kükist keset põrandat püsti ja oh imet – tegigi esimesed 5 sammu (peale mida laskis ennast jälle ettevaatlikult kükki ja käpuli tagasi). Sellest päevast alates jäi kõndima. Esialgu u pool aastat polnud ühtegi kukkumist – kukkumised hakkaksid tulema siis, kui kõndimine oli juba nii harjumuspärane, et laps julges veidi hooletumaks minna.

Praegu, 5a, ei ole temagi nõus loobuma abiratastest. Abirattad sai kõrgemasse asendisse pandud (nii, et ratas rohkem kõigub), juba see, et ratas rohkem kõigub, pani ta üliettevaatlikult sõitma. Abirataste äravõtmisest ei taha kuuldagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt pean vastama, kuigi minu sarnane probleem jääb juba 9a taha. Tütar, 1a3k ei kõndinud. Raske aeg oli, muretsesin nagu hull ja käisin arstide vahet, tulemus 0… ja siis äkki päeva pealt hakkas pisike preili liikuma. Täna on ta balletikoolis eeskujulik kasvandik. Suur teater pani talle juba “silma” peale, tulevane talent, nii öeldi meile. Ära võta hiljem kõndimist kui karistust, see võib olla hoopis õnnistus:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps hakkas kõndima 1a 3k, teine laps 1a 5k. Selle teisega ma ikka juba natuke muretsesin. Muu areng oli eakohane. Ta oli lihtsalt käputamise nii kiireks harjutanud, et polnud motivatsiooni püsti kõndida. Nüüd on 6-aastane, füüsiliselt üsna osav, kuid samas ettevaatlik ning kardab ebaõnnestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan tasulist füsioterapeuti. Kui oled Tartu inimeme, siis Tartus käisime Riiamäel Lastekeskuses Liisu juures võimlemas ja 2 kuu pärast laps hakkas kõndima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan tasulist füsioterapeuti. Kui oled Tartu inimeme, siis Tartus käisime Riiamäel Lastekeskuses Liisu juures võimlemas ja 2 kuu pärast laps hakkas kõndima.

Ma olen üsna kindel, et teemaalgataja laps hakkab ka võimlemiseta kõndima juba vähem kui 2 kuu pärast. Aga võimlemine on muidugi kasulik kõigile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 15:33; 06.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käe kõrval ja asjade najal astub, ei pea muretsema. Las roomab, kuni aeg tuleb!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tuli veel meelde, et nii perearst kui füsioterapeut (eraldi me ei käinud vastuvõtul mittekõndimise pärast, aga käisime niisama hobina ühes väikelaste võimlemises, mida andis füsioterapeut) ütlesid, et kui laps kõnnib täiesti vabalt tavaliste sammudega toest kinni hoides ja ka midagi enda ees lükates, ei ole tal füüsilist takistust kõndima hakkamiseks. Pigem on tegu lihtsalt mittejulgemisega ja nö vaim pole valmis veel.
Kui on füüsiline takistus, siis on ka need toe najal või tuge lükates tehtavad sammud ikkagi kuidagi teistmoodi või väga ebakindlad ja toimuvad nähtavalt suure pingutusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 14:04; 06.04 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps hakkas tugede najal käima 8kuuselt. Üsna pea liikus mööda tugesid väga kiirelt, käis treppidest üles jne aga toeta ei seisnud ja ise käia ei üritanudki. Füsioterapeudil käisime samal perioodil muu teema pärast ja tema tuvastas, et seljalihased on nõrgad ja see ilmselt takistab tasakaalu. Saime mitut füsioterapeudi teenust, esimesed iseseisvad sammud tegigi laps füsioterapeudi kabinetis kui oli 1a 3k vana umbes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Võimlemas oleme varasemalt korduvalt käinud kuid vanemaks saades laps ei ole olnud enam koostöö aldis. Teeme ise harjutusi Aktiivne beebi raamatust ning käime ujumas. Toe najal ja käe kõrval liigub vabalt. Nüüd on proovinud ka pikemaid vahesid nt laua ja diivani vaje ise liikuda. Annab lootust, et ehk ikka hakkab lähiajal liikuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:05; 24.03 16:39; 08.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina omast kogemusest ütlen, et üldiselt on lihtsam, kui laps hiljem kõndima hakkab ????, sest kui ta lõpuks selle kõndimise võlu avastab, ta praktiliselt jookseb koguaeg siia-sinna.
Aga samas, mõnes olukorras tundsin küll, et võiks juba ise kõndida(kaal ja süles tassimine+ igale poole käru vedamine igaksjuhuks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:27; 08.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps 1a3k laps ei kõnni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.